Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Glasati u Srebrenici!
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasati u Srebrenici!

Svako ima svoje misljenje o ovom ili onom problemu, pa tako i o povratku, posebno, povratku u Srebrenicu. Svi mi znamo pricati lijepe price, optuzivati ove ili one, nekad opravdano i sa puno razloga, ali cesto znamo pricati i price koje ne stoje.
Ko misli, da se moze zivjeti u Srebrenici u onim uslovima, slobodno neka ide, bez obzira da li bio iz Srebrenice ili npr. iz Tuzle, Banja Luke, i da ne nabrajam dalje.
Ja cu se vratiti u Bosnu najdalje za godnu ili godinu i sest mjeseci, i to je moja cvrsta odluka, ali necu u grad iz koga sam protjeran, grad u kome vise nemami prijatelja, u kome se ne mogu osjecati lijepo, uz napomenu, da pojam "lijepo" ne dozivljavamo svi na isti nacin, zbog cega se verbalno sukobljavamo bez potrebe.
Iz tog razloga idem u drugi grad. Vec pratim oglase prodaje stanova, biram lokacije za koje mislim da bi bile dobre za mene. Za ndekoga drugoga to moze biti i los izbor, losa lokacija itd, sto sve zavisi od toga, sta ko od nas podrazumijeva pod pojmom, "lijep grad, lijep kvart, lijep stan" itd.
Vrata Srebrenice su otvorena svima: Srebrenicanima, Tuzlacima, Banjalucanima, Sarajlijama, Mostarcima Travnicanima itd, po ko voli nek izvoli, i pravo u Srbrenicu, bez puno price.



[Edited by Dajdza on 14-07-2012 at 01:44 GMT]

14-07-2012 at 01:41 | Ukljuèi u odgovor
domorodac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-07-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasati u Srebrenici!

upravo to i jeste poenta
da se ljudi napokon odluce sta su ili nisu i sta planiraju u buducnosti
kao sto ti rece:ti si odlucio da se ne vratis i da zivis negdje 2 i to je cisto posteno i stvar slobodne volje
ali nije posteno da se prica kao bi se et ko vratili al et ko ne mogu al konstantno drpaju pare na sve moguce i nemoguce nacine
federeacija je odobrila da ne gube prava koja su imali a ni prstom nisu mrdnuli da im ta prava obezbjede tamo dje se vracaju i oce da zive,vec ako oce da se ljece ,u autobus pa za federaciju umjesto da se ljece ko i sav ostali svjet u svojim mjestima
SDA vec godinama praktikuje da su im kadrovi iz srebrenice skuceni i zive u federaciji a rade u srebrenici sto i nije bas ni pametno ni patriotski a ni motivirajuce za povratak obicnog svjeta
sama ta cinjenica da cak ni svoje izabrane kadrove nisu vracali u srebrenicu govori o tome koliko su i imali namjeru da vrate obican svjet
tamo su im bitne samo pare i prica o genocidu na osnovu kojeg muzu ogromne pare i trpaju u svoje djepove
kolicina para koja je upucena za srebrenicu je ogromna i stim se parama moglo obnoviti i napraviti i vise nego prije rata i obezbjediti sve normalne uslove za zivot ali na zalost te pare nikada nisu vidjele srebrenicu ni srebrenicane kojima su namjenje
i to nikome ne smeta dok god daju pare ovima u federaciji ,oni sute i uzivaju,a oni sto su se vratili i dalje cekaju nadajuci se da ce nesto od tih para makar greskom da dodje i do istinskih povratnika
stranci vise ne daju pare preko domacih organizacija posto su skontali upravo ovo gore sto sam napisao vec sve donacije daju i implementiraju direktno i to su na zalost jedine stvari koje se urade kako je i obecano za razliku od svih obecanja i planova koja poticu od domacih aktera

14-07-2012 at 12:02 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasati u Srebrenici!

Domorodac

citat:
upravo to i jeste poenta da se ljudi napokon odluce sta su ili nisu i sta planiraju u buducnosti kao sto ti rece:ti si odlucio da se ne vratis i da zivis negdje 2 i to je cisto posteno i stvar slobodne volje


Izgleda da si komentar procitao povrsno. Ja nisam kazao da se necu vratiti. Ja sam napisao da se hocu ili kako ti kazes "ocu" vratiti, i to najdalje za godinu i 6 mjeseci.
Svako ima svoje razloga, svako ima svoje vidjenje zivota ovdje ili ondje. Razlicito gledamo na problem, i to je normalno, pa iz tog razloga ne treba biti neki veliki kriticar tudjih odluka.
O kradji i prevarama necu da govorim, jer nije u skladu sa naslovljenom temom.
Ipak, hocu ponoviti, osobna je stvar gdje ce neko glasati, da li ce glasati i za koga ce glasati, kao sto je i osobna stvar, gdje ce neko trajno zivjeti.
15-07-2012 at 01:17 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Glasati u Srebrenici!

"Glasaæu za Srebrenicu": 'MUP RS puca u mir u BiH'


Namjera režima Milorada Dodika je da ovlada Memorijalnim centrom u Potoèarima s ciljem njegovog uništenja, po uzoru na djelovanje lokalnih vlasti u Višegradu i Prijedoru u kojima su mjesta stradanja nedostupna porodicama žrtava.

Graðanska inicijativa "Glasaæu za Srebrenicu" danas je saopæila da je Policijska stanica u Srebrenici nastavila proces poništavanja prebivališta graðana nesrpske nacionalnosti zapoèet nedavno u Višegradu, i u drugim opštinama Podrinja.

-Imajuæi u vidu da je Graðanska inicijativa "Glasaæu za Srebrenicu" registrovala dovoljan broj biraèa za pobjedu zajednièkog kandidata politièkih stranaka koje ne spore da je u Srebrenici poèinjen u julu 1995. poèinjen genocid, vladajuæi režim u RS želi kršenjem Dejtonskog mirovnog sporazuma odbraniti rezultate koje je postigao svojom genocidnom politikom. Vlada i MUP Republike Srpske, na èelu sa Miloradom Dodikom, je direktno prekršio Dejtonskog mirovni sporazum i ovakvim djelovanjem na kocku stavio mir i stabilnost u Srebrebrenici i cijelom Podrinju.

Namjera režima Milorada Dodika je da ovlada Memorijalnim centrom u Potoèarima s ciljem njegovog uništenja, po uzoru na djelovanje lokalnih vlasti u Višegradu i Prijedoru u kojima su mjesta stradanja nedostupna porodicama žrtava, navodi se u saopæenju.

Udruženja žrtava genocida i etnièkog èišæenja u BiH oèekuju od OHR-a, Delegacije EU Komisije u BiH, Ambasade SAD i Vijeæa za implementaciju mira da zaštite Dejtonski mirovni sporazum i omoguæe slobodu kretanja i boravka svim graðanima BiH i tako zaštite mir u Bosni i Hercegovini.

-Ukoliko ovo flagrantno kršenje Dejtonskog mirovnog sporazuma ne bude sprijeèeno i sankcionisano, onda se sa sigurnošæu može reæi da se naša država nalazi u novembru 1995. Mi, djeca ubijenih iz Potoèara, i bezbroj drugih mjesta masovnih stradanja u BiH, za razliku od naših roditelja, se sigurno neæemo povinovati nareðenjima MUP-a RS.

Inicijativa æe u najkraæem moguæem roku podnijeti kriviènu prijavu protiv donosioca rješenja, komandira Policijske stanice u Srebrenici Adisa Cibraliæa, naèelnika CJB Bijelina Vasilije Andriæa, ministra unutrašnjih poslova RS Stanislava Èaðe ali i Branka Petriæa, predsjednika CIK-a BiH zbog kršenja Ustava BiH i RS, koji slobodu kretanja i izbora prebivališta graðana BiH tretiraju kao osnovne ustavne demokratske principe, navedeno je u saopæenju.

Inicijativa potsjeæa javnost i graðane da u Ustavu BiH (Èlan 1) jasno stoji da "postoji sloboda kretanja širom Bosne i Hercegovine. Bosna i Hercegovina i entiteti neæe ometati punu slobodu kretanja, lica, roba, usluga i kapitala širom Bosne i Hercegovine.

Nijedan entitet neæe provoditi bilo kakvu kontrolu na granici izmeðu entiteta". Isti princip je utvrðen Èlanom 2 Ustava BiH koji izrièito nalaže da " sva lica na teritoriji Bosne i Hercegovine uživaju ljudska prava i slobode - što ukljuèuje i pravo na slobodu kretanja i prebivališta".

Ustav RS takoðer, u Èlanu 21, nalaže da se "graðani mogu slobodno kretati, nastanjivati i boraviti na teritoriji Republike, slobodno napuštati tu teritoriju i na nju se slobodno vraèati".

U istom se navodi da se ogranièenja kretanja mogu uvesti samo "radi voðenja kriviènog postupka ili radi zaštite sigurnosti i zdravlja ljudi". U Ustavu entiteta (Èlan 21) jasno stoji da "nikakva ogranièenja iz politièkih razloga ne mogu biti ustanovljena".


26-09-2012 at 14:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Glasati u Srebrenici! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice