Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
soraya wrote:


ja sam napisala bosanskohercegovaèka nadnacija...uz moguænost teritorijalno regionalnog izjašnjavanja na Bosanac ili Hercegovac èisto po geografskom principu...

svako sjeckanje državne teritorije po etnièkom principu i crtuljenje bilo kakvih etnièkih granica vodi ovu državu u podjelu



Ne želiš prihvatiti nešto što i sama znaš - možeš ti pravit pet nadnacija i smišljat geografske odrednice, prosjeènog Srbina za tim zaboli kita. On æe uvijek biti Srbin.

Vi Bosanci fakat k'o da živite u nekom svom svijetu, odvojenom od stvarnosti oko vas. Srpski politièari (isti oni koje bira narod, da odmah i to pomenem, prije nego krene prièa da narod nije isto što i politièari) javno negiraju državu, njene institucije, jedan narod, zloèine, ma sve živo, a ovi sanjaju bosanskohercegovaèku naciju. Svašta u bašti Božjoj...
12-12-2012 at 22:38 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
VV Cephei A wrote:
Ni jedna država u svijetu nema etnièki èistu teritoriju - dakle svaka je manje-više raznovrsna po tom pitanju. Samo, rijetko gdje (ako igdje) u svijetu je stvar tako kompleksna kao ovdje.




ono u šta sam sigurna ,a to je da nema šanse da se iz te kompleksne stvari ikako stvore tri državice sa etnièki èistim teritorijama jer bi to ponovo znaèilo rat i preseljavanje ljudi,etnièko æišæenje
12-12-2012 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
soraya wrote:


ono u šta sam sigurna ,a to je da nema šanse da se iz te kompleksne stvari ikako stvore tri državice sa etnièki èistim teritorijama jer bi to ponovo znaèilo rat i preseljavanje ljudi,etnièko æišæenje


Ali se isto tako ne može stvoriti ni država sa nacionalno èistom teritorijom (nacionalno Bosanstvo). O tome ti prièam.
12-12-2012 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
VV Cephei A wrote:


Ne želiš prihvatiti nešto što i sama znaš - možeš ti pravit pet nadnacija i smišljat geografske odrednice, prosjeènog Srbina za tim zaboli kita. On æe uvijek biti Srbin.

Vi Bosanci fakat k'o da živite u nekom svom svijetu, odvojenom od stvarnosti oko vas. Srpski politièari (isti oni koje bira narod, da odmah i to pomenem, prije nego krene prièa da narod nije isto što i politièari) javno negiraju državu, njene institucije, jedan narod, zloèine, ma sve živo, a ovi sanjaju bosanskohercegovaèku naciju. Svašta u bašti Božjoj...


ja ne generalizujem pa ti navedoh primjer onoga Mioèeviæa što je svjedoèio protiv Mladiæa u Hagu...e sad hajdemo bacati graške koliko ima ima etnièkih Srba i Hrvata koji se izjašnjavaju kao Bosanci/ Hercegovci...
Ja vjerujem poprilièno sam sigurna da i takvih ima poprilièno...ne samo u Federaciji ,veè i u šumskoj....uostalom nebitno kako se etnièki izjašnjavaju -ne negiraju državu BIH
12-12-2012 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

Vjerujem da se procenat kreæe negdje oko 40%?

Gledaj, Srbi nisu prihvatili Jugoslovenstvo, a nije da im nije išlo na ruku (o tome ti svjedoèe svi prethodni popisi), kao ni Hrvati. Onaj mali broj koji se odluèio za takvo nešto je u svemu tome bio nebitan. Isto je, ako ne i gore, sa Bosanstvom.

Taj mali broj (a vjerujem da su to oni koji uglavnom žive na slobodnoj teritoriji) je ništa u odnosu na onaj kolektiv koji svako malo pali po Aušvicu kad god neki Ðeneral bude osuðen za zloèine.

12-12-2012 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
VV Cephei A wrote:


Ali se isto tako ne može stvoriti ni država sa nacionalno èistom teritorijom (nacionalno Bosanstvo). O tome ti prièam.


a šta je bila ona BIH u okviru SFRJ?država BIH je priznata u avnojevskim granicama kao nezavisna....a koliko se sjeæam na referendumu o nezavisnosti se nisu izjašnjavali Bošnjaci(Muslimani),Srbi i Hrvati,Jugosloveni...etc..nego GRAÐANI BIH
12-12-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

Eto ti savršen primjer kako bi funkcionisalo Bosanstvo. Graðani jesu glasali na referendumu i, po rijeèima Srba, preglasali ih (jer su oni veæinom bili protiv). Nakon toga uslijedilo je to što je uslijedilo.

I ništa ne uèite iz historije...

Btw, avnojevske granice... Pripada li Sutorina danas BiH?

[Edited by VV Cephei A on 12-12-2012 at 22:58 GMT]

12-12-2012 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
VV Cephei A wrote:


Ne želiš prihvatiti nešto što i sama znaš - možeš ti pravit pet nadnacija i smišljat geografske odrednice, prosjeènog Srbina za tim zaboli kita. On æe uvijek biti Srbin.





Ma hoæe ba srbi samo ih treba lijepo zamoliti  


<br /><br /><br /><br />

12-12-2012 at 23:07 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
yugi wrote:


Ma hoæe ba srbi samo ih treba lijepo zamoliti




Eno ih kmeèe na PTPC kako je današnja presuda donesena - pazi sad ovo! - preglasavanjem.
12-12-2012 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
VV Cephei A wrote:
Vjerujem da se procenat kreæe negdje oko 40%?

Gledaj, Srbi nisu prihvatili Jugoslovenstvo, a nije da im nije išlo na ruku (o tome ti svjedoèe svi prethodni popisi), kao ni Hrvati. Onaj mali broj koji se odluèio za takvo nešto je u svemu tome bio nebitan. Isto je, ako ne i gore, sa Bosanstvom.

Taj mali broj (a vjerujem da su to oni koji uglavnom žive na slobodnoj teritoriji) je ništa u odnosu na onaj kolektiv koji svako malo pali po Aušvicu kad god neki Ðeneral bude osuðen za zloèine.


Ja možda neæu doživjeti ,ali ja vjerujem da æe nakon donošenja još koje presude za genocid ( a biæe ih sigurno) ,da æe se itekako mjenjati svijest kolektiva koji sada negira taj genocid i zloèine...vidiš kako je EU ipak natjerala Srbiju da komunicira sa kosovskim Albancima...mislim da æe po istom principu i u BIH stvari leæi na svoje mjesto,samo da pristanemo da im prodamo resurse...a da æe se BIH podjeliti,ne vjerujem...nauèiæe nas i NATJRAÆE NAS da živimo zajedno...kao što smo uostalom skoro hiljadu godina
12-12-2012 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: abrahamudescarte19, El_draginjho, ImmortalKing, Jedina63, KingNedo, sena, Tantavicar
FORUM : Politika : Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice