Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : recepti od djumbira
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:
Imal tudek zeljeza u tim dzumbirima da ne primam vise venofer zvuci mi po imenu gadno, pa da prvo pitam


jel ti ginger bolje zvuci? ...e to ti je... al nema zeljeza koliko ja znam , samo ti nastavi sa venoferom , naci cemo mi tebi sve namirnice koje sadrze zeljezo a znas ih i ti...samo da ti dodam konjsko meso, lechu,grah ...probaj ti i sa dzindzerom ...dobar je kazu za sve ... ev ja cekam da poletim
29-03-2013 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
Tanitha wrote:


jel ti ginger bolje zvuci? ...e to ti je... al nema zeljeza koliko ja znam , samo ti nastavi sa venoferom , naci cemo mi tebi sve namirnice koje sadrze zeljezo a znas ih i ti...samo da ti dodam konjsko meso, lechu,grah ...probaj ti i sa dzindzerom ...dobar je kazu za sve ... ev ja cekam da poletim


U Sa dok sam bila, gurali su mi pod nos djumbir, salep i jos nesto...kao zdeavooo, ima da budem koo soko sivi...jest malo morgen Poslije operacije mi je Fe bilo 1,3 a sad je 3. jedem od zbunja pa do mesa, plus venofer znaci, izmucena sam totalno, al ide polako na bolje. Ja fakat ne znam gdje u Tz mogu kupiti ove zdrave stvari...od grickalica do sokova. U sa znam svaki cosak, ovde se tesko snalazim
29-03-2013 at 19:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:


U Sa dok sam bila, gurali su mi pod nos djumbir, salep i jos nesto...kao zdeavooo, ima da budem koo soko sivi...jest malo morgen Poslije operacije mi je Fe bilo 1,3 a sad je 3. jedem od zbunja pa do mesa, plus venofer znaci, izmucena sam totalno, al ide polako na bolje. Ja fakat ne znam gdje u Tz mogu kupiti ove zdrave stvari...od grickalica do sokova. U sa znam svaki cosak, ovde se tesko snalazim

Grofa,ja sam se zlopatila sa Fe godinama..od puberteta imam menoragije...na granici anemije...a izgledam kao da konju rep mogu išèupati..elem,po što sam ja lijena za pravljenje tih napitaka i kao su mi se džigarica i špinat na nos popeli,majka mi je napravila sirup u sastavu :
-litar crnog vina
-250 gr suhih šljiva
-250 gr suhih smokava
-500 gr meda

to se kuha otprilike nekih sat vremena dok ne uvri,izvadiš one smokve i šljive,pa procjediš u teglicu(bude nešto više od pola one teglice u kojoj je bio med)...izvanrednog je ukusa i uzima se jedna kašièica ujutru sa vodom...ja sam prije toga imala gvožðe jedva 2 i sva mi je u ploèicama od ferolijeka...od kad sam pojela takve dvije teglice,moje Fe ne silazi sa 11...
29-03-2013 at 20:01 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
Aidatuzla wrote:


aaa jel to ono medicinsko vino? cula sam ja da je dobro al nisam pila

prvi put smo to napravili od kupinovog vina 8dosta je skupo),a sledeæu turu od obiènog domaæeg iz hercegovine
29-03-2013 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
soraya wrote:

prvi put smo to napravili od kupinovog vina 8dosta je skupo),a sledeæu turu od obiènog domaæeg iz hercegovine

nije sad skupo vino od kupine, bas je dobro ovo sto se u Srebrenici proizvodi
29-03-2013 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:


U Sa dok sam bila, gurali su mi pod nos djumbir, salep i jos nesto...kao zdeavooo, ima da budem koo soko sivi...jest malo morgen Poslije operacije mi je Fe bilo 1,3 a sad je 3. jedem od zbunja pa do mesa, plus venofer znaci, izmucena sam totalno, al ide polako na bolje. Ja fakat ne znam gdje u Tz mogu kupiti ove zdrave stvari...od grickalica do sokova. U sa znam svaki cosak, ovde se tesko snalazim


jest vala...samo se ti drzi Venofera(endovenozno? ) ...poslije predji na kapi...

...i to sto kaze Aida, sjetih se i ja cvekle, borovnica i relativnih sokova ... i ostalih namirnica koje lice na krv kojim a su nas kljukali ko djecu ... ah ja...i kupinovo vino ... meni je pokojna baba moja stalno davala po casicu ...zamal ne napravi alkosa od mene i to od 5-te godine ...
29-03-2013 at 20:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
laly wrote:

nije sad skupo vino od kupine, bas je dobro ovo sto se u Srebrenici proizvodi


ja sam ovo kuhala prije nekih 5 godina...tada sam nalazila kupinovo vino u Dramaru po 25 KM boca od 7 dl...
moram to srebrenièko da nabavim...gdje ima kupiti?
29-03-2013 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
soraya wrote:


ja sam ovo kuhala prije nekih 5 godina...tada sam nalazila kupinovo vino u Dramaru po 25 KM boca od 7 dl...
moram to srebrenièko da nabavim...gdje ima kupiti?

ima uMerkatoru, cini mi se da je 14 maraka. ako ne bude javi, da ti donesem lad budem isla za Srebrenicu
29-03-2013 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
laly wrote:

ima uMerkatoru, cini mi se da je 14 maraka. ako ne bude javi, da ti donesem lad budem isla za Srebrenicu

hvala,pogledaæu pa javim
29-03-2013 at 20:17 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
Aidatuzla wrote:


ne pijem ja cveklu. mislim mogu al mrsko mi praviti sok a i pobljutav je ja to narezem na stapice ili kockice onako sirovo, malo posolim i stavim limuna jos. uh, jest dobro grickati to



cvekla,mrkva,kisela (zelena) jabuka pa preliti limunom...ako ti je prekiselo,dodaš kašiku meda...ja to pravim kao salatu
29-03-2013 at 20:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Zdravlje : recepti od djumbira New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice