Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : recepti od djumbira
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
soraya wrote:

Grofa,ja sam se zlopatila sa Fe godinama..od puberteta imam menoragije...na granici anemije...a izgledam kao da konju rep mogu išèupati..elem,po što sam ja lijena za pravljenje tih napitaka i kao su mi se džigarica i špinat na nos popeli,majka mi je napravila sirup u sastavu :
-litar crnog vina
-250 gr suhih šljiva
-250 gr suhih smokava
-500 gr meda

to se kuha otprilike nekih sat vremena dok ne uvri,izvadiš one smokve i šljive,pa procjediš u teglicu(bude nešto više od pola one teglice u kojoj je bio med)...izvanrednog je ukusa i uzima se jedna kašièica ujutru sa vodom...ja sam prije toga imala gvožðe jedva 2 i sva mi je u ploèicama od ferolijeka...od kad sam pojela takve dvije teglice,moje Fe ne silazi sa 11...


ovo bi mogla probat na cveklu imam gadjenje...nevjerovatno. Kada vidim samo sliku, dobijem nagon al odma na povracanje mama je napravila mix cvekla, jabuka, mrkva limun i med...drama. nekada davno, prije rata , sjecam se da sam jela to i bilo je ok, a sad primaknut nosu ne mogu. Dr kaze da je to normalno kod manjka Fe, da moram nazor. Apetit mi se vratio, ali sam zaista tokom operacije izgubila dosta krvi i umjesto transfuzije su mi plazmu davali, sto nije ni blizu dovoljno bilo i kada su me prebacili u Tz, ovi ovamo poludili, mogla sam glavom platiti u putu. Jetricu, crveno meso uopste jedem ko mamena, povrce, ma sve zivo, al ne ide U zadnja dva dana sam pocela malo izlaziti oko zgrade ali se jako umorim...kao trening od sat. Evo dok pisem, zobam grozdjice i pijem borovnicu...ne znam vise sta da radim
29-03-2013 at 20:33 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:


ovo bi mogla probat na cveklu imam gadjenje...nevjerovatno. Kada vidim samo sliku, dobijem nagon al odma na povracanje mama je napravila mix cvekla, jabuka, mrkva limun i med...drama. nekada davno, prije rata , sjecam se da sam jela to i bilo je ok, a sad primaknut nosu ne mogu. Dr kaze da je to normalno kod manjka Fe, da moram nazor. Apetit mi se vratio, ali sam zaista tokom operacije izgubila dosta krvi i umjesto transfuzije su mi plazmu davali, sto nije ni blizu dovoljno bilo i kada su me prebacili u Tz, ovi ovamo poludili, mogla sam glavom platiti u putu. Jetricu, crveno meso uopste jedem ko mamena, povrce, ma sve zivo, al ne ide U zadnja dva dana sam pocela malo izlaziti oko zgrade ali se jako umorim...kao trening od sat. Evo dok pisem, zobam grozdjice i pijem borovnicu...ne znam vise sta da radim

probaj,lijepog je ukusa i boje...ja nisam mogla da vjerujem..prije toga sam se o jadu zabavila sa primanjem injekcija nakon svakog ciklusa,pa u laboratoriju po nalaze...pa utom dodje drugi i tako godinama...od kad sam se porodila vjeèito na 2,5 milona eritrocita...nakon te dvije teglice ne pada sa 4,7 miliona

...zaboravih...uz groðice poèasti sebe sa jednim narom sad dok ga ima i u sezoni što više groždja i bijelog i crnog

[Edited by soraya on 29-03-2013 at 20:59 GMT]
29-03-2013 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
soraya wrote:


ja sam ovo kuhala prije nekih 5 godina...tada sam nalazila kupinovo vino u Dramaru po 25 KM boca od 7 dl...
moram to srebrenièko da nabavim...gdje ima kupiti?


ima ga i u bingu, negdje oko 10km košta
i jaaaaaako je dobro
29-03-2013 at 22:25 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:


ovo bi mogla probat na cveklu imam gadjenje...nevjerovatno. Kada vidim samo sliku, dobijem nagon al odma na povracanje mama je napravila mix cvekla, jabuka, mrkva limun i med...drama. nekada davno, prije rata , sjecam se da sam jela to i bilo je ok, a sad primaknut nosu ne mogu. Dr kaze da je to normalno kod manjka Fe, da moram nazor. Apetit mi se vratio, ali sam zaista tokom operacije izgubila dosta krvi i umjesto transfuzije su mi plazmu davali, sto nije ni blizu dovoljno bilo i kada su me prebacili u Tz, ovi ovamo poludili, mogla sam glavom platiti u putu. Jetricu, crveno meso uopste jedem ko mamena, povrce, ma sve zivo, al ne ide U zadnja dva dana sam pocela malo izlaziti oko zgrade ali se jako umorim...kao trening od sat. Evo dok pisem, zobam grozdjice i pijem borovnicu...ne znam vise sta da radim


sve je to normalno poslije operacije a jos si izgubila i mnogo krvi... tu , za sad , samo lijekovi na bazi zeljeza pomazu ...ishrana je vazna ali ne mozes popraviti krvnu sliku samo hranom , za sad i u tvom slucaju anemije ... De ti "radi" na poboljsanju apetita ,djumbir je kazu dobar za to a imaju i oni djecji sirupi za namcorastu djecu koja nece da jedu (znam po ovoj mojoj) poboljsavaju apetit a imaju i dodatnog zeljeza , izmedju ostalog ... sve ce to doci na svoje ...i kad jedes povrce , pogotovo vazi za blitvu i spinat -kapni obavezno limuna odozgo - pospjesuje apsorb. Fe ...
30-03-2013 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
Tanitha wrote:


sve je to normalno poslije operacije a jos si izgubila i mnogo krvi... tu , za sad , samo lijekovi na bazi zeljeza pomazu ...ishrana je vazna ali ne mozes popraviti krvnu sliku samo hranom , za sad i u tvom slucaju anemije ... De ti "radi" na poboljsanju apetita ,djumbir je kazu dobar za to a imaju i oni djecji sirupi za namcorastu djecu koja nece da jedu (znam po ovoj mojoj) poboljsavaju apetit a imaju i dodatnog zeljeza , izmedju ostalog ... sve ce to doci na svoje ...i kad jedes povrce , pogotovo vazi za blitvu i spinat -kapni obavezno limuna odozgo - pospjesuje apsorb. Fe ...


Tnx mom
30-03-2013 at 21:06 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:


Tnx mom


grofo pogledaj ovo za popravku krvne slike:

http://www.die-drogerie.ch/St-rkung-und-Sport/Aufbau--St-rkung/S-fte--Tonikum/Rajoton-plus-500ml.html
30-03-2013 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: recepti od djumbira

citat:
djecko wrote:

grofo pogledaj ovo za popravku krvne slike:

http://www.die-drogerie.ch/St-rkung-und-Sport/Aufbau--St-rkung/S-fte--Tonikum/Rajoton-plus-500ml.html



eeej, super je ovo, samo ni RIJEC NE RAZUMIJEM

[Edited by *grofica* on 30-03-2013 at 21:19 GMT]
30-03-2013 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:



eeej, super je ovo, samo RIJEC NE RAZUMIJEM

Dobro hoš da prevedem na brzinu kolko mogu?
30-03-2013 at 21:19 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
djecko wrote:

Dobro hoš da prevedem na brzinu kolko mogu?


ma jok macak, sad cu ja to na google translate
30-03-2013 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: recepti od djumbira

citat:
*grofica* wrote:


ma jok macak, sad cu ja to na google translate

bogato Fe,Ca,Mg...na prirodnoj bazi,preporuèuje se svakome (ženama posebno ,nakon gubitka krvi...)
prijatnog je okusa ,ja probo Tita mi
30-03-2013 at 21:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Zdravlje : recepti od djumbira New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice