Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : katolici a ne hrvati
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: katolici a ne hrvati

citat:
klon4ti wrote:
Zamisli ti da u susjednoj državi Hrvatskoj poènu pisati:
Dalmatinski katolik, Dalmatinski pravoslavac, Zagrebaèki musliman, Slavonski katolik, Slavonski pravoslavac, Slavonski musliman (gunja)

Ili u srbiji, beogradski musliman, sandžaèki musliman, vojvoðanski katolik

Nigdje veze..


Ne znam tko je gori, ovi što bi kao nešto zabranili po pitanju nacionalnog osjeæaja i pripadnosti, ili ovi koji ismijavaju reakcije ljudi koji se osjeæaju povrijeðeno zbog negiranja njihovog nacionalnog identiteta..



Pa gdje si ti ti bio od ''01 do ''05 gdje su glave letile, zato sto su te doslovce na najbrutalniji nacin ubijali radi njihovog nacionalnog indentiteta. To je jedno a drugo, bez obzira na hravtski ili srpski pasos, ako dodjes u Zagreb ili Beograd sa ovih podrucja, vi ste za njih samo Bosanaci.

Mnogi bi htjeli biti veci "katolici od samog pape". I zato ja imam respekt prema svom bivsem puncu,istina rastavljen sam, ali je on ostao citav svoj zivot bosanc sa katolickom vjeroispovjesti. I neka mu je pokoj dusi/rahmet od mene.



[Edited by Azur on 13-04-2013 at 15:07 GMT]
13-04-2013 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: katolici a ne hrvati

citat:
soraya wrote:


nije EU država da bi neko mogao postati njen državljanin..
što se BH Hrvata tièe,napisah ja...niti se može dva puta biti konstitutivan niti i jedan bosaanskohercegovaèki gradjanin ulazi u EU...to što velika veæina BH Hrvata ima domovnice,za EU ne znaèi apsolutno ništa...ni jedna trgovaèka firma registrovana u BIH,neæe moæi izvoziti proizvode u EU bez obzira da li joj je vlasnik BH Hrvat sa državljanstvom i putovnicom Republike Hrvatske



Pardon, državljani država èlanica EU se smatraju graðanima EU bez obzira gdje živjeli. Tako su graðani EU i stanovnici nekih egzotiènih krajeva širom svijeta:


citat:

Teritoriji EU izvan Europe [uredi]

Francuska: èetiri prekooceanska departmana (départements d'outre-mer - DOM): Francuska Gvajana u Južnoj Americi, Gvadalupa i Martinik u Karibima i Reunion u Indijskom oceanu.
Španjolska: Kanari u Atlantskom oceanu, Ceuta i Melilla u Africi.
Portugal: Azori i Madeira u Atlantskom oceanu.

Napomena: Ceuta, Melilla, Gibraltar i otoci Åland spadaju u EU ali ne u carinsku uniju.

Nijedan drugi izvaneuropski teritorij zemalja èlanica ne spada u EU (kao ni u carinsku uniju):

Francuska: Francuska Polinezija, Wallis i Futuna, Nova Kaledonija, Sveti Petar i Mikelon, Mayotte i nenaseljena podruèja.
Danska: Grenland, Ovèji otoci.
Velika Britanija: Angvila, Bermudi, Britanski antarktièki teritorij, Britanski teritorij Indijskog oceana, Britanski Djevièanski otoci, Kajmanski otoci, Falklandi, Montserrat, Pitcairnovo otoèje, Sveta Helena (zatim Ascension i Tristan da Cunha), Južna Georgia i Otoèje Južni Sandwich, baze Akrotiri i Dhekelia na Cipru i otoci Turks i Caicos.

Osim toga, teritoriji britanske krune Guernsey, Jersey i otok Man (koji ne spadaju u Veliku Britaniju) ne spadaju u Europsku uniju, ali spadaju u carinsku uniju.



Dakle ljudi koji žive izvan EU i imaju državljanstvo neke èlanice EU su ravnopravni graðani Europske unije, bio to neki domorodac sa Kariba, srca Afrike, polinezije, ili domorodac iz BiH sve jedno je, za èlanice EU te rasne i regionalne podjele unutar zajednice ne postoje. Ja kada odem u EU sa hrvatskim papirima ja sam za njih Hrvat, nikakav bosanac i hercegovac Kao i što je onaj engleski lord koji živi na hrvatskom otoku Èiovo veæ 15 godina, nije hrvat iako ima i hr državljanstvo, nego je Englez sa adresom stanovanja izvan EU u RH.

Miješate kruške i jabuke.

Takoðer i dobar dio Bošnjaka (politièara i privrednika) posjeduje HR papire te æe oni i njihova djeca postati ravnopravni graðani EU, a vas ubiše prièom o patriotizmu


Kad smo kod izvoza, izvoziti u EU može svatko tko sa svojim proizvodima zadovoljava propise. I do sada se izvozilo u EU ono što je moglo naæi kupca.. Tak da tvoje konstatacije su nigdje veze.

Primjer: Violeta iz hercegovine godinama izvozi na tržište EU ili Mostarski Aluminij, ili Tuzlanski Traysis,...
14-04-2013 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: katolici a ne hrvati

citat:
Azur wrote:



Pa gdje si ti ti bio od ''01 do ''05 gdje su glave letile, zato sto su te doslovce na najbrutalniji nacin ubijali radi njihovog nacionalnog indentiteta. To je jedno a drugo, bez obzira na hravtski ili srpski pasos, ako dodjes u Zagreb ili Beograd sa ovih podrucja, vi ste za njih samo Bosanaci.

Mnogi bi htjeli biti veci "katolici od samog pape". I zato ja imam respekt prema svom bivsem puncu,istina rastavljen sam, ali je on ostao citav svoj zivot bosanc sa katolickom vjeroispovjesti. I neka mu je pokoj dusi/rahmet od mene.


misliš od 91-95? e pa bio sam tamo gdje su glave letjele!

Kada spliæanin doðe u Zagreb, on je za zagrebèane Dalmatinac, kada seljak iz Kutjeva doðe na more, on je za njih Slavonac, kada ja doðem u Mostar, ja sam za njih Bosanac, kada 'ti' doðeš iz Kalesiju u Tuzlu ti si za mene Pljosko


Kada veæ spomenu katolike veæe od pape, misliš da ne postoje takvi ljudi? I papa je èovjek, ako je na vrhu KC ne znaèi da je bezgrešan, naprotiv ima veæe šanse da živi grešnim životom od siromašnog katolika iz južne amerike, afrike ili nekog bosanskog sela, kojemu je jedina i iskrena utjeha u životu molitva. Nadam se da se razumijemo

[Edited by klon4ti on 14-04-2013 at 11:48 GMT]
14-04-2013 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: katolici a ne hrvati

citat:
klon4ti wrote:



Miješate kruške i jabuke.



mesèini da si ti pomješao babe i žabe....imati "hrvatske papire" bilo kojem graðaninu BIH apsolutno ne znaèi da æe moæi da uvozi u EU šta mu se æefne...

Ako BiH ne ispuni uvijete, odnosno ne uskladi svoju robu sa standardima koje prihvaæa EU i sa procedurama za ocjenu usklaðenosti tih roba, tada neæe moæi izvoziti te robe na tržište EU-a, dodao je Lasiæ, istaknuvši kako se nada da æe se i u praksi ispuniti svi ti uvjeti jer su oni zakonodavno veæ ispunjeni. "Nadam se da æemo do 1. srpnja u tome i uspjeti, jer bi po naše gospodarstvo bilo velikih posljedica ako ne budemo spremni za ulazak Hrvatske u EU", naglasio je Lasiæ. Privremeni sporazum o stabilizaciji i pridruživanju predvidio je da dolazi do postupnog smanjivanja carina na uvoz robe iz EU u BiH dok su robe iz BiH slobode. Praktièki je sporazum raðen u prilog BiH. Kako je sporazum stupio na snagu 2008. godine, to znaèi da 2013. godine dolazi do potpunog ukidanja carina, istaknuo je Lasiæ. Po njegovim rijeèima, problem æe nastati kod tretmana odreðenih roba iz BiH koje ulaze na tržište EU, a sada se prodaju u Hrvatskoj. Nakon ulaska Hrvatske u EU, neæe se moæi prodavati u toj zemlji zbog toga što nisu na listi roba koje se mogu iz BiH izvoziti na tržište EU. To su žive životinje, meso, mlijeko i mlijeène preraðevine, med, jaja, (svi su u okviru iste carinske tarife) i mesne preraðevine. Na njih æe se primjenjivati carine, a od ukupnog našeg izvoza u Republiku Hrvatsku na ove vrste roba otpada 70 posto našeg izvoza. Na pitanje što æe se dogodite s bh. gospodarstvom kada Hrvatska uðe u EU i je li BiH spremna za to, Lasiæ je kazao kako trenutno BiH i Hrvatska svoju meðusobnu trgovinu odvijaju putem CEFTA sporazuma, što znaèi da na robe podrijetlom iz Hrvatske koje dolaze u BiH i robe iz BiH koje izlaze u Hrvatsku nema ni kolièinskih ni financijskih ogranièenja, a to æe se promijeniti ulaskom Hrvatske u EU. "Od nas sve ovisi hoæemo li biti spremni za ulazak hrvatske u EU. Mislim da smo malo kasno ušli u ispunjavanje tih uvjeta. Recimo, imamo problema i s graniènim prijelazima, tek je sada praktièki gotova projekta dokumentacija, a treba napraviti graniène prijelaze za izvoz naše robe u EU. Mi možemo primati robu i na drugim graniènim prijelazima, a ne samo na Bijaèi i Gradišci. Meðutim, Europa je odredila iz BiH samo dva granièna prijelaza preko kojih æe izlaziti roba biljnog i životinjskog podrijetla iz BiH u Europu i tu æe oni staviti svoje ispitne laboratorije", naglasio je Lasiæ. Ako granièni prijelazi Bijaèa i Gradiška ne budu gotovi do 1. srpnja, mogu se postaviti pomoæni prijelazi. Bitno je da naši laboratoriji funkcioniraju. Ako se sumnja u to da æe spomentuti prijezazi biti završeni na vrijeme, ne vidim razloga zašto se ne naprave pomoæni montažni prjelazi. Mislim da ima dosta nekompetentnih ljudi koji rade na tome", kazao je predsjednik Gospodarske komore FBiH. Na pitanje što trenutno BiH može izvoziti u EU, Lasiæ je kazao kako ne može izvoziti ništa osim vina, i to kroz kvote, zatim kožu te nešto ribe, takoðer po kvotama, jer robe nisu na listi tzv. treæih zemalja, što znaèi da nisu usklaðene sa standardima EU-a. "Tek kada njihova komisija ocijeni da su naše robe usklaðene sa spomenutim standardima, æemo moæi izvoziti, a to je dosta dugo razdoblje", kazao je Lasiæ, istaknuvši kako se na tome dosta radi, posebno otkada je došlo do promjena na èelu Ministarstva vanjske trgovine. Po njegovom mišljenju, BiH mora zaštiti svoju robu koja može kvalitetom i kolièinski zadovoljiti domaæe tržište, a ne robu koja se ne može ni izvesti ni prodati na domaæem tržištu. "Mislim da bi se kroz Zakon o unutarnjoj trgovini moglo napraviti da u oba entiteta na policama trgovaèkih lanaca i drugih trgovina mora biti najmanje 50 posto robe koja se u BiH može proizveti u doviljnoj kolièini", kazao je Lasiæ, napomenuvši kako ne postoji podatak o tome koliko se procenata robe podrijetlom iz BiH trenutno nalazi na policama trgovina i tgovaèkih lanaca. Što se tièe optereæenja plaæa, Lasiæ je kazao kako je BiH u samom vrhu europskih zemlja po optereæenost plaæa. "Mislim da bi bilo najrealnije da se u cijeloj BiH plaæe rasterete te da se iz njih izdvaja samo za mirovinsko osiguranje i eventualno porez na plaæe, To bi bio dobar magnet za privlaèenje stranih investicija", istaknuo je Lasiæ. BiH mora rasteretiti plaæe, a poveæati optereæenja na potrošnju da bi ostvarila istu razinu novca. U tom bi sluèaju privreda privukla investicije, a privlaèenje investicija znaèi više radnih mjesta, bolje plaæe i više PDV-a. BiH nije vidjela što rade druge zemlje jer su sve one oko nas išle na optereæenje potrošnje, kako bi smanjile uvoz, istaknuo je Lasiæ. "Mi moramo uvesti kompletnu reformu fiskalne politike, ali da tu reformu naprave ljudi koji znaju što je fiskalna politika", kazao je predsjednik federalne Gospodarske komore, istaknuvši kako puno nekompetencija ima u oblasti fiskalne politike u BiH. Govoreæi o školstvu, Lasiæ je kazao treba što prije krenuti u njegovu reformu. "Dajemo otprilike milijun i pol maraka za obrazovanje na razini BiH, a praktièki nemamo kadra koji je potreban za gospodarstvo", kazao ej Lasiæ, dodavši kako su proizvodna zanimanja u BiH zaposlatavljena te da BiH mora uskladiti svoje školstvo sa školstvom zemalja iz našeg okruženja i EU. Na zavodima za zapošljavanje nemamo ni jednog livnièara, iako nam oni trebaju, dok na tim zavodima trgovaca ima 22 000, a maturanata gimnazije i ekonomske škole preko 30 000, kazao je predsjednik Gospodarske komore Federacije BiH Jago Lasiæ.
14-04-2013 at 12:23 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: katolici a ne hrvati

A što sam ja napisao? Da te podsjetim:

citat:
Kad smo kod izvoza, izvoziti u EU može svatko tko sa svojim proizvodima zadovoljava propise. I do sada se izvozilo u EU ono što je moglo naæi kupca.. Tak da tvoje konstatacije su nigdje veze.

Primjer: Violeta iz hercegovine godinama izvozi na tržište EU ili Mostarski Aluminij, ili Tuzlanski Traysis,..


Mnogi proizvodi iz Slovenije, Maðarske, Grèke,.. ne mogu naæi put na EU tržište jer ne zadovoljavaju propise, iako su proizvoðaèi u EU. Sve je do proizvoðaèa, mogu li ili ne zadovoljiti stroge industrijske propise EU.
14-04-2013 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: katolici a ne hrvati

citat:
klon4ti wrote:
A što sam ja napisao? Da te podsjetim:

citat:
Kad smo kod izvoza, izvoziti u EU može svatko tko sa svojim proizvodima zadovoljava propise. I do sada se izvozilo u EU ono što je moglo naæi kupca.. Tak da tvoje konstatacije su nigdje veze.

Primjer: Violeta iz hercegovine godinama izvozi na tržište EU ili Mostarski Aluminij, ili Tuzlanski Traysis,..


Mnogi proizvodi iz Slovenije, Maðarske, Grèke,.. ne mogu naæi put na EU tržište jer ne zadovoljavaju propise, iako su proizvoðaèi u EU. Sve je do proizvoðaèa, mogu li ili ne zadovoljiti stroge industrijske propise EU.



i kakve to onda ima veze sa time što tebe u EU neko prepoznaje kao ober Hrvata?apsolutno nikakve...

http://www.dw.de/kako-je-bilo-poljacima-tako-%C4%87e-biti-i-hrvatima/a-16562524

pristup tržištu rada ogranièen,školovanje na EU univerzitetima kao i do sada samo onima koji finansijki dobro stoje....bez obzira koje su etnièke pripadnosti...

[Edited by soraya on 14-04-2013 at 14:11 GMT]
14-04-2013 at 13:34 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: katolici a ne hrvati

citat:
klon4ti wrote:


misliš od 91-95? e pa bio sam tamo gdje su glave letjele!

Kada spliæanin doðe u Zagreb, on je za zagrebèane Dalmatinac, kada seljak iz Kutjeva doðe na more, on je za njih Slavonac, kada ja doðem u Mostar, ja sam za njih Bosanac, kada 'ti' doðeš iz Kalesiju u Tuzlu ti si za mene Pljosko


Kada veæ spomenu katolike veæe od pape, misliš da ne postoje takvi ljudi? I papa je èovjek, ako je na vrhu KC ne znaèi da je bezgrešan, naprotiv ima veæe šanse da živi grešnim životom od siromašnog katolika iz južne amerike, afrike ili nekog bosanskog sela, kojemu je jedina i iskrena utjeha u životu molitva. Nadam se da se razumijemo

[Edited by klon4ti on 14-04-2013 at 11:48 GMT]



Ti da si iz Tuzle, znao bi da se za covjeka sa Dubrava kaze Pljosko a ne iz Kalesije. Drugo,jel' ti znas citati? Vidis li znake navoda u mom tekstu i znas li sta one znace?


14-04-2013 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: katolici a ne hrvati

citat:
soraya wrote:



i kakve to onda ima veze sa time što tebe u EU neko prepoznaje kao ober Hrvata?apsolutno nikakve...

http://www.dw.de/kako-je-bilo-poljacima-tako-%C4%87e-biti-i-hrvatima/a-16562524

pristup tržištu rada ogranièen,školovanje na EU univerzitetima kao i do sada samo onima koji finansijki dobro stoje....bez obzira koje su etnièke pripadnosti...


Pristup tržištu rada je ogranièen na par godina, onda i taj segment eu zajednice postaje otvoren. Dobro je da u poèetku postoje ogranièenja. U ostalom zašto je tebe to toliko zaokupilo što æe neki Ivo iz Lipnice sa HR putovnicom kroz par godina naæi posao graðevinara negdje u EU, ili Ana iz Husina u nekoj zapadnoj bolnici, ili Marko iz Križana u nekom Njemaèkom ugljenokopu

Mene raduje jer æe u BiH stizati više novca, graditi æe se, ulagati se..
14-04-2013 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: katolici a ne hrvati

citat:
Azur wrote:



Ti da si iz Tuzle, znao bi da se za covjeka sa Dubrava kaze Pljosko a ne iz Kalesije. Drugo,jel' ti znas citati? Vidis li znake navoda u mom tekstu i znas li sta one znace?





Oko 15 minuta vožnje od Dubrava do Kalesije i isti mentalitet ljudi koji žive u tih nekoliko sela ne predstavlja neku razliku da se i jedne i druge može nazvati Pljoskama
14-04-2013 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: katolici a ne hrvati

citat:
klon4ti wrote:


Pristup tržištu rada je ogranièen na par godina, onda i taj segment eu zajednice postaje otvoren. Dobro je da u poèetku postoje ogranièenja. U ostalom zašto je tebe to toliko zaokupilo što æe neki Ivo iz Lipnice sa HR putovnicom kroz par godina naæi posao graðevinara negdje u EU, ili Ana iz Husina u nekoj zapadnoj bolnici, ili Marko iz Križana u nekom Njemaèkom ugljenokopu

Mene raduje jer æe u BiH stizati više novca, graditi æe se, ulagati se..


ma raduje i mene,nego mi zapara uši da te niko u EU neæe prepoznati kao Bosanca i Lipnica i Husino su Bosna i Hercegovina,nikada neæe biti Hrvatska a jednog lijepog dana æe biti i BIH èlanica EU,pa ne vidim èemu qurèenje sa "hrvatskim papirima"

[Edited by soraya on 14-04-2013 at 17:00 GMT]
14-04-2013 at 16:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Politika : katolici a ne hrvati New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice