Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Drzavljanstvo snova
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

bojim se da malo ko od nas zna kakve su radne navike u zemljama zapadne evrope. skoro je bilo nekih konkursa za medicinske tehnièare u njemaèkoj. otiš'o prilièan broj raje. meðutim, poprilièan se broj i vratio.

iskreno, ova naša generacija, osim boraca na ratištu, malo je i dala za ovu državu, a èini mi se da oèekuje jako puno. kad se samo sjetim ORA-i da je samo neko spomenuo poslije rata, popljuvali bi ga. nekako smo uljuljkani u to preživljavanje, da se pokreæemo jako slabo, ništa nas se više ne tièe. sve se dešava nekome drugom.

eto, ja bih rado da pokušamo ovu državu da napravimo boljom, nego da idem odavde.

22-10-2013 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

citat:
cupo wrote:
Zato sto ti je Shaban Saulic na slici



oj puknut cu od smijeha

A sto se tice teme, pricam iz svog iskustva, i mogu jos da kazem da sve zavisi sta ko radi, cime se bavi, kako se snadje, a i od zemlje, ne radi se svugdje isto.

Borbeni, je li puno da se ocekuje da skolovan covjek ima posao, zdravstveno osiguranje i kakvu takvu mogucnost da do 35 ima krov nad glavom?

Meni je ok, ali meni je iskreno zao nekih vrlo mladih osoba koji su s razlogom razocarani i ne cudim se sto hoce da idu.

22-10-2013 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
cupo wrote:
Zato sto ti je Shaban Saulic na slici

Ahaaaaaaa
Neka imam tebe pametnicu da mi rastumaèi
Ja i dalje ostajem pri svome da mi je moja BiH najmilija koliko je god ko pljuvao i mijenjao- I neka meni moje plave knjižice pa dokle god doguro sa njom. A i ðe æu u pm...
22-10-2013 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
borbeni wrote:
bojim se da malo ko od nas zna kakve su radne navike u zemljama zapadne evrope. skoro je bilo nekih konkursa za medicinske tehnièare u njemaèkoj. otiš'o prilièan broj raje. meðutim, poprilièan se broj i vratio.

iskreno, ova naša generacija, osim boraca na ratištu, malo je i dala za ovu državu, a èini mi se da oèekuje jako puno. kad se samo sjetim ORA-i da je samo neko spomenuo poslije rata, popljuvali bi ga. nekako smo uljuljkani u to preživljavanje, da se pokreæemo jako slabo, ništa nas se više ne tièe. sve se dešava nekome drugom.

eto, ja bih rado da pokušamo ovu državu da napravimo boljom, nego da idem odavde.

da je u interesu onih koji vode ovu drzavu, prosperitet same drzave, bilo bi i ORA. ovako tesko vala
22-10-2013 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

citat:
Shaban wrote:

Ahaaaaaaa
Neka imam tebe pametnicu da mi rastumaèi
Ja i dalje ostajem pri svome da mi je moja BiH najmilija koliko je god ko pljuvao i mijenjao- I neka meni moje plave knjižice pa dokle god doguro sa njom. A i ðe æu u pm...


Pa dragi Sabane, sto tako postavljas stvari? Nije ovo tema da se eto dodje do zakljucka koje je to drzavljanstvo dobro, nego da se cuju misljenja, nema pogresnog ili tacnog, samo licnog


Vidim kako se polako okrece diskusija u nesto sto vodi u ubjedjivanje. Svako ima svoje razloge zasto neso misli.

Zbog zivota, iskustva, uz nas bih imala jos jedan, a to po meni nije pljuvanje ni pasosa ni zemlje.
22-10-2013 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
Shaban wrote:

Ahaaaaaaa
Neka imam tebe pametnicu da mi rastumaèi
Ja i dalje ostajem pri svome da mi je moja BiH najmilija koliko je god ko pljuvao i mijenjao- I neka meni moje plave knjižice pa dokle god doguro sa njom. A i ðe æu u pm...


E moj Shabane, lako je tebi, ti pjevas,
a sta cemo mi koji bi htjeli uljudniji i bolje placeni posao, da nam bude na vrijeme placen nas trud, da budemo uteftereni u PIO i da smo zdravstveno osigurani.

Sve to u gore navedenim drzavama bi imali, koliko to imamo kod nas sa plavim knjizicama ?

Neka nam plave knjizice, al' zivot nam je Shabanaga jako, jako mukotrpan.

22-10-2013 at 23:56 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
Shaban wrote:

Ahaaaaaaa
A i ðe æu u pm...

Iduce godine u Brazil
22-10-2013 at 23:58 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
sunce wrote:


Pa dragi Sabane, sto tako postavljas stvari? Nije ovo tema da se eto dodje do zakljucka koje je to drzavljanstvo dobro, nego da se cuju misljenja, nema pogresnog ili tacnog, samo licnog


Vidim kako se polako okrece diskusija u nesto sto vodi u ubjedjivanje. Svako ima svoje razloge zasto neso misli.

Zbog zivota, iskustva, uz nas bih imala jos jedan, a to po meni nije pljuvanje ni pasosa ni zemlje.



Danas neki ovdje,govore hoæe na tajland ili u tunis,kad doðu u penziju...imaju po godinu dvije do penzije...
male penzije spram standarda života
22-10-2013 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
djecko wrote:


Danas neki ovdje,govore hoæe na tajland ili u tunis,kad doðu u penziju...imaju po godinu dvije do penzije...
male penzije spram standarda života



Oooooo da, penzija, svi cemo doci u penziju, eeeee tada, jadna nam majka
23-10-2013 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
laly wrote:

da je u interesu onih koji vode ovu drzavu, prosperitet same drzave, bilo bi i ORA. ovako tesko vala


ma ne bih da se okreæe prièa u strogo politièkom smijeru, al' èini mi se da mora.

ma samo sam povukao neke stvari, ne bih baš rekao da smo i mi kao narod sjajni, znaš onu "vlast je ogledalo naroda"

svjestan sam ja i vlasti i države, al' samo kažem da bi i narod mogo da bude bolji. a sjajno nigdje nije.


23-10-2013 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Drzavljanstvo snova New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice