Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Drzavljanstvo snova
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
sunce wrote:


Najbolje je sto dolaze generacije koje ce srediti problem penzionog fonda, tako sto nece ni dozivjeti penziju.

Djecko, znam , a bilo je, bar ranije, puno onih starijih Nijemaca koji za ruku vode mladu Azijatkinju . Ode valjda covjek da se smiri pa se zaljubi


vidi ovako to si djelimièno u pravu
meðutim sluèajno sam trefio baš tu dvojicu,pa mi zanimljivo bilo to kao tema,jer dvije godine razmišljam o tome ali meni je do penzije predugo ko i tebi npr.
Ali ovaj jedan je domaæin i baš kaže to meni ne treba taj vid turizma...dok ovaj drugi iz srbije veli ovako :
Imam godinu i po do penzije,ako odem tamo da živim ,u blizini je aerodreom,ako se i razbolim za par sati nekako mogu biti ovdje u bolnici,ne razmišlja da se vrati u srbiju...
i možda se desi da kupim neki stan ,koji se može uvijek prodati,a živiš u toplijim krajevima,more..sunce i sve je jeftinije a sa nekom penzijom koja može lijepo pokrivati sve kad je èovjek u mirovini...
Koliko sam primijetio veæina ljudi u tim godinama ako su imalo pri nekom solidnom zdravlju razmišljaju o tome,a logièno je da u tim godinama èovjeka zdravlje i ne služi kao kad imaš trideset ili 40
Baš me interesuje šta bi nam Zehro savjetovo
ne bi nam zar slago ništa
Možda Abulafija zato i spominje austriju
23-10-2013 at 09:17 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

Dosta danaca seli po penzionisanju u Francusku.
Prodaju sto imaju ovdje i kupe u provance-u.
Ili u Spaniji, imaju cijele kolonije danske, penzionerske.
A sto se tajlandjanki tice....
Zna to biti i poruzna prica.
Neki dan, kod jaranovog komsije izadje tajlandjanka s dancem i udjose u kocu.
Kaze ovaj moj jaran, taj danac ih ozeni, dovede, dvije godine rade, na njegovo ime, uglavnom ciste po kucama, on platu uzima sebi, njima da malo da kuci posalju, i nakon par godina se razvede, prije nego one stignu dobiti papire.
Pa jovo, nanovo.
A opet, ovdje u Svedskoj, jedan nas doveo sebi, ozenio se, otprave, nista kombinacije i to.
Imo neku firmu taxi, valjda sta li, par auta, kuca itd...
I umrije hud, ni 50 nije dozivio.
Kazu ona drugi dan njegovog brata otjerala iz kuce, njoj sad sve pripalo, valjda i po Bosni neke imovine

23-10-2013 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

sa mnom je radio lik,nije star,stalno isao na odmore na tajland.I ozeni se frajer,doveo nekakvu,vjerovatno seljank,izvukao je iz polja rize.i procuje se po firmi da je platio njenom ocu poveliku svoticu novca,jer tako je tamo obicaj da moras kupit kcerku od oca.Ja to cuo i poceo ga zezati,rekoh sto ne rece drugu da te odvedem na balkan da biras sebi zenu,profesora muzike,arhitektu i to dzabe.Kaze on,nije u tome fol,hoce on da bude kralj,jer te su azijetkinje tako vaspitane da gledaju muskarca,pogotovo sa zapada,kao "ovozemaljsko bozanstvo".
no maloj je ubrzo sredio posao u istoj firmi u proizvodnji za masinom.A na par festi vidio sam da mala hoce svasta.Vjerovatno su to neki i koristili,danas on sa njom ima kcerkicu i sretno zive...

A to da ima i obrnutih slucajeva,robovlasnickog iskoristavanja,svakako da ima.pa crnce iz afrike iskoristavaju maksimalno.Dodju ljudi,obecaju im posao u sumi,sjeku sumu zive u kolektivnom smjestaju u nekoj baraci i na kraju im nista ne plate.Ali ipak mediji po tom pitanju su extra.Ako otkriju takve slucajeve ocrne firmu i gazdu do maksimuma.

23-10-2013 at 09:59 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

kada se zahukta privreda,ako se zahukta,posao na zapadu pripada onima koji su skolovani ali pod uslovom da imaju radno iskustvo,dakle da su experti u svojoj bransi.
Tu priliku treba vrebati ko hoce na zapad i da ponovo napomenem da samo posjedovanje diplome nije dovoljno ako ne znas posao.
Sto se tice radnih mjesta gdje ne treba glava samo ruke i noge,to je proslost i toga vise nema.Dakle iskusni konstruktori,elektricari,IT personal itd. Za ljekare nisam siguran,i pored radnog iskustva,jer tu traze odbranu diplome odnosno polaganje nekih ispita.

Drzavljanstvo se moze ostvariti poslije pet pa nadalje godina rada i boravka zavisno od drzave do drzave

23-10-2013 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

evo vjecne pjesme za sve sisteme.Dobro je ovo slozio svaka mu cast



23-10-2013 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Drzavljanstvo snova

ako covjek nece da radi, dzaba mu je da ima sva drzavljanstva svijeta, jer gdje god bio na socijali dobijao bi tacno onoliko koliko mu je potrebno da prezivi.. neko spomenu parazite i kad su oni u pitanju, sto se tice nekih "para na guzove", pogotovo zapadne drzave izracunaju u cent, sta mu i koliko mu treba da zivi a da ne uziva.. podizanje starosne granice za penzije je aktuelno svugdje i nerijetko ti ljudi dodju u penziju ali samo par mjeseci uzivaju u njoj..

23-10-2013 at 12:06 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
camac wrote:
ako covjek nece da radi, dzaba mu je da ima sva drzavljanstva svijeta, jer gdje god bio na socijali dobijao bi tacno onoliko koliko mu je potrebno da prezivi.. neko spomenu parazite i kad su oni u pitanju, sto se tice nekih "para na guzove", pogotovo zapadne drzave izracunaju u cent, sta mu i koliko mu treba da zivi a da ne uziva.. podizanje starosne granice za penzije je aktuelno svugdje i nerijetko ti ljudi dodju u penziju ali samo par mjeseci uzivaju u njoj..


Svakako da ima takvih koji nece da rade.Ali ipak vecina ne moze da nadje posao jer ga zapravo nema.Oni koji su ostali bez posla imaju oko godinu dana nekakve sigurnosti pod uslovom da su placali tkzv "A-kasu".Drugu godinu ako nisu nasli posao,dakle kada potrose tu tkzv."kasu" a koja je uplacivana tokom rada,primanja se smanjuju na gotovo polovicu-a to je socijala,dakle socijalni slucajevi i opet nema sjediti dzabe,nego ulazis u tkzv. fazu 3 gdje moras ici na tkzv prakse-a to je rad 8 sati ko sivonja,za male pare, stim sto ti ne ide penziono.Fala bogu pa to nisam dozivio a znam ljudi koji jesu i to ne da je ponizavajuce,vec i frustrirajuce pogotovo za porodice sa djecom.Inace ako se privreda ne zahukta,ovo meni lici na moderno robovlasnistvo
23-10-2013 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Drzavljanstvo snova

citat:
camac wrote:
ako covjek nece da radi, dzaba mu je da ima sva drzavljanstva svijeta , jer gdje god bio na socijali dobijao bi tacno onoliko koliko mu je potrebno da prezivi.. neko spomenu parazite i kad su oni u pitanju, sto se tice nekih "para na guzove", pogotovo zapadne drzave izracunaju u cent, sta mu i koliko mu treba da zivi a da ne uziva.. podizanje starosne granice za penzije je aktuelno svugdje i nerijetko ti ljudi dodju u penziju ali samo par mjeseci uzivaju u njoj..




Tesko onome ko je na socijali, nikakav luksuz si ne moze priustiti a auto danas i nije vise luksuz.

23-10-2013 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Drzavljanstvo snova New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice