Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori

citat:
camac wrote:

znas li mozda sa koliko registrovanih clanova, stranka moze da se prijavi na izbore, tj. koliko clanova mora imati pa da ostvari pravo za kandidaturu i participaciju na izborima? mislim da sam nekad citao negdje da se radi o cifri 10 000 clanova, ali nisam siguran je li to tacno..


Nije taèno da mora imati toliko èlanova jer kandidatura na Izborima se obezbjeðuje potpisima graðana koji ne moraju biti nužno èlanovi stranke.
Meðutim,po meni suština problema ne leži u tome nego u niskom izbornom pragu što nas dovodi u situaciju da imamo te frankeštajn koalicije sa ober minorniim strankama koje nerijetko predtavljaju tu malu prevagu i onda imamo apsurdne situacije kao sad u kantonu da BPS ima više ministara nego maltene èlanova stranke! 


<br /><br /><br /><br />

05-11-2013 at 15:41 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori

citat:
yugi wrote:


Nije taèno da mora imati toliko èlanova jer kandidatura na Izborima se obezbjeðuje potpisima graðana koji ne moraju biti nužno èlanovi stranke.
Meðutim,po meni suština problema ne leži u tome nego u niskom izbornom pragu što nas dovodi u situaciju da imamo te frankeštajn koalicije sa ober minorniim strankama koje nerijetko predtavljaju tu malu prevagu i onda imamo apsurdne situacije kao sad u kantonu da BPS ima više ministara nego maltene èlanova stranke!

pa i oni ce sigurno ici utabanom stazom.. dodaj tu jos one koji zbog pozicije promjene dres i dobit ces "uspon i pad DF u TK".. dobro bi bilo kad bi se pojavila stranka koja u svoje redove prima clanove drugih stranaka ali im ne priznaje golove koje su tamo postigli, nego ih pustaju da radom i rezultatima zasluze mjesto u prvoj postavi.. mislim, dobro bi bilo a da li je DF takva stranka, saznat ce se..
05-11-2013 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori

slijedi nemirno proljece,bice suzavca i pendreka...

vidicemo ko ce uspjeti da povede ovaj napaceni,gladni i ponizeni narod?

05-11-2013 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
ZmaJ-BiH
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 23-10-2013
Lokacija: Tz
Odgovori: 17
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori

Lijevo orjentisani glasaci ce imati izbor izmedju Velikog vodje i Zlatnog ljiljana.

06-11-2013 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori

Komšiæ: Neka Lagumdžija javnosti predoèi svoju imovinu

Èetvrtak, 12/12/2013 11:57

Željko Komšiæ saopštio je danas da posjeduje jedino stan u ulici Azize Šaæirbegoviæ 16, na XV spratu površine 72 kvadratna metra.

Nakon najnovijeg niza koordiniranih uvreda i objeda koje su na raèun predsjednika Demokratske Fronte Željka Komšiæa izrekli Milorad Dodik, Zlatko Lagumdžija i rukovodstvo SDP-a, predsjednik Komšiæ želi ovim putem bosanskohercegovaèkoj javnosti da saopšti sljedeæe:

Ja, Željko Komšiæ, pod moralnom i materijalnom odgovornošæu tvrdim da posjedujem jedino stan u ulici Azize Šaæirbegoviæ 16, na XV spratu površine 72 kvadratna metra. Ne posjedujem ništa osim toga, izuzmu li se krediti koje još uvijek vraæam.

Želim ovim putem da pozovem predsjednika SDP-a da podastre javnosti imovinu koju posjeduje, odnosno kojom imovinom raspolaže, ukljuèujuæi i onu koja je fiktivno u vlasništvu bližih i daljih srodnika, kao i svoja kreditna zaduženja. Dakle, imovinu koju stvarno posjeduje i kojom stvarno raspolaže. Naime, samo je u paralelnoj stvarnosti u kojoj živi predsjednik SDP-a i njegovi idolopoklonici, enormnu imovinu kojom raspolaže moguæe steæi sa profesorskom, odnosno ministarskom platom.

Stoga pozivam predsjednika SDP-a da sve što posjedujemo – i on i ja – sve što se vodi kao imovina svih naših bližih i daljnjih srodnika, transparentno i javno predoèimo graðanima Bosne i Hercegovine. Oni na to imaju pravo, mi imamo tu obavezu. Pozivam ga da odredi vrijeme i mjesto kada æemo to uraditi.
Živim za taj dan kada æemo, Vi gospodo i ja, morati odgovoriti na to kako smo stekli - ja stan, a Vi - to što veæ imate.

Kada je pak rijeè o tobožnjem sjedenju u krilu, kao èlan Predsjedništva Bosne i Hercegovine, dužan sam poštovati dobrovoljni izbor svakog slobodnog pojedinca u našoj zemlji, njegove želje i nadanja pa èak i maštanja, ali ja sam posljednji put sjedio u krilu muškarcu, tada u liku Djeda Mraza, prije nekih 44 godine, na dodjeli novogodišnjih paketiæa.

Jedino graðanima Bosne i Hercegovine dugujem objašnjenje za ono što i kako radim. Radim najbolje što umijem i znam.

Svakom graðaninu ove zemlje sam u stanju pogledati u oèi.

Nije mi teško priznati kada nešto ne znam i ne ustruèavam se pitati one koji znaju. I kao èovjek, opæinski naèelnik i kao ambasador i kao predsjednik države borio sam se za vlastita uvjerenja, nekada s puškom, a danas rjeèju i djelom.

Nisam od toga imao, niti sam stekao nikakvu korist.

Stoga, još jednom pozivam predsjednika i rukovodstvo SDP-a da javnosti Bosne i Hercegovine podastremo sve ono što smo imali kada smo ušli u politiku, ono što imamo danas i objasnimo kako i na koji naèin je svako od nas stekao ono što je steèeno u meðuvremenu, stoji u saopæenju Demokratske fronte, koje potpisuje njen predsjednik Željko Komšiæ.

(Fena)
 


<br /><br /><br /><br />

12-12-2013 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori

mislim da treba po uzoru na njihove ocheve sada ponovo izvrsiti konfiskaciju konfiskatora,i naravno streljati ih kao kulake i narodne neprijatelje

12-12-2013 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Demokratska Fronta u Tuzli - Izbori New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice