Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : APSURDISTAN!
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon APSURDISTAN!

U školi moje kæeri je Vijeæe roditelja "naredilo" BOJKOT nastave uèenicima, a roditelje ad hoc pozvalo na "hitni" opšti roditeljski sastanak! Sastanak je održan, veæina roditelja nije došla jer nije ni znala ili su kasno obavješteni. Vrijeme od obavijesti do poèetka je bilo svega par sati.
Eh, sad, razlog te hitnosti je promjena direktora škole, po pripadnosti politièkoj stranci i o èemu djeca bruje veæ par dana.

Da li je u ovoj državi išta zakonito? Da li je po nekom zakonu moguæe "narediti" djeci da ne dolaze u školu iz navedenog razloga i ko je taj da može? Da li je po nekom zakonu dozvoljeno djeci, umjesto nastavnog gradiva, puniti glavu o novoizabranom menadžmentu škole kada se pominju politièke stranke, vrlo maliciozno? Da li je po nekom Apsurdistanskom zakonu uopšte dozvoljeno da se ovakva samovolja toleriše do besvijesti, a da mi to plaæamo bezpogovorno?
Sigurno jeste. Da nije, sad ne bismo (mi roditelji) bili u dilemi poslati dijete ili ne u školu, naredna 3 dana koliko je "nareðeno" da ne dolaze, a da ne znamo ni zašto. Po èijem nalogu, još nismo odgonetnuli!

Možda ova prièa i nije za nove teme, možda bi se mogla uklopiti u veæ postojeæu - NASILJE U ŠKOLI!!, samo inverzno..
Tuga...

A pitanje je..da pošaljem dijete u školu ili ne ili da odem ja i napravim ono sa èim se borim da ne!!!
Šalim se, naravno, silom se ne postiže ništa, ali kome se može žaliti na ovakvo stanje i NASILJE nad djecom i ugrožavanje prava djeteta na obrazovanje..

p.s. da budem iskrena, preko glave mi je tih školskih "slobodnih" dana - dan vozaèa, dan trava, dan hrasta, dan zebre, dan..samo još fali ovako prepucavanje i još takvih dana, a poslije vežu uši na mašnu kako djeca ništa ne znaju...

04-02-2014 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: APSURDISTAN!

Ma sta je to Vijece roditelja? Sta je svrha toga? Sta radi Vijece roditelja?

Imam osjecaj da sebi uzimaju previse za pravo.

Ja bih dijete poslala u skolu. Sigurna sam da ce vecina djece doci.

04-02-2014 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: APSURDISTAN!

Bambi, kæi ÆE IÆI u školu, bez daljnjeg, ali..ljudi moji, ima li ikog u ovom gradu, kantonu, državi da se može reæi- pa je l' dosta!
Ovo iz mene prièa bijes jer mi je žao djeteta. Ono što je bila kap u moru je èinenica da su djeca izmaltretirana, izmanipulisana i korištena u bolesnim ambicijama kojoj je politika bila sredstvo.
Ovo nije politièka tema, nego tema o djeci koja gube jako puno zbog bljuvotina kojima su podvrgnuti radi nje.

04-02-2014 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: APSURDISTAN!

pa opcija, koja je bila, da roditelji biraju direktora je vrlo brzo ukinuta, a to je jedino bilo kako treba....
a zaliti se kome jedino pokrenuti inicijativu da se ukine ovakav nacin izbora direktora...
i slazem se i moje dijete bi islo u skolu, jer tamo ide da sta nauci a ne da podrzava borbu za fotelju...

04-02-2014 at 23:25 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:


nije ni to lako. ljude ili nije briga ili ne znaju procijeniti neciju kompetentost ili glasaju kao na izborima (zna si sam kako se sve glasa)




pa iskustvo iz skole moje djece se pokazalo kao dobro, jer smo mi direktora birali. svi kandidati su napravili programe razvoja skole, prezentirano je roditeljima i glasli smo ko je htio. direktor je jako dobar kojeg imaju
04-02-2014 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:


koji procenat roditelja je izasao da glasa?


ne znam tacno, bilo je prije 4 do 5 godina. mozda oko 30%
05-02-2014 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:



to je malo ali je mescini jaku mnogo u odnosu na to koliko bi izaslo u drugom skolama. Vjeruj.
Vijece roditelja moze mnogo uraditi i bez tog samo sto najcesce nisu zainteresovani

ja sam u vijecu roditelja, a ne zavisi samo i od roditelja, zavisi puno i od osoblja u skoli.
05-02-2014 at 13:19 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:



to je malo ali je mescini jaku mnogo u odnosu na to koliko bi izaslo u drugom skolama. Vjeruj.
Vijece roditelja moze mnogo uraditi i bez tog samo sto najcesce nisu zainteresovani

ja sam u vijecu roditelja, a ne zavisi samo i od roditelja, zavisi puno i od osoblja u skoli.
05-02-2014 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:

naravno da zavisi od osoblja i to mnogo al cini mi se da ovdje, za promjenu, govorimo o ulozi roditelja u nastavnom procesu i organizaciji rada skole

naravno i ja sam mislila na to, ali i to zavisi od osoblja i menadzmenta skole
u svakom slucaju slazem se da se roditelji previse ne ukljucuju, ali takodje ne vidim ni osoblje koje motivise roditelje da se ukljuce vise...
05-02-2014 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: APSURDISTAN!

citat:
Aidatuzla wrote:



cuj ne vidis? a ko je tebe motivisao?



to je moja licna motivacija, a iskerno toliko su motivisani da su prvi sastanak vijeca roditelja organizovali u januaru i to da se odrzi reda radi. daj ba Aida, mi trazimo dopunsku nastavu za djecu koja slabije uce, a poksuvaju naci milion razloga da se ne organizuje jer nije placena ...
05-02-2014 at 18:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Roditelji i djeca : APSURDISTAN! New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice