Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Neka drustveno/politicka pitanja...
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

Predlazem da se, umjesto ruganja meni, osvrnete na ono sto sam napisao i razmislite o tome. Pitanja/tvrdnje koje sam napisao itekako imaju uporiste u nasoj stvarnosti, samo su mnogi slijepi i ne zele to da vide kako ne bi remetili svoju idilu. Dakle, ako nije istina ono sto sam napisao, argumentima to dokazite. Ako nije istina, onda bi trebalo biti vrlo lahko da se razbije ono sto napisao. Ali poznavajuci nas mentalitete, ocekivati je da se odmah popljuje onaj ko nesto govori i misli, a nikako ne treba ocekivati da se obrati paznja na ono sto taj govori i misli. To je tipicno za nas.

17-03-2014 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Aidatuzla wrote:
ovo je jedno 20. otvorena tema od strane istog forumasa i sa istom pricom. I kad ljudi vise nemaju ili ne zele sta da kazu on provuce istu pricu kroz druge teme pa opet otvori ovu istu i tako


Mozda i jeste, ali u slobodnom drustvu imam na to pravo. Zato i sluzi forum.
17-03-2014 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Indijanac wrote:


Ja sam postavio pitanja a ti pokusaj odgovoriti na njih.


Na tvoja pitanje druze je u 21 vijeku nemoguce odgovoriti.
Za vecinu pitanja kasnis najmanje 2000 godina.
Za dvojne brakove i tezu o njima sa duznim postovanjem mozes mirne duse zayebati, nije tacno.
Nisam u dvojnom braku a vjerovatno nisi ni ti, ali poznajem par dvojnih brakova koji su haman normalniji od mnogih nas....dakle, zayebi tu glupost u centru Evrope i jos u 21 vijeku.
17-03-2014 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Bongo wrote:


Na tvoja pitanje druze je u 21 vijeku nemoguce odgovoriti.
Za vecinu pitanja kasnis najmanje 2000 godina.
Za dvojne brakove i tezu o njima sa duznim postovanjem mozes mirne duse zayebati, nije tacno.
Nisam u dvojnom braku a vjerovatno nisi ni ti, ali poznajem par dvojnih brakova koji su haman normalniji od mnogih nas....dakle, zayebi tu glupost u centru Evrope i jos u 21 vijeku.



To sto smo u europi ne znaci da se trebamo odreci svoje vjere i tradicije i kulturoloski se pokrstiti. Ako je to uslov za ulazak u Europu onda se nadam da nikada necemo uci u tu Europu.
17-03-2014 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Indijanac wrote:


To sto smo u europi ne znaci da se trebamo odreci svoje vjere i tradicije i kulturoloski se pokrstiti. Ako je to uslov za ulazak u Europu onda se nadam da nikada necemo uci u tu Europu.


Ako smo (kao sto i jesmo) sekularna drzava, (a sto pojedini sviraju uz gusle), vjera nema sta da trazi u politici.
Ja jos nikada nisam cuo da se neko prisilno odrekao svoje vjere, a onaj ko mijenja vjeru ko c.ganin konje tog mozes na onu stvar.

A ko tebe prisiljava da se kulturoloski prekrstis ?


17-03-2014 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Bongo wrote:

Ako smo (kao sto i jesmo) sekularna drzava, (a sto pojedini sviraju uz gusle), vjera nema sta da trazi u politici.
Ja jos nikada nisam cuo da se neko prisilno odrekao svoje vjere, a onaj ko mijenja vjeru ko c.ganin konje tog mozes na onu stvar.

A ko tebe prisiljava da se kulturoloski prekrstis ?





To sto smo sekularna drzava ne znaci da trebamo gaziti po svojoj kulturi i tradiciji i prilagodjavati se drugima.

A ko mene prisiljava se kulturoloski prekrstim? Svaki puta kada mi u mojoj drzavi i na mom tv kanalu nabijaju hrvatski jezik kao normu. Moras i sam priznati da se mosanski maksimalno kroatizira i da nam se nabacuju rijeci i naglasci koji se nikada kod nas nisu koristili. Druge primjere kulturoloskog pokrstavanja procitaj u mom prvom postu.
17-03-2014 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Indijanac wrote:


To sto smo sekularna drzava ne znaci da trebamo gaziti po svojoj kulturi i tradiciji i prilagodjavati se drugima.

A ko mene prisiljava se kulturoloski prekrstim? Svaki puta kada mi u mojoj drzavi i na mom tv kanalu nabijaju hrvatski jezik kao normu. Moras i sam priznati da se mosanski maksimalno kroatizira i da nam se nabacuju rijeci i naglasci koji se nikada kod nas nisu koristili. Druge primjere kulturoloskog pokrstavanja procitaj u mom prvom postu.


Predlazem ti da si nabavis stado ovaca (najmanje 100 kom.) sa njima na Vlasic il' Niksicku visoravan i miran si kulturoloskih zavrzlama...rahat si za sva vremena...imas, vunu, meso i mlijeko, svoj si cova...
17-03-2014 at 19:52 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Indijanac wrote:


To sto smo u europi ne znaci da se trebamo odreci svoje vjere i tradicije i kulturoloski se pokrstiti. Ako je to uslov za ulazak u Europu onda se nadam da nikada necemo uci u tu Europu.


sa nevjerovanjem nema veze ulazak u Europu. Svako od nas bira hoce li ili ne vjerovati. Ti imas svoj izbor, ja svoj. Ni u jednom stadu ovce ne bleje isto....
17-03-2014 at 19:55 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Indijanac wrote:


To sto smo sekularna drzava ne znaci da trebamo gaziti po svojoj kulturi i tradiciji i prilagodjavati se drugima.

A ko mene prisiljava se kulturoloski prekrstim? Svaki puta kada mi u mojoj drzavi i na mom tv kanalu nabijaju hrvatski jezik kao normu. Moras i sam priznati da se mosanski maksimalno kroatizira i da nam se nabacuju rijeci i naglasci koji se nikada kod nas nisu koristili. Druge primjere kulturoloskog pokrstavanja procitaj u mom prvom postu.


Mislis kroatizuje? Ili kroatizira?

A moglo bi i hrvatizuje ili hrvatizira?

Kako bi zvucalo na cistom bosanskom jeziku?

To ja samo da malo podignem temu.

17-03-2014 at 22:09 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Neka drustveno/politicka pitanja...

citat:
Shiva wrote:
Kako bi zvucalo na cistom bosanskom jeziku?



Mislim da odlicno znas o cemu ja govorim, nego se malo pravis englez. Naravno da u nasem jeziku ima puno stranih rijeci, ali je ocigledno da se u posljednje vrijeme sve vise namece hrvatski jezik odnosno namecu nam se rijeci koje se kod nas nisu nikada prije koristile. Pored tipicnih hrvatskih rijeci namece nam se i njihv naglasak. Pogledaj dnevnik na FTV i bit ce ti jasno o cemu govorim.

Sada je normalno reci nogomet, povijest, reditelj... ali onaj ko kaze kaHva i laHko e taj je seljak i toga nema na tv-u.
18-03-2014 at 15:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Neka drustveno/politicka pitanja... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice