Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Ispracaj Srebrenicana
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Ispracaj Srebrenicana


Danas je bio ispracaj Srebrenicana iz Tuzle.

Zao mi je sto nisam bila u Tuzli medju onima koji su izasli na ulicu da odaju pocast i isprate zrtve genocida iz Srebrenice.



28-03-2003 at 18:14 | Ukljuèi u odgovor
Amelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2001
Odgovori: 78
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ispracaj Srebrenicana

I meni je iskreno zao, voljela bih da sam mogla biti...

U meni ce uvijek ostati ziva slika aerodroma Dubrave jula ´95. i ljudi koji su pristizali sa svojim pricama i tragicnim dozivljajima...... bilo i ne ponovilo se ---- i sto je najvaznije - ne zaboravilo se!!!!

I samo kada mi neko kaze da zivot treba da ide dalje i da ljudi treba da prastaju --- zar se ovoliko zlo moze oprostiti? 


When you lose, don't lose the lesson!
28-03-2003 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ispracaj Srebrenicana

citat:
Amelina wrote:
I meni je iskreno zao, voljela bih da sam mogla biti...

U meni ce uvijek ostati ziva slika aerodroma Dubrave jula ´95. i ljudi koji su pristizali sa svojim pricama i tragicnim dozivljajima...... bilo i ne ponovilo se ---- i sto je najvaznije - ne zaboravilo se!!!!

I samo kada mi neko kaze da zivot treba da ide dalje i da ljudi treba da prastaju --- zar se ovoliko zlo moze oprostiti?

____________________________________________

Jeste Amelina sve se slazem s tobom.

U julu ´95 .rodila sam sina ,samo par dana poslije toga kolone zena iz Srebrenice pocele su da stizu u Tuzlu .Zato cu cijeli zivot pamtiti to ljeto ´95. Jezivo je bilo gledati te zene i slusati njihove price .

Ne ponovilo se !


28-03-2003 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ispracaj Srebrenicana

Duboko, duboko i iskreno potresena slikama posljednjeg ispraæaja, izražavam duboku i iskrenu suæut svim obiteljima i svima koji izgubiše nekog u ovom bezumlju i zloèinu za kojeg ne nalazim pravu rijeè osude. Vjecito sjecanje i postovanje poginulima za slobodu jedine i voljene, moje Bosne. Smrt neofasizmu - sloboda Bosni i njenim slobodarskim, divnim ljudima.
Volim Bosnu, volim Tuzlu, a njega, njega volim vise od zivota. Mima

31-03-2003 at 21:48 | Ukljuèi u odgovor
neznanka
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Ispracaj Srebrenicana

citat:
mima wrote:
Duboko, duboko i iskreno potresena slikama posljednjeg ispraæaja, izražavam duboku i iskrenu suæut svim obiteljima i svima koji izgubiše nekog u ovom bezumlju i zloèinu za kojeg ne nalazim pravu rijeè osude. Vjecito sjecanje i postovanje poginulima za slobodu jedine i voljene, moje Bosne. Smrt neofasizmu - sloboda Bosni i njenim slobodarskim, divnim ljudima.
Volim Bosnu, volim Tuzlu, a njega, njega volim vise od zivota. Mima

__________________________

Da prave se rijeci ne nalaze. Poslije sinocnjeg prikazivanja sta se desavalo u SRebrenici i iskazi svjedoka u Hagu, èisto èovjeka ostavljaju nijema i u suzama oblivena.
Ne mogu da shvatim da jos neko dodje ovdje na forum i ono bi se svadjalo......A nisam jos procitala da se neko izvinjava Bosnjacima u ime svojih sunarodnjaka za zlodjela koja su pocinjena......
Pitam se kakvi su to "ljudi" kad ubiju
500 ljudi u jednoj sobi, u jednom danu....u jednom satu........

Gledam SNN i ostale televizije tako opusteno prikazuju scene iz Iraka kao nesto normalno razruseni Irak, djecu, zene (nemam rijeci)

Jako su me potresle izjave svjedoka u Hagu....... Nadam se samo da ce ti fašisti Karadzic i Mladic odgovarati za svoja zlodjela ........




01-04-2003 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ispracaj Srebrenicana



PUT U SREBRENICU: Nož, žica, masovna grobnica

Poèetkom ove nedjelje u Potoèarima pored Srebrenice sahranjeno je šest stotina od osam i po hiljada Bošnjaka zvjerski pobijenih nakon ulaska srpske vojske u julu 1995. godine; naša novinarka u Srebrenicu je putovala u konvoju žena koje su nakon osam godina doživjele da sahrane svoje najbliže

“Profesionalni srpski policajci èuvaju nas od sebe”!

Srebrenièanki Ifi Hodžiæ kojoj su prije osam godina Mladiæevi dželati ubili tri sina srce puklo noæ uoèi dženaze O Zašto su Srebrenièanke žene-pauci O Šta Srbi znaju o zavièaju

Piše: Nidžara Ahmetaševiæ

U noæi izmeðu 30. i 31. marta umrla je Srebrenièanka Ifa Hodžiæ. Oni koji je znaju kažu da joj je srce puklo. “I ne puklo joj! Tri sina je imala i sve trojici i još mužu je taj dan trebala biti klanjana dženaza. Za još više od èetrdeset èlanova familije još nije ništa saznala!” Kažu i da se napokon oslobodila i više je ništa ne boli.

“E imala sam ja dvojicu sinova. Lijepi k’o lutke. Ma toliko lijepi… baš onako kako sam im to i željela. A nego kakvi su kada ih je mati za sebe odgajala!?”, prièa jedna Vlasenièanka koju i ne pitamo za ime jer kaže “sve smo ti mi jedno, sine! Imam ja još brata i njegovu porodicu, ali nije to isto meni.Više ne znam ni kako plaèem, a suze mi se zavukle pod kožu i ništa osim njih nemam. Nije mi do života, a znam da je velika grehota da se ubijem. Nego ovako plaèem bez glasa, i èekam!”

ÈEKA SE JOŠ OSAM HILJADA DŽENAZA

“E blago tebi. Makar ti je neko osto. Ima nas što smo same na svijetu!”, govore joj druge majke, supruge i sestre nestalih za vrijeme genocida koji su srpske snage predvoðene Radovanom Karadžiæem i Ratkom Mladiæem izvršile nad Bošnjacima koji su u ljeto 1995. godine živjeli u Srebrenici. Samo njih šest stotina je sahranjeno posljednji dan marta 2003. godine, a još oko sto tijela je identifikovano. Za više od 8.000 osoba i dalje se traga.

Na najveæu dženazu ikada klanjanu u Bosni i Hercegovini porodice ubijenih, najviše žena, krenule su veæinom autobusima iz Sarajeva i Tuzle. Nisu se žalile što nema dovoljno autobusa, niti što su neki putnici u njima morali stajati cijelim putem. Što su autobusi bili stari i neispravni. Ni što su zbog loše organizacije, (iako su pojedinci izrekli pohvale baš za takvu organizaciju), bili zaustavljeni i morali èekati tri sata da krenu, zato što policija nije mogla da razriješi sve nastale probleme koje su one bez teškoæa rješavale. Nisu se žalili ni kada su kolonu autobusa usporavali i iskretali ustranu. Pored kolone su prošli luksuzni i sasvim ispravni, novi automobili u brzini pod pratnjom policije dovoljno moæne da njih, diplomate i vjerske velikodostojnike, meðu kojima je, kažu, i reisu-l-ulema Mustafa ef. Ceriæ, što prije dovede na mjesto dogaðaja. Tamo su oni koji su se tog dana opraštali od svojih ubijenih trebalo da stignu prvi, a zamalo su zakasnili na dženazu. Bili su mirni. Za njih je bilo bitno samo doæi do Potoèara.

U jednom od autobusa koènice su otkazale. Vozaè se ponaša kao da vozi navijaèe na utakmicu u gostima, kao da nikada nije èuo za žene Srebrenice koje vozi na dženazu ubijenoj djeci. U Bratuncu veselo u znak pozdrava trubi nekim prijetaljima koji gledaju kolonu. U autobusu žene i veæinom stariji ljudi iz Srebrenice, Žepe, Vlasenice, Miliæa i drugih sela koja okružuju nekadašnje zaštiæene enklave UN-a. Uz njih veæinom muškarci koji po prvi put u životu idu u Srebrenicu da bi klanjali, ali i pomogli onima koji ne budu mogli tabute sa umrlim spustiti u zemlju.

ZAPISI IZ MRTVIH DOMOVA

Niko u autobusu ne plaèe, niko ne kune, niko ne pokazuje emocije. Ipak, primjetna je promjena raspoloženja kako se autobus približava Republici Srpskoj. Nije to strah, nije ni jed, samo neka težina koja pritišæe sve više i više. Od Kladnja, oni koji su prošli golgotu srebrenièke tragedije, poèinju prièati glasno o onom što su preživjeli dok su prolazili istim tim putevima prije nešto manje od osam godina. “Do ovog tunela smo onda pješaèili. Kroz šumu, preko brda. Ideš, a oko tebe leže živi, mrtvi, jeèe, plaèu, mole… A ti ni sam ništa ne možeš, nego ideš!”; “Eno gore su ubili kolonu ljudi!”; “Tamo su šezdesetero strijeljali!” “Ondje je bila Ibrahimova kuæa. Zaklali ga u kuæi!”; “Eno tamo sam ja stanovala, a tamo radila.”; “Gore je bila moja kuæa. Ovo su sve bile muslimanske kuæe. Vratio se sada poneko, ali malo. Ovo brdo, sve su to bile naše livade, njive, pokoji voænjak. Sada je zemlja dodijeljena njima i cijelo su naselje napravili. Nema ni našeg greblja više!”…

Putem kroz Republiku Srpsku autobusi prolaze kraj policije. Na nekim mjestima policija ni ne obraæa pažnju na autobuse u koloni, neki policajci gledaju u kolonu koja prolazi, neki spavaju, jedu, prièaju sa ljudima koji stoje uz put. Ljudi ispred kuæa najèešæe ne obraæaju pažnju na kolonu. Kao da ne prolazi 30 autobusa. Poneko pogleda ne spuštajuæi pogled, neko se smije… Na odreðenim dijelovima puta do zuba naoružani specijalci. “Èuvaju nas sami od sebe. A Boga mi kad bi jedan opalio sluèajno, svi bi rafale u nas istresli i ne bi se ni nasekirali!”

Što smo bliži Potoèarima, sve je teže i teže biti putnik u autobusu. “Ovdje su strijeljali naše ljude”, kaže jedna od saputnica dok prolazimo kraj zgrade na èijem zidu se još vide tragovi metaka nevješto prikriveni malterom. Na jednoj kuæi kraj puta piše “Nož, žica, Srebrenica”. Na ulazu u Potoèare više nemaju šta reæi. Veæina ih je tu bila zatoèena i èekala na milost i nemilost. Putnici su tu postali nestrpljivi da što prije izaðu iz autobusa.

Dženaza je trebala poèeti dva sata prije nego je kolona autobusa iz Sarajeva sa ožalošæenom rodbinom stigla do Potoèara. Dženaza je poèela neposredno po njihovom izlasku iz autobusa, ne ostavljajuæi im vremena ni da se okrijepe, uzmu abdest, predahnu od puta. Ni to im nije smetalo. Ljudi izlaze iz autobusa i trèe ka mjestima na kojima æe klanjati. Nema naèina da se žene odvoje od muškaraca, kako je pravilo kod muslimana, da samo muškarci mogu klanjati dženazu. Nema pravila koja predviðaju dženazu 600 ubijenih ljudi nakon što se za njihovim tijelima godinama tragalo. Masa izgovara molitvu zajedno, a potom hita ka 600 poredanih tabuta koje treba spustiti u zemlju. Dok se za govornicom mijenjaju svi koji su imali izgovoriti velike rijeèi taj dan, veæina je uz tabute. Meðu onima koji nisu, poneko sluša govornike. U masi stoji starija žena. Stoji kao da nema osjeæaj da se 20.000 ljudi kreæe oko nje, da svi nešto rade, da neko govori. “Ne znam sine, šta mi je!? Kao nisam dobro, a Boga mi nije mi ništa. A ne mogu reæi da mi je loše. Nego eto ne mogu dalje!”

“JA SAM TI, SINE, PAUK”…

Nešto dalje mlada žena tiho plaèe. “Ja nisam našla svoje. Nema ih. Nema mi više èojeka ni brata!” Nešto dalje od nje djeèak, bolje reæi mladiæ. Skoro osam godina èeka oca. “Osto je u Potoèarima. Ništa ne znamo. Imam ja mamu i brata, ali nemam babu!” Sjedi na zidiæu, gleda u masu, pogleda ka dženazi. Na trenutak se èini kao da èeka da mu neko priðe. “Nemam šta da prièam. Šta æu, ja sam tada bio mali i jedva se i sjeæam. Znam samo da je babo osto ovdje!”

Nešto više od pet minuta vožnje autom od Potoèara je Srebrenica. Na pustim ulicama svuda smeæe. Rijetki prolaznici su veæinom starci. Dvojica izgledaju kao borci iz vremena Prvog srpskog ustanka – maslinasta unoforma, vojnièka kapa, opanke i debele vunene èarape skoro do koljena u koje su utrpane pantalone. Na tri mjesta u gradu tijela uginulih životinja koje, èini se, tu stoje duže vrijeme. Kao da jeza tumara pored polusrušenih zgrada i neuglednih prodavnica u kojim malo šta ima i ne da ni zraèku dobrog da uðe u grad. U samom centru dvije kafane u kojima ima ljudi, èuje su muzika i smijeh. Oni kao da ne znaju šta se dešava kilometar od njih.

Kreæemo nazad meðu ljude. Nailazimo na putu na grupu djece. Najstariji kaže da ima 14 godina. Svi su se, kažu, rodili u Srebrenici. Kažu i da znaju šta se dešava u Potoèarima: “Pa neka sahrana. To su neki ljudi koji su poginuli kada je ovdje bio rat. Znamo da su muslimani, ali ne znamo kako su poginuli. Mi nismo otišli jer djeca ne idu na sahranu!” Najmlaði sahranjeni na dan kada je ubijen imao je isto toliko godina koliko djeèak koji nam ovo kaže – 10,5. Pronašli su samo njegovo obezglavljeno tijelo.

Ne mogu zaboraviti rijeèi koje sam èula prije više od pet godina, od žene koja je izgubila cijelu porodicu u Srebrenici: “Ja sam ti sine, kao onaj pauk što visi na mreži. Sve èeka. Pašæe. A ostaje da visi. Tako i ja èekam. A vrijeme prolazi”. Skoro osam godina porodice hiljada nestalih u Srebrenici èekaju da èuju neku vijest o svojim najbližim. Èekaju i da budu uhapšeni zloèinci koji su krivi za sve što im se desilo. Vrijeme prolazi. Za one koji svoje ne pronalaze kao da stoji. Samo njihova bol postaje sve jaèa i teža. Njihova srca sve manje mogu da nose neizmjernu tugu. (iz Slobodne Bosne )




04-04-2003 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
nadi
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Ispracaj Srebrenicana

Nisam ovo trebala sad ni citat,osjecam se jadno.Nemogu ni zamislit kako je bilo tim ljudima.Tuga bozja. 


Da te volim,duša zna...
05-04-2003 at 00:20 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ispracaj Srebrenicana

Ja sam ljudi bio u Konjevic Polju,Novoj Kasabi,prolazio sam kraj tvornice akumulatora u Potocarima,jos `96,godinu dana nakon modernog evropskog holokausta.
UN je tek poceo raditi na pronalazenju i otkopavanju masovnih grobnica.
Nisam sujevjeran,ni lakovjeran,al u sustanju lisca i zuboru Jadra,ja sam osjetio duse onih cija su tijela bila razbacana po okolnim sumama.
Nekako mi je drugaciji bio i miris te istocne Bosne.Ponovo sam ga osjetio kada sam
prolazio pokraj Foce,nakon par godina.
Ni plakat,od muke,nisam mogao.Ni govorit,ni jest.
Jadni narode moj. 


05-04-2003 at 00:36 | Ukljuèi u odgovor
nerko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-07-2002
Odgovori: 341
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ispracaj Srebrenicana

Iz Oslobodjenja:
-----------------
Namjera

Masakr nad Srebrenicanima prije osam godina najuzasniji je dokaz o namjeri. Ubijanje na hiljade muskaraca Bosnjaka, od djecaka do staraca, pakleni je kresendo namjere s ciljem zatiranja jednog naroda, ubijanja jedne drzave. Srebrenica pravi krvavo jasnu distinkciju medju ucesnicima rata i ratnim zlocinima. Jeste bilo ratnih zlocina na sve tri strane, ali o njihovoj nesrazmjeri svjedoci srebrenicka tragedija. Srebrenica je bila planirana i to ne koji mjesec prije pokolja, vec u dane pripreme srbocrnogorske agresije s nacifasiziranim ostacima JNA na celu. Namjera je bila i medjunarodnih autoriteta da se pitanje Bosne i Hercegovine rijesi oruzjem. Jedan narod i jedna drzava smatrani su suvisnim. Medjunarodne snage usle su u BiH prije pocetka rata i u osnovi radile u korist agresora. Bila je namjera komandanata vojske UN da neupotrebom sile dozvole masakr (i) u Srebrenici. Jer reakcije nije bilo ni kada je pokolj poceo. Nije ubijanje trajalo nekoliko sati, vec je trajalo. No, iz usta svjetskih nazovibranitelja demokratije - muk. Da genocidna namjera traje porucuje u RS sveprisutni slogan, najmracnija poruka pocetka 21. stoljeca - "Noz, zica, Srebrenica". To govori o sustini tog entiteta. Poruku o namjeri salje i predsjedavajuci Predsjednistva BiH Borislav Paravac ne htijuci odati postu ubijenim pri prolazu kolone smrti kroz Sarajevo za Potocare. O namjeri svjedoci i to sto je, inace, takav covjek na celu drzave.

Zija DIZDAREVIC

11-07-2003 at 21:10 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ispracaj Srebrenicana


-Kako su mi zabili Srebrenicu u srce-

Postoje stvari kojih se covjek u životu nikako ne želi sjecati, a opet, nikako ih nije u stanju izbaciti iz glave. U mom je slucaju jedna od njih svakako prizor što sam ga vidio pocetkom srpnja 1995. godine. Dobro se sjecam, bilo je vruce, gledao sam Dnevnik, izvještaj iz Srebrenice... Vidio sam gradic u dolini, a put njega, gazeci nekavim zemljanim serpentinama, u pravilnom razmaku, u besprijekornoj koloni, spuštali su se Mladicevi cetnici.

Dok sam živ necu zaboraviti nelagodu koja se tog trenutka srucila na mene i doslovno me zakucala u fotelju na kojoj sam sjedio. Pokušao sam ustati, a samo sam nemocno, poput kukca tvrdih krila okrenutog na leda, mlatarao rukama i nogama po zraku. Prilog je završio, poceo je novi, ja sam se primirio, ali još mi je neko vrijeme trebalo da dodem k sebi.

Bio je to doista strašan prizor. I nije u njemu bilo ni kapi krvi, ni mrtvih tijela, nije nam prikazivao kako granate u plamenu i dimu razvaljuju zgrade; samo kolona vojnika koja se lagano spušta prema gradu kojeg su prethodne tri godine držali u pravoj srednjovjekovnoj opsadi. Vidio sam tijekom rata i naoko strašnijih stvari: kolonu Vukovaraca, ubijene Škabrnjane, razbacane dijelove tijela po sarajevskoj ulici Vase Miskina, Markalama, pa onda Ahmice...

Ne znam kako bih to uopce rekao, ali svi su ti prizori bili nekako gotovi, konacni, posljedica neceg strašnog. A u meduvremenu, gledajuci takve stvari godinama, rat nas je naucio prepoznati i doživjeti iskustva koja zapravo nismo imali. I tad sam shvatio zašto mi je srebrenicki prizor bio tako strašan. Imao sam to iskustvo klanja koje ce uslijediti. Ma, mogao sam fizicki osjetiti metalnu hladnocu noža na grlu, udar pušcanog metka u tijelo, pa kako su mi ruke vezane žicom... To su kasnije nazvali ´Najvecim pokoljem u poslijeratnoj Europi´. Eh, kasnije. Mi smo to znali dok se još nije ni dogodilo.

U nekoliko dana nakon 11. srpnja 1995. u Srebrenici je pogubljeno više od 10.000 ljudi, mahom muškaraca svih životnih dobi. Broj žena koje je Mladiceva vojska silovala do danas nije poznat. Bilo je to takvo klanje da se vidjelo cak i iz svemira – humke masovnih grobnica u nastajanju snimili su tih srpanjskih dana i americki špijunski sateliti. A iz neposredne blizine promatrali su ga nizozemski vojnici u sklopu UN-ovih snaga, poslani u Srebrenicu da nekog štite.

Pred njihovim ocima su unezvjereni Srebrenicani, sabijeni na malom prostoru, iza nekakve žicane ograde, cekali da ih razvrstaju, ovisno o spolu i dobi: u grupu za klanje, u grupu za silovanje, u grupu koja ce još malo poživjeti i pouzdano poludjeti od užasa koji ih je snašao... Ravnodušno su Nizozemci s plavim kacigama na glavama sjedili na svojim bijelim oklopnim vozilima, neki su pušili, neki žvakali žvakace gume, sve kupljeno po super povoljnim cijenama u duty free shopu unutar njihove vojarne, i promatrali kako ljudi nestaju zauvijek...

Ipak, nisu nizozemski vojnici bili tako ravnodušni prema svijetu u kojem su se našli. Nakon što su napustili bivšu tvornicu akumulatora, u Potocarima, kraj Srebrenice, gdje je bila njihova baza (Srebrenica je bila jedna od pet zona u BiH pod zaštitom UN-a), poput pecinskih su ljudi na zidovima svojih spavaonica, blagavaonica i još kojekuda ostavili zapise, crteže, potvrdu da su bili tamo...

Tako je jedan iznio opservaciju o lokalnom stanovništvu: ´Moja guz.ica je poput ´lokalaca´ – jednako smrde´. Drugi, potpisao se kao Frogman, je pak promišljao o svom poslu: ´Ubijanje je moj posao, a posao je dobar!´. Ipak, najstrašniji grafit, svojevrsna pitalica, odnosi se na zapažanja anonimnog Nizozemca o Bosankama: ´Nema zuba?... Ima brkove?... Smrdi kao g***o?... Bosanska djevojka!´.

Ja ne vjerujem u Boga. A zbog Srebrenicana bih silno želio da ga ima. Nekako sam siguran da su svi u raju. Na njihove krvnike cu trošiti rijeci onda kad Ministarstvo prosvjete Srbije i Crne Gore u školske udžbenike, tik do ´Krvave bajke´ Desanke Maksimovic, stavi još krvaviju bajku koju su svijetu ispricali Mladic i njegovi cet.nici...

Opet, želio bih da 10.000 srebrenickih andela barem jedanput dodu u san francuskom generalu Phillipu Morillonu i podsjete ga na neispunjeno obecanje. Osobno im je, u centru Srebrenice, koji mjesec ranije, obecao da im se ništa nece dogoditi, a oni su mu, nesretnici, bilo toliko zahvalni da su htjeli (možda i jesu, više ne znam) nazvati glavnu gradsku ulicu po njemu. I na kraju, onom nizozemskom nesretniku želim da si negdje, u najdubljem kutku amsterdamske Cetvrti crvenih svjetiljki pronade ženu svog života, koja ima zube, nema brkove i ne smrdi kao g***o. Eto, to želim!

Nebojša Taraba, urednik vijesti HTnet-a

Preuzeto sa www.htnet.hr .

 


12-07-2003 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Vjeène teme : Ispracaj Srebrenicana New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice