Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : PC - forum : KO MI MOŽE POMOÆI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
bdirlija wrote:



Probaj driver za grafièku. Update, ako može, direkt iz Device Managera. Valjda znaš kako to fercera?
Ako ne ide, skini driver sa stranice proizvoðaèa laptopa. Ako je kanta novije proizvodnje, morala bi biti podrška korisnicima sa svim potrebnim driverima i za sve OS. Moralo bi biti džabalame.
Spucaj ovdje koja ti je marka i model kante te OS, 32 ili 64 bita.

Nisi jedini kojeg te stvari handre. Ugooglaj aswsnx.sys (avast! Virtualization Driver, AVAST Software). Koje gluposti i sitnice mogu èoiku život zagorèavat' nije normalno.


kod mene prije neke tri godine bio isti problem...nije bilo do drivera,morala komplet grafièku promjeniti plus hard disk,jer je kanta veæ poprilièno ostarila i nema adekvatnih rezervnih djelova (grafièke kartice ) za taj tip...zato sam pukla polijepu cifru u visini polovine cijene koštanja novog kompa....
16-03-2013 at 10:38 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
soraya wrote:

kod mene prije neke tri godine bio isti problem...nije bilo do drivera,morala komplet grafièku promjeniti plus hard disk,jer je kanta veæ poprilièno ostarila i nema adekvatnih rezervnih djelova (grafièke kartice ) za taj tip...zato sam pukla polijepu cifru u visini polovine cijene koštanja novog kompa....


Ne prepadaj èoika ba. prije nego što mu laptop postane frizbi iliti NLO nek prvo uradi što može sam.
Koliko se može skontati, ne dešava mu se svakodnevno restartovanje. Nekad i upali. A to je u velikoj veæini u pitanju kurtzschluss s driverima, a hoæe i registry zezat kad se šta izbriše. Ako ima kakav problem s hardwareom obièno pokaže u Device Manageru.
Za provjeru HD-a uraditi Check Disk.
I valaa sumnjam da mu je baš toliko stara kanta da više nejma drivera
18-03-2013 at 10:21 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KO MI MOŽE POMOÆI

Ma format/C ce za par sati rijesiti sve probleme

18-03-2013 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KO MI MOŽE POMOÆI

Valja i meni moju kantu formatirat', kanim se evo mjesec dana. Nakupilo se u njemu kojekakvih ðiða programèiæa, jedva vuèe.

20-03-2013 at 09:48 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
bdirlija wrote:
Valja i meni moju kantu formatirat', kanim se evo mjesec dana. Nakupilo se u njemu kojekakvih ðiða programèiæa, jedva vuèe.



Priprema, pozor, sad
enter, enter....
20-03-2013 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KO MI MOŽE POMOÆI

haman da se ovaj kompuJterèiæ i ja nismo još dobro upoznali, ja stara škola zadnja klupa, vazda sablja i WXP,
dok me ovaj W-Ultimate haša sa administrativnim alatima, sve sam baj'gi oèistio, konekcija ko "svijetlica" ali opet ja prije stignem to i preko Milankoviæa...

nakupilo se smeæa to je fakat ali koje se haman ne èisti ko XP, il' me yebe onaj primketov river bed

pa imal' ko da reKne koju pametnu za disk cleanup, uninstall ono programa što ne treba , pojma nemam kad svaki dan se uvali po par nekih "apdejtova"
juèer sam bajgi nešto èistio i sve zajebo izgleda, nekakvi pretraživaèi u životu vidio nisam, gugleta nema ko da nikad nije ni bio...

il' da zovem Primketa pa kud je nekje...

21-03-2013 at 05:57 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
arnie wrote:
haman da se ovaj kompuJterèiæ i ja nismo još dobro upoznali, ja stara škola zadnja klupa, vazda sablja i WXP,
dok me ovaj W-Ultimate haša sa administrativnim alatima, sve sam baj'gi oèistio, konekcija ko "svijetlica" ali opet ja prije stignem to i preko Milankoviæa...

nakupilo se smeæa to je fakat ali koje se haman ne èisti ko XP, il' me yebe onaj primketov river bed

pa imal' ko da reKne koju pametnu za disk cleanup, uninstall ono programa što ne treba , pojma nemam kad svaki dan se uvali po par nekih "apdejtova"
juèer sam bajgi nešto èistio i sve zajebo izgleda, nekakvi pretraživaèi u životu vidio nisam, gugleta nema ko da nikad nije ni bio...

il' da zovem Primketa pa kud je nekje...




Juce ja prico, s majstorom, nema tu pomoci, osim formatiranja.
Svi programcici za ciscenej diska su sranje, ili ociste i vise nego sto je trebalo, ili ne ociste dovoljno, tako da on preporucuje formatiranje svakih par godina.

E sad, tu dolazi do problema.
Microsoft, je vec odavno izbacio DOS, tako da F2, pa format:C, vise ne pije vode.
Kako formatirati hebeni Hard disc iz Viste, pitanje je sad.
Kaze cojk, morao bi imati boot cd, uz papire od kompa, ono kad si kupio, ali nema kod mene.
Sta sad??
21-03-2013 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Abulafija wrote:


Juce ja prico, s majstorom, nema tu pomoci, osim formatiranja.
Svi programcici za ciscenej diska su sranje, ili ociste i vise nego sto je trebalo, ili ne ociste dovoljno, tako da on preporucuje formatiranje svakih par godina.

E sad, tu dolazi do problema.
Microsoft, je vec odavno izbacio DOS, tako da F2, pa format:C, vise ne pije vode.
Kako formatirati hebeni Hard disc iz Viste, pitanje je sad.
Kaze cojk, morao bi imati boot cd, uz papire od kompa, ono kad si kupio, ali nema kod mene.
Sta sad??



Novcanik i u prodavnicu pa kupi novi...


21-03-2013 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Azur wrote:


Novcanik i u prodavnicu pa kupi novi...





Auf.....
Pa nisam pobudalio, ispravan kompjuter mijenjati
Nego, evo kaze mi dijete jedno, samo ti metni CD sa "sedmicom" i naceraj da "vozi", sam ce on automatski formatirati C-disk.
Pa kontam da probam
21-03-2013 at 09:36 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Abulafija wrote:


Auf.....
Pa nisam pobudalio, ispravan kompjuter mijenjati
Nego, evo kaze mi dijete jedno, samo ti metni CD sa "sedmicom" i naceraj da "vozi", sam ce on automatski formatirati C-disk.
Pa kontam da probam




Glupane, ko ti kaze da ces mijenjati Kupis i imas dva(tunela)


21-03-2013 at 09:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : PC - forum : KO MI MOŽE POMOÆI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice