Info: Slike koje postavljate na besplatne servere imaju ogranicen vijek trajanja. To je razlog zasto slike koje postavljate na Forum nakon nekog vremena jednostavno nestanu. Trajnost slika se moze produziti registracijom na besplatni servis a trajno se mogu sacuvati jedino na placenim servisima. Nije obavezno, ali je preporuèljivo da slike koje postavljate ne prelaze sirinu od 600 piksela, radi preglednosti forumskih stranica.


FORUM : Fotografije : Koji foto-apart imate/zelite
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
vanishroach wrote:


Znam sta mislis pod tim "sve se vidi"! Kad krenes kozmeticaru, ponesi koju sliku, lakse ce im biti . Sto se tice 18-200 mm, ne bih ti preporucio da uzmes nista tog tipa. Svaki put kad se kombinuje sirokokutnik i telephoto zoom, to je na ustrb kvalitet. Ako "stignes" s parama, uzmi baska sirokokutnik, a baska telephoto zoom. U svakom slucaju, dobar izbor aparata. Puno srece u "skljocanju".


Ti si mene skroz zbunio da znas, citala sam sta raja pise koja ga ima i on je dobio vazdan pohvala jer s njim dobijas sve objektive u jednom uslovno receno. Sto si me sad zbunioooooooooo
17-06-2007 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
vanishroach
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-07-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
sunce wrote:


Ti si mene skroz zbunio da znas, citala sam sta raja pise koja ga ima i on je dobio vazdan pohvala jer s njim dobijas sve objektive u jednom uslovno receno. Sto si me sad zbunioooooooooo



Sunce, Prime lenses, odnosno tegle fiksne fokalne duzine su daleko najbolje sa stanovista kvalitete fotografije. Zoom lenses su kreirana u svrhu raznovrsnosti upotrebe. To ni u kom slucaju ne znaci da nisu dobra, ali su neznatno "slabija". Ti vec imas 18-55. Nemas potrebu za 18-200. Svaki put kada se fokalna distanca rapidno poveca, to je na ustrb, kvaliteta fotografije u odredjenim zonama. (Joj jesam konfuzan, ha? )Ja bih ti preporucio 55-200, odnosno 70-200 ili 70-300. Uostalom, pogledaj ovaj review. Overall dobar komad stakla, al´ sigurno da postoji i bolje za tu lovu. Puno srece pri izboru

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/nikkor_18200_3556vr/index.htm

Jah, jos jedna stvar. Kad kupujes objktiv, racunaj sa njim i za buducnost. Mozda zelis uzeti neki koji je kompatibilan sa 35mm SLR-om. Iako Nikon (za razliku od Canon-a ) nema 1:1 APS sensor, pitanje je vremena kada ce poceti upotrebljavati. Ako i kada kupis full frame (1:1) kameru, neces biti u mogucnosti koristiti ovaj tip objektiva. Ovaj objektiv je dizajniran za APS-C DSLR kamere.
Odoh pit´, skoro je 3.

[Edited by vanishroach on 17-06-2007 at 15:39 GMT] 


Cogito ergo sum!
17-06-2007 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Napomenuo bih da Sunce ima D40, koji nema autofocus motor ugradjen u tijelo kamee. Iz ovoga slijedi da moze koristiti samo AF-S objektive, koji su novije proizvodnje i imaju ugradjen AF motor u sebi.
Prevedeno na "plain english" , ovo znaci da ce tesko naci objektiv (osobito "prime") koji ce imati autofocus... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
18-06-2007 at 14:41 | Ukljuèi u odgovor
vanishroach
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-07-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
Bosnjo wrote:
Napomenuo bih da Sunce ima D40, koji nema autofocus motor ugradjen u tijelo kamee. Iz ovoga slijedi da moze koristiti samo AF-S objektive, koji su novije proizvodnje i imaju ugradjen AF motor u sebi.
Prevedeno na "plain english" , ovo znaci da ce tesko naci objektiv (osobito "prime") koji ce imati autofocus...


Good point Bosnjo Hvala za komentar.
Ko bi poslije slus´o Sunce kako ronda da nije znala.  


Cogito ergo sum!
18-06-2007 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
Lion_1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2003
Lokacija: Tuzla pored Dubrava.
Odgovori: 2221
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

ja imam ovu malo vise od godinu dana i plaho mi je dobra.
[URL http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-locale=en_US&pq-path=6547

[Edited by Lion_1 on 19-06-2007 at 12:02 GMT] 


19-06-2007 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite


Da ne pametujem gdje sam tanak molim savjet, koji foto-digitalac da kupim za jedno 250-300 KM.

19-06-2007 at 12:49 | Ukljuèi u odgovor
vanishroach
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-07-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
kokobil wrote:

Da ne pametujem gdje sam tanak molim savjet, koji foto-digitalac da kupim za jedno 250-300 KM.


E sad, da ni ja ne pametujem, hicme je dobrih fotica u tom cjenovnom dijapazonu. Sve iznad 4 megapixela je fantasticno za standardnu 13/9 odnosno 15/10 cm fotografiju. Megapikseli ne znace nuzno bolji kvalitet fotografije. Ja bih licno optirao za Canon, Olympus ili Sony. Pogledaj i optiku na njima. Ne preporucujem ti kompletne idiote bez optickog zoom-a. 3x ili 5x zoom je prava stvar i pomogucnosti da optikica bude "sa potpisom". Moj prvi Cyber-Shot je imao Sonyjevu optiku, a drugi Carl-Zaiss-ovu. Lako je pretpostaviti koji je bio bolji. Znaci, neces pogrijesiti mnogo ako izaberes bilo koji, jer danas su ti oni manje-vise svi prva liga. Ako imas dilemu izmedju neka dva, javi, pa da "protjeramo" kroz review-e. Puno srece u izboru i kupovini.  


Cogito ergo sum!
19-06-2007 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Pa sve zavisi zasta nam treba. Meni treba nesto da mogu brzo reagovati, situacija je uglavnom takva da ja nemam vremena mijenjati objektiv.

Ne zelim kupovati nesto sto daleko prevazilazi cijenu samog aparata, treba mi da mogu zumirati dijete koje je udaljeno tridesetak metara i recimo kad hocu sirokokutnu fotografiju a to dobijam objektivom koji sam spomenula, ali cekajte da kupim to je tek prica.

20-06-2007 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
vanishroach
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-07-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
sunce wrote:
Pa sve zavisi zasta nam treba. Meni treba nesto da mogu brzo reagovati, situacija je uglavnom takva da ja nemam vremena mijenjati objektiv.

Ne zelim kupovati nesto sto daleko prevazilazi cijenu samog aparata, treba mi da mogu zumirati dijete koje je udaljeno tridesetak metara i recimo kad hocu sirokokutnu fotografiju a to dobijam objektivom koji sam spomenula, ali cekajte da kupim to je tek prica.




Hej Sunny, nema frke, samo pokusavamo biti od koristi. Samo naprijed,
suit your needs , uz tebe smo.  


Cogito ergo sum!
21-06-2007 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Sony digitalac DSC-S650 sa 7,2 Mpx molim komentar.

21-06-2007 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Fotografije : Koji foto-apart imate/zelite New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice