Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Jasmin Mag
Strana: 1 2 3 4 5
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

'Vrisak kroz svilenu pauèinu' u Zagrebu

U knjižnici i èitaonici 'Bogdan Ogrizoviæ' u Zagrebu, 16. oktobra je održana promocija zbornika poezije 'Vrisak kroz svilenu pauèinu' i medijsko predstavljanje istoimenog dvostrukog albuma grupe 'Alarm s.o.s.' koji je svojevrsni soundtrack koji prati zbornik. Na promociji je predstavljen i novi video singl 'Ramayana' ovog muzièkog benda.



Na zagrebaèkoj promociji bili su prisutni autori zbirke poezije Jasmin Mujanoviæ Mag koji je ujedno i autor dvostrukog albuma, Branislav Lukiæ Luka, Neven Duževiæ te urednik i recenzent izdanja Zvonko Horvat i profesor Mihad Sakiæ kao promotor i recenzent.



U knjizi je zastupljeno devet autora sa podruèja Balkana: Neven Duževiæ, Zal Kopp, Branislava Kostiæ Gaca, Sabina Koželj Horvat, Senka Laginja, Branislav Lukiæ Luka, Jasmin Mujanoviæ Mag, Milan B. Popoviæ i Livija Reškovac. Tu se nalaze i fotografska ostvarenja autora Marine Grasiloviæ, Simone Dimèevske, Milene Ristiæ, Vesne Djurice, Aleksandra Pribakoviæa, Branka Ostojiæa i Branislava Lukiæa Luke.



Naredna promocija 'Vriska kroz svilenu pauèinu' je u Ljubljani, a pozivi za promociju stižu iz Beograda, Herceg Novog, Opatije, Beèa i Vroclava.

Novi video singl za pjesmu 'Ramayana'


U pauzama izmeðu promocija Jasmin Mujanoviæ Mag i Branislav Lukiæ Luka u saradnji sa produkcijskom kuæom Provision i izdavaèkom kuæom INDA nastavljaju rad na novim video singlovima 'Divlje srce' i 'Bizantijski pir'.

(Tuzlarije.net)

18-10-2010 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

Opomena by Jasmin Mujanoviæ Mag (izdavaè INDA d.o.o. - izdavaèka kuæa i štamparija) (fotka: Jasmin Mag, 16. nov.2010.)

Zapanjujuæi krešendo dilema i pitanja

Na djedovom mezaru jednog sunèanog Bajrama.

Neoèekivano i iznenaðujuæe

Velika pitanja i nepremostive dileme

Èine me mirnim:

Sumaglica i blagost dana

Ušuškavaju slom generacija,

Krv nevinih i mrtve revolucije

U svilu tišine,

Vrišteæi na taj naèin

O nepostojanju prošlosti i buduænosti,

Vrišteæi na taj naèin

Da smo mi, baš sad, u ovaj tren,

Vlasnici momenta u kojem možemo uèiniti

Epohalne, revolucionarne i istorijske poduhvate:

Pogledati se u oèi, osmjehnuti se iskreno,

Stisnuti èvrsto ruku jedni drugima,

Zagrliti dijete i pomirisati mu kosicu,

Dati sadaku starom prosjaku,

A malo kasnije na porodiènom okupljanju

Uživati u bamji, sogandolmi i baklavi ili

Napisati poemu pri izletu u drugu dimenziju

Dok smo zarobljeni u simboliènom poretku za analfabete.



Moj pogled prikovan je za tlo.

Tu je Majka Zemlja

Spremna uvijek da nas nahrani,

Puna nepreglednog strpljenja

Da nas ohole, nasilne, sujetne i prazne

Drži na svojim pleæima,

I spremna da nas pokrije blagom rukom

Æebetom od humusa

Kad smo iznemogli, umorni, nepotrebni i

Istrošeni na kraju puta,

Ili pak kad nam je nareðeno fermanom

Za marionete na svilenom koncu istkanom od zapisa bez teksta

Da otkrijemo odgovor na pitanje o kojem svjesni razmišljaju svakog dana

A nesvjesni možda tek kad su na ivici.



Pogled se zatim blago podiže

I fokusira na moj rodni grad koji lijeno egzistira u dolini.

I onda, odnekle, zajedno sa mirisom smoga i zapaljene trave

Doplovi misao da je za progres ''suptilne'' ignorancije i arogancije,

Kao i za zamuæivanje istine, oèiglednih èinjenica i logiènih misli,

Zaslužna sveprisutna izmaglica koja leluja izmeðu nas

I èini nas dalekima i neprepoznatljivima

U katarakti distorziranog jeftinog vodvilja.



Valja biti umjetnik i u toj nametnutoj tjeskobi

Pronaæi nepreglednu širinu.



Tuzla, Bajram, 16. novembra 2010.

18-11-2010 at 00:17 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

PUT by Jasmin Mujanoviæ Mag

(zbornik poezije ''Vrisak kroz svilenu pauèinu'', izdavaè INDA doo - izdavaèka kuæa i štamparija)


Sreza me pogled niske strasti,

ostadoh u sedlu da prkosim vjetru,

naiðe oluja u nožu spletke,

saèuva me detalj poslan iz kletve!



Umotao je jezik sasma u svilu

stari lažac iz zdanja od harama,

on savija šiju pred krunom od maka

i resi pozu kralja bezveznjaka!



Suzbi me ujed miševa sa trga,

kukavièki s leða dok hranih grlice,

odjeknu podsmijeh hijena u bircuzu

što o drugima prièaju vlastita prokletstva!



Kratko se povukoh ližuæi rane,

odluèan da zgazim ubleha vandale,

zali me šutnja k'o vrelo ulje,

odvraæaše me siluete što se svom besmislu dive!



Izletih iz sjene sa poklièem stiha

praæen krilima što za smrtnike nisu,

spreman da rušim kolose bijede,

spreman da dam bijesu leta!



U oku zaiskri pradavna oštrica

instikt što saèuva damar vrste (ugljevlje sa žarom),

javi se dok smo uz pjesmu jurišali na jaèe,

uživajuæi u trenu nehata za suton!



Al' trgnu me tišina bolnim krikom,

nagovještaj dajuæi da osvijetliæe oazu,

opomenu da snagu ne dajem za vatru,

šapæuæi ona opjeva gdje nedostojnost završi,i da zauvijek æe tražiti oprost za blagoslov.



Naiðoh na put probijen kroz šaš,

a u uglu od svjetlosti obrnu me u salto,

Objava i Poruka za razumom obdarene,

u dobar èas za pokoljenja u bijelom.



Darivah dodir usnama na sljepooènicu

evladu u hladu palme od htijenja,

tad nagradu dobih da je èuvam ko tajnu,

nagradu sazdanu od želje i strpljenja.





Ubrzo odbih oholosti štit,

maè prazne poze i koplje nemara

a na nebu munjom grafit osta osvijetljen:

''Belzebub je noæas zaista ponižen!''

21-11-2010 at 17:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

Po veæ ustaljenoj tradiciji pred izlazak svakog novog albuma, BiH kantautor, pjesnik i gitarista Jasmin Mag i izdavaèka kuæa INDA poklanjaju dva nova singla (Divlje srce i Slike prošlosti) na besplatan download kao znak zahvalnosti za nesebiènu dugogodišnju podršku.



Ova dva singla æe se naæi na albumu ''Vrisak kroz svilenu pauèinu'' koji je soundtrack album za istoimenu zbirku poezije. Autor muzike, stihova i aranžmana je Jasmin Mag, a pjesme su snimane u studiju SDK (Šibenik, Hrvatska) sa producentom Darkom Kalogjerom.

http://www.zshare.net/audio/80822490d3518757/

http://www.zshare.net/audio/808221418fe8a9bd/

Nakon uspješnih promocija u Osijeku, Tuzli, Velikom Gradištu i Zagrebu, na redu su promocije u Ljubljani, Wrotzlawu i Krakowu, a Jasmin sa najbližim saradnicima iz izdavaèke kuæe INDA trenutno radi na pisanju scenarija za nove video spotove pjesama ''Divlje srce'' i ''Bizantijski pir.'' Uz istovremenu promociju albuma i zbirke poezije rade se i promocije novog videa za pjesmu ''Ramayana'' koja je najavni singl novog albuma.



(Tuzlarije.net)

25-11-2010 at 12:08 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

Zavoli Tišinu by Jasmin Mag

Ne pokušavaj da nadpjevaš Tišinu jer

U njoj su sadržani glasovi vjeène djece.

Ne pokušavaj da je nadjaèaš poetikom jer

Ona je Žena.

Ona ti šapuæe o uzdasima tajnih ljubavnika iz polja pamuka,

O prvim koracima dugo oèekivanog djeteta,

O ekstazi filozofa koji spozna punoæu saznanja o ljudskoj praznini i

O slasti bogomoljke koja ubija svog mužjaka.



Tišina priziva slike koje izmièu kontroli gomile.

Njen pjev je glasniji od grmljavine Vezuva,

Ubojitiji od pisane rijeèi,

Fatalniji od suðenog pogleda,

Spremniji od ruke osvetnika,

Bistriji od Velikog potopa,

Umilniji od maliganskog lokota i

Pouzdan pratilac do zadnjeg otkopa.



I ja æu jednog dana biti dio Tišine.

06-02-2011 at 15:35 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

Portreti bosanskog behara

Objavljena knjiga fotografija “La Safran” autora Branislava Lukiæa

Kao segment meðunarodnog multimedijalnog projekta 'Vrisak kroz svilenu pauèinu' iz štampe je izašla nova knjiga fotografija 'La Safran' iz ciklusa 'Portret bosanskog behara' autora Branislava Lukiæa Luke. Na fotografijama je predstavljena Ilvana Huremoviæ iz Bosne i Hercegovine. Ljepotu bosanskog behara autor je pored fotografija predstavio i kroz svoj prepoznatljivi slikarski opus i poeziju.



'Portret bosanskog behara' je zamišljen kao niz knjiga fotografija, poezije i umjetnièkih djela autora Branislava Lukiæa Luke èiji su modeli iskljuèivo iz Bosne i Hercegovine. Nakon štampe cjelokupnog ciklusa planirana je izložba fotografija i umjetnièkih slika modela predstavljenih kroz fotografije autora. Prva knjiga u ciklusu 'Portret bosanskog behara' je bila knjiga fotografija i poezije 'Melisa - cvijet bosanskog behara'. Knjige iz ciklusa 'Portret bosanskog behara' autora Branislava Lukiæa Luke štampa INDA d.o.o. Lukavac.

U štampi je i nova zbirka poezije 'Oganj u ledu' autora Jasmina Mujanoviæa Maga koja je saèinjena od 100 autorovih poema. Dizajn i fotografiju potpisuje Branislav Lukiæ Luka. Za štampu je zadužena INDA d.o.o. Lukavac. Objavljivanjem ove knjige poezije 'Oganj u ledu' zvanièno poèinje i novi multimedijalni projekat o kojem æe javnost biti blagovremeno upoznata.

(Tuzlarije.net)



18-03-2011 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

Bh. kantautor, pjesnik i gitarista

Jasmin Mujanoviæ Mag priprema novi album

Bosanskohercegovaèki kantautor, pjesnik i gitarista, Jasmin Mujanoviæ Mag, u posljednje vrijeme ima pune ruke posla, a u pitanju su pripreme za izdavanje novog albuma.



- Završio sam komponovanje, pisanje stihova, i aranžmana, za pjesme koje æe se naæi na mom novom albumu. Kompozicije su nastajale na putovanjima, u hotelskim sobama nakon promocija, ali i u mom kuænom studiju. Ponovo sam samo opisivao život na svoj specifièan naèin, onako kako ga ja vidim, tako da su te nove numere fotografije iz mog albuma. Siguran sam da æe oni koji vole ostvarenja kao što su ''Bijeli snjegovi'', ''Moja Evo'', ''Samo šapni moje ime'', i ''Bizantijski pir'', zavoliti i nove radove.



Predstoji faza snimanja, a album æu snimati u studiju Mahira Sarihodžiæa.

- On me najbolje razumije kao autora i muzièara. Ne želim da žurim i pravim ishitrene poteze, jer svjestan sam koliko mi znaèi novi album, dodaje Mujanoviæ.

Snimanja bi trebala zapoèeti u toku ljeta, a do tada æe biti održane književne promocije po BiH i inostranstvu.



Zadnje dvije godine, Jasmin Mag je proveo po zemljama regiona, promovišuæi zbirku poezije ''Vrisak kroz svilenu pauèinu.'' Ta promocija se nastavlja, tako da æe 23. februara u 19 h, u tuzlanskom Domu mladih (kamerna scena) sa kolegama pjesnicima Branislavom Lukiæem Lukom i Mariom Vranješom, te Art grupom ''Lucido'' (èiji æe èlanovi prirediti izložbu umjetnièkih slika i fotografija), imati književnu veèer, a akcenat æe biti na satiriènoj, socijalno angažovanoj i erotskoj poeziji. Književne promocije sa istim sadržajem æe se održati i u Srebreniku (28. februar u Kulturno informativnom centru Srebrenik u 19.00 sati), te u Lukavcu u toku mjeseca marta’’, otkriva nam Jasmin.



Jasmin Mujanoviæ Mag je kompletan autor (muzika, stihovi, aranžmani) albuma koje je snimio sa rock-bendom ''Alarm'' (''Pljuni na svoj isprani mozak'', ''Bliskost'', i ''Ramayana, jedan ples samo za nas''), kao i svojih solo albuma (''Civilizacija pod maskama'' i ''Visionary and Ramayana''). Laureat je nagrada za ''Najbolji rock-band'' Jutarnjih novina 2001. godine za album ''Bliskost'' (sa grupom ''Alarm''), ''Hitovi Bihaækog festivala'' za 2002. godinu, za najbolji album (''Ramayana, jedan ples samo za nas'') i najbolji aranžman (''Bijeli snjegovi'') festivala ''Valovi Sane'' 2003. godine, te druge nagrade publike ''Bihaækog festivala'' za 2005. godinu. Koautor je zbornika poezije ''Još jedan smiješan vijek'' i ''Vrisak kroz svilenu pauèinu.'' Pjesme su mu objavljivane u zemlji i inostranstvu. Trenutno radi na novoj zbirci poezije i zbirci kratkih prièa.

(Tuzlarije.net)


07-02-2012 at 11:05 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag


Ovaj Mag izgleda svima zanimljiviji osim u Tuzli,ili ga ja nikad ne vidim na TV-u. A i nije mi sto bi Dalmatinci rekli nesto napet

07-02-2012 at 19:30 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag


Neobièan performans domaæih umjetnika

U organizaciji Bosanske medijske grupe, portala www.vodic.ba , Grupe Lucido i Doma mladih Tuzla, u èetvrtak uveèer je otvorena izložba fotografija i slika èlanova Grupe Lucido pod nazivom „Put postojanja“.



Ljubiteljima umjetnosti u galeriji Doma mladih su predstavljeni radovi 28 fotografa iz cijelog svijeta, kao i umjetnièke slike autora: Rifata Zahiroviæa, Gorana Hrviæa, Ines Suljeviæ, Alme Telibeèireviæ, Branislava Lukiæa, Aleksandra Markoviæa i Mirsada Džombiæa.





"Online turistièki vodiè kroz Bosnu i Hercegovinu www.vodic.ba je sa Bosanskom medijskom grupom i Grupom Lucido, koja djeluje u Lukavcu, u drugoj polovini 2011. godine pokrenuo jednu zanimljivu aktivnost", kaže Mehmed Pargan, vlasnik Bosanske medijske grupe i dodaje: „Pokušali smo da u kontinuitetu pokažemo graðanima Lukavca šta to radimo na polju turistièke fotografije. Meðutim, ovaj projekat je dobio jednu kvalitativnu transformaciju, tako da smo uveli i druge vrste umjetnosti, dali fotografiji moguænost da se iskaže u punom kapacitetu. Na taj naèin smo dobili jedan ozbiljan kulturni pokret koji obuhvata ne samo umjetnike u Lukavcu i Tuzlanskom kantonu, veæ u dvadesetak zemalja svijeta", istièe Pargan.

Pred publikom u Tuzli predstavile su se i èlanice Vokalnog instrumentalnog sastava "Dobošèanke".



U sklopu izložbe uprilièeno je i veèe satiriène, socijalno angažovane i erotske poezije pod nazivom „Sjednica predsjedništva, dobroæudnog, troglavog Frankeštajna“, gdje su se u ulozi pjesnika i perfomera našli Jasmin Mujanoviæ Mag, Mario Vranješ i Branislav Lukiæ Luka. Stihove je interpretirao mladi glumac Aleksandar Popoviæ, dok je svojim dosjetkama atmosferu dodatno osvježio i sam Mehmed Pargan.





(Tuzlarije.net)

24-02-2012 at 14:41 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jasmin Mag

U sklopu izložbe uprilièeno je i veèe satiriène, socijalno angažovane i erotske poezije pod nazivom „Sjednica predsjedništva, dobroæudnog, troglavog Frankeštajna“, gdje su se u ulozi pjesnika i perfomera našli Jasmin Mujanoviæ Mag, Mario Vranješ i Branislav Lukiæ Luka. Stihove je interpretirao mladi glumac Aleksandar Popoviæ, dok je svojim dosjetkama atmosferu dodatno osvježio i sam Mehmed Pargan.

24-02-2012 at 14:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Umjetnost : Jasmin Mag New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice