Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Pogled na Srebrenicu sa Starog grada



06-04-2006 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Uskoro obnova dzamije u centru Srebrenice



Dom kulture

06-04-2006 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...



06-04-2006 at 00:23 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Danas smo od dvije forumske picoke dobili jos zenskih stvari...

Majice, dzemperi, carape



Dzepmeri, jakna, tasne



Zenske farmerke



picoline tnx

Ko ne bude sluso prozivacu po topiku ko je sta dao

27-04-2006 at 15:49 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

CERSKA

Culi ste svi za Cersku, nadam se...sjecate se tokom agresije Cerska, Zepa, Srebrenica itd....razmisljo sam....da mozda posjetimo to selo...

Vako stvari stoje

Cerska je prijeratno selo opstine Vlasenica...nakon samoproglasenja opstine Milici i uprkos ne odobravanju povratnika danas je Cerska podijeljenja izmedju dvije opstine Vlasenica i Milici...

Trenutno povratnici u Cersku muku muce sa infrastrukturom konkretno sa putnom komunikacijom ...put do tog mjesta je uzasan...tu bas i ne mozemo puno pomoci ali eto na ovaj nacin mozemo skrenuti paznju na glavne probleme povratnicke populacije u Cerskoj...

Dalje drugi problem je obrazovanje...najbliza skola nekim povratnicima u Cersku je udaljena 2 kilometra a nekim i 12 kilometara....s toga njima bi puno znacilo kad bi se neko u ovoj jebenoj drzavi smilovo i obezbjedio za tu djecu prevoz do skole...ista situacija je i u onom selu gdje smo prosli put bili zove se Prohici....djeca iz tog sela prelaze hicme kilometara do skole u Srebrenici...

Osnovna skola u Cerskoj nema struje od decembra 2005 iz nepoznatih razloga...jel potrebno bilo sta prokomentarisati...ne bi bilo lose ako neko od nasih forumasa moze na bilo koji nacin uticati i skrenuti paznju nekome na selo Cerska i probleme tamosnjeg stanovnistva...ja cu vec pokusati uciniti nesto s jednom novinarkom sa nase televizije...barem da ih obavijestim...

Skolu trenutno pohadja 30 ucenika...prije agresije u tu skolu je islo oko 1.500 ðaka od 1 do 8 razreda...danas u tu skolu idu djeca samo od 1-4 razreda a ucenici koji pohadjaju 5-8 razred idu u skolu u Konjevic Polju....skola je renovirana od strane holandjana...

Jos jedan od problema koji je zadesio ovu djecu je sledeci...

Djeca koja su se vratila iz Federacije u Republiku Šumsku susrela su se sa sistemom devetogodisnjeg obrazovanja dok u Federaciji u to vrijeme nije postojao devetogodisnji sistem obrazovanja... tako da su djeca rasporedjivana na osnovu svog uzrasta a ne zavrsenom razredu... konkretno, djeca su preskakala po godinu i umjesto da se upisu u drugi razred i prodju tu nastavu isli su automatski u treci bez ikakvog znanja iz druge godine...

Testovi uspjesnosti znanja po skolama najgore su rezultate pokazali upravo ucenici iz Cerske jer ima djece u 4 razredu koji ne znaju neke elementarne stvari iz drugog...njihovi roditelji i ne kontaju bas najbolje koji je to problem za djecu, a da ne spominjem da malo uce jer dobar dio vremena pjesace od skole do kuce i obratno i provode radno u domacinstvu, znate vec kako je to na selu...

Helem toliko sam uspio da se raspitam i da nam nabavim slike pa sam mislio da nasu sledecu akciju usmjerimo upravo na Cersku...ako se slazete....konkretno mislim na djecu i skolu...mi ne mozemo puno uciniti al s nase strane je dovoljno barem da ih obradujemo nasom posjetom a i ovim putem da skrenemo paznju na njih....u zavisnosti od sredstava koje prikupim mozda skoknemo i do Srebrenice....


I evo malih andjela iz Cerske









Prvi tip s lijeva je prosle godine vodio raju na Marsu smrti - put slobode a isto je to ucinio i 95 godine kada su bjezali od cetnika. Tip je 1976 godiste a ova mala gore u zelenoj majici je njegova kcerka.




I jos jednom molim da se topic ne minira sa bespotrebnim upadicama







[Edited by cupo on 02-05-2006 at 00:17 GMT]

02-05-2006 at 00:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Posjeta Cerskoj, Srebrenici (slike)


19.05.2006.g Posjeta Cerskoj, Srebrenici...

Expedicija u sastavu Grofica, Malisa, Inspektor, Sin i ja, je danas krenula put Cerske u kojoj smo posjetili osnovnu skolu i malisanima urucili skromne paketice. Nakon skole, u ugodnom i zabavnom drustvu posjetili smo i stanovnike Cerske i takodje urucili skromne poklone. Nakon Cerske uputili smo se u Srebrenicu i takodje posjetili nase sad vec dobro znane Srebrenicane kojima smo takodje urucili skromne hedije .

Slika ima dosta postavicu i sutra a za sada evo sa moje kamere dio.

Posjetili smo i Kula grad u Zvorniku i tu smo odmah naletili na zanimljivo drustvo

Djecak s lijeve strane se zove Abdualah, djecak u sredini je Edin Abdulahov brat i njihov rodjak ime sam zaboravio.



Abdulah je kino zivo



Buduci Barbarezi, Baljici...





[Edited by cupo on 07-06-2006 at 11:39 GMT]

19-05-2006 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posjeta Cerskoj (slike)

Nasa destinacija osnovna skola u Cerskoj. Vec je bilo unaprijed dogovoreno sa uciteljicom da dolazimo u 12h. Mi smo naravno bili tacni, nagodili smo sve na vrijeme i kad smo dosli docekala nas je uciteljica. Djeca nisu imala blage veze da ce iko doci . Tako da smo priredili bas pravo iznenadjenje. Ukupno je 30 djece i idu u skolu u dvije smjene. Uciteljica je radi nas prvu smjenu zadrzala duze, ne rakavsi im sta ih ceka. Dok su djeca bila u jednoj ucionici mi smo u drugu ucionicu unosili poklone







[Edited by cupo on 19-05-2006 at 21:11 GMT]

19-05-2006 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posjeta Cerskoj (slike)

Fotke by grofa...recitacija



] onda prvacici pjevaju pjesmu o zekama

Ova u bijelom je groficina miljenica (lijevo na slici)



[Edited by cupo on 19-05-2006 at 22:08 GMT]

19-05-2006 at 22:04 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posjeta Cerskoj (slike)

samo da dodam...
vecina djece na dan dosta pjesaci do skole a ovaj mali sa slike sto recituje pjesmicu svaki dan pjesaci 9,5km do skole ruke su im ispucale i grube sa zuljevima od svakodnevnog rada na njivi i kako uciteljica kaze nekada i ne urade zadacu jer nisu stigli od posla oko kuce:~

znam da se slika ponavlja ali zasluzuje

ah da dvije djevojcice su me totalno osvojile nisam se nadala tome ali znam zasigurno da cu uskoro ponovo tamo i to zbog njih dvije jedna je mrkvica sa pjegicama i mislim da je Malisa vec ranije stavljao njenu sliku a drugu vam je Cupo pokazao helem,skontala sam da se fokusiram na njih dvije ubuduce i da im pomognem znam i da su odlicne ucenice i da su jako inteligentne

[Edited by *grofica* on 20-05-2006 at 10:27 GMT]

20-05-2006 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posjeta Cerskoj (slike)

Moje miljenice

20-05-2006 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice