Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Humanitarni rad (hum. akcije slike)

Forumasi tuzlarija su poznati i po humanitarnom radu.

Prosle godine u dva navrata su skupljena sredstva za pomoc povratnicima u Srebrenicu ko nije vidio kako je bilo ima na ovom linku pred kraj stranice i na sledecoj.

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=3566&page=23

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=3566&page=24

U pripremi je jos jedna akcija a vec je skupljeno nesto novca. Ovaj put namjeravam da obradujemo djecu u skoli u Potocarima gdje zajedno u razred idu Bosnjaci i Srbi sto je za svaku pohvalu s obzirom da je takvo nesto u istocnoj Bosni donedavno bilo nezamislivo. Od doniranog novca ja sam vec kupio lopte i jos nekih igracaka a nesto sam zavrno i za sebe .


Sledeci zadatak mjesto vecernjeg izlaska da svako ko je u mogucnosti posjeti humanitarni koncert za nasu sugradjanku Tatjanu Petrovic.



Naime Tatjana Petrovic Tanja, 28-godisnja Tuzlanka, od rodjenja je slijepa. Muzika joj je od djetinjstva na prvom mjestu, a danas se njome bavi profesionalno. Do sada je izdala jedan CD sa sevdalinkama. Ovih dana snimila je snigl pod nazivom "Moja snaga"

Tanja je izuzetno draga, vesela i komunikativna. Njena velika zelja je da snimi samostalni album, ali trenutno za to nema novca. Zivi s roditeljima Vesnom i Jovicom te mladjim bratom Nikolom, a porodicu Petrovic trenutno prehranjuje samo zaposleni otac.

15.marta u Bosanskom kulturnom centru odrzace se humantarni koncert za nasu sugradjanku Tatjanu Petrovic a mi svojim prisustvom mozemo pomoci da se Tanji ispuni zelja da snimi album. Ulaznica kosta 5KM a karte mozete kupiti kod Seje i Vilija na Korzou.

Ucesnici koncerta: Halid Beslic, Hanka Paldum, Emir Dzulovic (Habibi), Ramiza Milkunic, Nihad Kantic - Sike, Ibrahim Jukan, Kemo Hasic, Hazre, Aida Srna, Ibrahim Jukan, Jasmin Joldic, Edin Saric, Plesna grupa "Collapse" i jos mnogi drugi.

Znaci 15.mart u 20h Bosanski kulturni centar.

Tanja s majkom



Edit: prilogom i slikama je popracena i donacija za djecu u Domu za nezbrinutu djecu

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=8419



A ako neko od vas zeli da ucestvuje u vezi Srebrenice uskoro javite.



[Edited by cupo on 21-08-2011 at 20:33 GMT]

11-03-2006 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Cupo, ima li kakve sanse da ti opet nesto organizujes (kao sto si za Srebrenicane), pa da i mi iz inostranstva nekako pomognemo. Nemojte me pogresno shvatiti, ali meni ovo uplacivanje novca na racun nikako ne mirise....valjda zato sto sam se u ratu puno nagledala gdje ide novac namijenjen ljudima u nevolji.

Moglo bi se pokrenuti nesto kao akcija Tuzlarija za pomoc Camilu i Zepljacima...a ako nabavis jos slika i vise informacija, ja bih mogla i ovdje gdje zivim da animiram nekoliko ljudi da pomognu...

[Edited by Anna on 29-03-2006 at 08:38 GMT]

29-03-2006 at 15:37 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Hm ja se sjecam jedne takve vijesti kad je tip propo kroz led al cini mi se da je bilo negdje u Hrvatskoj. Haj ako nadjes stavi nam.

A evo jos

Udruzenje "Korak po Korak" kreativna radionica za osobe ometene u razvoju. Udruzenje radi od 10-15h i okuplja osobe koje su ometene u razvoju a bave se proizvodnjom raznoraznih suvenira. Nalaze se odmah iza Vatrogasnog doma. Pravo su talentovani sacete na slikama vidjeti sta sve prave. Radionica je ujedno i prodavnica gdje mozete kupiti sve ove predmete sa slika a time ce te pomoci rad Udruzenja kao i osobama koje su to proizvele.



Ukrasne vaze, case






30-03-2006 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Evo jos slika..

Zgrada Udruzenja iza vatrogasnog doma









[Edited by cupo on 19-07-2006 at 07:31 GMT]

30-03-2006 at 17:51 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Hvala svim forumasima koji su donirali za ove pakete za Srebrenicu za Veliku Britaniju , za Svedsku , za Norvesku , Ameriku i za Tuzlu naravno, kao i onima koji su me trpili dok se kupavalo, crvenili se dok sam se ja cjenko za lopte i hepeke . Ako me ne budete slusali sve cu napisat nickove ko je dao i koliko je ko dao . Sutra ili prekosutra bice jos jedan shopping i za ovaj put dovoljno valja sve smjestiti plus bice i odjece. I ici cemo opet ako Bog da. Hvala zaista svima svi ste super i sad se mozete malo ono saget cupi i znate vec sta

Zaboravih se zahvalit i onima koji su ucestvovali i prosla dva puta, nisam htio ovaj put cigancit od vas nema smisla svaki put,a za ovaj put ima dovoljno, kao hvala onima koji su podrzali sve ovo. Uglavnom mislim da smo super kolektiv.

Zlo mi je gore sto sam vas moro ljubit odo se sad umit

Znam da jedva cekate da odem i da se vratim da pricam malo o genocidu i agresiji . Nadam se da cu i tamo popratiti koliko toliko sa slikama, malo je nezgodno ono davati ljudima i sad de da te slikam al vidjecemo .

Bosnian ovako se mrsa kake dijete i bakraci





Znaci za djecu ce biti lopte plus hepek i slatkisi



Ovo je hepek. Ovo okruglo se natakne na pistolj i onda se zategne i odleti.




[Edited by cupo on 19-07-2006 at 04:36 GMT]

31-03-2006 at 02:08 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Za starije hrana






[Edited by cupo on 20-07-2006 at 09:31 GMT]

31-03-2006 at 02:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Paket za odrasle ce sadrzavati

1kg rize
1kg kocke
1kg sitnog secera
1 litar ulja
1kg soli
4 spuzvice za sudje
1 pakovanje rezanaca
1 pakovanje makarona
1 konzerva Gluas ili riba tunjevina
1 lita soka na razmucivanje
200grama mljevene kahve
5 sapuna
1 keks

plus sutra cu dobiti i po kutiju cigara

valjda sam sve naveo


Djeciji paket

1lopta
1 hepek
kesica bombona
1 sok
cokolada
cips
stapici
ribice
po jedno kinder jaje
i po jedna lutkica medo il nesto tako

i evo jos malo slika





31-03-2006 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Zvanican izgled paketa s tim da ce se dodati i gareci. Bice po 16 komada za odrasle i 16 za djecu plus odjeca.

Za odrasle



Za djecu

01-04-2006 at 15:50 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Uzeo sam 3d po pakovanje od pola litra i dodo sam po dvije sijalice. Odjeca koja ce se ponjeti. Nema nikakvih hrka nego sam probro, uglavnom ono sto bi i mi svi nosili. I sve je oprano i cisto.

Muske majice





[Edited by cupo on 03-04-2006 at 14:30 GMT]

03-04-2006 at 14:30 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Kosulje dugih rukava



03-04-2006 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice