Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Kraj prijateljstva
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

...

[Edited by besmir on 03-11-2009 at 23:37 GMT]

21-05-2008 at 03:38 | Ukljuèi u odgovor
djevica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 13-01-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2767
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

Besmire,tema ti je super
Ja mislim da te pravi prijatelj nikad ne može toliko uvrijediti da ga stvarno poèneš prezirati barem ja nisam imala takva iskustva.Pravi prijatelj te neæe ni uvrijediti,niti odgurnuti iz svog života,niti ne shvatiti.
Ja baš imam mnogo prijatelja,i meni moj muž èesto kaže : previše vjeruješ ljudima,nisu svi ljudi dobri kako ti misliš.Pa u pravu je i za to,i to sam jednom osjetila na svojoj koži.Ali bože moj...
Lièno ja nemam prijatelje na bacanje.Svakog prijatelja kojeg prihvatim kao takvog,zaista èuvam i nikad nisam niti jednog izgubila ili ne daj bože uvrijedila neèim. A i rijetki su oni koji su mene pogrešno shvatili, na svu sreæu.Bilo ih je i jako me to pogodilo...tad.
A imaš i onu staru narodnu koja kaže : Onaj koji prestane biti prijatelj...prijatelj nikad nije ni bio...

21-05-2008 at 09:30 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

Ma sve prodje pa i prijateljstvo, pogotovo ako ljudi ne odrastaju (uslovno receno) zajedno, odrode se, sto bi se reklo, nisu vise u istim filmovima.
Ja sam neki dan sreo jarana iz tinejdzerskih godina, popili na brzinu kafu, ima jos uvijek izmedju nas energije, pozitivne, prijateljske ali smo dva razlicita svijeta, potpuno.
Ipak smo se dogovorili da se javim kad opet dodjem, sto cu i uraditi, zapit cemo se po kafanama, necemo plaho pametovati i svako sebi. Vidimo se opet za godinu, dvije, deset.

21-05-2008 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
djevica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 13-01-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2767
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
Ma sve prodje pa i prijateljstvo, pogotovo ako ljudi ne odrastaju (uslovno receno) zajedno, odrode se, sto bi se reklo, nisu vise u istim filmovima.
Ja sam neki dan sreo jarana iz tinejdzerskih godina, popili na brzinu kafu, ima jos uvijek izmedju nas energije, pozitivne, prijateljske ali smo dva razlicita svijeta, potpuno.
Ipak smo se dogovorili da se javim kad opet dodjem, sto cu i uraditi, zapit cemo se po kafanama, necemo plaho pametovati i svako sebi. Vidimo se opet za godinu, dvije, deset.



Eh u pravu si ti i za ovo.Ali i prijatelji se mogu podijeliti na dvije vrste.Pravi prijatelji i oni koji su ti u toku života nekako postali prijatelji,pa ste se družili jedno vrijeme i sad je to nestalo.Ok ima i toga.
Ali evo recimo moj sluèaj jedan.Ja imam drugaricu,bila mi je i kuma na vjenèanju,roditelji su nam se družili i prije nego smo nas dvije došle na svijet.Ja sam roðena 09.09. a ona iste godine 20.09. i od tad do danas se nismo prestale družiti. I kako ona sad može mene uvrijediti ièim ili nestati iz mog života nema šanse.To je ono " pravo " prijatejstvo koje nikad neæe prestati,znam to. A ona neka usputna prijateljstva mogu nestati na žalost,s razlogom ili bez njega.Jednostavno nestanu
21-05-2008 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

Ti Abulafijo pricas o drugu, jaranu...a prijatelj je nesto drugo..
Za prijatelja cinis i nemoguce..prijatelja ces zastitit i opravdat i ako je kriv...prijatelju mozes sve reci, bas sve...i da si siguran da to niko nikad nece saznati...prijatelja mozes ostaviti samog sa muzem/zenom...s punim povjerenjem...
E sad reci da li ti je to bio prijatelj ili jaran...
A to sto kazes Besko, potpuno te razumijem sta hoces reci...
Nekad veliko prijateljstvo pukne iz ciste gluposti, da se poslije zapitas pa je li moguce...
Stvar je u tome da smo svi mi ljudska bica , grijesimo i znamo biti ponekad namcori..Nekad uradimo nesto zbog cega poslije zazalimo..jednostavno los dan..eto...pa nismo savrseni...
Ako znas da ti je osoba istinski prijatelj...pa je taj prijatelj uradio nesto sto te povrijedilo...pa stavi onda na vagu ono sto je uradio za tebe dobro, koliko te puta zastitio i podrzao...
Trebamo shvatiti jos nesto...nismo svi isti..pa mozda je nekad nesto sto je za mene veliko ..za nekog drugog ne znaci isto, mozda je njemu sitnica...Tako da moze doci do toga da povrijedimo osobu jednostavno misleci da to sto smo uradili nije nista strasno...a njemu jeste...
***Stvar je u tome da od prijatelja ocekujemo vise nego od ostalih, pa nas zato neki njegov gest povrijedi vise nego da je dosao od nekog drugog...
Besko, stavi na vagu i ocijeni...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
21-05-2008 at 10:21 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

Pa ispade da oni koji nisu odrasli zajedno, tj. ako im se roditelji nisu druzili prije njihovog rodjenja, ne mogu biti prijatelji.
Ja sam se sa ovim, gore pomenutim jaranom upoznao kad nam je bilo 6 godina, pomarisali se radi simpatije
Pa se nismo druzili do 6-7 razreda, kad smo postali "jarani" koji su govorili sve jedan drugom, ucestvovali potpuno u zivotu drugog.
Pa zakuhali, opet oko jedne vam, pa nismo govorili, pa se pomirili, ali sam ja tad vec bio van Bosne, pa je smo ostali samo "Jarani" haman. Sta hocu reci? Mores naci prijatelja u bilo kom zivotnom dobu i izgubiti ga isto tako. A i ljudi koje upoznajes u starijim godinama, te nekad mogu poznavati i bolje od onih iz mladosti, koje nisi vidio/la 10-15 godina.
I onda kad te razocaraju (ako te razocaraju), zaboli ko da te je otac, mati, brat izdao....

21-05-2008 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

Ana i Bela bone, ne govorim ja o sebi ovdje. ;cmok Ja se stvarno slažem sa svima vama, jer fakat prièamo o razlièitim poimanjima prijatelja i razlièitim vrstama prijateljstava.

citat:
ANABELA wrote:
Za prijatelja cinis i nemoguce..prijatelja ces zastitit i opravdat i ako je kriv...


Stoji, potpisujem, hoæu uvijek, ali, isto tako sam se pitao gdje je granica? Kad puknut i oæerat ga u tri lijepe? :lol

Mislim da istinsko prijateljstvo nije "Daj, daj, daj," nego da je "uzmi i daj" i to vrlo jasno izbalansiranom jednakom mjerom uzimanja i davanja, jer je to uzimanje i davanje, ta razmjena osjeæanja, upravo ono što održava prijateljstvo i bez èega prijateljstvo puca.

Ja æu momku/mami/bratu/sestri oprostit hiljadu i jednu stvar, jer nas ne veže taj nevidljivi ugovor meðusobnih odnosa, puhaæu se par dana, i onda æu nastaviti da ih volim kao i prije jer ðe æu, kud æu, ne mogu ih se preko novina odreæ, valja mi s njima htio ne htio, ali pošto prijatelje biram, kad ti prijatelj stalno slaže neke frke i panike, a kad nije tu upravo onog momenta kad ti treba i slièno, taj balans uzimanja i davanja se narušava i ima potencijala da prekine prijateljstvo.

Kao što momku/mami/bratu/sestri neæu prešutit vrlo specifiène stvari, tako neæu ni prijatelju. Ako ti prijatelj nije tu kad ti treba, ako nema vremena, ako padne pod neèije tuðe uticaje, ako ti stalno uzima, a ništa ne daje, pa doðe vrijeme da se zapitaš: pa jebote ja haman tvoj otiraè za noge i rupa za negativnu energiju.

Mislim da se prijateljstvo vidi upravo na toj kušnji, odnosno kako odreagovati na: jebeš me godinama sa svojim prièama, proderem se napokon jednom da bi stavio taèku na neko tvoje sranje, a ti se okreneš i halali Huso materi, ko da me nikad nije ni bilo... nakon više od deset godina prelijepog prijateljstva.

Uglavnom, a sad govorim iz liènog iskustva, prekid prijateljstva i izdajstvo od strane prijatelja je vrlo, vrlo, vrlo, vrlo tužna stvar. Da te duša zaboli i da ti se èitav sistem vjerovanja i vrijednosti poremeti. Ma naprosto da šeneš, èini mi se, jer ode ti, ode ti bezbjedna baza za povjeravanje, ode ti utoèište od licemjerstva i neiskrenosti ostalih, ode ti prijatelj, hej, nije šala. Uh, evo me, opet se otvori ko hala :lol :lol :lol Ako još poènem i pizdit, samo stavite lavor pod mene :lol :lol :lol Mislim, šta hoæu da kažem je svi smo mi ljudi, odnosno nismo djeca, i kad osjeæamo za prijatelja onda osjeæamo duboko, razumnošæu i emocijama odrasle, zrele osobe. Pošto je prijateljstvo izbor, èovjek, htio ne htio poène i u sam sebe sumnjat i kontat: pa ako me je neko tako nasanko nakon deset i više godina prijateljstva, pa de ba da ja onda sjedem u kuæi i sam sa sobom da mehangam, haman ja nisam za naroda. Pa da mi je maèka trèala po stanu deset godina pa krepala, duša bi me zabolila i bilo bi "leševa" kojih se moraš podhitno riješiti, a kamoli da te prijatelj izda i napusti. Ne znam... nisam pametan...

[Edited by besmir on 21-05-2008 at 11:36 GMT]
21-05-2008 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
djevica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 13-01-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2767
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
Pa ispade da oni koji nisu odrasli zajedno, tj. ako im se roditelji nisu druzili prije njihovog rodjenja, ne mogu biti prijatelji.
Ja sam se sa ovim, gore pomenutim jaranom upoznao kad nam je bilo 6 godina, pomarisali se radi simpatije
Pa se nismo druzili do 6-7 razreda, kad smo postali "jarani" koji su govorili sve jedan drugom, ucestvovali potpuno u zivotu drugog.
Pa zakuhali, opet oko jedne vam, pa nismo govorili, pa se pomirili, ali sam ja tad vec bio van Bosne, pa je smo ostali samo "Jarani" haman. Sta hocu reci? Mores naci prijatelja u bilo kom zivotnom dobu i izgubiti ga isto tako. A i ljudi koje upoznajes u starijim godinama, te nekad mogu poznavati i bolje od onih iz mladosti, koje nisi vidio/la 10-15 godina.
I onda kad te razocaraju (ako te razocaraju), zaboli ko da te je otac, mati, brat izdao....


Ma neeeee apsolutno ne znaèi da mogu prijatelji biti samo oni ljudi koji su odrasli zajedno.Nego ja samo spomenuh jedan primjer vjeènog prijateljstva, na ovu tvoju konstataciju da svako prijateljstvo nestane Svaki dan je nova prilika da upoznaš jednog novog prijatelja i ja sam sama nosilac mnogih takvih poslednjih godina.Koji su mi mnogo prirasli srcu Samo kažem da se baš pravo prijateljstvo ne može srušiti nikad i ne može,pogotovo ne radi glupih razloga
21-05-2008 at 14:50 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

citat:
djevica wrote:


Ma neeeee apsolutno ne znaèi da mogu prijatelji biti samo oni ljudi koji su odrasli zajedno.Nego ja samo spomenuh jedan primjer vjeènog prijateljstva, na ovu tvoju konstataciju da svako prijateljstvo nestane Svaki dan je nova prilika da upoznaš jednog novog prijatelja i ja sam sama nosilac mnogih takvih poslednjih godina.Koji su mi mnogo prirasli srcu Samo kažem da se baš pravo prijateljstvo ne može srušiti nikad i ne može,pogotovo ne radi glupih razloga


Mlada, brat brata radi medje sikirom osine, a da se dva prijatelja, jarana il amidzicne ne posvadjaju
21-05-2008 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
djevica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 13-01-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2767
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kraj prijateljstva
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:


Mlada, brat brata radi medje sikirom osine, a da se dva prijatelja, jarana il amidzicne ne posvadjaju



sve se da dogovoriti kad su ljudi naravni evo ovako kao ja npr. ;hanka
21-05-2008 at 14:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Kraj prijateljstva New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice