Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Nije lako zensko biti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nije lako zensko biti

Dalmatinska prièa za laku noæ

Ko je koga opalija

Piše: Slobodanka Boba Ðuderija



Poslin na kavi ona meni objašnjava kako san ja priko svake mire strašljiva, da se èovik nièega u životu ne smi bojat i da recimo u pristrojavanju na cesti ali i u životu inaèe triba uvik nastojat priduhitrit druge vozaèe ka šta je ona naprimjer bila priduhitrila jednoga iz njene firme koji je okolo prièa da je on nju ka opalija

Kad san položila vozaèki bila san ponosna ka da san spasila državni proraèun. A ko ne bi bija ponosan kad uspije u nemoguæoj misiji. S obziron da niko nije virova da ja vako zamantana mogu išta držat pod kontrolon a kamoli volan, moje prolaženje ispita iz prvog puta je bilo ravno èudu. Ja san se isto èudila. Kad su mi oni iz komisije rekli da san prošla, pitala san ih da jesu li sigurni i savjetovala da malo razmislu s obziron na ijonako katastrofalno stanje na hrvackin cestama.
Poslin san cila sritna poèela vozit guštajuæ ka malo dite. Lipo bi upalila radijo, klimuckala glavon u ritmu muzike i vozuckala. Taj sritni period nije dugo traja jer san bila prespora pa su se iza mene stvarale duge kolone šta me isto znalo razveselit jer bi se osjeæala ka Tito. Kako su u ratu svi iz kolone gledali di æe i kud æe Tito, tako je i moja kolona gledala u mene i èekala di æu i kud æu, a pogotovo jel' uopæe oæu.

Uz sporu vožnju dodatni problem je bija taj šta san naprimjer pješake puštala da priðu cestu i na pješaèkon i bez pješaèkog jer mi je bilo lipo kad bi mi oni onda mavali i smješkali se i ljubazno klimali. Ja san se isto smješkala i još ljubaznije odklimavala i taman bi raznježeno poèela kontenplirat kako je mir u svijetu moguæ i sve to, kad bi vozaèi iza mene poèeli trubit i urlat. Da mi pas mater i èaèu i sve po spisku. I sad ti stvaraj mir u svijetu.

Osim propuštanja pješaka, zaustavjala san se još i da pustin i maèke i pase i kolone mrava. Aj maèke i pasi su to brzo obavjali, meðutin kad bi krenili mravi, uvik je tribalo malo duže èekat jer su spori a kolona in nepregledna, ki ona kolona iza mene.

Sljedeæi problem je bilo pristrojavanje. Taman ja krenen da æu se pristrojit kad neko auto iskrsne u momen mrtvon kutu. Toga mrtvog kuta san se najviše bojala jer mi je moj instruktor vožnje non stop tupija kako najviše judi gine zato šta ne obraæaju pažnju na taj mrtvi kut. Šta bi tek bogati bilo da je živ, pobija bi po nacije.



U svakon sluèaju cesta bi došla do svoga logiènog završetka, tojest do raskršæa, a ja još uvik nepristrojena. I onda namisto da iden di triban, iden di moran. Èovièe, nikad doma doæ. Od toga pristrojavanja san bila postala skroz rastrojena i to su bili oni rijetki momenti u momen životu kad san žalila šta nisan politièar pa da se s lakoæon pristrojavan po potribi.

Onda san jednoga dana prvome susidu uspila zadnjin dilon, pri nespretnon rikvercu, sorit suhozid kojoga je još njegov pradida bija naslaga isprid kuæe. Ja san poslin tvrdila da mu nisan ja sorila zid i kad mi je pokaziva misto di san udrila pravila san se da taj zid prvi put u životu vidin, ka Jaca kad jon pokažu neke ugovore šta je potpisala. Èovik mi je povirova isto ka šta je i narod povirova Jaci.

Na kraju san digla ruke od vožnje, na veliku radost svih ostalih sudijonika u prometu. I susida.
Meðutin, nisan se riješila trauma jer veæina judi sa kojima se ponekad vozin pati od poremeæaja zvanog „Ko zadnji, magarac“, pa se jurcaju po gradu ka da je puno važno oæe li od Suæidra do rive doæ za deset oli za trinajst minuta.

Tako se neki dan vozin sa prijatejicon novinarkon. Nismo ni krenile, ona je veæ beštimala na sve oko sebe šta vozu presporo. Utrkivala se sa svin autiman iza i isprid sebe dok san je ja pristravljeno molila da smanji jerbo da nisan baš neka ovisnica o adrenalinu. Ali aj ti to objasni novinaru.

Kako ona inaèe obraðuje crnu kroniku, posumnjala san da, u nedostatku friških vijesti, pokušava sama izazvat neku prometnu nesriæu sa puno mrtvih, da bi imala o èemu pisat, ako preživi. Takvi su van novinari, ako vijesti nema, oni æe je stvorit.

Poslin na kavi ona meni objašnjava kako san ja priko svake mire strašljiva, da se èovik nièega u životu ne smi bojat i da recimo u pristrojavanju na cesti ali i u životu inaèe triba uvik nastojat priduhitrit druge vozaèe ka šta je ona naprimjer bila priduhitrila jednoga iz njene firme koji je okolo prièa da je on nju ka opalija. Ja zinila.

- Pa jel' te opalija?
- Nije!
- Pa šta je onda iša to okolo prièat?
- Ne znan, al' bogami san ga tako sredila da više nikad neæe takve p*z**rije prièat! Znaš šta san mu napravila?
- Prigazila si ga na pješaèkon? – iskusno æu ja.
- Ne, nego san ga uvatila jedan dan na hodniku, unila mu se u facu sa svin mojin ženskin atributiman, sa naglaskon na dekolteju, a u dekolteju dvi èiste petice brale, i utirala ga u jednu praznu kancelariju!
- A?
- E. I onda san mu rekla „Skidaj se!“
- Molin?!
- E! „Skidaj se, majku ti tvoju!“. I još san se naslonila leðima na vrata da ne more uteæ. On sta otvorenih usta, ublidija, priznojava se, govori „daj jesi li poludila koji ti je bog?“
- I onda?

Photo: Stock
- Onda san mu rekla: „Jel' ti prièaš okolo da si me opalija? Prièaš. A jesi li me opalija? Nisi. E, sad æu ja tebe lipo opalit, pa æu svima prièat okolo kako san ja tebe opalila! Samo šta ja, za razliku od tebe, neæu lagat. Skidaj se rekla san ti, da te ja ne skinen!!“ Bogami se lipo bija usra. Tako san ga držala u straju još malo, pa san ga pustila, pobiga je niz hodnik ka da ga svi vrazi gone!
- Bogami, taj više neæe laprdat svašta. Svaka ti èast! Majkemi, da je do mene, ja bi te proglasila ženon godine!
- Zašto?
- Kako zašto, pa sj***** si muškoga i to vrhunski!
- Jesan, jesan, ali za postat ženon godine tribala bi spizdit malo više judi.
- Jel? A koliko?
- Bar èetri ipo miljuna, i to oba spola!

15-11-2010 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nije lako zensko biti

http://www.metacafe.com/watch/yt-HwZhN_lPp9o/scare_prank_gone_horribly_bad/

20-11-2010 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nije lako zensko biti

Dva siva galeba
Ima li života posle braka?

Piše: Slobodanka Boba Ðuderija



Ovdašnje raspuštenice, za razliku od svjetskih raspuštenica, nakon rastave najèešæe žive u nekoj vrsti nametnutog celibata, jer, ako su se veæ usudile prhnuti iz kaveza i narugati tradiciji trpljenja, onda bar, po prešutnom, a nekad i glasnom shvaæanju okoline, moraju tu slobodu plaæati odricanjem od takve vrste ovozemaljskih užitaka

Stvar je bila u tome da Neve nije imala svoj život. Malo je ona i inaèe imala stvari koje je mogla nazvat svojima, osim šta je mirne duše mogla svagdi izjavit da ima – svoju dicu. Njena dica su meðutim imala, osim nje, i svoje sobe, svoje kompjutere, svoje slobodno vrime, svoje slušalice na ušima, i svog tatu koji više nije bija muž njihove mame.

Nakon šta su dica narasla dovoljno da ih može ostavit same kad padne mrak, a to doba je kod Neve, kao roditeljice, službeno nastupilo tek nakon šta su dotièna dica napunila i pripunila osamnajst godina, Neve, koja je dotad imala samo svoju krpu, svoju metlu, svoje radno misto u firmi za dvi ijade kuna, svoje neprospavane noæi i svoju alimentaciju koja je bila njena samo dok je èeka, a kad, i ako je doèeka više nije bila njena nego ju je predavala Elektrodalmaciji, Vodovodu i Telecomu, zakljuèi da sad napokon i ona može imat nešto svoje a šta ne bi imalo veze sa kuæom i kuæanstvon.

Prije nego šta joj je potomstvo postalo punoljetno, na samu pomisal da bi se upustila u noæni život, od svojih prijateljica i, naravno, svoje matere, èula bi zgrožene uzvike tipa: „Šta? Osam sati naveèer je, a ti misliš otiæ na piæe s nekim? A šta æe ti dica? Neæeš ih valjda ostavit same?!“

Dica su tada veæ bila debelo pribacila sedamnajstu, ali Neve je bila dite ovoga kraja, a u ovin krajevima se dicu, pogotovo mušku, ne ostavja bez majèinskog nadzora sve dok majka prirodnin zakonima ne napusti ovaj svit, na opæu žalost muških potomaka i bezgranièno veselje njihovih životnih družica, lokalno popularno zvanih – neviste.

Neve bi se na kritike onoga poštenog ženskog roda osjeæala ka zadnja kurbetina, šta je inaèe titula koju žena u ovin krajevima stekne i za benignije propuste od napuštanja osamnaestogodišnje nejaèi u ranim veèernjin satima e da bi udovoljila vlastitin guštima i prirodnin potribama.

I tako je našla svoga ljubavnika.

Dici je spremila veèeru, a da opere savjest, oprala je cilu kuæu, zavrtila dvi mašine robe, od kojih je za drugu mašinu morala pridodat i malo one èiste, napravila kolaèe, ofregala podove, nazvala svoju mater, pridala izvješæe o reèenom freganju i kuvanju, i tada, djelomièno umirene savjesti, krenila u ureðivanje i freganje i same sebe.

Suoèena sa bijednin i zapuštenin stanjem svoje kozmetièke torbice, koju je prenamijenila u kozmetièku torbicu tako šta je krpenu vreæicu za školske papuèe jednog od potomaka saèuvala i u nju ugurala malo kozmetike zaostale još iz divojaèkih dana, shvatila je da se više ne siæa pravila za ulipšavanje i nanošenje mejkapa, iako su joj nekad prijateljice znale govorit da se niko ne zna našminkat ka ona i èak joj na tom talentu otvoreno zavidile.

Slegla je ramenima napuæenih usana isprid ogledala, nanoseæi šminku koja se mrvila ka parmezan kojim je godinama posipala paštašutu kuvanu i spremanu u braènom zanosu dok se i taj zanos nije razmrvija, rastopija i nesta, misleæi “Jebiga, šta sad, improvizacija je majka kurbanja“, te nakon otprilike pola sata sreðena išetala iz kuæe, prethodno prpošno cmoknuvši dièicu u glavuše, nastojeæi izgledati kako na primjer izgleda kad samo ide do pazara po spizu ili do suside na kavu.

Muški primjerak kojeg je izabrala za aktera u planiranoj borbi za svoje gušte nije bija u puno boljoj situaciji od nje. Razveden i razmamljen, jer mu je mama, pokoj joj duši, nesmotreno i samoživo napustila ovaj svit još prije desetak godina, stisnut u stanu sa sinom doživotnim studentom, gladan ljubavi, pažnje, paštašute i seksa, moga joj je, ka misto odvijanja radnje, ponudit jedino svoj auto i lokalnu gradsku plažu.

Doduše, kad ju je vidija onako sredovjeèno raspupanu, od života umornu, ali punu onog neiživljenog žara rasne žene i bivše lipotice, poželija ju je odma tu, na asfaltu, isprid auta na kojeg ju je, nehajno oslonjen, èeka.

Godine èoviku nose puno nezgodnih stvari, usièu mu bore na lice, nalipe višak fizièke mase na vidljiva mista, uvuku se u kosti u formi raznoraznih artritisa, reuma, spondiloza i ostalih staraèkih simptoma sa kojima se nauèi živit, ali te iste godine donose i neke prednosti, koje do izažaja najviše doðu upravo pri takvim nekim susretima na praznim gradskim plažama u nekim, relativno ranim, veèernjim satima, izmeðu dvoje biæa u odreðenim godinama.

Naime, nema puno prièe niti bespotrebnih odugovlaèenja. Judi se bace jedno na drugo apetitom o kakvom mladost može samo sanjati – èežnjom usamljenosti i straha od nadolazeæeg razdoblja kad se više na nikoga neæemo moæi bacati èak i ako budemo htjeli, jer bi nas svako bacanje bacilo u krevet na duže razdoblje, polomljenih kukova i ukoèenih križa.

Seks je oduvik bija najbolji u godinama kad èovik zna da mu ostaje još malo tih godina. Cila predigra se stisne u onom kratkom momentu nelagode kojeg se odradi skoro više forme radi, tek toliko da jedno drugom damo do znanja da smo saèuvali dostojanstvo usprkos godinama, a onda se bacamo na strateška mista partnera direktnošæu gladnog diteta, nestrpljivošæu apstinenta, strašæu ne-svojom-voljom èednih biæa.

Neve je bila odma spremna, odbacila je sa sebe, zajedno sa odjeæom i cipelama, sve godine uzornog ponašanja jedne dalmatinske raspuštenice, uzorne majke i kæerke, izmrcvarene, sputane bivše neviste i žene.

Ovdašnje raspuštenice, za razliku od svjetskih raspuštenica, nakon rastave najèešæe žive u nekoj vrsti nametnutog celibata, jer, ako su se veæ usudile prhnuti iz kaveza i narugati tradiciji trpljenja, onda bar, po prešutnom, a nekad i glasnom shvaæanju okoline, moraju tu slobodu plaæati odricanjem od takve vrste ovozemaljskih užitaka.

Auto je bilo relativno komotno, ali tijesno za širinu njihove želje. Ljubljenje je bilo isto ka i nekad, filmsko, uzbuðujuæe, podsjeæajuæe, ali kosti bogami nisu uspijevale, ka nekad, naæ položaj za finale iz kojega bi se izašlo bez težih fizièkih ozljeda i dugoroènih posljedica po umrtvljene zglobove. Pa je Neve, u jednom momentu, postala svjesna da kroz prozor auta viri njeno golo stopalo.

Pomislila je kako smišno može nekom sluèajnom prolazniku izgledati taj njen zaglavljeni taban sa prstima raširenim u šoku neprimjerene poze dok su pokušavali uskladiti ritam u klupku na zadnjem sjedalu, i ona se, sasvim divojaèki blesavo, uvati hihotat.

On je sta, prikinija nastojanja, a ona mu, slobodom i drskošæu žene u godinama, glavom pokaže, i dalje smijuæi se, na svoje golo stopalo koje je virilo izbaèeno kroz prozor, noktiju prigodno nalakiranih opscenom crvenom, kurbanjskom bojom, a on, neoptereæen mladalaèkom potrebom za dokazivanjem, prasne u smij zajedno s njom, smijuæi se paralelno njenom stopalu i svome klonulom, obeshrabrenom junaèini.
Tresuæi se zajedno u zagrljaju smija, jedno drugome su u oèima otkrili iskre staroga neba. Ona je dlanom mazuckala njegov stomak pedesetogodišnjaka, osjeæajuæi naglu, neobjašnjivu raznježenost nad tim najoèitijim prokazateljem njegovih godina, a on je, blagošæu prijatelja u nevolji, usnama tješio njene bore umora oko oèiju natrackanih razmrvljenom, prerijetko korištenom šminkom.

Taj zagrljaj u kojem su ostali još nepreviðeno dugo nakon napada ludoga smija bija je zagrljaj dva stara galeba na pustoj plaži nakon dugog leta. Kratak odmor ispod krila nekoga tko zna što je let...

- Idemo? – upitala je Neve nakon duge, umirujuæe šutnje, navlaèeæi na sebe, zajedno sa odjeæom, i plašt zabrinutosti poštene žene i odgovorne neèije mame, gledajuæi na sat sa, nakratko pobijeðenim, prezrenim, ali uvijek prisutnim, žilavim osjeæajem krivnje.

U stan je ušla na prstima. Na stolu su njeni punoljetni macho potomci ostavili sve znakove pojedene, njenim unaprijed pokajnièkim zanosom, pripremljene veèere.

Malo poslije, u kupatilu, nakon šta je pospremila nered u kužini, otkrila je da nema nikakvu kremu, ni tonik, ni šta veæ svaka žena koja drži do sebe triba imat za skidanje šminke sa lica.

Našla je neku kremu za ruke kojoj je odavno proša rok, i pred ogledalom, stružuæi crvenilo sa napuæenih usta, pomislila: „Jebiga, šta sad, improvizacija je majka svakog kurbanja".

(e-novine)

10-12-2010 at 14:46 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nije lako zensko biti

28-01-2011 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
@travka
Nivo: Forumas sa iskustvom
roflaj ka istoku

Registriran(a): 15-09-2010
Lokacija: KL, Malaysia
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nije lako zensko biti

nikako...

29-01-2011 at 08:47 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nije lako zensko biti

Zene drage, imam problema s urastanjem dlacica. Sta da radim? Ima li kakva prevencija?
Ili... mogu li se kako dlake prorijediti?
Na nogama mi iz jedne rupice rastu tri dlake al' haj' to, nego su ostre ko one na celicnoj cetki.
Od struka nagore nekako ih drzim pod kontrolom, al koncentacija u donjem dijelu tijela je nevjerovatna
Ma zlo!
Nesto mi oni laseri ne mirisu ima li sta bez struje, unistavanja folikula itd.

De, zive bile

22-10-2012 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nije lako zensko biti

citat:
MelMel wrote:

sve sto ti mogu reci je da nije lako zensko biti.


Nije moja ona ti
Odoh ih sad brenerom spaliti

22-10-2012 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nije lako zensko biti

citat:
Crvena starka wrote:


Nije moja ona ti
Odoh ih sad brenerom spaliti



I kod mene je isti sluèaj ,pa se ne žalim.
Mislim, nema ti lijeka
22-10-2012 at 21:06 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nije lako zensko biti

citat:
djecko wrote:

I kod mene je isti sluèaj ,pa se ne žalim.
Mislim, nema ti lijeka


I kod tebe veca koncentracija od struka nadole?

22-10-2012 at 21:09 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nije lako zensko biti

citat:
Crvena starka wrote:


I kod tebe veca koncentracija od struka nadole?



Kod mene je belaj još veæi,kad rastu unazad prema korijenu ... a za ove vani,to je banja
Saèekaj malo te svoje nek se zavrnu nemoj još na sav glas kukat'
22-10-2012 at 21:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Ženski minder : Nije lako zensko biti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice