Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

tessko onoj tv, u kojoj je prijeko potreban fasista vrdoljak, ili ratnohuskacica selebajka.. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
26-10-2009 at 12:31 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim


Prekjuèe na HRT1 u emisiji "Dossier.hr" bio prilog o Tuzli, Iliji Jurišiæu i 15. maju. Èisto sumnjam da bi i Ðasmin ljepše prikazao naš grad. E baš nas nahvališe, ono baš. Žao mi što ne naðo' nigdje snimak.

14-11-2009 at 10:37 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

HRT prenosi obje utakmice baraza BiH- Portugal. Eto prilike da vide afirmaciju BiH (zna se koliko plasman na najgledanije svjetsko sportsko desavanje, SP u fudbalu, doprinosi afirmaciji drzave, Hrvati to najbolje znaju)Nadam se da ce i sirom Hrvatske uzivati u nasoj pobjedi i slavlju. Neka nas gledaju i na SP.  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
14-11-2009 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

HRT..29.11.2010

I PEJAKOVIÆ OKRENUO PLOÈU: Teheran je kulturna sredina, za razliku od Sarajeva danas
Ponedjeljak, 29 Studeni 2010 05:55

Josip Pejakoviæ, jedan od najboljih glumaca Bosne i Hercegovine, kojem je za monodramu „On meni – nema Bosne” nekad aplaudirala cijela bivša Jugoslavija, danas se u toj istoj Bosni ne osijeæa komotno i želi otiæi iz nje. U sarajevskom interviewu za srbijanski list "Politika", Pejakoviæ konstatira da Bosne ima kao zemlje, ali nema više onoga što je èini Bosnom.


Pejakoviæ u razgovoru za „Politiku”, na njemu svojstven naèin, govori o bosanskohercegovaèkom ambijentu u kojem „ne može da deluje punim pluæima” i da kaže „nešto što ima smisla”, otvoreno i bez zadrške upire prstom u kreatore današnje BiH, za koju kaže da je „nakaradno organizovana”, a potpisnicima Dejtonskog mirovnog sporazuma sugeriše da svoju poruku „mi se ne mešamo u unutrašnje stvari BiH” zamene „kakvom-takvom integracijom sa ovom zemljom”.

On predlaže da to bude savez suverenih država i mišljenja je da su predsednici Srbije i Hrvatske Boris Tadiæ i Ivo Josipoviæ „upravo na tom tragu”.

Pejakoviæ istovremeno precizira da govori o savezu Hrvatske, Srbije i BiH koji ne podrazumeva da æe i „dlaka faliti suverenitetu” nijedne od ove tri zemlje.

„Naprotiv, njihov suverenitet æe jaèati iz dana u dan ukoliko se dogovore oko samo jednog elementa, recimo jedinstvenog ekonomskog prostora, odnosno jedinstvenog tržišta”. Suverena država, prema njegovom mišljenju, ne može biti „siromašna država”, kao ni država koja podrazumeva „iskljuèivo traganje za nekim nacionalnim identitetima”, koji su davno otkriveni i „nema potrebe” da ih stalno otkrivamo.

Objašnjavajuæi zašto misli da je savez suverenih država „pravo rešenje”, Pejakoviæ kaže da bi bilo normalno i moralno da se oni koji su potpisali Dejtonski ugovor „ukljuèe puno ozbiljnije u rešavanje pitanja u BiH”, a ne da stalno, „pomalo i lukavo”, izjavljuju kako oni ne žele da se mešaju u unutrašnje stvari BiH.

„Katkad dobra namera iz Hrvatske može biti lošija i manje delotvorna, nego recimo neki radikalizam koji se pojavi iz Srbije”, ocenjuje on.

Obrazlažuæi svoju razoèaranost ambijentom u kojem živi, Pejakoviæ napominje da je današnja BiH daleko od one Bosne o kojoj je on sanjao i u kojoj se rodio i kojoj je, kako kaže, posvetio èitav svoj život.

„Ona više ni po èemu i ni na koji naèin ne može biti prostor koji mene interesuje i ja želim da odem iz ove zemlje”, istièe on i dodaje da ne vidi nadu sa „ovakvim narodima koji neprekidno biraju svoje dželate”, one koji su im „napravili grobove” i koji su ih „odveli u rat sa svojim privatnim i poluprivatnim vojskama i policijama”.

„Ne možemo svoje užase prikrivati na naèin da napadamo druge. Ja ne želim participirati više u tom užasu, neæu da se stidim svoje dece i onih koji me vole i cene ono što sam radio”, poruèuje Pejakoviæ.

Sarajevo u kojem je proveo najveæi deo svog života i u kojem i trenutno živi on ne smatra multietnièkim gradom, veæ je to „mesto mržnje, nepodnošenja, neprincipijelne veæine i svega onoga što podrazumeva loš život u njemu”. Ne bi, uveren je on, „bila ništa bolja situacija ni kad bi ovde bili samo Srbi, ili samo Hrvati”.

„Kad je Milorad Dodik rekao da ne voli doæi u Sarajevo jer ga podseæa na Teheran on je ovom izjavom povredio Teheran deset hiljada puta više nego Sarajevo, jer Teheran je kulturna sredina, za razliku od Sarajeva koje danas ni po èemu ne podseæa na kulturni centar”, dodaje Pejakoviæ.

Priseæajuæi se prošlih vremena, kada je, naglašava on, njegov prostor za delovanje bila èitava Jugoslavija, Pejakoviæ navodi i neke druge razloge zbog kojih se iz „najveæeg zagovornika BiH” pretvorio u najveæeg njenog kritièara. On pominje, izmeðu ostalog, i sluèaj svoje supruge Vesne Mašiæ, eminentne bosanskohercegovaèke glumice, koja je, tvrdi on, „s noge na nogu izbaèena iz sarajevskog Kamernog teatra i sada pravdu traži pred sudom”.

„Oj, živote”, simbolika ili samo naziv monodrame sa kojom je Josip Pejakoviæ svojevremeno diljem Jugoslavije i šire promovisao Bosnu, onu koje, prema njegovom mišljenju, „kao takve više nema”.

29-11-2010 at 16:02 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

HRT....a ekavica...nidje veze

29-11-2010 at 16:13 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

citat:
Dilber wrote:
HRT....a ekavica...nidje veze

Pa za hrvatske medije je ovo izjavio,kakve veze ima ijekavica ili ekavica bitno je sta je rekao valjda.
29-11-2010 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

citat:
forever wrote:

Pa za hrvatske medije je ovo izjavio,kakve veze ima ijekavica ili ekavica bitno je sta je rekao valjda.


niti jedne hravtske medije nece ekavicu upotrebit
29-11-2010 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

citat:
Dilber wrote:


niti jedne hravtske medije nece ekavicu upotrebit

Intrvjuu je dao u Sarajevu list Politika a prenijeo ga je HRT i ostali hrvatski mediji a ja sam izvrsio copy paste sa HRT....A u cemu je problem,jel ti mislis da je izmisljen intervju ili sta
29-11-2010 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

citat:
forever wrote:

Intrvjuu je dao u Sarajevu list Politika a prenijeo ga je HRT i ostali hrvatski mediji a ja sam izvrsio copy paste sa HRT....A u cemu je problem,jel ti mislis da je izmisljen intervju ili sta



naravno da je zmisljen
ti mislis da sam pratis novinske clanke Be i Ha
29-11-2010 at 19:10 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨
Bez chatanja molim

citat:
HercegBosna wrote:
HRT je samo objavio golu istinu što vama para uši, pa neka istine malo neka se zna da je Sarajevo postalo glavni grad Islamske državice "FILDJAN", od Tuzle do Sarajva i dalje ni makac



Eto tvoj zapadni mostar je pravo dobar, j*** te on..
Sarajevo je za njega NEW YORK sto se tice svega
11-01-2011 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : ¨HRT krivi sliku o Sarajevu¨ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice