Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : IN MEMORIAM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Lida
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-06-2008
Lokacija: Tuzla,
Odgovori: 7274
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: IN MEMORIAM

citat:
primus inter pares wrote:
Preminuo Boris Mutiæ, legedna hrvatskog sportskog novinarstva

Stvarno je bio i ostao legenda, na cijelom prostoru ex nam države.
Iskreno sauèešæe porodici.

 


Priroda je najbolji dizajner.
16-03-2009 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM

Jutros je nakon duge i teške bolesti preminuo Vladimir Savèiæ Èobi, pjevaè koji je s grupom Pro Arte otpjevao velik broj hitova u bivšoj Jugoslaviji
Vladimir Savèiæ Èobi u petak rano ujutro izgubio je bitku s rakom debelog crijeva, koja ga je godinama muèio.

Èobi je s takoðer nedavno preminulim Ðorðem Novkoviæem predvodio grupu Pro Arte, s kojom je prodao gotovo deset milijuna ploèa i otpjevao velik broj hitova, kao što su ´Lola´, ´Plaèem´, ´Jedna mala plava´, ´Tužno plaèem, kuæu ostavljam´, ´Tike-tike taèke´. Jedno vrijeme nastupao je u grupi Indexi, kad se ona 1973. spojila sa sastavom Pro Arte, a u njoj su vokalni solisti naizmjenièno bili Èobi i veliki Davorin Popoviæ.

´Èobi se dugo godina borio s opakom bolešæu, a u pjesmi je vidio najbolju terapiju. Posljednje trenutke u bolnici razmišljao je o ponovnom povratku na ljetne pozornice´, izjavio je Ilija Jovanoviæ, Èobijev menadžer i prijatelj.

20-03-2009 at 20:30 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM

Dok smo bili "na okupu" imao je dopadljive pjesmice,nazalost za vrijeme rata otvoreno se deklarisao kao chetnik ...mislim ako se ne varam on je sarajlija. 


I noga u guzicu je korak naprijed!
20-03-2009 at 20:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: IN MEMORIAM

citat:
Sejtan wrote:
Dok smo bili "na okupu" imao je dopadljive pjesmice,nazalost za vrijeme rata otvoreno se deklarisao kao chetnik ...mislim ako se ne varam on je sarajlija.


na žalost,i to malo žešæi...ali o njegovim pesmama i vremenu u kome smo bili mnogo sreæniji sve najlepše
21-03-2009 at 01:10 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM




U Tuzli je preksinoæ, u 40. godini, umro pukovnik Armije BiH u penziji i proslavljeni ratni komandant iz Zvornika Senahid Hadžiæ zvani Doktor. Vijest o smrti ovog neustrašivog borca, koji je veoma mlad prošao ratni put od diverzanta do komandanta brigade, dobitnika najvišeg ratnog priznanja „Zlatni ljiljan“, bolno je odjeknula meðu njegovim saborcima, a posebno meðu podrinjskim Bošnjacima.

Pored uèešæa u najtežim akcijama na ratištima, bit æe upamæen i kao jedan od rijetkih komandanata koji je s grupom boraca iz Zvornika èetiri puta ulazio u opkoljenu Srebrenicu noseæi tamošnjim borcima potrebna sredstva veze, hranu...

Kao komandant 242. motorizovane zvornièke brigade, Hadžiæ je vodio i operacije prilikom proboja Srebrenièana u julu 1995. godine. Preživio je pet ranjavanja. U njegovih 40 godina stala je rijetko bogata biografija. Diplomirao je na Fakultetu politièkih nauka u Sarajevu, a kraj rata doèekao na dužnosti komandanta 9. muslimanske brigade.

Kao pripadnik Drugog korpusa Armije BiH, Hadžiæ je prošao sve faze obuke u jedinicama NATO-a, a dobro poznavanje engleskog i njemaèkog jezika doprinijelo je da kao èlan prvog bh. tima uèestvuje u mirovnoj misiji UN-a u Eritreji. Pored brojnih priznanja dobitnik je i Medalje UN-a. Bio je i èlan aktuelnog saziva Sabora Islamske zajednice BiH. Dženaza-namaz bit æe mu klanjana danas ispred Prinèeve džamije u Tuzli, a bit æe ukopan na Kula Gradu kod Zvornika. Iza njega su ostali roditelji, supruga, sin i sestra.

A.H.(Avaz)

[Edited by primus inter pares on 26-03-2009 at 22:12 GMT]

27-03-2009 at 09:47 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM

Nek´ mu je rahmet..

27-03-2009 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM

In memoriam

Mevla Piriæ

Mevla Piriæ, djevojaèki Lampa, sa 82 godine živahno i stabilno se kreæe. Svakodnevno radi po bašti, sama održava kuæu i sprema sebi hranu. Kaže da dobro èuje i vidi. Svakodnevno obavlja svih pet namaza.Tvrdi da joj je vjera pomogla da lakše podnese teret i bol utisnut u nju još u djetinjstvu, iako je utisak na prvi pogled da je nani Mevli u životu sve bilo potaman. Eh moj sine. Kako potaman. U meni je nestalo radosti i veselje još u djetinjstvu.Cijeli život na duši nosim golem jad i teret, poèinje Mevla životnu prièu. Potom, neoèekivano iz oèiju joj potekoše suze.Uz tihi jecaj, Mevla prièa da su joj u Drugom svjetskom ratu u jednom danu èetnici ubili oca Hamida, majku Hadžiru, te mlaðu braæu Ibri i Hasiba, koji su imali samo nakoliko godina. Sestru Zejnu spasio je komšija Srbin. Roðena sam u Godijenu, kod Foèe.U tom mjestu èetnici su mi poklali veæinu porodice.Niko od njih nije ni pronaðen.Našli su samo oèevu glavu pored Æehotine. Tu, pored Æehotine, sa još nekoliko komšija, koje je voda izbacila. Sahranili su ih Srbi. Mlaða sestra Zada i ja smo tada spašene, jer sam boravila u Foèi kod tetke Hadžire, oèeve sestre. Poslije èetnièkih divljanja po Foèi i okolini, Mevla je sa tetkom krenula dalje, gdje su se osjeæale sigurnije.Iz Foèe smo pobjegle u Sarajevo.Sve preko brda. Kad smo tamo došle, smjestili su nas na Alipašino polje, gdje je bilo još izbjeglica, koje su bježale od èetnika. Tu smo ostale neko vrijeme, prièa Mevla. Potanko i detaljno Mevla opisuje strahote „ onog anam“ rata. Nakon nekog vremena u Sarajevo su došli neki ljudi i pozvali izbjeglice u Tuzlu i Bijeljinu. Krenula sam i ja sa nekim komšijama. Vozili su nas dugo u nekim kamionima. Skrasim se u Bijeljinu.Kada je poslije izvjesnog vremena èula da omladinu pozivaju u partizane, krenula je i ona. Prijavila sam se u partizane 1944. Pošalju me u Šesnaestu muslimanksu brigadu. Komadant mi je bio Omer Hodžiæ.Nisam bila punoljetna, pa sam radila pomoæne poslove. Moja jedinica je krenula za Kladanj. Bili smo napadnuti iz bacaèa. Tada sam ranjena. Noga mi je bila prebijena. Lijeèena sam u Bijeljini u bolnici oko godinu. Noga mi je ostala kraæa dva centimetra, a u tijelu su mi još dva gelera.U bolnici je nena Mevla doèekala kraj rata. Kaže da je bio fin neki upravnik Vojko Popoviæ, koji ju je ostavio da radi u bolnici, pošto nije imala nikoga svoga. U školu nije išla. Iz bolnice su je uputili na analfebetski kurs, a zatim u školu za bolnièarke u Sarajevu, koju je završila odliènim uspijehom. Vratila se u Bijeljinu i tu radila tri godine. Nakon toga, prešla je u tuzlanku bolnicu.Na Internom u Tuzli su tražili bolnièare.Prijevila sam se i primili su me. Sjeæam se, primio me je Mustafa Tinjiæ. U Tuzli sam na mjestu bolnièarke radil sve do 1992. Skupila sam punih 40 godina staža i uoèi ovog posljednjeg rata otišla sam u penziju. Dok prièa, Mevla ne pokazuje ni trenutka bijesa ili mrženje prema onima koji su joj još u djetinjstvu ubili radost. Tvrdi da joj je vjera u Boga pomogla da ostane „ pri pameti“.Uvijek sam klanjala i postila. Radila sam to i kada sam bila zaposlena. Neki su gunðali, ali šefovi na poslu mi nikad nisu pravili problem. Naravno, na poslu nisam mogla klanjati. Danas slušam neke, kažu u onom sistemu se nije smijelo vjerovati, postiti, klanjati, vjerovari... lažu, brate moj, ja sam vjerovala i nisam imala problema. Previ vjernik koji vjeruje u Božije rijeèi. Da je bilo više pravih vjernika u ratu, bilo bi manje zla, smatra ona.Mevla ima jednog sina Šabana. Kaže da joj je on jedina istinska sreæa i radost. Dobar joj je , jedino se spore što bi ona više radila, a on joj zabranjuje.U posljednje vrijeme, mimo njene volje je našao ženu koja joj sedmièno generalno èisti kuæu. Sin joj je želio „ oduzeti“ pravo na još neke poslove, ali se nana Mevla ne da. Kaže da bi bez zanimacije oboljela.Od bližnje familije ima još sestru Zadu, koja je uèiteljica. Školovana je u domovima za ratnu siroèad. Zada je uèiteljevala u rodnom selu, a stan ima u Foèi. SOMUNI I MEDENJACI „ Sjeæam se dobro oca i matere. Bila sam im najstarije dijete. Otac je sedmièno išao u Foèu.Ko sad se sjeæam da nam je donosio somuna, kolaèa, medenjaka... Eh, koliko je to nama znaèilo. Medenjake i kolaèe smo grickali, da što duže traju, a somune smo prismakali sa prohom. Tako je vrijeme bilo.Imali smo dosta koza i ovaca, ali i krava. Zato je bilo mlijeka i mlijeænih proizvoda koliko duša želi. Ti i takvi prizori iz djetinjstva su mi cijeli život èesto pred oèima.Od ovog zadnjeg rata i nakon njega, u meni se pojaèala tuga. Koja je cijeli život hodala pored mene. Kad god vidim ove masovne dženaze, grobnice, iskopavanje posmtrnih ostataka, uvijek mi se misli vrate na moje drage roditelje i braæu, za koje na znam ni gdje su ukopani, suznih oèiju govri nena Mevla.

Tekst iz Osloboðenja, pripremio Vahid Jahiæ.

KOLEKTIV RTV SLON OSTAO BEZ NAJSTARIJE ÈLANICE

Kolektiv RTV Slon danas se oprašta od najstarijeg i poèasnog èlana kolektiva Mevle Piriæ. U 83 .godini, dana 02.05.2009. godine iznenada je preminula poèasna i najstarija èlanica kolektiva RTV Slon, naša majka Mevla Piriæ. Njenim odlaskom ostala je velika praznina i tuga u srcima svih uposlenika. Posljednji ispraæaj obavit æe se danas u 16 sati ispred komemorativnog centra u Tuzli. Dženaza æe se klanjati ispred Jalske džamije poslije ikindije namaza, a ukop je na mezarju Goli Brijeg.

(RTV SLON)

04-05-2009 at 17:01 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM

IN MEMORIAM - Michael Jackson 1958 - 2009

Michael Joseph Jackson je roðen u amerièkoj saveznoj državi Indiani 29. augusta 1958. godine. Svoju glazbenu karijeru je zapoèeo još kao sedmogodišnji pjevaè u grupi The Jackson 5. Svoj prvi solo album "Got to Be There" snimio je 1971. godine, ali je iz benda izašao tek osam godina kasnije. Jackson je s punim pravom nosio titulu "kralja popa", jer je njegov album "Thriller" iz 1982. godine najprodavaniji pop album svih vremena.



I jedna od njegovih meni najdrazih pjesama sa snažnom porukom....





[Edited by cupo on 26-06-2009 at 02:06 GMT]

26-06-2009 at 01:56 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM

gledam cnn i ne mogu cudom da se nacudim jos jednom dokazu o ljudskom licemjerju... sjetimo se raznih skandala oko m.j., pedofilija kao onaj "najstalniji", koji ga je pratio dugo vremena... dugovanja i bankrot... sve su to stvari koje su mediji jedva docekali, stvari kojima su se punili stupci i minute, cekajuci na svaku (pa i najmanju) naznaku necega vezanog za njega, da ga predstave u negativnom kontekstu...

shvatajuci da "o mrtvima sve najbolje", covjek ipak ne moze da se ne zapita: otkud (odjednom) toliko lijepih rijeci i toliko tuge i zala...

neosporiv je njegov talenat, njegovi hitovi, njego dopirnos pop muzici... ali... kako ih nije stid nakon toliko pljuvanja po njemu, sada da toliko placu!

r.i.p.

26-06-2009 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: IN MEMORIAM



R.I.P KING OF POP




[Edited by primus inter pares on 26-06-2009 at 00:14 GMT]

26-06-2009 at 13:02 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: abrahamudescarte19, El_draginjho, ImmortalKing, Jedina63, KingNedo, sena, Tantavicar
FORUM : Tuzlarije : IN MEMORIAM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice