Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Zašto roditelji postanu sijedi?
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

citat:
ANABELA wrote:




jeste vala, dobro si rekla...
i to na slamku...



i znas sta je najtuznije sto smo svi mi isto to radili svojim roditeljima, a postali smo toga svjesni tek onda kad smo i sami postali ocevima i majkama
13-12-2009 at 18:27 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

citat:
Dea wrote:



i znas sta je najtuznije sto smo svi mi isto to radili svojim roditeljima, a postali smo toga svjesni tek onda kad smo i sami postali ocevima i majkama


jooj vala baš ja samo kad pomislim kako su mene molili da se ne penjem gdje stignem ( a to sam tako voljela na drvo , na kuæu , na garažu ) ...sve dok nisam tresnula s džanarike , pa se fino polomila ( a istovremeno imala sreæu što nisam gore prošla ) ..... zato ja sad svom djetetu ne dam ni stepenicama sama da ide a mirna je samo tako i ta kad padne ne plaèe
Moj otac je zbog mene rano osijedio , a zbog kafane i oæelavio
13-12-2009 at 23:28 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

Ah zaboravih isprièati , kako sam dovela drugaricu u stan , dok su bili na poslu , pa je nagovorila da palimo ko fol one baklje kojima pale Olimpijsku vatru Onda fino napravimo od novina baklju , zapalimo je i nosimo do posude u koju smo kao palili tu vatru ( sva sreæa pa smo u posudu sipali vodu , inaèe ) ...šta li mene èeka još

13-12-2009 at 23:33 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

Ja sam još davno rekla,
malo dijete mala briga-veliko dijete velika briga
kad su mali piju mlijeko-kad su veliki piju krv.
Na kraju krajeva i sa nama odraslima, kad smo bili mali ili mladi, u veæini sluèajeva je bilo tako.
Sa mnom jeste i to znam za sigurno.
Kao bebica od jedno 10 mjeseci sam progutala rajsneglu,i sad samo mogu nagaðat kako su se moji roditelji tad osjeæali.
Ali ,evo me, preživila sam.Imala sam dvije sestre starije po godinu dana od mene,ali ja sam uvijek bila pravi nestaško spram njih.
Tata mi je sa 33 godine veæ uveliko bio sijed,a evo i ja sam.
Sjeæam se mnogih detalja koji su prošli,
ali evo i sad imam sinove i i sad i dalje imam veliku brigu,što,,kako,zašto,gdje,kad itd.
Samo jedan detalj kad su bili mali:
Malecki imo oko 4 mjeseca,negdje oko 11h prije podne dijete plaèe,kenjka,uznervozilo se,neznam šta mu je.
Mlijeko,kamilica,voda,suhe pelene,ma jok,
ništa ne pomaže.
Nosamo ga,ljuljuškamo,mazimo,pazimo,masiramo stomaèiæ,ma ni to jok,ništa ne pali..
Negdje oko 5h poslije podne-hajd reko da ga okupamo (mada smo ga kupali oko 7)pa ako ni to ne upali,onda æemo doktoru.
Kad ono vidi èuda...
Kad smo ga poèeli kupat,tek tad primjetim kod djeteta gumicu od viklera koja se urezala u vratiæ.
Stavio mu stariji sin,koji je bio stariji nepune 4 god.Uh,uh,uh..
Kasnije,stariji sin imo oko 7 god.
Igro se i klizo na gelender na stepeništu,zapeo na donji dio rukohvata,sav se pocijepo,krpili mu testise...
Ma bolje da se ne sjeæam,nije da æu osijedit,ostaæu bez kose.
A briga i sikiracija sad kad su poodrasli-svaki dan..
i dalje mislim
malo dijete mala briga-velko dijete velika briga
ha ja.
Uglavnom da završim,
djeca su uvijek briga-a roditelji postanu sijedi uglavnom zbog briga,sikiracije i naravno
godina
i naravno sve to valja izdržat,i naši roditelji su

14-12-2009 at 02:19 | Ukljuèi u odgovor
Vodolija
Nivo: Forumski doajen
Home sweet home

Registriran(a): 07-06-2006
Lokacija: Ovdje
Odgovori: 7495
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

Kad sam prvi put svojoj kcerki rekla "Kad budes imala svoje dijete...." morala sam se nasmijati da bi me ona pitala sta mi je
Toliko puta sam cula tu recenicu i nikad mi nije nista znacila do tad.
I sve ono sto smo dozivljavali kao djeca, sto nama u biti nije bilo strasno ...padanje s drveca, poderana koljena, lomljenje nogu i ostale budalastine nasim roditeljima je bilo uzasno.

Valjalo je to sve prezivjeti

A sad, kad vidim kcerku da je nesto boli meni hoce nesto da bude a da ne govorim dok je bila manja....nemoj to udarices se, pa nemoj ovo...pa nemoj ono sve ono sto je meni bilo normalno da radim k'o djetetu nije mi normalno za moje dijete  


Žena u najboljim godinama
14-12-2009 at 06:00 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

[ sve ono sto je meni bilo normalno da radim k'o djetetu nije mi normalno za moje dijete





Tu grijesis...neznam zasto je to tako ali vecina roditelja se tako ponasa.Jednostavno zaborave da su ikad bili mali i da djeca moraju prozivjet svoje djetinjstvo i raditi one budalastine koje smo svi mi radili.
Moj muz je takav...on ocekuje od djece da budu zreli, da ne prave gluposti, da se ne svadjaju s drugom djecom, da se nikad ne potuku, da su super u skoli...i sve ono sto on nije radio.
I meni je tesko kad nesto naprave al istog momenta kad zagalamim na njih sjetim se da sam i sama bila takva...pa nece kruska ispod sljive ;hanka

Trudim se da im ne otezavam ionako teska vremena...nije vise nista kao prije.Nema djetinjstva koje smo mi imali.Ja sad govorim za sebe i ona vremena.
Nikad nisam isla da se svadjam s drugim majkama zasto necije dijete udarilo moje dijete...jedino ako nije puno stariji od mojih..onda muz ide.

Al ovdje mozes vidjet svaki cas neka od onih njihovih ostrokondji napolju, cika je stoji...jedna na drugu sikcu majke i nema sta se ne nagovore jedna drugoj a djeca sutradan se opet igraju zajedno..  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
14-12-2009 at 07:16 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

citat:
Dea wrote:



i znas sta je najtuznije sto smo svi mi isto to radili svojim roditeljima, a postali smo toga svjesni tek onda kad smo i sami postali ocevima i majkama



Joj...to je tako tacno...ja uvjek kazem da meni bog vraca na mom starijom sinu koji je isti kao ja...mami sam krv pila s hranom a i on meni.
kad je tvrdoglav i pocne nesto da filozofira, ja prepoznam sebe i pocnem se smijat a on me u cudu gleda...ko veli ovo bi trebalo da me naljuti a ne nasmije...
;hanka
Tacno je da roditelje mozemo razumjeti samo kad i sami postanemo roditelji...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
14-12-2009 at 07:22 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

Evo jos jedne situacije:


Malom bilo oko 8-9 mjeseci a starijem 4 godine..proljece i vrijeme lijepo, toplo...ja im iznijela dekicu i stavila ih da sjedu pod sljivu ispred kuce...

Prodje malo a moj ti stariji dotrca na vrata i onako usplahiren poce..." mama, mama, bato jede ono...ono...pa zamuckuje i pokusava da objasni...
Ja vec trcim do malog i usput pitam "ma koje ono...!!!
"ma , kaze, ono sto ima kucu.."
" a sta to ima kucu...
Dodjem ja do malog a on nesto stavio u usta pa premece s jednog obraza na drugi, a sve zvekece po ono malo zubica sto je imo...
Ja otvorim usta a on strpo puza, citavog onako s kucicom ...

Ja sam ionako gadljiva pa mozes mislit kako sam mu oprala usta poslije toga...



;hanka ;hanka ;hanka  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
14-12-2009 at 07:36 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

Izgubila sam oca, pa onda majku bilo mi je tako da sam mislila da mi se nista teze ne moze desit, opet nisam osjedila, a kad se prije par godina moje dijete tesko razboljelo ne da sam za sedmicu dana skoro potpuno osjedila, vec sam dosla ko daska ne znam da sam imala 25 kg onako s kunduricama, tjelo se samo istopilo. Samo neka su nam zivi i zdravi sve je ostalo nebitno

14-12-2009 at 17:27 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto roditelji postanu sijedi?

jel u medjuvremeno jos ko osjedio....

il su nam djeca postala mali andjelcici...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
27-12-2009 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Roditelji i djeca : Zašto roditelji postanu sijedi? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice