Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : Obmane teorije evolucije
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
racionalna manjina wrote:

Mali prasak, a prije malog praska je bilo svašta, èista logika


Da... Šta je to "svašta"?
29-11-2010 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
root wrote:


Da... Šta je to "svašta"?

Predajem se, ne znam ko je stvorio boga i ko je kresno fitilj za miniranje nièega što je prouzrokovalo veliki prasak
29-11-2010 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

RAZVOJ I NESTANAK VRSTA

Ne postoje apsolutno nikakvi argumenti koji bi sugestirali da je jedna vrsta humanoida evolvirala u drugu. Takoðe nema nauènog dokaza koji bi branio teoriju da je èovjek (homosapiens) nastao iz linije velikih majmuna.

“A Gospodar tvoj je Neovisni, Vlasnik milosti. Ako hoæe uklonit æe vas i nadomjestiti nakon vas èime hoæe, kao što je stvorio vas od potomstva drugih naroda.”
(Kur’an, 6:133)

“Mi smo ih stvorili i ojaèali vezišta njihova, a kad htjednemo, zamijeniæemo sliènim njima (kompletnom) promjenom.”
(Kur’an, 76:28 )

[Edited by bosno_moja on 04-12-2010 at 00:27 GMT]

04-12-2010 at 00:27 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
primus inter pares wrote:


Eh sad i ovom bi se dalo rasprtavljat,..
Postoje ajde necemo reci dokazi nego kosti,fragmenti,koji se koriste kao dokazi koji idu u prilog tezi evolucije covjeka,tu je i DNA...
Druga stvar,dosta stvari islam priznaje drugim monoteistickim religijama,eh sad me onda interesuje kakav je stav islama po pitanju teze krscana,da je svijet star nekih 6000 godina?Znaci nije bilo evolucije,sve je nastalo za par(mescini 7 )dana,i to u zadnjih 6-6,5 hiljada godina?
I na osnovu cega se to moze tvrditi?



Evolucija se ne može dokazati. To što pišete je samo nagaðanje i predpostavke bez dokaza.

Sad je tu na sceni mješanje islamskih ispravnih uèenja sa kršæanskim koje su neke taène a neke su iskrivljene. Poznato je naime da su kršæani mjenjali odnosno dopisivali u Bibliju i od tuda mnoge greške u Bibliji. Dio Biblije je definitivno Božija rijeè, ali je zato onaj drugi dio plod ljudskog ubacivanja rijeèi. Zato danas nauènici i ostali mogu vrlo lako pobit bibliju. Jer jednostavno nemože da izdrži nauène èinjenice. Dok je sa Kur'anom potpuno drugaèije. Allah kaže u Kur'anu nekako ovako, ovo nije doslocvce navod veæ kontekst rijeèi toliko da se razumijemo "oni bi sugurno našli u njemu (Kur'anu) mahane ako bi to bio plod ljudskog pisanja."

1. STVARANJE UNIVERZUMA (SVEMIRA) ZA 6 DANA?
Prema Bibliji, u prvoj knjizi Stvaranja, u poglavlju prvom, svemir je stvoren za 6 dana, pri èemu je svaki dan definisan kao period od 24 sata. Iako se i Qur’anu spominje da je svemir stvoren za 6 „ejjaam“, „ejjam“ je množina dana, u arapskom jeziku „ejjam“ znaèi 1) dani; ILI 2) duži vremenski period.

Kada Qur’an kaže da svemir stvoren za 6 „ejjama“, onda se odnosi na stvaranje nebesa i zemlje za 6 dužih vremeskih perioda, i nauka nema prigovora ovome. Stvaranje svemira trajalo je nekoliko milijardi godina, što je pobilo Bibliju koja kaže da je svemir stvoren za 6 dana po 24 sata.
04-12-2010 at 10:19 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

citat:
primus inter pares wrote:

po ovoj analogiji i ja mogu reci,islam je prihvatio a.s isu(isusa)ko svog vjerovjesnika,samim tim,ako pobijas bibliju pobijas i dio svog vjerovanja,ne?




Nije tako. Zato što muslimani prihvataju Isa a.s. kao svog poslanika. I muslimani prihvataju knjigu (Indžil=Bibliju) koja je objavljena Isa a.s. Ali su generacije posle Ise a.s. Bibliju iskrivile. Iskrivile su je toliko i od prevelike ljubavi do Isa a.s. su od njega napravili Božijeg sina (saèuvao nas Allah od ove velike zablude u koju su kršæani upali). Upali su u zabludu svetog trojstva.
Znaèi muslimani priznaju Isa a.s. i knjigu onaku kakva je bila. Ali ne priznaju iskrivljenje knjige, kao što je sluèaj sa biblijom (novi zavjet) a i torom (stari zavjet).

[Edited by bosno_moja on 04-12-2010 at 10:34 GMT]
04-12-2010 at 10:33 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

citat:
primus inter pares wrote:

Ali onda je tu prbolem sto knjige nikad i nije bilo,bilo je skupova vidjenja i dozivljaja odredjenih ljudi u vezi sa isusom i tim vremenom.to su evandjela,ne?kazu bil ih je oko 20.
eh onda jednog dana dodje rimski car, i kaze,danas cu vas sve ujedinit, dat vam jednu vjeru,po imenu krista(krscani)i nema problema.to je nikejski sabor.odabrase 4 price o isusu,i nazvase ih novi zavjet.
jedino sto je isus bio rabin,jevrej,a ne krscanin,i to sto nije bilo knjige,nego skup,prica,misljenja,prepricavanja...



Slažem se sa tobom ovdje u veæini. Taj Nikejski sabor je kršæanima dodobro iskrivijo vjeru. Inaèe Isi a.s. je data knjiga Indžil=Biblija. To da su je ljudi iskrivili je druga prièa...

[Edited by bosno_moja on 04-12-2010 at 10:52 GMT]
04-12-2010 at 10:51 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
primus inter pares wrote:


LaHko se slozismo oko krscana,drago mi je...
Postoji neka visa sila,karma,energija,bog kako hos,al je opet do ljudi.
Eh ako je do ljudi,zasto je onda tesko prihvatit da su vjerovatno ljudi evoluirali od majmuna,ili nastali kao rezultat gen.inzinjeringa od strane naprednije rase, i kao takvi bas zato sto su nastali kao produkt ukrstanja,i jesu nesavrseni i rade ovakve stvari kao recmo krivotvorenje bozjih knjiga?Ima logike u neku uvrnutu ruku jelde?
Da su ljudi bozja bica,na lsiku i priliku boga stvoreni,ne bi radili svakojaka sra.a po dunjaluku.AL taj genetski defetkt ih i cini majmunima,figurativno receno.



Kad dokažeš evoluciju možemo o njoj razgovarat. Dokaz a ne nagaðanje.
04-12-2010 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
MelMel wrote:
I sta bi na kraju? Jesmo li nastali od majmuna ili nismo?



Ceka se podatak (od doticnog) jesu li prvo nastali ljudi ili majmuni
04-12-2010 at 18:00 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Dzaho wrote:
Posto je kako kazu, Bog stvorio Nebo i Zemlju i sva ziva bica,mene interesuje ako ima ko da mi kaze - a,ko je stvorio Boga?

http://www.sheentv.com/view/3abi7c3h2/ko-je-stvorio-boga/
04-12-2010 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
djecko wrote:

http://www.sheentv.com/view/3abi7c3h2/ko-je-stvorio-boga/

Lako je njemu raditi k'o komièar kad mu publika nije plaho zahtjevna Hajd neek mene nasmije
04-12-2010 at 19:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Nauka : Obmane teorije evolucije New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice