Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI
Strana: 1 2 3 4 5
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

citat:
Putnik wrote:

Kako kaze Josip u onoj svojoj monodrami:"Ko prezivi ovu godinu nahebo je"... Ja tako i ovo...Ko prezivi sva nasa previranja po Balkanu...nahebo je...


Znala sam ja da ce Tito umijesati svoje prstice. Nije mogao on licno, zato je poslao unuka. Hajde, nek mu je sa srecom.
07-12-2010 at 11:52 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

mali vremeplov......


Rezolucija amerièkih HR Jugoslovena u Chicagu.

Hrvati, Srbi i Slovenci jedan su narod jednog jezika. Njihovo zajednièko ime je Jugosloveni. Naš život i napredak ne mogu biti zajamèeni, nego u ujedinjenju svih jugoslovenskih zemalja sa Srbijom u jednu jedinstvenu državu…

Manifest ujedinjene omladine

Tražimo jednu slobodnu nacionalnu državu kojoj teži sav dugi jugoslavenski pokret. Nju dokumentiraju sve rasne i kulturne energije, te ekonomsko jedinstvo i životne potrebe jugoslovenskih zemalja. Demokratska Srbija garancija je, da æe ujedinjena Jugoslovenska država biti zasnovana na principu potpune politièke slobode i vjerske tolerancije. Saèinjavajuæi jednu kompaktnu ekonomsku cjelinu, jedina æe moæi da riješi ove teške ekonomske krize u tim zemljama.

Ante Trumbiæ

Jugoslavenski æe narod biti èimbenik reda i mira. Naš narod, koji je razdijeljen u više vjera i èiji je duh snošljivosti dobro poznat, okrunit æe svoje nacionalno jedinstvo osiguranjem potpune ravnopravnosti i slobode. Jugoslovensko jedinstvo znaèi mir na Balkanu i to je jedina uspješna metoda da se na tom “buretu baruta“ taj mir osigura.

Deklaracija Starèeviæeve stranke prava

SSP radosno pozdravlja zahtjeve na temelju modernog narodnog naèela i historijskoga državnog prava državno-pravno i upravno sjedinjenje svih onih zemalja monarhije, u kojima živu Hrvati, Srbi i Slovenci u jedno samostalno, od svakog gospodstva tuðih naroda slobodno i na demokratskoj osnovici osnovano državno tijelo. Stoga ona pozivlje cijeli hrvatski narod, da ju u ovom odluènom èasu podupre u njezinu nastojanju. Napose obraæa se SSp na sabor, pozivajuæi sve stranke njegove, da se, napustivši svaku sitnièavost i malodušnost, naðu jedne u iskrenom i nepopustljivom radu za velike ideale narodne slobode i ujedinjenja.

Izjava bosanskih Franjevaca

Raspalio se stari i prirodni žar na èitavom Slovenskom Jugu, da se ujedine Hrvati, Srbi i Slovenci . Mi smo sve do danas šutjeli, poèelo se našu šutnju zlorabiti a mi se smatramo i pred Bogom i pred državom i pred narodom dužni oèitovati kako bi ujedinjenje Južnih Slovena bila najèvršèa baza za trajan mir i procvat i razvoj plemena u gospodarstvenom, društvenom i prosvjetnom pogledu.

Izjava dalmatinskih zastupnika

Jednodušni smo i solidarni u pogledu ujedinjenjeHSS u jedno samostalno državno tijelo, te æemo ga u radu za ostvarenje tog cilja svim silama podupirati.

Rezolucija narodnog zbora u Splitu

Ozbiljnost historijskog èasa ujedinila je sve nas u Dalmaciji u jednoj politièkoj misli, u jednom politièkom cilju, biva, etnièko jedinstveni narod HSS ima neotuðivo pravo i dužnost da sredstvom samoodreðenja ostvari svoju jedinstvenu nacionalnu državu.

Rezolucija Nar. Organizacije Hrv. Primorja i Istre

Pozdravljamo provoðenje Narodne Organizacije SHS za Dalmaciju i izrièemo svoje uvjerenje da æe se za primjerom Dalmacije, Hrvatskog Primorja i Istre povesti i ostali krajevi našeg naroda.

07-12-2010 at 12:10 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

citat:
primus inter pares wrote:
pa eto onda u duhu mira, i s ciljem pravljenja jos pozitivnije atmosfere u vezi sa povezivanjem davno pokidanih veza,ja predlzem da RS,vrati hrvatima derventu,brod,samac,da ljudi mogu sa svojim entitetom ucestvovat u formiranju nove yugosfere...

Pa nema sta vracati jer genocidna tkz. RS u tom slucaju nece ni postojati...
07-12-2010 at 12:30 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

Da li ce forever dobiti poklon od Djeda Mraza? Haman sipak. Dobar je i sipak za caja.

07-12-2010 at 12:32 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

citat:
primus inter pares wrote:


cisto sumnjam da i forever vjeruje u vatikanske lazi...


opusti se. Djed Mraz nema veze sa vatikanom nego sa coca-colom.
07-12-2010 at 12:35 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

citat:
primus inter pares wrote:
pa eto onda u duhu mira, i s ciljem pravljenja jos pozitivnije atmosfere u vezi sa povezivanjem davno pokidanih veza,ja predlzem da RS,vrati hrvatima derventu,brod,samac,da ljudi mogu sa svojim entitetom ucestvovat u formiranju nove yugosfere...

To nije tema...Kad bi se sad islo ko kome treba vracati dokle bi nas dovelo...Republika Srpska je Republika svih njenih gradjana i konstitutivni je dio BIH kao sto je danas i Hrvatska i Srbija republike svih njenih gradjana.
07-12-2010 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

citat:
MelMel wrote:
Da li ce forever dobiti poklon od Djeda Mraza? Haman sipak. Dobar je i sipak za caja.

Najbolji caj, a Tita mi i djem je os sipka... Samo sto sma cuo da od caja dodje do zatvora...

P.S. Ne mislim na onaj zatvor gdje se robija za ratne zlocine...
07-12-2010 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

Ako bi kod nas ukinuli kantone, Federaciju i RS ja bih u tom sluèaju bio za neku novu Jugu. Sjedinjene jugoslovenske države - ne zvuèi loše

07-12-2010 at 12:39 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

Prema modernim istorijskim saznanjima, Srbi i Hrvati su oduvek živeli jedni pored drugih. Od zajednièke prapostojbine na Kavkazu, do Bele Srbije i Bele Hrvatske u srednjoj Evropi, pa do modernih država na Balkanu. Od osnivanja njihovih prvih država na Balkanu i potpunijih istorijskih dokumenata koji prate njihove odnose, od 10. veka pa sve do 20. veka odnosi Srba i Hrvata su bili obeleženi prijateljstvom i saradnjom bez i jednoj jedinog sukoba. Ovaj period u modernoj istoriografiji se naziva Milenijumskim prijateljstvom.[2][3]

Njihovo zajednièko doseljavanje u jugoistoènu Evropu na prelazu 6. veka u 7. vek i smeštanje (ponovo) jednih pored drugih, govorio o njihovoj bliskosti koja je postojala u to vreme. Vizantijski izvori beleže brojne oblike saradnje i saveza srpskih i hrvatskih plemena protiv stranih zavojevaèa. Srbi i Hrvati su se zajednièki borili protiv Vizantinaca, Bugara, Franaka, Mleèana i Ugara, a kasnije i protiv Turaka. Takoðe, pružali su i utoèište civilima i plemstvu jedna drugoj, kad god bi jedna od njih bila ugrožena (vidi Vlastimiroviæi i Ljudevit Posavski).

Nastankom Velike šizme 1054., dolazi do prve podele izmeðu Srba i Hrvata. Ali ni ovo nije dovelo do njihovog neprijateljstva niti je poljuljalo njihov oseæaj bliskosti.[4] Vremenom, obe padaju pod tuðinsku vlast: Hrvatska u 11. veku pod ugarsku, a Srbija u 15. veku pod tursku. U tom periodu, i jedni i drugi zajedno ratuju protiv stranih osvajaèa. Meðu njima se budi ideja osloboðenja, ali i stvaranja prve, zajednièke države. Do toga konaèno i dolazi, nakon Prvog svetskog rata 01.12.1918.

07-12-2010 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI

citat:
Putnik wrote:

Najbolji caj, a Tita mi i djem je os sipka... Samo sto sma cuo da od caja dodje do zatvora...

P.S. Ne mislim na onaj zatvor gdje se robija za ratne zlocine...


Djem. Kategoricno tvrdim da od caja od sipaka ne dolazi do zatvora.

Valjda ja znam, pijem ga svaki dan.

PS. Da nisam mozda skrenula sa teme? Odze se haman prica o jugi, a ne o sipku.
07-12-2010 at 12:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: avaz, Bolt, diablo, Havaji, jasmin501, kokostz, krila, mahic, Miki333, mima15, nina_, njuso1981, Tina_23, ZuZu
FORUM : Politika : Ivo Josipovic-JUGA SE BUDI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice