Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Sihire, zapisi,.....
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
flor
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 24-06-2010
Odgovori: 1156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sihire, zapisi,.....

citat:
racionalna manjina wrote:
Je l' ko "nagazio" u posljednje vrijeme


Jesam ja, stao u pišu...

01-06-2011 at 13:37 | Ukljuèi u odgovor
flor
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 24-06-2010
Odgovori: 1156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sihire, zapisi,.....

citat:
MelMel wrote:


Jesam ja, u psece g***o u parku.


Eto, kompletirali smo ga ko Mladiæ

01-06-2011 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sihire, zapisi,.....

ne zaèatavajte ovako ozbiljnu temu

01-06-2011 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sihire, zapisi,.....

citat:
MelMel wrote:

hej, sad ozbiljno. drugi put cu ja poslati svoju kucnu pomocnicu da seta parkom umjesto mene, pa nek ona ugazi u sihire, a ne ja. Ha ja.


Ko li baca te sihire po parkovima
01-06-2011 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sihire, zapisi,.....

kad sam se tek ozenio....pa ja nastavio zivjet i dalje becarskim zivotom...svaku noc u zivot a zena sa njima kod kuce
-mama rahmetli od kod Hodze po zapis...(valjda da me smiri )
-jedno vece ja dodjem pokasno,a ono citava delegacija me ceka krvavih ociju
-lijepo oni mene docekase...svi se nesto rastrkali da mi ugode...te hocu li veceru,sok,kafu...reko..."sta vam je veceras,ne mogu nista"...al mama navalila na nekakav sko da popijem i bog...a ja bas necu sok...na sve moguce nacine ona mene pokusavala obrlatit da ga popijem
-kad ce ti u jednom moment..BOG TE NE UBIJO POPI TAJ SOK VISE U NJEMU JE ZAPIS

-haj reko da vam udovoljim,popijem,...i mogu vam rec da je tek odskoro poceo djelovat ...ne mogu da svatim da zapis od prije 20 godina sad dijeluje

01-06-2011 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sihire, zapisi,.....

Sihiri sa odgoðenim dejstvom

02-06-2011 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sihire, zapisi,.....

Meni moja "svekriva" svojevremeno isprièala prièu kako joj sestra roðena pravi zapise i šta je sve u kuæi iznad ulaznih vrata nalazila. Ja to slušah u nevjerici. Em je religiozna žena ta moja svekriva (a vjeruje u sihire), em sam se pitala ako u to vjeruje sama i još da joj je vlastita sestra to napravila, šta onda ja trebam pomislit šta je ona meni u stanju bila napravit i jesul' možda moje braène nesuglasice nastajale kao rezultat njezinih zapisa

15-01-2013 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sihire, zapisi,.....

citat:
MelMel wrote:

A ko ce ga znati zasto su tvoje bracne nesuglasice nastale. Mozda ti cojk ima ljubavnicu, pa zato. Mozda je ljubavnica ugazila u nesto pa ga privukla.


Moja ti MelMel, svašta ima na ovom dunjaluku samo ja u sihire ne vjerujem. A ako ima ljubavnicu, ma ne treba mu to, dozvoliæu mu da se još jednom oženi
19-01-2013 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sihire, zapisi,.....

citat:
djecko wrote:


Nisu svi ljudi jednako sposobni da uvide vlastite nesposobnosti i da se uhvate u koštac sa problemima prouzrokovanih nizom razlièitih faktora.
Uzrok svake bolesti je u svakom sluèaju psihoraspadanje.
Koji je uzrok psihièkog raspuknuæa,to je pitanje,kako i sam kažeš da bi se problem riješio potrebno je poznavati uzroke.
Kakva je razlika izmeðu šarlatanske "crne magije" i te neke nazovimo je nešarlatanske "bijele magije".

Dijagnoza.Recept.Terapija….
Nije ništa drugo nego zapis ljekara.
Ako èovjek postupa po zapisima ljekara(psihologa) to ne znaèi ništa drugo u prevodu,do "nagazio" na (ljekarske) sihire ,(kod nas to u narodu kažu: pao u ruke ljekara).
Postavlja se pitanje cijene lijeèenja i visine povjerenja u ljekare i nadriljekare.Pacijenta u svakom sluèaju košta(zdravlja),dok ovi spasioci imaju svoju cijenu,a priznaæemo takoðe kad su pare u pitanju,principijelno nema nikakve razlike izmeðu ljekara(psihologa) i nadriljekara,osim u visini cijene.
Oni rade svoj posao iz ljubavi prema ljudima koje žele izlijeèiti uz neku materijalnu nadoknadu.Na tržišnoj utakmici realno je da svako prolazi što jeftinije.
Tako pacijent,da "što jeftinije" proðe ipak plaæa,Priznaæemo ako je bolesnik "priseban", ima jednu jedinu želju a to je,da ozdravi.
Ako pak pacijent(što ne smatram kao "bolesnik") potpadne pod uticaj crne ili bijele magije,ako je i najzdraviji,pod neèijim uticajem mora se smatrati bolesnikom.

U sluèaju psihièkog raspuknuæa,èovjek je prepušten,(moramo sada priznati) jedino ljekaru (psihologu) i Bogu.
Ispravan ljekar,pokušaæe bolesnika da ozdravi,prvenstveno vraæajuæi mu vjeru u život.
Šta se može uèiniti sa ljekarom(psihologom) koji je kupio šejtana i samim tim postao ne pacijent,nego bolesnik?
Odgovor:
Pristupa se metodi, konvencionalnoj medicini manje poznatoj:
"Išæerivanje šejtana"



Zar sam ja i ovo napiso
19-01-2013 at 22:07 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Da li vjerujete u sihire?

Evo jedan dobar tekst kao uvod za naslovljenu temnu. Iz iskustva znam da ima onih koji vjeruju ali i onih koji ne vjeruju u sihire i njihovu moc. Kako vrijeme prolazi, sve je manje onih koji sihirima pridaju neku vaznost.
Procitajmo teks i napisimo ozbiljan komentar, da od prve ne upropastimo temu, kao sto to obicno radimo.


citat:
AUTOR: M. DEDIÆ NEOBIÈNA ISPOVIJEST KEMALA EF. FATKIÆA, DUHOVNOG ISCJELITELJA IZ BIHAÆA.


Kemal ef. Fatkiæ iz Bihaæa, bivši imam sa 20-godišnjim iskustvom, danas je uspješan poduzetnik u „civilnom" biznisu, ali i iskusan duhovni iscjelitelj koji zna napraviti zapise u skladu s Kur'anom i molitvama - rukjama te tako lijeèiti ljude od džina i sihira.

Uz to je jedan od rijetkih hodža koji demistificira ovu oblast optereæenu sujevjerjem, magijom, ljudskom naivnošæu, pa i glupošæu. U ispovijesti za naš list prièa o svojim „sluèajevima", naravno, ne otkrivajuæi identitet osoba koje su mu se obraæale za pomoæ. Na poèetku razgovora naglašava svoju pobožnost, poznavanje arapskog pisma i jezika te vjerskih pravila.

Žele 'alibi'

Kemal ef. Fatkiæ kaže da je meðu velikim brojem ljudi koji su dolazili da im pomogne najviše onih koji nisu imali problema. Napominje da postoji mali broj ljudi koji znaju raditi „ono što je Bog zabranio" - praviti sihire iIi instruirati džine i šejtane da vladaju ljudima.

- Kad mu prouèiš rukju i vidiš da nema nikakvih reakcija, kažeš mu: „Prijatelju, tebi nije ništa", a on se naljuti. Ljudi žele od hodže nekakav alibi, recimo, ako je sa ženom zakavgao - kaže Fatkiæ.

On tvrdi kako se kroz uèenje odreðenih kur'anskih ajeta može otkriti ko simulira, jer se tokom uèenja stalno prati ponašanje osobe. Dok uèi rukju, traži da uvijek neko blizak od spomenute osobe bude prisutan, zbog sigurnosti same osobe kojoj se uèi i moguæeg pogrešnog tumaèenja uèenja.

Džini, nevidljiva biæa, tvrdi on, postoje i u stvarnosti se može dogoditi da se „nagazi ili naleti na njih". Osobama koje imaju problem uèe se kur'anski ajeti na uho i na vodu i u veæini sluèajeva, kaže Fatkiæ, „sihiri i uroci nestanu".

- Imao sam sluèaj èovjeka iz Cazina iz koga je progovorio džin. Bio je to za mene nevjerovatan prizor - jezik mu je bio nevjerovatno dug, skoro 20 centimetara - prièa Fatkiæ.

Susreo se, kako navodi, i s „sijaset sluèajeva padanja u nesvijest, a u svim sluèajevima, kada se radilo o džinima i sihirima osobe su udarale dlanovima ili prstima po stolu, tukle nogama u trenucima dok se uèi odreðeni kur'anski ajet, plakale ili se smijale te osjeæale trnce u ekstremitetima, imale zujanje u ušima i ubrzano disanje".

Èarke i zapisi

- Jednom prilikom je èovjek doveo kod mene svoju ženu, a kad je ona prilikom uèenja rukje poèela da vrišti i baca se po fotelji, pobjegao je iz kuæe. Iz žene se javljao džin, a on ne može podnijeti uèenje iz Kur'ana - prièa Fatkiæ.

Sjeæa se i sluèaja kada je „jedan èovjek iz Bosanskog Novog tako mlatio glavom lijevo-desno otvorenih vilica da sam imao osjeæaj da æe mu glava spasti s ramena" .

U bogatoj praksi istièe i zapažanje o nekoliko sredina iz kojih redovno dolaze njegove mušterije.

- Takvi su gradovi Gospiæ, Drvar i Bosanski Novi. To su èinjenice. Ne mogu to objasniti, vjerujem da u tim sredinama postoje oni koji prave sihire i upravljaju džinima - smatra Kemal ef. Faktiæ.

On je protiv reklamiranja duhovnog iscjeljivanja, jer smatra da se od ovog posla ne smije praviti biznis.

- Nažalost, postoje hodže koje koriste ljudske slabosti. Ljudi u nevolji vole da sa sebe skinu odgovornost kad im ne ide u životu, a neke hodže to koriste. Obièno rade u paru. Doðe mu neki jadnik, sav u behutu, on ga ispita ko je, šta je, èiji je i onda mu kaže: „Hajde ti kod hodže u Bužim, on æe to tebi najbolje napraviti". U meðuvremenu nazove svog bužimskog pajdu i dobro ga pripremi - objašnjava hodžinske „talove" Kemal ef. Fatkiæ.

Upravo zato, on tvrdi, da prilikom uèenja rukje ili pravljenja zapisa ne uzima nikakve podatke od osobe.

- Bog zna tvoje ime, zna èiji si, ja od tebe ne moram znati ništa da bih ti pomogao - kaže efendija Fatkiæ, koji je u svojoj kuæi, kako tvrdi, primao politièare, advokate, sudije, ljekare, vojna lica, bogate poduzetnike, muslimane, nemuslimane, ateiste...

O „pravljenju èarki" kaže da je moguæe.

- U suri Bekare u 102. ajetu se kaže da su toj vještini ljude uèili meleci Harut i Marut, ali kao iskušenje. U stvarnosti se èaranjem bave samo nevjernici - istièe Fatkiæ.

- Zapisi u kojima se, nastavlja on, pišu kur'anski ajeti i koji se uèe na vodu su ispravni. U Kur'anu postoje ajeti za lijek i zovu se šifa. Ajeti za kvarenje sihira zovu se butulami sihr. Tu su i ajeti za kvarenje uroka, èuvanje i protiv straha. Postoje zli zapisi koji su zabranjeni po Šerijatu, a mogu imati željenog uèinka - objašnjava Kemal ef. Fatkiæ.

SLUÈAJEVI IZ PRAKSE

Hrvatski zastupnik i bosanski politièari

- Jedan sudija iz Hrvatske dolazio je zbog problema s kæerkom te snahom i sinom, a jedan zastupnik u Saboru Republike Hrvatske imao je nevolje sa ženom. Bilo je kod mene i bosanskih politièara, ali u svim sluèajevima zbog privatnih problema. Niko nije tražio zapis da pobijedi na izborima, a tako što ne bih ni napravio - prièa Kemal ef. Fatkiæ.

Iskustvo s Albancem

Vrlo uzbudljiv dogaðaj ef. Fatkiæ pamti i s posjetom bogatog Albanca iz okoline Zagreba èiji je sin doveo mladu s Kosova iz, takoðer, imuæne porodice. Sin je nakon mjesec ostavio suprugu i našao sebi neku Hrvaticu.

- Èovjek je došao uplakan i kaže: „Meni život visi o koncu. Poruèila snahina porodica da to riješim ili nas nema". Ako ne možeš, reci ko može. Napravio sam zapis da se sin vrati kuæi i uspjelo je - navodi Fatkiæ, uz konstataciju kako se, u princpu, ne treba miješati u odnose izmeðu ljudi, ali treba uraditi zapis ako je veæa korist nego šteta.

Halucinacije austrijskog oficira

- Jednom su mi doveli austrijskog oficira, bošnjaèkog zeta, starog 35 godina, koji je, ispostavilo se, imao halucinacije. Vidio je na javi stvari koje može samo sanjati - zeca velikog kao tele, kravu s krilima. Tokom uèenja rukje udarao je prstima po stolu i plakao - prièa ef. Fatkiæ.

Par s Ferarijem

- Po preporuci su došli iz Sandžaka mladiæ i djevojka. On 1985. godište, a ona dvije godine mlaða. Živjeli su u Njemaèkoj s roditeljima, bili zaruèeni. Stigli su Ferarijem. Oko dva sata noæu ušli su u moju kuæu. Do pet ujutro sam uèio rukju. Mladiæ je bio prestravljen, ukoèen od straha. Njegova djevojka imala je džine, plakala je, vrištala, a ujutro je došla sebi. Danas žive zajedno, imaju dijete, ponekad se èujemo - još jedan je od brojnih sluèajeva ef. Fatkiæa.


Izvor. Avaz
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/covjek-mi-je-pobjegao-iz-kuce-dok-sam-njegovoj-zeni-istjerivao-dzine

[Edited by Dajdza on 23-03-2013 at 23:58 GMT]
23-03-2013 at 23:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Religija i filozofija : Sihire, zapisi,..... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice