Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

S obzirom da nismo za zabrane, najbolje bi bilo kada bi tuzlanski srbi bojkotovali crkvu sve dok ne postave novog popa. Na taj nacin bi tuzlanski srbi pokazali da su za suzivot a Crkva bi dobila samarcinu.

Daleko je bolje i Bogu milije ostati kod kuce i pomoliti se sam madju cetiri zida nego otici u ovakvu crkvu i slusati govor zlikovca. Bog ce vjernike sigurno razumiti zasto su ostali kod kuce.

26-04-2011 at 05:24 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

Ma znaš da hoæe...

26-04-2011 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

citat:
Walter did not know wrote:

Moslim da je glavni problem sto taj covjek(za mene klasicni kriminalac) dolazi uvjek u Tuzlu kada su najveci hriscanski praznici i vjernici iz postovanja prema instituciji Srpske Pravoslavne crkve postuju mirno odrzavanje molitve,jer uloga SPC kroz vijekove srpske istorije je mnogo veca od jednog kretena kao sto je Kacavenda...Znam licno da tog covjeka slabo ko voli inace u BiH ali vjernici ne mogu da uticu na njegov izbor.
Evo vidimo da u Splitu hoce da daju ime trga po osudjenom ratnom zlocincu Gotovini koji je zajedno sa tadasnjim drzavnim rezimom HR izvrsio najvece etnicko ciscenje u Evropi poslije II svjetskog rata...Tako da ove pojave nazalost su jos prisutne i biti ce ali o ne znaci da se treba predavati.



Ma ja ba, garant je Split kriv sto je Kacavenda popularan u pravoslavnim krugovima. De ba prestani se provaljivati.

Ti forevere uvijek trazis greske kod drugih u nadi da poistovijetis zlocine. Ali slabo ti to ide kad se svakako sve zna. ;hanka
26-04-2011 at 11:55 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

citat:
MelMel wrote:


Ma ja ba, garant je Split kriv sto je Kacavenda popularan u pravoslavnim krugovima. De ba prestani se provaljivati.

Ti forevere uvijek trazis greske kod drugih u nadi da poistovijetis zlocine. Ali slabo ti to ide kad se svakako sve zna. ;hanka

Nije uopste popularan u srpskom narodu niti u Tuzli.Znam da ga je malo ko volio i prije rata.Ne mogu vjernici odredjivati ko ce sta biti u SPC Oni su autonomni i Kacavenda ide njima na dusu..Ja u crkvu idem na Bozic i Vaskrs i kada sam krstio klinca prije par dana Tosic Mi je krstio djete i ne bih sigurno dozvolio da to Kacavenda uradi.
Nisam Gotovinu i trg u Splitu spomenuo u tom kontekstu ali cinjenica je da covjek osudjen zajedno sa hrvatskom drzavom za UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT i to je prva presuda u Evropi poslije drugog svjetskog rata.Dao sam primjer kako je spirala podrzavanja zlocinaca i dalje prisutna.
Sto se mene tice Kacavena je kriv za ratno huskanje a zasto tuziilastvo BiH nista ne radi ne mogu ti dati odgovor.
26-04-2011 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

citat:
Walter did not know wrote:

Nije uopste popularan u srpskom narodu niti u Tuzli.Znam da ga je malo ko volio i prije rata.Ne mogu vjernici odredjivati ko ce sta biti u SPC Oni su autonomni i Kacavenda ide njima na dusu..Ja u crkvu idem na Bozic i Vaskrs i kada sam krstio klinca prije par dana Tosic Mi je krstio djete i ne bih sigurno dozvolio da to Kacavenda uradi.
Nisam Gotovinu i trg u Splitu spomenuo u tom kontekstu ali cinjenica je da covjek osudjen zajedno sa hrvatskom drzavom za UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT i to je prva presuda u Evropi poslije drugog svjetskog rata.Dao sam primjer kako je spirala podrzavanja zlocinaca i dalje prisutna.
Sto se mene tice Kacavena je kriv za ratno huskanje a zasto tuziilastvo BiH nista ne radi ne mogu ti dati odgovor.


Istinski vjernici znaju razliku izmedju dobrog i loseg, jer im vjera tako nalaze - valjda. Prema tome, oni mogu bojkotovati ono sto ocigledno nije dobro. Cinjenica da ga ne bojkotuju govori hiljadu rijeci.
26-04-2011 at 12:49 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

citat:
Black0ut wrote:
S obzirom da nismo za zabrane, najbolje bi bilo kada bi tuzlanski srbi bojkotovali crkvu sve dok ne postave novog popa. Na taj nacin bi tuzlanski srbi pokazali da su za suzivot a Crkva bi dobila samarcinu.




Teško æe to iæi, jer kod nas se narod boji napadati na vjerske službenike, zato što misle da tim èinom napadaju i Boga, a znamo šta se dešava s onima koji napadaju Boga
26-04-2011 at 14:03 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

halo, ba, (ne)coj'k je kreten, ne treba na njega trosit sekundu vremena! sad ste i mene natjerali da vec dva puta potrosim vise od po sekundu...

isti k'o on su svi oni sto su u nedjelju bili u crkvi...

ako misle da nemaju, ti i takvi pravoslavci, gdje da odu na bogosluzenje kad je vaske tu, osim u tuzlansku pravoslavnu crkvu, onda su jos gori nego sto ih karakteriziram!

26-04-2011 at 14:19 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

citat:
Walter did not know wrote:

Moslim da je glavni problem sto taj covjek(za mene klasicni kriminalac) dolazi uvjek u Tuzlu kada su najveci hriscanski praznici i vjernici iz postovanja prema instituciji Srpske Pravoslavne crkve postuju mirno odrzavanje molitve,jer uloga SPC kroz vijekove srpske istorije je mnogo veca od jednog kretena kao sto je Kacavenda...Znam licno da tog covjeka slabo ko voli inace u BiH ali vjernici ne mogu da uticu na njegov izbor.
Evo vidimo da u Splitu hoce da daju ime trga po osudjenom ratnom zlocincu Gotovini koji je zajedno sa tadasnjim drzavnim rezimom HR izvrsio najvece etnicko ciscenje u Evropi poslije II svjetskog rata...Tako da ove pojave nazalost su jos prisutne i biti ce ali o ne znaci da se treba predavati.


Ne bih se baš složila da je "klasièni kriminalac". Sve mi se èini da iza njega stoji institucija SPC. Da to nije istina veæ bi ga maknuli negdje u nedoðiju. Ovako, dobro im služi kao stalni provokator i glasnogovornik onoga što vrhuška misli, al' ih koèi "borba za jednakost, mir i dobro za sve ljude vaseljene".
Uostalom, dobro su rasporeðeni ti episkopi, od Hercegovine i glavitog Grigorija, pa do ovog zvizgonje (ne zaslužuje bolji naziv jer sramoti èasni osjeæaj vjere istinskih vjernika).
U pravu si, ima ljudi koji ga ne vole, ali ti isti i ne dolaze na liturgije koju on služi.
I ne znam kakve veze ima Gotovina i sve što se dešava u Hrvatskoj, taènije u Splitu koji spominješ?
Ovaj je makar iza rešetaka, kriv ili ne, nije tema razgovora, dok se ovaj odoraš, huškaè i zlikovac slobodno šeta. Ono što graðane najviše pogaða u vezi tog spodobaša je njegova stalna, neprekidna i jednotona retorika da se ON osjeæa nesigurnim u Tuzli i da zahtijeva ono što zahtijeva!!
Sramno, ali šta ta vreæa sala zna šta je sram
26-04-2011 at 18:34 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

Mislim da je ovo savrsena prilika za tuzlanske srbe da pokazu svoje dostojanstvo i ljudskost tako sto ce bojkotovati crkvu dok ne dodje novi pop.

Nikako ne mogu da se oduprem misljenju da vecina onih koji odu Kacavendi na misu pripadaju mentalnom sklopu osobe koja je izvrsila dojavu 25 maja 95 godine.

26-04-2011 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada?

citat:
hurija wrote:

Ne bih se baš složila da je "klasièni kriminalac". Sve mi se èini da iza njega stoji institucija SPC. Da to nije istina veæ bi ga maknuli negdje u nedoðiju. Ovako, dobro im služi kao stalni provokator i glasnogovornik onoga što vrhuška misli, al' ih koèi "borba za jednakost, mir i dobro za sve ljude vaseljene".
Uostalom, dobro su rasporeðeni ti episkopi, od Hercegovine i glavitog Grigorija, pa do ovog zvizgonje (ne zaslužuje bolji naziv jer sramoti èasni osjeæaj vjere istinskih vjernika).
U pravu si, ima ljudi koji ga ne vole, ali ti isti i ne dolaze na liturgije koju on služi.
I ne znam kakve veze ima Gotovina i sve što se dešava u Hrvatskoj, taènije u Splitu koji spominješ?
Ovaj je makar iza rešetaka, kriv ili ne, nije tema razgovora, dok se ovaj odoraš, huškaè i zlikovac slobodno šeta. Ono što graðane najviše pogaða u vezi tog spodobaša je njegova stalna, neprekidna i jednotona retorika da se ON osjeæa nesigurnim u Tuzli i da zahtijeva ono što zahtijeva!!
Sramno, ali šta ta vreæa sala zna šta je sram

Ne znam dokle se stiglo sa ovom istragom od prosle godine ali SPC mora rascistiti sa ,slobodno mogu reci,antihriscanima kao sto je ovaj covjek ako joj stalo do ugleda i u svom narodu i posebno narodima sa kojima zive zajedno.



Nema nedodirljivih: Vladika Kaèavenda pod istragom SPC
Velièina slova: T. C. 06/05/2010 00:01:00

Patrijarh srpski Irinej odluèan je da rašèisti sve afere koje su prethodnih godina potresale srpsku crkvu. Smjena vladike Artemija samo je poèetak proèišæavanja vrha SPC. Mediji u Srbiji tvrde da æe crkvena istraga uskoro æe biti pokrenuta i protiv vladike vranjskog Pahomija ali i vladike zvornièko-tuzlanskog Vasilija Kaèavende!

Poglavar SPC je naèinom na koji je vodio Sabor i odlukom o vladici Artemiju pokazao da niko nije nedodirljiv, te da se stvari više neæe gurati pod tepih.

Prema informacijama iz Beograda, posebno æe se istražiti eparhija zvornièko-tuzlanska na èijem èelu je vladika Vasilije Kaèavenda zbog sumnji u brojne nezakonitosti, posebno one finansijske naravi. Kaèavenda je odvno poznat po svom glamuroznom životu i rasipništvu.

Njemu se na teret, meðu ostalim, stavlja da se tokom srpsko-crnogorske agresije na BiH enormno obogatio i da je pod potpuno sumnjivim okolnostima u Bijeljini sagradio dvore. Poznato je da je redovno blagosiljao odlazak vojnika Radovana Karadžiæa u ratnozloèinaèke akcije po BiH. Upuæeni kažu da je bio akter i nekih teških seksualnih afera koje su èelnici Srpske pravoslavne crkve zataškali.

Najnovija Kaèavendina afere je ona sa striperom Dejanom Nestoroviæem koji je šokirao javnost snimcima s vladikom zvornièko-tuzlanskim Kaèavendom u njegovom raskošnom dvoru u Bijeljini. Nestoroviæ je otkrio da mu je vladika poklonio 50.000 eura za master studije na privatnom fakultetu u Rimu te da mu je vladika Kaèavenda prijatelj i daleki roðak koji ga obasipa skupocjenim poklonima zbog njegovog znanja. Fotografije na kojima vladika Kaèavenda šopinguje u ekskluzivnoj prodavnici "Boss" u centru Beograda noæ prije sahrane preminulog patrijarha Pavla, izazvale su žestoke kritike u javnosti, a sada se ispostavilo da je vladika odijelo kupovao za prijatelja stripera.
26-04-2011 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Tuzlarije : Vasilije Kacavenda u Tuzli, do kada? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice