Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : Obmane teorije evolucije
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Dea wrote:



Ceka se podatak (od doticnog) jesu li prvo nastali ljudi ili majmuni

Ako je vjerovati nauci majmuni si stariji od ljudi.
04-12-2010 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
racionalna manjina wrote:

Ako je vjerovati nauci majmuni si stariji od ljudi.



Nemoj ba mahalskih prica, deder egzaktne podatke, nema igre sa naucnim pristupom...

U Kur'anu se 'prezreni majmuni' pominju iha ha nakon nastanka covjecanstva. U Knjizi Casnoj se govori dosta o stvaranju svijeta i covjeka, kojeg njegov Gospodar dovodi na Zemlju da njome upravlja, dodjeljuje mu najvisi polozaj u hijerarhiji stvorenog, pred njim se klanjaju meleci i nevidljivi svijet itd.
Da ne duzim, islam tj. Kur'an povezuje covjeka i majmuna samo u slucaju kada Stvoritelj kaznjama otpadnicku ljudsku skupinu i pretvara je u ove zivotinje.
05-12-2010 at 07:02 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
racionalna manjina wrote:
Lako je njemu raditi k'o komièar kad mu publika nije plaho zahtjevna Hajd neek mene nasmije

Ako su ljudi ogranièeni na zemlju planetu,onda se može i teoretisati pa tako i sa teorijom evolucije...
Ipak je to samo teorija a ne dokaz...
Kako se razvija biološki život tako isto se razvija i nauka tehnika industrija itd.
Medjutim poimanje Boga je drugaèije od poimanja božanstva ...
Razlika Islama je osnavna baš ta da ALLAH ima 99 lijepih imena koja ga karakterišu (a možda ima još nekih koja se mogu u svakom sluèaju dodati),u odnosu na kršæanstvo.
U kršæanstvu se Isa (Isus) smatra božijim sinom...što se upravo kosi sa osnovnim naèelima islama kao religije gdje se jasno definiše da Allah nije roðen niti je rodio,(nije muško niti žensko,ne pripisuje mu se drug itd...)
Održavanje neke ravnoteže u kosmosu pripisuje se Allahu koji je znaèi iznad svega...
U Kuranu su mnoge stvari opisane ali i nedoreèene,što je znak da se ostavlja upravo ljudima nešto o èemu mogu donositi zakljuèke i definisati životne stvari.Ima znaèi razlika jer Crkva kao institucija definiše pa nakon izvjesnog vremena opovrgava svoje definicije...ili nedoreèenosti.
Zemlja je ravna ploèa...
http://bs.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilej
Druga stvar da obmane postoje to je jasno i pisanja i izvrtanja pojedinaca i grupa stvaraju pogrešna ubjeðenja kod ljudi...
Mi na zemlji imamo niz teorija i zakona koji su dokazani i možda važe na zemlji...
Ko nam može reæi da negdje u bezgraniènom prostoru vasione ne postoje neka druga stvorenja za koje ne važe zemaljski zakoni,jer ne žive u našem vremenu i prostoru i nije im potreban zrak i voda da bi preživjeli,nego im je izvor života nešto nama nepoznato i njihovo raèunanje vremena se ne svodi na sekundu,njihova mjera za dužinu nije metar,za masu kilogram itd.Mi imamo Celzijusa Kelvina,ferenhajta...
Da li su takvim stvorenjim sve te mjere bitne kao nama mi to ne znamo....
Èovjek je stvorio robota koji može da prièa,da vidi,da obavlja niz nekih funkcija,ali ipak ne mora da udiše zrak.
Nikakva mudrolija nije postaviti neku lutku u liku neke recimo poznate liènosti ,politièara ili glumca,simulirati njegov govor...
Što znaèi ljudi su napravili mnogo šta što nam je poznato,mijenjaju i kloniraju ali ipak umiru...
Ipak èovjekova opredjeljenja su možda liène prirode ,jer kako rekoh u kršæanstvu je Isus Božiji sin,a u islamu je Allah milostivi ,svemoguæi,onaj koji prašta,nije roðen i nije rodio...
Kršæanstvo približava èovjeka Bogu, preko "božijeg sina" tako da bi se ljudima olakšalo poimanje svevišnjeg...
I naravno ne smatram da je èovjek postao od krokodila,ribe ili majmuna...a iskren da budem ne vjerujem da je baš sve postalo od jednog jedinog èovjeka,i prije može od èovjeka ispasti majmun nego od majmuna èovjek,što može biti vjerovatnije ...
Ako tek rodjenog majmuna pokušate nauèiti da prièa za èetiri pet godina neæete uspjeti...
Doduše ovi zeleni to ne bi dozvolili jer se time narušava priroda i muèe životinje
05-12-2010 at 20:39 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

@djeèko, obeæao sam sebi da neæu više raspravljati o religiji i/ili evoluciji, i bez obzira što mislim da bi rasprava o ovim temama s tobom mogla biti konstruktivna neæu da pogazim dato obeæanje, pa da mi neko poslije spoèitava neprincipijelnost

05-12-2010 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
MelMel wrote:


Ja znam koliko hoces majmuna koji pricaju.

ne samo majmuna ima tu i drugih zivotinja
05-12-2010 at 22:11 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
primus inter pares wrote:

Bas se u vjerskim knjigama pominju egzaktni podaci
Kao sto sama kazes,u Knjizi Casnoj se dosta govori o ...
i ok je to,al Ðe su dokazi...
Jeno je prica...




Nemoj ni ti hitit kolega, i vidi da trazim egzaktnost glede nauke tj. naucnih dokaza.

Nije Kur'an zbirka prirodnih zakona nego nadvremenska uputa. Eto ja sam ljubitelj i nauke i religije i to su po meni ravni koje se dopunjuju a ne suceljavaju.

A po pitanju dokaza, iz religijskog ugla, sve je tu u nama i oko nas, nauke mi
05-12-2010 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
racionalna manjina wrote:

Ako je vjerovati nauci majmuni si stariji od ljudi.


Nije istina ovo što tvrdiš..Ljudi imaju veze sa majmunima jer spadaju oboje grupe u primate..
Ali su se razlièito razvijali iz viših primata koji su se prethodno razvijali iz viših sisavaca..Znaèi razvoj majmuna i ljudi je razlièit..

Èovjek ima najkompleksniji mozak od svih živih biæa..znaèi ljudski mozak ima najviše neurona, slijede majmuni, delfini i još neke vrste..recimo kit ima veæi mozak od èovjeka ali manje neuronskih veza i neurona...

Kod evolucije se nema šta puno tvrditi, jer ona je potvrðena...

Svaki èovjek kao jedinka se razlikuje od drugog èovjeka, te razlike su još veæe kada se porede recimo ljudi koji žive u tropskim predjelima koji imaju manje bubrege ili crnci u africi koji imaju malo manji mozak od azijata i bjelaca ali veæe srce i razvijenija pluæa itd itd..
Genetski èitav ljudski rod se razlikuje možda su to sitne razlike ali one su nauèno dokazane..

Recimo da imamo 1.000 individua Homo vrste na planeti, erektus, habilis, nije bitno za raspravu. Svaka od ovih individua posjeduje genetske varijacije jer da nije tako onda bi svi bili pljunuti klonovi sto u prirodi nije slucaj. Kako posrijedi imamo spomenute varijacije onda u formulu ubacijemo funkciju selekcije koja je u temelju zasnovana na interakciji individue sa svojom okolinom. Bitno je napomenuti da je proces interakcije iskljucivo jednosmjeran jer se adaptacija vrsi u smjeru organizam-okolina ali ne i obratno (lamarkizam). Osim jednosmjernosti moramo naglasiti i da je okolina dinamicna jer da nije tako onda selekcija ne bi imala gotovo nikakvog znacaja. E sada, zamislimo ponovo tih 1.000 praljudi koji skladno zive svoj zivot. U jednom trenutku dolazi do promjene klime (sto je zapravo pravilo za nasu atmosferu) koje bi se ogledale u hladnijim i susnijim danima sto bi za direktnu posljedicu imalo smanjivanje kolicine esencijalnih resursa. Silom prilika, nekoliko individua spontano dolazi na ideju da rijetko uhavcen plijen ispecen na vatri, osim toga sto bi bio ukusniji, bio bi i dosta kaloricniji jer bi se provario na nacin koji bi imao za posljedicu vecu energetsku vrijednost, sto zapravo i jeste slucaj.

E sada dolazimo do onih varijacija izmedju individua. Iako one nisu vidljive one ipak postoje i ogledaju se u fenotipskim razlika koje u ovom slucaju mozemo okarakterisati kao razlicite metabolizme. Dakle, svi od njih, kao i svako od nas ima bio-hemijske metabolicke mehanizme koji variraju u svojoj efikasnosti od osobe do osobe. Razlicitosti su direktno determinirane genima. Kako svih 1.000 praljudi pocne jesti peceno meso vecina pocne imati probleme sa probavom jer nisu navikli na termalo obradjenu hranu. Ovdje na scenu dolazi selekcija koja favorizira onu manjinu koja nema probleme sa probavom tako sto ce oni imati bolje reproduktivne izglede - imat ce vise potomaka. Kako se genetske karakteristike prenose sa roditelja na potomka onda imamo to da ce i ti potomci imati urednu probavu pecene hrane i samim tim bolju prehrambenu energetsku iskoristivost jer ce nositi gene svojih roditelja 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
06-12-2010 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Tale_Bosanac wrote:
Svaki èovjek kao jedinka se razlikuje od drugog èovjeka,....
..ili crnci u africi koji imaju malo manji mozak od azijata i bjelaca ali veæe srce i razvijenija pluæa itd itd..


Mislio sam da æeš ovdje ovdje uistinu nastaviti sa ostalim obmanama
06-12-2010 at 05:01 | Ukljuèi u odgovor
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

citat:
djecko wrote:

Mislio sam da æeš ovdje ovdje uistinu nastaviti sa ostalim obmanama


Obmane
To su nauèno dokazane èinjenice..

citat:
Individuals all have different sized brains. It is true however that on average, the brains of African-Americans are 5% smaller than the brains of Whites and 6% smaller than East Asians, according to studies of brain weight at autopsy, endocranial volume of empty skulls, head size measurements by the U.S. military and NASA, and two dozen MRI volumetric studies. That is a genetic because even malnourished Asians from poor countries have a larger brain on average than well fed blacks from western countries. These are my sources: Beals, K. L., Smith, C. L., & Dodd, S. M. (1984). Brain size, cranial morphology, climate, and time machines. Current Anthropology 25, 301–330. Ho, K. C., Roessmann, U., Straumfjord, J. V., & Monroe, G. (1980). Analysis of brain weight: I and II. Archives of Pathology and Laboratory Medicine 104, 635–645. Johnson F. W. & Jensen (1994). Race and sex differences in head size and IQ. Intelligence 18: 309–33 Rushton JP. (1997). Cranial size and IQ in Asian Americans from birth to age seven. Intelligence 25: 7–20. Rushton JP (1991). Mongoloid-Caucasoid differences in brain size from military samples [and NASA]. Intelligence 15: 351–9.


Ti misliš da ja valjam šuplju..Zavisi od koje vrste homo sapiensa se razvila koja rasa mislim na crnce azijate ili evropljane..


[Edited by Tale_Bosanac on 06-12-2010 at 16:54 GMT] 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
06-12-2010 at 16:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Tale_Bosanac wrote:
Obmane
To su nauèno dokazane èinjenice..

Opet se nismo razumjeli ali nejse
Evo ti èlanak :
http://dalje.com/hr-zivot/penis----istina-o-velicini/50827
07-12-2010 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Nauka : Obmane teorije evolucije New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice