Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : Obmane teorije evolucije
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
djecko wrote:

Opet se nismo razumjeli ali nejse
Evo ti èlanak :
http://dalje.com/hr-zivot/penis----istina-o-velicini/50827


Eh ti meni upravo dokaza Evoluciju..
To je upravo jedna od genetskih èinjenica i razlika, koji potvrðuju evolutivan razvoj èovjeka...

Da su svi ljudi, sve rase nastale od jednog èovjeka, ne bi imali ovolike genetske razlike kakve danas imaju... 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
08-12-2010 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Tale_Bosanac wrote:
Eh ti meni upravo dokaza Evoluciju..
To je upravo jedna od genetskih èinjenica i razlika, koji potvrðuju evolutivan razvoj èovjeka...
Da su svi ljudi, sve rase nastale od jednog èovjeka, ne bi imali ovolike genetske razlike kakve danas imaju...

Eh hajde sad da nas dvojica razvijemo jednu teoriju koja možda ima osnove a možda i nema.
Ako si proèitao èlanak do kraja jasno æe ti biti da se spominje Palestina,odnosno Palestinci.
Tamo u tekstu se navodi da su nauèna istraživanja dokazala neke stvari što znaèi da se nas dvojica ne moramo zamarati sa tim dokazima.
Ako realno pogledamo šta se dešava na podruèju Palestine u zadnjih 50-tak godina da se primijetiti da svaki dan imamo vijesti i sukobe palestinaca za opstanak,jer je po mojoj slobodnoj procjeni to vjeèno žarište sukoba.
Povežemo li religiju,ili bolje reæi ove veæe monoteistièke religije,primijetiæemo da se sve nešto vrti oko Jerusalema,Betlehema...
Nije bitno koja je religija,svaka tvrdi da je èovjek stvoren od zemlje i udahnuta mu duša,dato mu da upravlja ostalim živim biæima itd.Naravno da ima nekih oscilacija ali ipak u globalu je to sve slièno.
Bilo kako bilo znaèi religija ima neku teoriju da je èovjek stvoren od praha, zemlje,gline isl,ali razlièitih boja tako da na zemaljskoj kugli ljudi imaju razlièitu boju kože...
Onda Adema(Adama) naveli šejtani na grijeh...tako da je sve krenulo polahko u helaæ..
S druge strane ako promatramo evoluciju i niz teorija koje su nastale tokom historije vidjeæemo da su te teorije zasnovane poslije religijskih što je u neku ruku u zaostatku naspram religijskih pogleda..
Ovdje se diskutuje ili manje-više raspravlja samo o teoriji Èarlsa Darvina,dok se druge teorije evolucije uopšte ne pominju.
Ako sad uzmemo èinjenice koje nam je postavio Darvin a gore i sam navodiš neke od uzroka koji utièu na razvoj živih biæa,je promjena klime,naèin ishrane uticaj okoline...
Darvin kaže da je borba za opstanak jedan od najvažnijih èimbenika u evoluciji organizama tako da oni njjaèi preživljavaju....sad se tu mogu nadovezivati ove ili one teorije o genima,rasama biranjima,kloniranjima hibridima itd.
Sad bi se ja vratio na poèetak ovog teksta i ponovo se vezao za palestince.
Ako ne prihvatimo ni jednu od teorija ovu sa religijske ili ovu sa Darvinove strane(znaèi ne smatramo ih ispravnim),ali ih ipak povežemo tako da možemo dobiti neki realni srednji uzorak daje nam osnovu da dobijemo neki zakljuèak koji može biti vjerovatno dostojan istine.
Znaèi nije više teorija nego istiniti dokaz :
"Sve je u tome što je pokazalo istraživanje provedeno meðu narodima ,a posjeduju Palestinci"

Hajde molim te sad, sve ovo gore lijepo proèitaj još jednom
09-12-2010 at 00:08 | Ukljuèi u odgovor
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

Prije 10 dana NASA izasla u javnost o ovome..
http://www.bihnews.com/sci-tech/nauka/311-nasa-otkrivena-bakterija-koja-mijenja-potragu-za-ivotom-u-svemiru-


citat:
NASA: Otkrivena bakterija koja mijenja potragu za životom u svemiru

Wolfe-Simon
"Ja sam otkrila... ja sam vodila tim koji je otkrio mikrob koji može zamijeniti arsen za fosfor u glavnim biomolekulama. Sav život koji poznajemo zahtijeva ugljik, vodik, dušik, kisik, fosfor i sumpor i koristi tih šest elemenata kao kljuène za graðu DNK, proteina i masti. Dakle, otkrili smo organizam koji može zamijeniti jedan od tih šest kljuènih elemenata", rekla je na konferenciji za novinare voditeljica istraživanja, astrobiolog Felisa Wolfe-Simon, na konferenciji za tisak NASA-e u Washingtonu."


Eto ode teorija da su ziva bica ovisna o zemljanim organskim materijama i da mogu lako da se prilagode bilo kakvim uslovima..
zato su tu opstale 4 milijarde godina..

Darvin je evolucijom rekao da sve one vrste koje su se uspjele prilagoditi novim uslovima opstale..

Ovo ti je cist dokaz evolucije
da ne govorim o onim spilitioidima i crvima iz Australije koje su stare 4 milijarde godina

Ili recimo 2 milijarde
Trilobiti koji su bili velicine i do 4 metra a kojima danas nema ni traga jer su nestale Arheocijate kojima su se hranili zbog pada klime hladjenjem zemlje..Danas se samo mogu naci u kamenom fosilnom stanju u stijenama..


Evolucija


[Edited by Tale_Bosanac on 16-12-2010 at 17:27 GMT] 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
16-12-2010 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

Kakva ba evolucija.
To sa znanošæu nije dokazljivo.
Plod mašte Darvina prije više od 100 godina...

16-12-2010 at 20:02 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
bosno_moja wrote:
Kakva ba evolucija.
To sa znanošæu nije dokazljivo.
Plod mašte Darvina prije više od 100 godina...

a sta je to dokazivo
16-12-2010 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

Ma sve ono stoji, razvoj, jedni nestaju drugi nastaju, prilagodjavanje i savrseniji oblici itd, i tu je Darvin car, sve sem ove gluposti s majmunima

16-12-2010 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Dea wrote:
Ma sve ono stoji, razvoj, jedni nestaju drugi nastaju, prilagodjavanje i savrseniji oblici itd, i tu je Darvin car, sve sem ove gluposti s majmunima

ja vidje i èovjeka, meðu onolikim životinjama
17-12-2010 at 00:12 | Ukljuèi u odgovor
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

citat:
Dea wrote:
Ma sve ono stoji, razvoj, jedni nestaju drugi nastaju, prilagodjavanje i savrseniji oblici itd, i tu je Darvin car, sve sem ove gluposti s majmunima

Pa ko kaže da je èovjek nastao od majmuna..
Èovjek i majmun su nastali od viših sisara.
Nikako jedni od drugih..
Razvoj èovjeka

http://www.teorijaevolucije.com/pf4.html
Pa nadjeni su svi prelazni fosili..riba u vodozemce, vodozemaca u gmizavce,gmizavca u sisare, reptila u ptice, itd.
Dvodihalica ima osobine riba vodozemaca i gmizavaca

Kvinslendska dvodihalica, Neoceratodus forsteri, poseduje škrge, pluæa i košèata peraja

[Edited by Tale_Bosanac on 17-12-2010 at 00:14 GMT] 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
17-12-2010 at 00:13 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

A šta je kit?

17-12-2010 at 00:16 | Ukljuèi u odgovor
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Obmane teorije evolucije

citat:
djecko wrote:
A šta je kit?

Kit je sisar kao i mi i za razliku od ostalih riba on je toplokrvna zivotinja ima par bubrega, srce, par pluæa, jedina razlika od ostalih sisara je upravo njegov mozak koji je 3x veæi od èovjekovog ali nema ni upola neurona i sinaptièkih veza kao èovjekov koji je najkompleksniji..

Kit je životinja koja se kao sisar razvila da živi u vodi..imaš i leteæe sisare kao npr šišmise, svako ko se uspio na neki naèin razviti te zauzeti neki eko sistem je i danas tu.
Današnji kitovi imaju sve gene potrebne za razvoj udova, koji su djelimièno ošteæeni i neaktivni (isto kao što mi imamo sve gene za superrazvijeno èulo njuha, koji su kod nas ošteæeni i neaktivni)
Sisari su najkompleksniji i najinteligentniji stvorovi trenutno na zemlji..a recimo od ptica smo naslijedili dlaku, od riba bubreg koji se razvio na dva..
od gmizavaca crijevni sistem, srce nokte, od vodozemaca pluæa koja su se razvila u par, noge i ruke..od sviju mozak i dnk..
A nijedna od ovih zivotinja nema sve ove organe sto imaju sisari. A sisari posjeduju odo svih ponešto.



[Edited by Tale_Bosanac on 17-12-2010 at 01:07 GMT] 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
17-12-2010 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Nauka : Obmane teorije evolucije New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice