Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Camac, pogrijesio si temu.Mi imamo drugi naslov o Andricu.

07-07-2011 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Napisem tekst a on ode pod nevidljivo.

07-07-2011 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
Camac, pogrijesio si temu.Mi imamo drugi naslov o Andricu.

izvini dajdza, mislio sam da ce se ovo uklopiti u onaj tvoj nacionalni ponos a i nisam skonto da se razmisljanje odnosi samo na krstove po brdima. ne zamjeri
07-07-2011 at 19:14 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Camac, pogledaj naslov.Mozda si promsio temu?

07-07-2011 at 19:32 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ja razmisljam ovako a ti?

citat:
Dajdza wrote:
BiH je multietnicka zemlja u kojoj zive tri ravnopravna naroda.Mi dobro znamo sta se u poslednjem ratu dogodilo i kakve je to sve posledice ostavilo na ljude, jer su neki vjeru zloupotrebljavalu u ostvarivanju svojih ciljeva. Evropa je hriscanska, hriscanstvo je dominirajuce dok u BiH nije tako.



Je upravo zato što je multietnièka i multikonfesionalna ne bi trebalo da bilo kome smeta ni križ, ni krst, ni turbe, ni tekija, ni džamija, ni ezan, ni zvono, ni sinagoga, i još mnogo toga.

Griješiš glede Europe, ona je sve više sekularna, sve manje kršæanska. Istina je da su se europski narodi razvili na vrijednostima i manama kršæanstva, ali za današnje europljanje ne možeš tvrditi da su vjernici.

citat:
Dajdza wrote:
Obiljezavanja koja navodis mogu se obiljeziti i na drugi nacni.Kad ovog ljeta budes isao na Jadran, obrati malo paznju na krizeve od Mostara pa dalje.Sto je puno, puno je.To nerma ni u Vatikanu.


Na koji drugi naèin Možda nije problem u tim simbolima, nego u tebi, jesi li se ikada zapitao Ma nema potrebe da gledam kako je od Mostara pa na dole, jer je tako svugdje gdje kršæanska vladali ili vladaju. Isus je razapet na vrh brda i stoga se i križevi stavljaju na vrh brda da je vidljiv sa što veæe udaljenosti, kako bi opominjao kršæanje na njegovu žrtvu, a ne da bi pakostio muslimanima, jevrejima itd..

Križeve imaš iznad Dubrovnika, Makarske, na Mosoru, Kozjaku, Dinari itd.. Evo splitski gradonaèelink hoce da napravi veæi kip Isusa na Marjanu nego što je onaj poznati u rio d.j. Šta æeš ako sutra na Ilinèici katolici htjednu staviti Križ koji æe dominirati nad Tuzlom, a mogli bi samo treba ukloniti ona dva releja iznad Mejdana, gdje su prije njihove izgradnje katolici slavili sv.Iliju...

Zamaraš se bespotrebnim temama, jer niko za izgradnju i održavanje tih objekta ne uzima novac od tebe.

Ako ti smetaju, ti okreni glavu
07-07-2011 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
Amra
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 10-08-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 8
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Sto se tice ovih srbijanskih cajki, nikad mi nije bilo jasno a mislim i da nece biti, da neko ko je izgubio veliki dio porodice, prijatelja, komsija...slusa i uziva uz pjesme gore navednih, za koje se zna ko i sta su bili u ratu i poslije...
A vjera se nosi u dusi i srcu, a ne na krizu, krstu, polumjesecu ili cemu vec na nekom brdu...

07-07-2011 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Onaj ko želi dobro državi BiH svoj bi identitet trebao graditi, na osnovu onoga što je zajednièko svim graðanima BiH, a to je državljanstvo kao znak pripadnosti državi BiH.
Danas se identitet kod veæine graðana BiH gradi prvenstveno na osnovu vjerske pripadnosti, pa je isto ako kažemo Bošnjak ili Musliman, Srbin ili Pravoslavac, Hrvat ili Katolik.

Ne gajim iluzije da æe se to nekad promijeniti, samo konstatujem èinjenièno stanje.

07-07-2011 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Vjerski simboli ne bi trebali biti problem ali kod nas nije tako.Stocani su uz kriz potrpani u vozila i strpani u logore od Mostara do Metkovica.Slicno je bilo i sa Capljincima, Livnjacima pa dijelom i Mostarcima.

Uz krst i tri prista protjerani su Bosnjaci :Zvornika, Bijeljine, Brckog, Banja Luke, Prijedora, Kljuca, Sanskog Mosta i da ne nabrajam dalje a pobijeni u Srebrenici.

Da li onda u cilju suzivota na sva brda oko gradova teba postavljati krizeve i krstove i tako prognanike podjecati na ono sto su prozivjeli.Ja mislim da to nije dobra ideja i da se to cini iskljucivo sa odredjenim ciljem o cemu sam govorio u uvodnom tekstu.

Ako mislis da je dobro, pokusaj postaviti jedan na Ilincici ili na vrh Slane Banja, pa cuj sta ce ti reci Tuzlaci ili odu u Banja Luku pa na Sehitluke postavi veliki polumjesec, pa cuj sta ce ti reci Banjalucani i da ti ne pominjem Zvornik, Srebrenicu, Visegrad ili Focu.

Pokusaj uvazavati realnost .

08-07-2011 at 02:34 | Ukljuèi u odgovor
klon3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-01-2011
Odgovori: 29
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Uvažavam ja realnost za razliku od tebe i tu je bitna razlika. Jer da si realan, spisku protjeranih i raseljenih bi dao na stotine 'hiljada' drugih!
Logore su svi imali, svi su protjerivali, svi su ubijali, iz sliènih pobuda, razlika je samo u masovnosti jer nisu svi imali istu 'priliku' da se dokažu. Licemjerno je spominjati progone i logore u Mostaru, a ne spomenuti progone i nestanak èitavih naselja na ogromnom prostoru od Vareša do Bugojna i Mostara, te logore poput onog u Bugojnu, brutalna i ritualna ubojstva itd.. Jesi li se ikada zapitao tko je koga više prognao i sa koliko prostora u Bošnjaèko-Hrvatskom sukobu



citat:
Vjerski simboli ne bi trebali biti problem ali kod nas nije tako.Stocani su uz kriz potrpani u vozila i strpani u logore od Mostara do Metkovica.Slicno je bilo i sa Capljincima, Livnjacima pa dijelom i Mostarcima.

A povik Allahu Ekbar

[Edited by klon3 on 08-07-2011 at 09:34 GMT]
08-07-2011 at 09:28 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ja razmisljam ovako a ti?

Èinjenica je da je na na ovim prostorima bilo više sreæe i rahatluka u vrijeme kad se vjera nije previše potencirala.

08-07-2011 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Alora, bh.zmaj, crveni baron, Hari, JaSoN, Komsija, lbosankic, LeaM, leny, Lepida, rooky, savara, Senko 11, septembar, sitni_terorist, suncokret, toti, yigigcelik, _Username_
FORUM : Politika : Ja razmisljam ovako a ti? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice