Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Kako je zivjeti u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tuzlak74
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-06-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
primus inter pares wrote:


tuzlak,æuj stari,mi se zajebavamo,ako smo ti uhelacili temu,izvini,evo ja obecavam da necu vise ni spamat ni trolat,eto...
za ovog dijasporca ne mogu ti garantirat njega trese garant vrbopuc


Joj...evo i ja zajeba stvar... Nije DOKTOR, nego je HEÆIM. Moje zdušne isprike auditoriju.

Važi drug, neæemo je uhelaæit, nego æemo pokušat konstruktivno dalje.

Odoh ja popit kafu u gradu gdje, pa da se naðemo kasnije i nastavimo. OK ?

(P.S. Nije moja tema !)

[Edited by Tuzlak74 on 10-08-2011 at 12:58 GMT]
10-08-2011 at 12:57 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

veoma mi se dopada tema… pokusat cu biti objektivna pri davanju odgovora, mada je to gotovo nemoguce, jer u ovom konkretnom slucaju, stvari sagledavamo iz vlastite perspektive...

citat:
Dajdza wrote:
1. Sta grad Tuzlu cini dobrim gradom za zivot?


tuzla je relativno miran grad, pomalo lijen, pogodan za porodice s djecom... grad u kojem nije potrebno svoje dijete voziti u skolu, u kojem je bezbijedno poslati dijete u prodavnicu ili pustiti s drugarima u setnju ili na kafu... sporadicni slucajevi nasilja nisu dovoljni da kazemo da tuzla nije bezbijedna...
citat:
:
2. Sta grad Tuzli cini losim gradom za zivot?


tuzla se ne moze pohvaliti velikim izborom kulturnih desavanja, posebno ne za djecu... mi nemamo djecije pozoriste, nemamo muzeje, zabavne parkove i mjesta na kojima se moze provesti dan sa djecom. nasa izletista su ogranicena, nerijetko prljava i zapustena...
tuzla nema restoran koji pripada klasi „boljih“ restorana... sve je pretvoreno u cevabdzinice ili restorane koji pruzaju jeftinu zabavu narodnim masama... u tuzli nema ni plesne sale...
rijetki su sadrzaji za odrasle...
citat:
:
3. Koji dio grada Tuzle smatrate najboljim za zivot i zasto?


po meni je najljepse zivjeti na potezu od suda do brcanske malte... miran kraj, pretezno niske zgrade, blizu pijaca, blizu trzni centar, blizu sam centar...
citat:
:
4. Koji dio grada Tuzle smatrate najlosijim za zivot izasto


cini mi se da je to potez od bolnice u kreki do stadiona tusanj, duz obje saobracajnice...nekako mi je daleko od svega, sivo i tmurno, podsjeca na tezacki zivot (sto nije van pameti, jer su to naselja u kojima su zivjeli radnici, pa i ostali kad su otisli u penzije, dok su djeca, s boljim poslovima i novopridosli kadrovi, naseljavali novoizgradjene dijelove, jedan po jedan
citat:
:
5. Medjunacionalni odnosi u Tuzli, dobri ili losi?


vise su dobri, nego losi, mada su daleko od onog dobrog kakvo je postojalo na pocetku rata i u godinama koje su uslijedile odmah nakon rata... sve etnicke skupine (nazalost, ne mogu ih nazvati religijskim zajednicama, jer to zaista nisu, a zbog nacina kako se ophode prema, najprije, sopstvenoj, a zatim i drugim vjerama) su postale tvrdokornije, agresivnije u naglasavanju i kvazi-odbrani svog, a sve su manje otvorene ka ucenju o drugom i drugacijem, da ne govorim o stavu o suzivotu...

citat:
:
6. Najbolje lokacije novih stambenih objekata i zasto?


kod nas se gradi gdje treba i gdje ne treba, zato sto para vrti gdje burgija nece... lucijana mi se cini na krasnom mjestu, ne samo zbog mirnoce, nego i zbog toga sto uljepsava uvijek tmurni irac i daje novu sliku i osjecaj o zivotu „tamo dolje“...

citat:
:
7. Sta Tuzli kao gradu najvise nedostaje?


raznovrsnost kulturnih i zabavnih sadrzaja...
10-08-2011 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
Tuzlak74
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-06-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

Eeeeeeee, sad da se ozbiljno pogleda na stvar.

1. Šta u Tuzli VALJA:

- relativno lijepa priroda koja okružuje i sam grad (Ilinèica, na primjer), što stvara i jak eko-turistièki potencijal (kada ga gradske æaæe budu znale iskoristiti. Ne, ne ne... dosta prièe o P-jezerima, jer æu povratit!)

- jak privredni potencijal (Boga mi se pominje i nafta, u neposrednoj blizini grada)

2. Šta u Tuzli NE VALJA :

- mentalitet i primitivizam gedža (znaèajna veæina)

- odsutnost volje opæinske vlasti da radi u interesu stanovnika Tuzle, a ne u interesu nekolicine budža;

- zagaðenost zraka (TE + sav smrad i prašina koje ruža vjetrova nosi iz Lukavca u Tuzlu + milion kanti na toèkovima koji svakodnevno dolaze u Tuzlu i 24/7/365 zasmrðuju zrak u gradu + loženje u zimskom periodu, kada svi koji žive na padinskim dijelovima Tuzle kao da lože žive tvoriæe - što se posebno vidi i osjeti na potezu od Ši-Sela do glavne autobusne stanice + spaljivanje kojekave haluge u ljetnjim mjesecima)

- ogavno loš NOÆNI život (èak i ljeti. To, na primjer, znaèi da Graèanica ima i noæno kupanje, a na tuzlanskim P-jezerima toga ni u snu ne može biti. Za normalan i opušten izlazak, sav normalan svijet koji je u moguænosti to sebi priskrbiti, sjeda u auto i ide van Tuzle, èak i do Sarajeva ili Banja Luke)

- komunalna higijena je dramatièno loša (pranje i èišæenje ulica se odvija samo selektivno i u nepravilnim vremenskim razmacima)

- inspekcije ne rade svoj posao (tako da se stan zaèas usmrdi od mirisa iz æevabdžinica, ukoliko su prozori ili vrata otvoreni)

- gradski prevoz je oèajan (Tuzla je jedini grad u BiH koji je podlegao najezdi nekakvog "gradskog taksi-prevoza" i potpuno zapostavio razvoj gradskog saobraæajnog preduzeæa. Tuzla bi MORALA imati trolejbuse, ako ni zbog èega, onda zbog toga što je TE pred nosom i zbog smanjenja zagaðenja)

-osvjetljenje od Šiækog do Kreke i od benzinske kod "A" bloka do raskrsnice u Slavinoviæima (welcome to the twilight zone!)

-horor u prometu (recimo, tzv. "zeleni" val radi samo ako èovjek dobro pritisne papuèu, pa sa 70-75 km/h proleti kroz svako zeleno - za vrijeme dok ga ogranièava idiotski znak za ogranièenje na 50)

- džombe, rupetine, kaskade na "sjevernoj magistrali" tj. na dijelu od Tenisa do Doma zdravlja (tamo ni svom dušmaninu ne bi preporuèio da vozi - ali, ja, kao fini graðanin Tuzle moram)

- grozan neodstatak parking-prostora (dok, za to vrijeme, Jala i Solina koje se usmrde ljeti, stoje nenatkrivene)

- ulièno hraljanje motora i kojekakvih kanti na 4 toèka (koje nemaju ni propisnu svjetlosnu signalizaciju, a o izduvnom sistemu i sistemu za ublažavanje buke da i ne prièam)

- nekultura u noænim satima, kada se ulicama ore neartikulirani zvuci onih koji u polu/ ili pijanom stanju pokušavaju da odu kuæama (èovjek ima osjeæaj kao da je u po vukojebine, pa slusa arlaukanje do tad neviðenih kreatura)

[Edited by Tuzlak74 on 10-08-2011 at 16:56 GMT]

10-08-2011 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:


Ispravka, ako smijem. Tuzla se nije toliko raširila koliko se gedža stumbalo u nju.


Šta predlažeš ?
Da se otjeraju sve gedže koje su došle, koje pridonose i ne pridonose Tuzli ?

Budi iskren, rat se eto završio davno, da si ti morao izbjeæi iz svog rodnog mjesta, dal' bi se sad vratio na isto ? Ha ? Èisto sumnjam da bi otišao èetnicima pod noge

Nisu ba samo gedže, kako ih ti nazivaš krive za neèistoæe i koješta u Tuzli, i roðeni Tuzlaci joj štete.
10-08-2011 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Tuzlak74
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-06-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
cica wrote:


Šta predlažeš ?
Da se otjeraju sve gedže koje su došle, koje pridonose i ne pridonose Tuzli ?

Budi iskren, rat se eto završio davno, da si ti morao izbjeæi iz svog rodnog mjesta, dal' bi se sad vratio na isto ? Ha ? Èisto sumnjam da bi otišao èetnicima pod noge

Nisu ba samo gedže, kako ih ti nazivaš krive za neèistoæe i koješta u Tuzli, i roðeni Tuzlaci joj štete.


Slušaj, Cico...

Obzirom da je najveæi broj istih od BESPOVRATNIH kredita obnovio svoje graðevine u prijeratnim mjestima stanovanja, ili je BESPOVRATNE kredite (kojih je dobio 2-3) zloupotrijebio, i sad ima i kuæu tamo, i stan u Tuzli i stan u Sarajevu, ja ne bih dalje s tobom u diskusiju. Ono što sam rekao je dosta za razmišljanje (pametnom i neindoktriniranom insanu).

Ja bih tvoj stav, citiram "...da si ti morao izbjeæi iz svog rodnog mjesta, dal' bi se sad vratio na isto ? Ha ?..." iskoristio za ozbiljnu analizu Aneksa VII Ustava BiH koji govori o povratku. Ako je tako, daj onda da se proglasi da je povratak završen, ko se vratio vratio, i da se dalje ne palamudi o povratku i da se dalje ne pljaèkaju sredstva od svih nas poreskih obveznika koja se usmjeravaju u "lafo" povratak.

Dokle æu ja više, kao osoba koja poprilièno crnèi da bi solidno živo, financirati nekakve povratke, odlaske i dolaske Zaboli me više znaš veæ šta za to.

Razgovaramo o Tuzli i Tuzlacima, o tome šta njima najviše smeta u Tuzli.


[Edited by Tuzlak74 on 10-08-2011 at 18:12 GMT]
10-08-2011 at 18:01 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:


Slušaj, Cico...

Obzirom da je najveæi broj istih od BESPOVRATNIH kredita obnovio svoje graðevine u prijeratnim mjestima stanovanja, ili je BESPOVRATNE kredite (kojih je dobio 2-3) zloupotrijebio, i sad ima i kuæu tamo, i stan u Tuzli i stan u Sarajevu, ja ne bih dalje s tobom u diskusiju. Ono što sam rekao je dosta za razmišljanje (pametnom i neindoktriniranom insanu).

ahahahahahahha , pa mogu ti nabrojati rodjenih tuzlaka koji su sebi izgradili vikendice od nakradenih para i pokupovali po nekoliko stanova od nakradenih para. ma nisu ba oni pravi tuzlOci, garant im je cukundjed sisao s njake planine. ti si meni pravo smijesan covjek.
10-08-2011 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
Tuzlak74
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-06-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
MelMel wrote:

ahahahahahahha , pa mogu ti nabrojati rodjenih tuzlaka koji su sebi izgradili vikendice od nakradenih para i pokupovali po nekoliko stanova od nakradenih para. ma nisu ba oni pravi tuzlOci, garant im je cukundjed sisao s njake planine. ti si meni pravo smijesan covjek.


Ti k'o da nisi Tuzlanka, mešèini.

Hajd' mi, ljubim ti pamet, POIMENCE navedi te TUZLAKE, a ja æu tebi POIMENCE ove druge.

[Edited by Tuzlak74 on 10-08-2011 at 18:11 GMT]
10-08-2011 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:


Ti k'o da nisi Tuzlanka, mešèini.

Hajd' mi, ljubim ti pamet, POIMENCE navedi te TUZLAKE, a ja æu tebi POIMENCE ove druge.

[Edited by Tuzlak74 on 10-08-2011 at 18:11 GMT]


neki su cak lafo iz "sehidskih" familija. ali nemoj mene da , "nisam" tuzlanka - sve mi se pomjesalo , osim toga osinuta u glavu - tako da slazem sto zinem.

Smrt fasizmu, sloboda narodu.
10-08-2011 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
cica wrote:


ja sam Tušanjka od glave do pete


sta ti znOs.
10-08-2011 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
Tuzlak74
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-06-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
cica wrote:


ja sam Tušanjka od glave do pete



Vidiš, MelMel, šta je PRAVA TUZLANKA! S ponosom to istièe..."...Tušanjka od glave do pete." Takve volim (kao sugraðanke).
10-08-2011 at 18:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 59
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Tuzlarije : Kako je zivjeti u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice