Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Kako je zivjeti u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:



Vidiš, MelMel, šta je PRAVA TUZLANKA! S ponosom to istièe..."...Tušanjka od glave do pete." Takve volim (kao sugraðanke).


Sad ja trebam imenovati svoju mahalu, u nadi da me zavolis. Nisam iz Kule.
10-08-2011 at 18:20 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:



Vidiš, MelMel, šta je PRAVA TUZLANKA! S ponosom to istièe..."...Tušanjka od glave do pete." Takve volim (kao sugraðanke).


Jest, jest, ponosna Tuzlanka
Iskreno da ti kažem obišla nekoliko stranih zemalja, al' se držim one "Svugdje poði, svojoj kuæi doði"

No držim se i onoga da, to što sam ja roðena Tuzlanka, ne èini me nimalo veæim ili manjim èovjekom od nekoga ko nije Tuzlak/Tuzlanka.

Dosta je toga što bi se moglo promijeniti, ali šta nam vrijedi kad se samo mali broj ljudi digao za to nešto, ostali bi sjedili æutali, na žalost
10-08-2011 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
Simulakroid
Nivo: Novi forumaš
antimanchester
Registriran(a): 23-11-2010
Lokacija: TZ
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

Životom u Tuzli može biti zadovoljan uglavnom onaj koji ima veoma malo prohtjeva i veoma veliku toleranciju na sranja.

10-08-2011 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

Zar ti Tuzzlak 74 mislis da ja nemam pravo kazati sta sam vidjeo u Tuzli prolazeci Rudarskom ulicom do Skvera, pa onda desno onom malom ulicom do ispred bivese Opcine Tuzla, pa onda preko trga do one dzamije, pa lijevo onom malom ulicom, pa onda Ul. M.Tita sve do bivseg Doma JNA, pa onda desno u naselje Stupine.
Ja nisam govorio o Tuzli kao gradu, o ljudima u Tuzli, o tuzlasnkoj privredi, mjestima za rekreaciju, snabdjevenosti grada svim onim sto je ljudima potrebno, medjunacionalnim odnosima itd. Ja sam iznio samo moj prvi vizuelni dojam.
Ti si koliko vidim autohtini Tuzlak, kojem smetaju svi oni koji nisu autiohtoni.Ne znam zasto ali mogu donekle da predspostavim.
Volio bih cuti tvoje misljenje kao autohtonog Tuzlaka o tvom gradu i to onako kako sam pitanja postavio.
Iskreno receno ja se namjeravam vratiti u BiH, ne odmah ali kasniji sigurno. Mislio sam da bi Tuzla bila dobar grad za mene ali sad vidim da ima autohtonih kojima smetaju oni drugi koji nisu autihtoni Tuzlaci.Malo sam se rastuzio ali to ce proci, posebno ako napises jedan opsirniji odgovor na moja postavljena pitanja.

11-08-2011 at 03:44 | Ukljuèi u odgovor
Tuzlak74
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-06-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Dajdza wrote:
Zar ti Tuzzlak 74 mislis da ja nemam pravo kazati sta sam vidjeo u Tuzli prolazeci Rudarskom ulicom do Skvera, pa onda desno onom malom ulicom do ispred bivese Opcine Tuzla, pa onda preko trga do one dzamije, pa lijevo onom malom ulicom, pa onda Ul. M.Tita sve do bivseg Doma JNA, pa onda desno u naselje Stupine.
Ja nisam govorio o Tuzli kao gradu, o ljudima u Tuzli, o tuzlasnkoj privredi, mjestima za rekreaciju, snabdjevenosti grada svim onim sto je ljudima potrebno, medjunacionalnim odnosima itd. Ja sam iznio samo moj prvi vizuelni dojam.
Ti si koliko vidim autohtini Tuzlak, kojem smetaju svi oni koji nisu autiohtoni.Ne znam zasto ali mogu donekle da predspostavim.
Volio bih cuti tvoje misljenje kao autohtonog Tuzlaka o tvom gradu i to onako kako sam pitanja postavio.
Iskreno receno ja se namjeravam vratiti u BiH, ne odmah ali kasniji sigurno. Mislio sam da bi Tuzla bila dobar grad za mene ali sad vidim da ima autohtonih kojima smetaju oni drugi koji nisu autihtoni Tuzlaci.Malo sam se rastuzio ali to ce proci, posebno ako napises jedan opsirniji odgovor na moja postavljena pitanja.


Autohtonost (brand) je nešto za èim mnogi, pa i u svijetu, grabe. Tako da to nije èudno ni kada je u pitanju autohtonost u smislu o kojem ja govorim.

Zašto su se roðeni Tuzlaci, Sarajlije, Banjaluèani i ostali oduvijek ponosili time ?

Moja preporuka (od srca) je: ostani gdje jesi, Bosna još decenijama neæe dostiæi prijeratni nivo razvoja, a još stotinama godina neæe dostiæi nivo razvoja države u kojoj ti jesi.

Pozdrav
11-08-2011 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:


Autohtonost (brand) je nešto za èim mnogi, pa i u svijetu, grabe. Tako da to nije èudno ni kada je u pitanju autohtonost u smislu o kojem ja govorim.

Zašto su se roðeni Tuzlaci, Sarajlije, Banjaluèani i ostali oduvijek ponosili time ?

Moja preporuka (od srca) je: ostani gdje jesi, Bosna još decenijama neæe dostiæi prijeratni nivo razvoja, a još stotinama godina neæe dostiæi nivo razvoja države u kojoj ti jesi.

Pozdrav

Ako si pratio prije ratne nadrealiste, onda znaš da nama i nije cilj da uzdignemo našu BiH na nivo razvijene zapadne europe, nego da sj***mo ZE i da je dovedemo na naš-niži nivo.
Zato i jesu sva ova sranja po Europskoj uniji
11-08-2011 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
okata
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 09-08-2011
Odgovori: 6
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

izgleda da je na tuzlarijama najmanje tuzlaka!

tuzlak74, svaki tvoj komentar je na mjestu!
ali tesko ces naci nekoga ko misli kao ti na ovom forumu, jer svi tvoji istomisljenici su otisli ukoliko su mogli iz tuzle ne za vrijeme rata, nego poslije rata i jos uvijek odlaze, jer sadasnje stanje izaziva vecu gorcinu u covjeku nego granate, podrum, glad i sve ostalo!

ne odustaj od svojih uvjerenja i misljenja! drago mi je da neko ima snage za borbu sa primitivcima! ja sam odustala davno!
puno pozdrava!

11-08-2011 at 20:47 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
Tuzlak74 wrote:


Autohtonost (brand) je nešto za èim mnogi, pa i u svijetu, grabe. Tako da to nije èudno ni kada je u pitanju autohtonost u smislu o kojem ja govorim.

Zašto su se roðeni Tuzlaci, Sarajlije, Banjaluèani i ostali oduvijek ponosili time ?

Moja preporuka (od srca) je: ostani gdje jesi, Bosna još decenijama neæe dostiæi prijeratni nivo razvoja, a još stotinama godina neæe dostiæi nivo razvoja države u kojoj ti jesi.

Pozdrav


Mogu li dobiti odgovor sta znaci biti autohtoni Tuzlak, ko je to?

Je li to neko cija porodica ovdje zivi u kontinuitetu prema nacelniku 7000 godina , ili koliko generacija necija porodica treba biti ovdje da se bude autohtoni Tuzlak?

Drugo sto mi je zanimljivo, je cinjenica da jednoj osobi (Dajdza) sudbina, odnosno odluka gdje ce zivjeti ovisi o misljenju druge nepoznate osobe Tuzlaka74.. Vrlo zanimljivo.


11-08-2011 at 21:20 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
okata wrote:
izgleda da je na tuzlarijama najmanje tuzlaka!




vama "autohtoncima" æemo napraviti jednu VIP ložu i to "brendiranu"

@dajdža,ja sam došljakinja u Tuzlu i mogu ti reæi da su moja iskustva vrlo pozitivna uz sve pobrojane nedostatke grada kao grada,ono što je meni najvažnije su LJUDI,a Tuzlaci su ljudine...kako oni koji su su "autohtoni" tako i oni koji su u procesu "integracije" ...to sam i napisala u svom odgovoru pod taèkom 1.

[Edited by soraya on 11-08-2011 at 21:26 GMT]
11-08-2011 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako je zivjeti u Tuzli?

citat:
soraya wrote:


vama "autohtoncima" æemo napraviti jednu VIP ložu i to "brendiranu"



[Edited by soraya on 11-08-2011 at 21:26 GMT]


Dobar prijedlog, da ne naograisu, sve kontam odakle mi pradjed dodje
, za djeda, oca i sebe znam ali on je problematican
11-08-2011 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Kako je zivjeti u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice