Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli!?
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
poetessa
Nivo: Novi forumaš
zbunjena, al ne i luda
Registriran(a): 08-07-2011
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Izgradnja u Tuzli!?

da li je ovo normalno da se ovoliki novci izdvajaju za kojekakve spomenike u gradu? sa fontana na spomenike.. da Bog saèuva.. ja sam protiv.. i pokrenula bih protest.. zašto se ti novci ne ulože u nešto pametno, npr zapošljavanje mladih .. il na kraju krajeva: Slavinoviæi nemaju vodu ni kanalizaciju a tolike sume da se troše na izgradnju spomenika, na projekte, crtanja i pripreme.. (do izgradnje može da ne doðe!) na koji naèin da se sprijeèi dalje izrabljivanje strpljenja graðana, da ne kažem sredstava koja upravo ti isti graðani zaslužuju? kad je to napravljen projekat za zbrinjavanje svih porodica u lošijem imovinskom stanju? de to nacrtajte, skicirajte i iznesite na tendere.. nije li vrijeme da se kaže jednom 'dosta' ovom uzaludnom investiranju koji crni turizam i Tuzla, sve je to lijepo, da, al ko osjeti od nas priliv sredstava osim gospode èelnika? na koji naèin se ovo može sprijeèiti jer je doista ludilo i ništa pozitivno ne vidim u tome

23-08-2011 at 16:40 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Sasvim je normalno i poželjno da se investira u izgled i promociju grada. Šta trebamo biti?
Crna kasaba poput Skoca, Han pijeska, Zenice, Èitluka...
Neka Tuzla investira u turizam jer turizam otvara ta radna mjesta o kojima ti pišeš. Za 200.000 KM možeš kupiti samo 3 radna mjesta u Termoelektrani ili BH telecomu jer gle èuda- te su firme sa sjedištem u Sarajevu.
Da nova vlast ima imalo mozga jedna od prvih stvari u svom mandatu koju bi uradila bilo bi decentralizacija institucija i ravnomjerniji razvoj èitave BiH. Premjestiti ministarstvo energetike u Tuzli kao prirodan potez donijelo bi novi zamah u razvoju ovoga kantona. Koliko Sarajevo ima institucija i investicija nije mrdlo dalje od prdekane. Da je Tuzla imala i ima tolike novce bili bi dosad ne New York nego Los Anegeles.
I sjašte više sa Tvrtka i njegovog konja

23-08-2011 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Ima mnogo precih stvari na sta bi se mogle potrositi pare. Ovo je samo jedna od tih precih stvari http://www.tip.ba/2011/08/23/foto-safeta-beganovic-sa-petogodisnjom-kcerkom-zivi-na-klupi-u-tuzli/

Ima toga, nazalost, jos mnogo. Narodne kuhinje su pune, ljudi koji su ni na nebu ni na zemlji, stari da se zaposle ili iz nekog razloga ne mogu ostvariti pravo na penziju, su puni biroi...ma gladnih ljudi ima!!

Neka spomenik ceka bolja vremena!

23-08-2011 at 17:27 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Na zalost, u BIH je usao truHli kapitalizam, ne socijalni kapitalizam nego bas truHli kapitalizam - ona najgora vrsta gdje nikoga vise nije briga za covjeka, da li ima sta da jede i da li ima gdje da spava.

Prepirke izmedju kantona i postojanje kantona je nista drugo do koska bacena narodu da se oko nje gloze. Poneki spomenik i fontana ce zasigurno uljepsati grad, ali postoji mjesto i vrijeme za extra stvari, kad se prvo podmire primarne. Psi lutalice jos uvijek hodaju gradom, prosjaka i gladnih puno. Ne vidim kako ce im Tvrtko pomoci, ali nejse.

23-08-2011 at 17:35 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

U gradu i regiji sa toliko puno socijalnih problema ,sa tako velikom stopom nezaposlenosti,sa nerješenim infrastrukturnim trasama vodosnabdjevanja (pogledati odgovor @vjeænika oko pravljenja vodovne i kanalizacione mreže u nekoj od tuzlanskih MZ),djeluje bahato i pretenciozno trošenje novaca iz budžeta na bilo kakav spomenik...Meni lièi na još jedan pokušaj krpaže nekih finansijskih rupa opranim novcem...
@Shabane

23-08-2011 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli!?

Svakom protestu protiv jebenog spomenika u gradu kojem pola historijske jezgre izgleda ko da je izgranatirano, a nezaposlenost je najveca u Evropi rado cu se pridruziti. Ako se sta dogovorimo, tojest.

citat:
Shaban wrote:
Sasvim je normalno i poželjno da se investira u izgled i promociju grada. Šta trebamo biti?
Crna kasaba poput Skoca, Han pijeska, Zenice, Èitluka...
Neka Tuzla investira u turizam jer turizam otvara ta radna mjesta o kojima ti pišeš. Za 200.000 KM možeš kupiti samo 3 radna mjesta u Termoelektrani ili BH telecomu jer gle èuda- te su firme sa sjedištem u Sarajevu.
Da nova vlast ima imalo mozga jedna od prvih stvari u svom mandatu koju bi uradila bilo bi decentralizacija institucija i ravnomjerniji razvoj èitave BiH. Premjestiti ministarstvo energetike u Tuzli kao prirodan potez donijelo bi novi zamah u razvoju ovoga kantona. Koliko Sarajevo ima institucija i investicija nije mrdlo dalje od prdekane. Da je Tuzla imala i ima tolike novce bili bi dosad ne New York nego Los Anegeles.
I sjašte više sa Tvrtka i njegovog konja



Ama, daj covjece, saberi se, ne unosi razdor u logiku; a ova tema je logicna. Sarajevo je svjetlosnu godinu ispred Tuzle po ekonomiji i standardu zivota, smijesno je poredit, a prestigla nas je i Zenica.
U Sarajevu prije svega postoji nesto sto se zove konkurencija za srednje i male biznise, toga u Tuzli nema.
Dovoljno je i pogledati kolika nam je cijena mjesecnih karata autobuskih, a kolika u Sarajevu, pa onda pogledati koliko je Sarajevo, a kolika Tuzla, pa da se onda covjeku smuci sve.


[Edited by enklava on 24-08-2011 at 09:21 GMT]
24-08-2011 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
Shaban wrote:
Sasvim je normalno i poželjno da se investira u izgled i promociju grada. Šta trebamo biti?
Crna kasaba poput Skoca, Han pijeska, Zenice, Èitluka...
Neka Tuzla investira u turizam jer turizam otvara ta radna mjesta o kojima ti pišeš. Za 200.000 KM možeš kupiti samo 3 radna mjesta u Termoelektrani ili BH telecomu jer gle èuda- te su firme sa sjedištem u Sarajevu.
Da nova vlast ima imalo mozga jedna od prvih stvari u svom mandatu koju bi uradila bilo bi decentralizacija institucija i ravnomjerniji razvoj èitave BiH. Premjestiti ministarstvo energetike u Tuzli kao prirodan potez donijelo bi novi zamah u razvoju ovoga kantona. Koliko Sarajevo ima institucija i investicija nije mrdlo dalje od prdekane. Da je Tuzla imala i ima tolike novce bili bi dosad ne New York nego Los Anegeles.
I sjašte više sa Tvrtka i njegovog konja



Sasvim je normalno riješiti hiljadu drugih problema u gradu, pa tek onda praviti spomenike i bacat pare na to.

Lokalna vlast ne radi ništa drugo osim organizovanja debilnih rušenja Guinessovih rekorda, pravljenja fontana, uzurpiranja parking prostora i sad evo spomenika Tvrtku. I mi na to trebamo praktièno svršavat? Neka hvala.

Al i ne oèekujem ja da indoktrinirane budale shvate bilo šta u pisanju onih koji su protiv spomenika i bacanja novca na druge idiotske ideje Jasmina Imamoviæa. Dok se on & Co. bave "napretkom" grada èak i Istoèno Sarajevo meni se èini više ide naprijed nego Tuzla.
24-08-2011 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
enklava wrote:


Ama, daj covjece, saberi se, ne unosi razdor u logiku; a ova tema je logicna. Sarajevo je svjetlosnu godinu ispred Tuzle po ekonomiji i standardu zivota, smijesno je poredit, a prestigla nas je i Zenica.
U Sarajevu prije svega postoji nesto sto se zove konkurencija za srednje i male biznise, toga u Tuzli nema.
Dovoljno je i pogledati kolika nam je cijena mjesecnih karata autobuskih, a kolika u Sarajevu, pa onda pogledati koliko je Sarajevo, a kolika Tuzla, pa da se onda covjeku smuci sve.


[Edited by enklava on 24-08-2011 at 09:21 GMT]

Ovo na kraju postade ekonomska tema al' hajde
Daj mi sad egzaktne podatke po èemu nas je to Zenica prestigla? Ni po èemu jer što im je Tito dao to im je i ostalo. Geostrateški položaj im je 100% bolji u odnosu na slijepo crijevo Tuzlu. SDA ih vodi zadnjih 20 godina i imali su vlast i udaljeni su 30 minuta lagane vožnje (i to autoputem) od Saraj'va. A izgreadili ništa nisu. Pa Vitez je Las Vegas za njih.
Ja sam i rekao da je Sarajevo ispred nas ali nikako u tolikoj mjeri koliko su sjebali ostatak BiH sa svojom gramzivošæu za moæi. Pa svaka jebena insitucija se nalazi tu, u Centrali. Pogledaj strukturu zaposlenih pa æeš vidjeti da budžetski i institucionalni paraziti stvaraju tu lažnu sliku o uposlenosti na podruèju Sarajeva. Lako je raditi i razvijati se kada su centrale svih kompanija locirane tu, ambasade, predstavništva, ministarstva. O èemu ti ovdje prièaš?
Porediš Tuzlu koja se sustavno truje dekadama, buši na sve strane, crpi kao krava muzara koja ne dobiva ni osnovnu prehranu a kamoli pojaèanu kako ne bi krepala, sa Sarajevom èiji graðani imaju sve moguæe subvencije. Znaš li da su graðanima Sarajeva otpisani svi dugovi za struju, vodu i grijanje a na teret nas ostalih. Svi smo mi morali platiti sve naše i 10 godina stare obveze bez obzira na zastaru. Jer je stigla naredba iz "centrale". A centrala nikad nije imala niti æe imati vezu sa bazom bez obzira ko je na vlasti.
Što se tièe gradskog prevoza pitaj graðane Sarajeva u septembru hoæe li opšte imati prevoz Kako sada stvari stoje njihov Gras može samo David i to onaj kurton izvuæi
Pa šta im onda znaèi to tvoje poreðenje cijena, koje uzgrad budi reèeno nije taèno
Tuzla je opet ti kažem Los anheles šta je do sada postigla i sa koim sredstvima. Taèno je da se moglo i više i da je bilo prostora (recimo poklonjeni prostor za Mercator, žmirenje na divlju gradnju itd...) ali suma sumarum mi smo banja
24-08-2011 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
root wrote:



Al i ne oèekujem ja da indoktrinirane budale shvate bilo šta u pisanju onih koji su protiv spomenika i bacanja novca na druge idiotske ideje Jasmina Imamoviæa. Dok se on & Co. bave "napretkom" grada èak i Istoèno Sarajevo meni se èini više ide naprijed nego Tuzla.


Koga ti nazivaš indoktriniranom budalom i sa kojim pravom?
24-08-2011 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli!?

citat:
Shaban wrote:

Ovo na kraju postade ekonomska tema al' hajde
Daj mi sad egzaktne podatke po èemu nas je to Zenica prestigla? Ni po èemu jer što im je Tito dao to im je i ostalo. Geostrateški položaj im je 100% bolji u odnosu na slijepo crijevo Tuzlu. SDA ih vodi zadnjih 20 godina i imali su vlast i udaljeni su 30 minuta lagane vožnje (i to autoputem) od Saraj'va. A izgreadili ništa nisu. Pa Vitez je Las Vegas za njih.
Ja sam i rekao da je Sarajevo ispred nas ali nikako u tolikoj mjeri koliko su sjebali ostatak BiH sa svojom gramzivošæu za moæi. Pa svaka jebena insitucija se nalazi tu, u Centrali. Pogledaj strukturu zaposlenih pa æeš vidjeti da budžetski i institucionalni paraziti stvaraju tu lažnu sliku o uposlenosti na podruèju Sarajeva. Lako je raditi i razvijati se kada su centrale svih kompanija locirane tu, ambasade, predstavništva, ministarstva. O èemu ti ovdje prièaš?
Porediš Tuzlu koja se sustavno truje dekadama, buši na sve strane, crpi kao krava muzara koja ne dobiva ni osnovnu prehranu a kamoli pojaèanu kako ne bi krepala, sa Sarajevom èiji graðani imaju sve moguæe subvencije. Znaš li da su graðanima Sarajeva otpisani svi dugovi za struju, vodu i grijanje a na teret nas ostalih. Svi smo mi morali platiti sve naše i 10 godina stare obveze bez obzira na zastaru. Jer je stigla naredba iz "centrale". A centrala nikad nije imala niti æe imati vezu sa bazom bez obzira ko je na vlasti.
Što se tièe gradskog prevoza pitaj graðane Sarajeva u septembru hoæe li opšte imati prevoz Kako sada stvari stoje njihov Gras može samo David i to onaj kurton izvuæi
Pa šta im onda znaèi to tvoje poreðenje cijena, koje uzgrad budi reèeno nije taèno
Tuzla je opet ti kažem Los anheles šta je do sada postigla i sa koim sredstvima. Taèno je da se moglo i više i da je bilo prostora (recimo poklonjeni prostor za Mercator, žmirenje na divlju gradnju itd...) ali suma sumarum mi smo banja


Ko zna, ZNA!  


Sve je super i sve je za 5!
24-08-2011 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Alora, bh.zmaj, crveni baron, Hari, JaSoN, Komsija, lbosankic, LeaM, leny, Lepida, rooky, savara, Senko 11, septembar, sitni_terorist, suncokret, toti, yigigcelik, _Username_
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli!? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice