Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Putnik wrote:
Ne imadoh kad sve citati, ali koliko sam onako na briznu uspio vidjeti izgleda da ono na sto smo do juce bili ponosni postade "ostalo", a sto je najgore BOSANCI i HERCEGOVCI postadose manjina u sopstvenoj Bosni i Hercegovini...Pa hebem te zivote nigdje nisam vidjeo da je jedan npr. norvezanin ili jedan englez, pakistanac amerikanac...manjina u svojoj drzavi i da spada pod red "ostalih"...Samo kod nas u BiH to moze...Izgleda da ce nakon popisa BiH puna svih, samo nece biti BOSANACA i HERCEGOVACA...Pa sta ce nam onda i naziv drzave takve kakva jeste...Paradoks je da ce to biti jedina drzava u svijetu koja ce nositi naziv po "ostalim" ili manjinama...ali vise me nista ne cudi kad je BiH u pitanju...sve manje je to drzava, a sve vise poligon za vjezbanje raznoraznih bjelosvjetskih sistema i politika...a narod ko narod suti i drzi se one:"dobro'j, ne d'o Bog rata"...neka...znam ja nas...


Jesu li Bošnjaci/Srbi/Hrvati ujedno i Bosanci (ili Hercegovci)?
03-02-2012 at 21:43 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
root wrote:


Jesu li Bošnjaci/Srbi/Hrvati ujedno i Bosanci (ili Hercegovci)?

Ako su Egipcani i Francuzi ujedno i Bosanci-Hercegovci onda su i gore navedeni...
03-02-2012 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Putnik wrote:

Ako su Egipcani i Francuzi ujedno i Bosanci-Hercegovci onda su i gore navedeni...


Kako onda objašnjavaš to da se ja koji pripadam bošnjaèkom narodu smatram i Bosancem?
03-02-2012 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
root wrote:


Kako onda objašnjavaš to da se ja koji pripadam bošnjaèkom narodu smatram i Bosancem?

A kako ti objasnjavas to da mene koji pripadam "istom narodu kao i ti" svrstavaju pod "ostale" ili manjinu samo zato sto kazem da pripadam drzavi BOSNI I HERCEGOVINI?
03-02-2012 at 22:09 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Putnik wrote:

A kako ti objasnjavas to da mene koji pripadam "istom narodu kao i ti" svrstavaju pod "ostale" ili manjinu samo zato sto kazem da pripadam drzavi BOSNI I HERCEGOVINI?


Nepismenost politièara u BiH koji poistovjeæuju nacionalnu i etnièku pripadnost. I ako se izjasniš kao Bosanac ti ne pripadaš manjini jer smo svi Bosanci ali Bosanac u smislu etnièke pripadnosti ne postoji. Niti je kada postojao. Kao što ni Hercegovina npr. nije postojala u prošlosti pa se tada i da su htjeli nisu mogli nazivati Hercegovcima.

Svi roðeni u Bosni su Bosanci ali ako ja npr. preselim u Srbiju i tamo dobijem djecu moja djeca neæe bit Bosanci, ali æe i dalje biti Bošnjaci jer im je porijeklo iz tog naroda i to se ne može promijeniti.

Bosanac je geografski pojam. Kao što su recimo Krajišnici (na nekom lokalnom nivou) koji su i dalje Bosanci i tako dalje.

03-02-2012 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
root wrote:


Nepismenost politièara u BiH koji poistovjeæuju nacionalnu i etnièku pripadnost. I ako se izjasniš kao Bosanac ti ne pripadaš manjini jer smo svi Bosanci ali Bosanac u smislu etnièke pripadnosti ne postoji. Niti je kada postojao. Kao što ni Hercegovina npr. nije postojala u prošlosti pa se tada i da su htjeli nisu mogli nazivati Hercegovcima.

Svi roðeni u Bosni su Bosanci ali ako ja npr. preselim u Srbiju i tamo dobijem djecu moja djeca neæe bit Bosanci, ali æe i dalje biti Bošnjaci jer im je porijeklo iz tog naroda i to se ne može promijeniti.

Bosanac je geografski pojam. Kao što su recimo Krajišnici (na nekom lokalnom nivou) koji su i dalje Bosanci i tako dalje.




...i...jesam li ja rekao nesto drugo Mene iritira to da ja kao bosanac moram biti manjina u Bosni...a o etnickoj pripadnosti ja i ne pisem...rijec je o nacionalnoj...
03-02-2012 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
yugi wrote:

Popisom bi se izmeðu ostalog trebali prikupiti relevantni pokazatelji bez kojih je gotovo nemoguæe pristupiti iole ozbiljnijem planiranju ekonomskog razvoja !
Svakako da æe o ovom Zakonu biti još polemike ali bojim se da æe se sva ta polemika kako veæ rekoh svesti na to "kolko je naših a kolko njovih"

imaju moju/tvoju poresku karticu kao što imaju i spisak penzionera,nezaposlenih,rodjenih,umrlih etc...kao što imaju registar firmi i gruntovne knjige
sasvim dovoljno podataka da se pristupi bilo kakvom planiranju ekonomskog razvoja...do sada su se sturili,kao što vidimo
donošenje ovog zakona je uslovljeno od EU,i kao što je to kod nas obièaj radimo sve zbrda-zdola,a poslije nam ðavo kriv kad se neki novi Krajišnik pojavi sa "dokumentom o vlasništvu nad 64% teritorije"
koliko se meni èini popis stanovništva sa obaveznim izjašnjavanjem o nacionalnoj pripadnosti najviše æe koristiti cementiranju (i to zakonskim putem) etnièkog èišæenja ,što æe doæi "kao kec na deset" upravo secesionistima i razbijaèima BIH

[Edited by soraya on 03-02-2012 at 22:42 GMT]
03-02-2012 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Putnik wrote:


...i...jesam li ja rekao nesto drugo Mene iritira to da ja kao bosanac moram biti manjina u Bosni...a o etnickoj pripadnosti ja i ne pisem...rijec je o nacionalnoj...


Piši predstavnicima vlasti da promijene termin nacionalna u etnièka pripadnost. Za nacionalnu pripadnost nema potrebe jer su svi veæ Bosanci.
03-02-2012 at 22:31 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
root wrote:


Piši predstavnicima vlasti da promijene termin nacionalna u etnièka pripadnost. Za nacionalnu pripadnost nema potrebe jer su svi veæ Bosanci.

haha...lijepo ti mene nasmija...
03-02-2012 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Putnik wrote:

haha...lijepo ti mene nasmija...

bezbeli piše na Wikipediji
samo nigdje ne mogu da naðem da to piše u Anexu 4 dejtonskog mirovnog sporazuma

[Edited by soraya on 03-02-2012 at 22:50 GMT]
03-02-2012 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice