Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
cica wrote:
da ne ispadne da sam nezahvalna i ne znam odgovoriti, hvala vam svima koji ste mi pohvalili æenifu (djecko, bambi, kagemusha, inspektor, shiva)


znaci cicojka na mene si ljuta Š
ðasvi mi se lavabo eto...
10-02-2012 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
primus inter pares wrote:


znaci cicojka na mene si ljuta Š
ðasvi mi se lavabo eto...


nije baaaa, nisam ljuta, ono sam ja navela one kojima nisam replicirala na post, pa da ne ispadnem bezveze

kužiš
10-02-2012 at 23:51 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

e posto nas je stisla ova zima ,a da iduca ne bude takva..predlazem vam ,ako zelite uvesti, novi nacin grijanja...hmmmm uvijek neko ima zadnje misli...no dobr
www.toplotne pumpe.com
malo procitajte...

11-02-2012 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

Sve je super s toplotom ,al može li mi neko odgovoriti kako se riješiti malih kuænih nepoželjnih ljubimaca miševa.
Lijepo su našli svoj prolaz kroz fasadu ,pa kroz glazuru i podno grijanje i neke dijelove rigipsa .Borimo se otrovom,ljepilom i kartonima ali imam strah da su napravili kanale kroz stiropor u fasadi i glazuri.Nema ih u kuæi da izlaze ali ih èujemo ,a razvodni sanduci za grijanje su im raskrsnice ....
Pomoæ kako ih se riješiti.
Uništit æe nam fasadu,a postoji moguænost da izgrizu plastiène cijevi od centralnog u podovima.Ima li kakva služba za deratizaciju i sl.

14-02-2012 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
anaMi wrote:
Sve je super s toplotom ,al može li mi neko odgovoriti kako se riješiti malih kuænih nepoželjnih ljubimaca miševa.
Lijepo su našli svoj prolaz kroz fasadu ,pa kroz glazuru i podno grijanje i neke dijelove rigipsa .Borimo se otrovom,ljepilom i kartonima ali imam strah da su napravili kanale kroz stiropor u fasadi i glazuri.Nema ih u kuæi da izlaze ali ih èujemo ,a razvodni sanduci za grijanje su im raskrsnice ....
Pomoæ kako ih se riješiti.
Uništit æe nam fasadu,a postoji moguænost da izgrizu plastiène cijevi od centralnog u podovima.Ima li kakva služba za deratizaciju i sl.

Ovo mi ne sjeda baš u tintaru.Osim veæi propusti u izgradnji
14-02-2012 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
djecko wrote:

Ovo mi ne sjeda baš u tintaru.Osim veæi propusti u izgradnji


Ma nema propusta sve kvalitetno raðeno radi garancije -rofix.ali je izgleda problem s stiroporom jer je izolacija 10cm,a ima ga dosta i u podovima-Jedan dio u rigipsu oko odžaka di idu cijevi od centralnog -kontamo da im nije to mjesto za ulazak ili preko tavana 3 sprat(imaju otvori za zrak na krovu)...
Nevjerovatno je ali i strašno..prijatelj mi kaže da i on ima problema samo u fasadi s miševima ..valjad im je toplo u stiroporu .Ovo je stvarno veliki problem
14-02-2012 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

valjada* sigurno*

14-02-2012 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
anaMi wrote:
valjada* sigurno*

e desava se svasta kad se ne radi po propisima i kad se zeli sve uraditi sto jeftinije...majstori su trebali izliti coklo 10 cm....stedili na materijalu /lijepilu za stiropor/ sada pita izade skuplja od tepsije...
14-02-2012 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
anaMi wrote:

Ma nema propusta sve kvalitetno raðeno radi garancije -rofix.ali je izgleda problem s stiroporom jer je izolacija 10cm,a ima ga dosta i u podovima-Jedan dio u rigipsu oko odžaka di idu cijevi od centralnog -kontamo da im nije to mjesto za ulazak ili preko tavana 3 sprat(imaju otvori za zrak na krovu)...
Nevjerovatno je ali i strašno..prijatelj mi kaže da i on ima problema samo u fasadi s miševima ..valjad im je toplo u stiroporu .Ovo je stvarno veliki problem

prakticno je nemoguce da kroz fasadu dodu pod glazuru...mislim ipak da je u pitanju rigips...lako se mrvi i samo jedna pukotina moze proizvesti havariju...najbolji nacin je da prekontrolises ulaz u dimjnak i dapukotine zatvoris sa cementnim malterom ili jos bolje silikonom...ulasz napojnih crijeva za grijanje takode , a u kutijame za razvod da ubacis ,,cokolade od strihnina,, koje mozes kupiti u bilo kojoj poljoprivrednoj apoteci..aako ne...nekati je sam Bog na pomoci...valja skidati komplet fasadu ,podove i nanositi novu glazutu...sumnjam da su usli kroz ventilacione cijevi ako i jesu onda postavi resetke na njih...ko zna mozda su samo utrcali kad si otvorila ulazna vrata...kako god ...nije dobro
14-02-2012 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

Nije preko cokla, rub je izvan njega 10cm i ispod ruba cijelim obimom kuæe nalazi se metalna lajsna debljine 10cm,tako da tu ne mogu proæi.
Moguæe je da preko podruma uðu do odžaka i tako dalje izmeðu cijevi koje su u rigipsu do 3 sprata i tavana -jer ih èujemo samo tu gdje je rigips-napravili su koridor do sanduèiæa za grijanje u 2 stana.U ostalim prostorijama se ne èuju.A kontali smo da ulaze preko fasade zbog prijatelja koji ih isto èuje u svojoj fasadi. Ne znam jel se iko još sretao s ovim problemom ali vrlo je zabrinjavajuæe pojava.

14-02-2012 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 12
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice