Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Zivotinje i (ili) LJudi ?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

malo je reci da obozavam zivotinje...ali me muci nesto drugo...da li znate koliko djece ima u Domu za nezbrinutu djecu...i inih domova...Mislim da je ipak lijepse udomiti dijete nego zivotinju,samo pruziti sansu lijepseg zivota i osjecaj ljubavi tom djetetu,vidim imaju akcije za pomoc azilu za zivotinje...stvarno humano...ali ...je li tako ,uvijek neko ali,sta je sa humanizmom prema istoj vrsti ..ili mozda,ma nisam im ni otac ni mati...lakse psu i macki nego djetetu...Probudite se

18-02-2012 at 19:03 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica Esma
Nivo: Forumas sa iskustvom
aka MelMel
Registriran(a): 17-02-2012
Odgovori: 73
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

Mislim da je tema zivotinje I Ljudi. Ovo ili je stavljeno u zagradu. Mislim da je jasno sta je pisac zelio reci.


Dakle, nema potrebe da se ljudi toliko pale oko vlastite vrste i da budu iskljucivi u svojim razmisljanjima. Ne vidim nikakav problem u tome sto neki ljudi vole zivotinje i ako nisu u mogucnosti da pomognu, onda zasigurno ne bi ni odmogli zivotinji. Sigurna sam da takvi ljudi koji ne zele nauditi zivotinji, takodjer ne be naudili ni drugom ljudskom bicu. Zaista ne vidim problem zbog cega je nekima tesko prihvatiti cinjenicu da su ljudi u stanju voliti i zivotunje i ljude.

18-02-2012 at 19:13 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
arnie wrote:


upravo je to i bila poenta mog ranijeg izlaganja,
ponavljam da ne smijemo narusavati prirodni balans sa zivotinjama...

"kakva ironija" ... za zivota nemozemo pojesti vagone krava, ovaca, kokosi, mozda i konja i sta sve ne, a neki pa cak i do kucnih ljubimaca...
a sa druge strane otpisemo ljudski zivot zato sto je decko sutnuo malo kuce,
jeste to ruzan prizor ali
mozda je taj decko bio prestrasen ili bilo kako drugacije uznemiren,
mozda mu je u porodici pas ugrizao ili sta gore... sestru, brata ili njega licno pa ima traumu ili fobijuod pasa itd.
helem... tema je jako diskutabilna


Tema je jako diskutabilna ali otpisujem srcems vojim,ljudski zivot osobe koja je kisobranom silovala zenku psa,
ili recimo stavila petardu psu u usta zapaljenu i odvalila mu vilicu.
Ili recimo rascijepila psu iz zabave glavu sa sjekirom, itd.,
da ne nabrajam
Takve osobe ,ako su sposobne uraditi takvo nesto neduznoj zivotinjici,znaj da su sposobne uraditi to i djetetu,ili tebi ,ili meni !

Samo se trazi da ljudi ostave na miru neduzna bica,ako ih ne vole neka ih se okane i to je to
Sutra posjeta Azilu,da se zivotinjice ne mrznu-one koje jos nismo pojeli . U pitanju su psi.

Inace nisam ljubitelj pseceg mesa.
18-02-2012 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
Azur wrote:

Slika govori sama za sebe:



Uploaded with ImageShack.us



18-02-2012 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
zeljko wrote:
Ni ja ne mogu svatiti da ljudi muce zivotinje. Ako ih ne vole nek okrenu glavu samo da ih ne maltretiraju.
Ja oduvjek imam osa u kuci i to razrnih rasa pa cak i avlijanera. djeca su odrasla uz psa a koliko nam je u zivotu pas znacio, ne moze se opisati. U Zadnjih 12 godina imali smo Zlatnog retrivera koji je bio nesto sto ni jedan pas kojeg smo imali. nije bio. Malo je reci koliko je on nas voljeo, koliko je bio vezan za nas, koliko nam je ljubavi i veselja pruzio. Nazalost dobio je osterosarkom i sve smo pokusali da mu produzimo. Morali smo ga uspavati krajem oktobra a mi i dans samo . Imam kujicu iste rase staru 10 godina a usvojila sam je iz azila prije 2 godine. Ijako imam nju on mi jakoooo nedostaje, neznam kako cu to preboljeti. Ona je pala u depresiju kako njega nema i samo lezi i spava a non-stop je bolesna. Proradila joj je stitna tako da je na hormonima i vjecito smo kod veterinara. Ni ona ne moze podnjeti njegov odlazak. Ostalo je njegovo mjesto gdje mu je krevet, igracke, zdjelica i on u urni tako da ga imamo u stanu uz njegove slike. Ljubav moja koju nikad, ama bas nikad ne mogu zabrovati .



E PA DA!
To je to!
Ako ne volis ,ostavi ih na miru ,nemoj da ih mucis!

A tuzna je tvoja prica o psicima ,no to je sastavni dio zivota.
tako je i meni za moje ali bar znam da dok su bili tu ,pazeni su i mazeni i to je ono sto me raduje.
Ostaju lijepe uspomene i to je takodje ono sto me raduje.
18-02-2012 at 20:11 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?



Uploaded with ImageShack.us

18-02-2012 at 23:32 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

citat:
djecko wrote:

Pa onaj poèetni post i jedan dio u kome pominješ izreku:
"što više poznajem ljude sve više volim životinje" ima svoje mjesto.Nisam baš prelistavao temu,ali poredeæi karakter èovjeka i njegovu bezobzirnost èovjek stièe nekad veæe povjerenje kod životinja ...
ili?


U mom slucaju se upravo to i desilo.
No,gubeci vjeru u odredjene ljude,nisam gubila vjeru u sebe i onakve kao sto sam ja
Sklona sam uzasnim greskama ali se trudim da ih popravljam i da se korigujem,svakako.
Zanimljvo mi je na forumima,kako ljudi provlace dasak ironije u skoro svakom odgovoru,i uopsteno nacinu komunikacije
Zaso ne bismo normalno razgovarali o nekoj temi,bez nekih upadica vrste da se neko negdje pogubio ili nesto ne razumije itd.

Mislim da forum ne bi trebao biti mjesto za lijecenje frustracija ali eto ,svako ima svoj nacin

Pa tako,ovaj moj mali odgvoor o forumima na kojima pojedinci samo traze neke zamkice,prepirke itd.,moze biti i diop mog odgovora na tvoje pitanje

Vidis,kod zivotinjica je sve jednostavno-sto je normalno imajuci u vidu da im svijest nije razvijena.
Mi smo nadmocniji,samim time mislim da smo KUKAVICE kad si dajemo za pravo da maltretiramo zivotinje .Smatram da im treba pomoci i zastititi ih ,a u drugom slucaju (ukoliko ih ne volimo) barem glavu okrenuti i pustiti da rjesavaju odredjene probleme u vezi njih,oni ljudi kojima je stalo.

I da, cesto sam si to govorila,sto vise upoznavam ljude,sve vise volim zivotinje. To je kod mene tako ali to ne znaci ni da prestajem da volim ljude -ako me razumijes
18-02-2012 at 23:38 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?

Idemo VESELOOO



Uploaded with ImageShack.us


18-02-2012 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?



Uploaded with ImageShack.us

19-02-2012 at 15:15 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zivotinje i (ili) LJudi ?


Listajuci stranice "Tuzla-grad i ljudi" naletih na ovu meni lijepu sliku.


19-02-2012 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Zivotinje i (ili) LJudi ? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice