Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
MelMel wrote:
De ba ljudi, kakve veze ima situacija u Siriji sa Bosnom! Totalno drugi par opanaka. Jabuke i kruske.

To je vrlo slian par opanaka, htjeli vi to prihvatiti ili ne ... trebali ste biti tamo da biste mogli suditi ... do prije godinu u toj zemlji ivjeli su suniti , aluiti, krani, druuzi, kurdi, iiti, svi u slozi, ne pitajui tko je tko ... pisala sam vam davno o Maaluli ... a sad se prebrojavaju... stoga ... treba dakle vidjeti i ivjeti s ljudima pa onda donositi ocjene ... IMA JAKO MNOGO SLINOSTI S BOSNOM. NO UVAAVAM SVAIJE OCJENE... M

[Edited by mima on 16-11-2012 at 14:27 GMT]
16-11-2012 at 12:25 | Ukljui u odgovor
mima

icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
MelMel wrote:

Mimo, ima slicnosti, ali ima i razlike. Evo da navedem samo jednu bitnu razliku, u BiH nema nafte.

Nema je ni u Siriji, tj. ima je taman toliko koliko tom narodu treba i mrvu vie pa je dijele s drugima uz pamtene uvjete. Nije nafta razlogom ... no, da navodimo mak na konac ... ugodni vam dani ... m
23-11-2012 at 17:29 | Ukljui u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13656

A ko to uistinu puca raketama na Tursku?

23-11-2012 at 19:00 | Ukljui u odgovor
mima

icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
djecko wrote:
A ko to uistinu puca raketama na Tursku?

TURSA I SIRIJA SU DO JUER BILE VRLO, VRLO PRIJATELJSKE ZEMLJE, S NAJVEOM ROBNOM RAZMJENOM ... Granica Sirije i Turske je zato bila NAJAMNJE I NAJLOIJE UVANA GRANICA, BA KROZ TU MEKU GRANICU NAORUAVALI SU SE I UBACIVALI MI5, 6 , MOSSAD, MILITANTNA BRAA I RAZNI PLAENICI , dan po dan ... No ostavljam vam da zakljuujete sami ... m
23-11-2012 at 20:10 | Ukljui u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638

Jo jedan od moguih razloga za rat u Siriji. Barem tako kau oni koji se razumiju.

24-11-2012 at 08:23 | Ukljui u odgovor
mima

citat:
bdirlija wrote:
Jo jedan od moguih razloga za rat u Siriji. Barem tako kau oni koji se razumiju.

"Other Iranian officials have made similar pronouncements identifying the US government as the origin of the uprising" ... Kao i na Balkanu, gdje su slavenska braa tako "lijepo" podijeljena u dva tabora, manje zbog vjere, a vie zbog moralnog i materijalnog siromatva koje bira strane, tako je i arapski svijet moda najevidentije najraznolikiji, pri emu je ISLAM, jedino to ih vee. Svjedoim da je Egipat, nekada engleska a sada amerika kolonija, ili hajmo rei - protektorat. To je zemlja tako uasno puna bijede, duboke bijede u oko 80% polulacije, a normalnim ivotom srednjeg sloja ivi moda 10% ljudi. ivjela sam i radila u Kairu godinu dana i ne udi me nijedna vijestt s Trga Tahrir. Svaka gradska etvrt je jedan Tahrir. Dva, dva milijuna djece u Kairu ivi na ulici bez roditelja, spava u kontejnerima, pod stepenicama, prose, kradu ... samo par metara od Nila i sjajnih hotela, brodova restorana to klize rijekom dok trbuna plesaica vrti svoj krug. Na naftnim poljima na kojima sam radila, u zapadnoj deltii Nila prolazi najvei krijumarski putevi haia, iz zapadne Afrike, prema tritu Aleksandrije i Kaira. Tamo, u Egiptu, tek e biti lomljave da se uope uspostavi neka normalna drava. Ovo sad je - nita, ili kako oni kau - kofta.
Sirija je geopolitiki najvanija zemlja Blistoka, na Sredozemnom je moru, a granii sa svim glavnim igraima ovih prostora. Bogata je hranom, fosfatima, vodom. Glave trase tranarapskih naftovoda iz Iraka prema Sredozemlju idu preko Sirije. To treba vidjeti. Terminal 4 (uveni T4) na kojem sam mnoge dane raidla s radnicima dok smo gradili nae cjevovode - jo danas je to najvanije vorite naftovoda u ovom dijelu svijeta, s tragovima bombardiranja jo iz 57.
USA ima prste u svemu ... Prolazila sam svaki dan pokraj amerike ambasade u Damasku idui na posao. To nije ni kula, ni ardak, ni bunker, ve sve u jednom, kao uostalom i drugdje u svijetu. Sirija ima ogroman broj ljudi u svijetu. Najpoznatiji ljenici, recimo, su Sirijci. Imaju jak trgovaki lobi posvuda, vrlo su uspjeni poslovni ljudi. Mnogi ulau u Siriju zadnjih godina. Moe li se vjerovati da oni ele rat u Siriji? Teko! Vrata su im bila otvorena, za ulaganja, povratak za unos demokracije koja potie razvoj - svjedoila sam. Na putu Damask - Homs, negdje napola puta, nikao je cijeli jedan grad vila s kompletnom infrastrukturom - podigli ga bogati Sirijci koji rade i ive po svijetu... Svjedokom se velikog uzmaha izgradnje cesta, industrijskih zona (pogotovo pokraj Homsa koji ima idelan poloaj, blizina luke Tartus, Libanona, Turske ,,, klima ugodnija, ima vie kie, prevladavaju krani i muslimani alewiti (zato su ga i tukli toliko). Primjeila sam da su u zadnje dvije godine paralelno s granicom s Irakom, uzdu ceste koja vodi na naa polja, nikli brojni vojni objekti, kasarne, "mainoova linija"... To je bilo godinu prije poetka graanskog rata (da li je graanski, pokazat e vrijeme). Gdje madam Hilary proee- bit e zla. Previe dugo traje ovo stanje ni rata ni mira. Zemlja dobrih ljudi, moja Sirija, treba rjeenje. Ali ne ono koje e netko provercati preko granice, ve rjeenje koje e nai sami Sirijci, oni koji dijele sudbiu svoje zemlje, a ne uvezeni "proljeari", "donositelji demokracije" ... Boj se Danajaca i kad darove nose (Timeo Danaios et ...) m

[Edited by mima on 24-11-2012 at 14:32 GMT]
24-11-2012 at 12:25 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Azrail sto vadi dushe, br-tz, djole, HULK, nanii, Obelix, Omerica, reka, selmica, Un1c0rn, vazda_kontra, von_admir
FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net