Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon PISMA IZ SIRIJE

Sirija ovih dana --- stižu mi pisma tužna, pretužna ...

Tragedije velike i svjetske prijetnje miru najbolje se vide kroz živote obiènih ljudi ... Ima jedan veliki mali èovjek, moj prijatelj s posla, Adnan ...iz Tarotusa ... Ima hiljade Adnana u Siriji, a jedan samo Adnan koji svakih 10 dana putuje u smjenu, na posao, 250 km, uz libanonsku granicu, pa pored Homsa, pa kroz pustinju na naftna polja kod grada Palmyre. I piše mi ponekad, kad sretno stigne ... Neæu ispravljati njegov tekst (studirao je u Zagrebu) ... ovo je život, moja Sirijana je u velikoj opasnosti od hijena ... Ovo sam primila sinoæ:

"Dobro veèer ... Ti mene kažeš da ste žene može plakati ali mi kao muškarce ne smijemo...pa...nisi mene vidila da sam tri mahrmice sam potrošio kada sam proèitao tvoj E-mail....Bože moj kako sve se promjenilo i to na gore...evo onda da ti kažem da sam prije 6-mjesce dao sam pasward na e-mail moj sin i rekao sam njemu ako nešto se dogodi za mene da pošalje E-mail tebe ...kunem se da prošlje noè bila 5 sati u jutro i nisam spavo...jer kada gledaš vijesti onda misliš da si na redu..osim toga prije Alaadha oteli su kèer od moja sestrièna ona udata i uèetelica u Daraa a njezini muž u Armiji...bila sa tri prijatelice koji rade s nijeom ..ostala 5 dana ali hvala bogu vojeska saznala gdije i oslobodili nijih èetvorice. . oni kada ote nikome ili traže novaca i to na veliko ili ga ubijaju na grozni našin...a mnogo sluèajeva kada rodetelji kupi novaca i plati nijih oni ga oslobode ali ili sijeku noge ili ruke ili daju nijemu inekciju dizel-mazut-gorivo. . ...šta da ti prièam pa ni jedna religija ne dozvoli da to rade... a molim te reci mi što imaju iz Afganistana ili Libija ili Èišani itd. što oni imaju da dolaze u Siriji da ratuju... Neznam sve je èudno i ne ljudske kod nas se dogaða. . .
Moja najdražija...pozdravi dragu familiju i....Lakunoè"

Laku noæ SIRIJANA moja, moje nebo plavo i jasno i dobri dragi ljudi u Siriji. A VI DOBRI LJUDI, UPAMTITE DA JE SVAKA SREÆA SLIÈNA A TUGE I TRAGEDIJE NARODA DJELO VELIKIH, KO ŠTO BIJEŠE I SREBRENICA ... mima

[Edited by mima on 04-11-2012 at 17:36 GMT]

04-11-2012 at 15:33 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Zaboravljena zemlja,vec sam to iskusio.
Zelim mir tom napacenom narodu.

ps
nemoj da mi neko kaze da se tamo krv proliva zato sto to Sirijski narod zeli.

04-11-2012 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
mustajbeg wrote:
Zaboravljena zemlja,vec sam to iskusio.
Zelim mir tom napacenom narodu.

ps
nemoj da mi neko kaze da se tamo krv proliva zato sto to Sirijski narod zeli.


NE ŽELI, NIKADA NIJE ŽELIO I NE ZNAM , NE VIDIM KAKO ÆE MOJA SIRIJA IZGLEDATI KAD I AKO JEDNOM SVE STANE. SVE VIŠE ME PODSJEÆA NA BOSNU... ZNAM TE LJUDE, ZNAM IH GODINAMA ... KAD SE PROBUDIM, JOŠ UVIJEK MISLIM DA SE U DAMASKU BUDIM ILI NA NAFTNOM POLJU ...
SIRIJSKI NAROD OVO SIGURNO NE ŽELI, JEST - TREBA ŽELJETI BOLJE SVOJOJ DJECI, ALI OVO JE PRLJAVA IGRA. DANAS VIDJEH GOLAN NA TV. MNOGO PUTA SAM BILA TAMO ... ÐENET JE TO, OBEÆANA ZEMLJA ... AKO TU KRENE ...
mima
04-11-2012 at 22:09 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Rat u Siriji ce stati kada oni koji su vatru potpalili zakljuce, da je proliveno dosta krvi, da je zemlja ekonomski potpuno unistena, da je posjijano nepovjerenje medju narodima pripadnicima raznih vjera, a to znaci da sve zemlje koje okruzuju Izrael ne mogu nikad vise biti prijetnja njemu.

Irak je ne moze vise nikad biti prijetnja Izraelu, Sirija ce dozivjeti istu sudbinu. Egipat i Jordan su pod kontrolom Zapda,osim toga slabo naoruzani, zastarjelim naoruzanjem koje Zapad otopisuje i njima prodaje, tako da Izrael zna njihovu vojnu moc.

Protiv izraela u svim ratovima ucestvovali su: Egipat, Sirija, Jordan i Irak, a S. Arabija samo u prvom ratu, kad je njena vojska samovoljno napustala polozaje, i tako vojnike drugih zemalja dovodila u okruzenje i potpuno unistenje. Danas je ta S. Arabija glavni potpaljivac i finansijer rata u Libiji i Siriji uz Katar, jordan i Tursku.

05-11-2012 at 00:58 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
Dajdza wrote:
Rat u Siriji ce stati kada oni koji su vatru potpalili zakljuce, da je proliveno dosta krvi, da je zemlja ekonomski potpuno unistena, da je posjijano nepovjerenje medju narodima pripadnicima raznih vjera, a to znaci da sve zemlje koje okruzuju Izrael ne mogu nikad vise biti prijetnja njemu.

Irak je ne moze vise nikad biti prijetnja Izraelu, Sirija ce dozivjeti istu sudbinu. Egipat i Jordan su pod kontrolom Zapda,osim toga slabo naoruzani, zastarjelim naoruzanjem koje Zapad otopisuje i njima prodaje, tako da Izrael zna njihovu vojnu moc.

Protiv izraela u svim ratovima ucestvovali su: Egipat, Sirija, Jordan i Irak, a S. Arabija samo u prvom ratu, kad je njena vojska samovoljno napustala polozaje, i tako vojnike drugih zemalja dovodila u okruzenje i potpuno unistenje. Danas je ta S. Arabija glavni potpaljivac i finansijer rata u Libiji i Siriji uz Katar, jordan i Tursku.


velis Izrael, Izrael, Izrael, pa na kraju Saudijska Arabija glavni potpaljivac.. jah..
05-11-2012 at 11:21 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Sve u svemu, èeka nas burno stoljeæe.

05-11-2012 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
VV Cephei A wrote:
Sve u svemu, èeka nas burno stoljeæe.

bit ce da si u pravu ahbabu,
ali sve to haman tako mora,
tim putem je dunjaluk krenuo, nema druge spure,

P.S. vidjet cemo sta ce bit u drugom zivotu

05-11-2012 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Bliskim istokom uglavnom neæe prestat teæi krv, taj region je od strateškog znaèaja kako za NATO, tako i za Izrael i njima je u interesu postavit puppet-vlasti po svaku cijenu.

A nekad ranije sam èitao i o nekim planovima za uspostavljanje tzv. Velikog Izraela (koji bi obuhvatao dijelove sirijske, iraèke, saudijske, libanske i egipatske teritorije). Koliko je to taèno, ne znam, ali s njima ništa nije iskljuèeno (uzevši u obzir terorisanje Palestinaca pred oèima svijeta veæ više od 50 godina).

05-11-2012 at 14:47 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Camac

citat:
velis Izrael, Izrael, Izrael, pa na kraju Saudijska Arabija glavni potpaljivac.. jah..


Naravno,to zna svako ko cita stampu, samo tebi malo cudno?
05-11-2012 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

Mene je ovaj veliki Adnan pravo dirnuo,ne mogu reci da ne mislim na Siriju gotvo svaki dan,ali ovo pismo mi pade tesko.Tamo daleko a tako blizu.
@mima
Pozdravi Adnana i prenesi njemu i njegovom narodu istinsko saosjecanje jednog prezivjelog Podrinjca.

05-11-2012 at 18:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice