Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE



zapjevace asadu na odlasku

[Edited by primus inter pares on 08-11-2012 at 01:29 GMT]

08-11-2012 at 01:28 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
Dajdza wrote:
Camac
citat:
velis Izrael, Izrael, Izrael, pa na kraju Saudijska Arabija glavni potpaljivac.. jah..


Naravno,to zna svako ko cita stampu, samo tebi malo cudno?



Saudi Arabija i Qatar su prvi izdali Siriju (a vidi vlade RH, na koljenima pužu kod ovih paša nebil dobili KNG TERMINAL). Qatar i Saudi Arabija su prvi izdali sirijsku braæu. Bila sam svjedokom prošle godine jer sam svaki dan išla na posao pokraj njihovih ambasada. Narod je protestirao ispred tih velebnih zdanja s pitanjem ZAŠTO BRAÆO? Kad se kaže IZDAJA da pojasnim - Amerika ima svoje satelite u Saudi Arabiji, Qataru, ostalim emiratima ... Bila sam u nekima od njih, u Sharjahu i u Dubaiju ... to je suludi svijet, Amerika na tlu Araijskog poluoroka. Da se zna ... Saudi Arabija je glavni put naoružavanja Izraela. Obama je samo 6 mjeseci nakon što je primio Nobela za mir, tijekom turneje po zemljama Zaljeva, uspio prodati Saudi Arabiji oružja u vrijednosti 6 MILIJARDI USD. Nobelovac-trgovac oružjem, a svijet šuti. Moji prijatelji Sirijci su izuzetan narod, nemaju ništa s arapskim svijetom Egipta, Libije, Jordana. Sve je poèelo 15.03. prošle godine, i iz dana u dan sam bila svjedokom eskalacije nereda KOJI SU OÈIGLEDNO UVEZENI. Ne kažem da u Siriji ne treba više demokracije i bolji život ljudima, ali to što traje više od godinu dana je oèita borba Amerike, svim sredstvima i svim šljamom svijeta koji se tamo skuplja, da pokori posljednju NEPOKORENU ARAPSKU ZEMLJU NA BLISKOM ISTOKU! To njih muèi, muèe ih što Rusi imaju jak utjecaj u Siriji, od tehnologije (posebno u naftnoj industriji, a li i u svemu ...). To Amere žulja, to što su preko Sirije Rusi DIREKTNO NA GRANICI S IZRAELOM, IRAKOM, ITEKAKO PRISUTNI NA BLISTOKU. Plavi safir ... tako zove se plan Amera da unište Sirijun... sve se zna ... Kako je poèeo rat na Balkanu!? Isto!

mima

[Edited by mima on 13-11-2012 at 21:09 GMT]
13-11-2012 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
MelMel wrote:

Mimo, to sto objasnjavas ko zapravo stoji iza sve te nevolje zna svaka iole inteligentna osoba koja prati zbivanja.

Mada, dobro je da se javljas i objasnjavas situaciju, jer ima i onih koji su konfuzni, pa mozda i nadodju u voznji.



Veæ se iz niza komentara ovdje vidi da nisu svi kako vi kažete "inteligentni". Niujednom mediju, inteligentnom više ili manje nisam još proèitala da je netko PISAO ISTINU O SIRIJI. Navedite mi samo jedan inteligentan èlanak ili vijest koja je dovela u sumnju da je "opozicija" u pravu. Nisam proèitala da je netko stao na stranu poklanih vojnika, mladih pilota kojih je "opozicija" pobila sve do jednog samo par km od mojeg posla ... Ako Vi znate istinu, što o njoj ne pišete, pa da glas istine pomogne napaæenom narodu. Sellam m i ma
13-11-2012 at 21:39 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

ako znamo ko kontrolise svjetsku stampu, mozda ima sanse da izmedju redova nadjemo i neku "klicu razjedinjenja" ubacenu u clanke o ovim desavanjima..
neki "navijaju" za Asada, neki za revoluciju, a pred ocima im se desava nevidjen egzodus.. ipak sve se to mirno posmatra..
nekom ko je prosao gore pomenuti Balkan devedestih, jasno je da u svemu ovome ispasta obicni narod.. ni kriv, ni duzan..

14-11-2012 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

klasicna manifestacija, hiljadu godina stare, umetnute mrznje medju muslimanima

KSA i Turska osudjuju Assadov rezim dok se opet KSA optuzuje za naoruzavanje Izraela (u sto cisto sumnjam) Turska sve vise steze odnose sa Izraelom, dok Iran krvni neprijatelj Izraela potpomaze Assada, a potpomaze ga i Izrael, pobunjenike pomaze Amerika, vodeci arapski svijet i NATO a Assada Kina, Iran, Irak? i Rusija

sve dok dvije glavne skupine muslimana, shiiti i suniti imaju konfliktne nesporazume,
zapadna politika vjeruje da krci put svojih impreilistickih ubjedjenja,
u protivnom, odnosno kad bi muslimani zaustavili medjusobna krvoprolica i ujedinili se... kraj je borbe...

P.S. svima nama treba biti jasno zasto je to tako...

14-11-2012 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
mima wrote:


Plavi safir ... tako zove se plan Amera da unište Sirijun... sve se zna ... Kako je poèeo rat na Balkanu!? Isto!

mima




Ne znam kako je poceo rat u Siriji ali u Jugoslaviji i Bosni vrlo dobro znam.I nemoj mi samo reci da pored Milosevica i Tudjmana te ostalih titovih srbo-chetnickih generala treba da okrivljujem USA?Ili mozda Masone?

14-11-2012 at 12:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

samo ako mogu da primjetim,onako neinteligentno,asad je ko i babo mu prije njeg izuzetno pravedan i demokratican biJo,i nije klao ljude...
dakako sve je to radiJo pred ocima zapadnjaka i stranih radnika,samo ponekad tajno,kad bi mu se omaklo ko u jel ono bi hami,jebga tesko je javno pobit 20 30 hiljada ljudi...
i sad treba da zalimo njeg i njegov aparatus
druga stvar ,jel asad mene zalio kad je meni prstalo?malo morgen!
treca stvar,jel asad i njgov babo decenjama ugnjetavaju druge nacije,drzave narode oko sebe ko stoj liban,plaestincima jok ba,mijesa se u unutarnja pitanja libana,a 40 godina metka za golaN OPALIO NIJE,pravi vodja dmokraticnog felera...
ihhh sto mi ga je zaooo...
i cetvrta stvar,nista mi gore nema,nweg kad poistovjete lidera sa drzavom,odma vidis o kakvoj grdnoj diktaturi je rijec...
ono ko kad hoce da ga skinu,pa ide siriju hoce da uniste,siriju hoce da razvlaste,tajna agenda sirija je ugrozena...mos si mislit... jahhh
p.s i ovi sto ce doc poslje njega nista bolji od njeg nisu,u 5 deka...

14-11-2012 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
mima wrote:

To njih muèi, muèe ih što Rusi imaju jak utjecaj u Siriji, od tehnologije (posebno u naftnoj industriji, a li i u svemu ...). To Amere žulja, to što su preko Sirije Rusi DIREKTNO NA GRANICI S IZRAELOM, IRAKOM, ITEKAKO PRISUTNI NA BLISTOKU. Plavi safir ... tako zove se plan Amera da unište Sirijun... sve se zna ... Kako je poèeo rat na Balkanu!? Isto!

mima




Znaci li ovo da ruski imperijalizam treba da smatramo dobrim a americki losim?Treba li da se klanjamo ruskom imperijalizmu?Kako je poceo rat na Balkanu?Pa sjetimo se Slobodana Milosevica i Titovog Generala Nikole Ljubicica.Sjetimo se srpske hegemonije u Jugoslaviji koja je natjerala jugoslavenske republike da iskoriste Ustavno Pravo i izadju iz Jugoslavenske Federacije koja je definitivno pala pod apsolutnu srpsku hegemoniju.Naravno i Slovenija i Hrvatska su dobile podrsku prvenstveno od Njemacke kao i od ostatka demokratske Europe.A sta je radio Milosevic,odnosno Borislav Jovic kada je postalo jasno da narodi Jugoslavije,zbog srpske hegemonije, vise ne zele zajednicku drzavu?Pa poslali su 1991. godine u Moskvu Titovog Generala Veljka Kadijevica,tada vec Generala "Srpske JNA",koji je dobio garancije od ruske obavjestajne sluzbe da se taj isti "zlocesti" zapad i USA nece mjesati u rat u Jugoslaviji.(svjedocenje Borislava Jovica) I naravno krenulo se u rat za sto vecu Srbiju a po nagodbi Tudjman-Milosevic Bosna je trebalo da nestane.Mi nas opstanak samo mozemo zahvaliti mudroj politici Alije Izetbegovica (otporu koji niko nije ocekivao) te brutalnosti Milosevicevog rezima(Omarska,Manjaca,Markale,Kapija,Srebrenica)sto je uticalo na stomake i losu probavu zapadnih demokrata koji su iz tih razloga(dakle cisto humanitarnih) odlucili da zaustave krvavi rat u srcu Europe a koji bi inace potrajao decenijama sa svojim najkrvavijim prizorima.

Danas situacija,sto se Bosne tice, nije nista drugacija,samo sto se secesija tvorevine nastale u genocidu,te neke "nove trece tvorevine" zeli izvrsiti na "legalan" nacin kako je to garantovao i omogucavao Ustav SFRJ bivsim jugoslovenskim republikama.Problem je sto Daytonski sporazum i Ustav iz Daytona takvu secesiju ne omogucavaju te se na sve moguce nacine koci BiH do momenta u kojem ce Daytonski mirovni sporazum ili biti promjenjen pa bi takva opcija bila moguca ili ce jednostavno Daytonski sporazum biti prekrsen i uci ce se u otvorene oruzane sukobe.Da li ce to biti ili nece ostaje da se vidi u narednim danima koji su kljucni za BiH?!Taj isti zapad i USA opet nemaju neki veliki interes da se mjesaju i sve zavisi od mudrosti Bosnjaka kao i ostalih naroda BiH.Alije Izetbegovica vise nema,sada imamo neke druge "velike" borce "prepune pameti".Imamo i pojave nekih novih "Fikreta Abdica".Sta ce biti ostaje da se vidi?Ono cega se ja bojim,sa obzirom na nasu kratku pamet i komunizmom isprani mozak, moglo bi biti da zamjenimo ovu temu "pismima iz Bosne"?Nadjamo se da do toga nece doci...


Sto se Sirije tice,ne znam ko je poceo rat,ali cini mi se da je sa aspekta medjunarodne zajednice isto kao nekada u Bosni.Gledace se dok stomaci to dozvoljavaju.






[Edited by bajke on 14-11-2012 at 14:12 GMT]
14-11-2012 at 14:03 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
bajke wrote:


Znaci li ovo da ruski imperijalizam treba da smatramo dobrim a americki losim?Treba li da se klanjamo ruskom imperijalizmu?Kako je poceo rat na Balkanu?Pa sjetimo se Slobodana Milosevica i Titovog Generala Nikole Ljubicica.Sjetimo se srpske hegemonije u Jugoslaviji koja je natjerala jugoslavenske republike da iskoriste Ustavno Pravo i izadju iz Jugoslavenske Federacije koja je definitivno pala pod apsolutnu srpsku hegemoniju.Naravno i Slovenija i Hrvatska su dobile podrsku prvenstveno od Njemacke kao i od ostatka demokratske Europe.A sta je radio Milosevic,odnosno Borislav Jovic kada je postalo jasno da narodi Jugoslavije,zbog srpske hegemonije, vise ne zele zajednicku drzavu?Pa poslali su 1991. godine u Moskvu Titovog Generala Veljka Kadijevica,tada vec Generala "Srpske JNA",koji je dobio garancije od ruske obavjestajne sluzbe da se taj isti "zlocesti" zapad i USA nece mjesati u rat u Jugoslaviji.(svjedocenje Borislava Jovica) I naravno krenulo se u rat za sto vecu Srbiju a po nagodbi Tudjman-Milosevic Bosna je trebalo da nestane.Mi nas opstanak samo mozemo zahvaliti mudroj politici Alije Izetbegovica (otporu koji niko nije ocekivao) te brutalnosti Milosevicevog rezima(Omarska,Manjaca,Markale,Kapija,Srebrenica)sto je uticalo na stomake i losu probavu zapadnih demokrata koji su iz tih razloga(dakle cisto humanitarnih) odlucili da zaustave krvavi rat u srcu Europe a koji bi inace potrajao decenijama sa svojim najkrvavijim prizorima.

Danas situacija,sto se Bosne tice, nije nista drugacija,samo sto se secesija tvorevine nastale u genocidu,te neke "nove trece tvorevine" zeli izvrsiti na "legalan" nacin kako je to garantovao i omogucavao Ustav SFRJ bivsim jugoslovenskim republikama.Problem je sto Daytonski sporazum i Ustav iz Daytona takvu secesiju ne omogucavaju te se na sve moguce nacine koci BiH do momenta u kojem ce Daytonski mirovni sporazum ili biti promjenjen pa bi takva opcija bila moguca ili ce jednostavno Daytonski sporazum biti prekrsen i uci ce se u otvorene oruzane sukobe.Da li ce to biti ili nece ostaje da se vidi u narednim danima koji su kljucni za BiH?!Taj isti zapad i USA opet nemaju neki veliki interes da se mjesaju i sve zavisi od mudrosti Bosnjaka kao i ostalih naroda BiH.Alije Izetbegovica vise nema,sada imamo neke druge "velike" borce "prepune pameti".Imamo i pojave nekih novih "Fikreta Abdica".Sta ce biti ostaje da se vidi?Ono cega se ja bojim,sa obzirom na nasu kratku pamet i komunizmom isprani mozak, moglo bi biti da zamjenimo ovu temu "pismima iz Bosne"?Nadjamo se da do toga nece doci...


Sto se Sirije tice,ne znam ko je poceo rat,ali cini mi se da je sa aspekta medjunarodne zajednice situacija ista kao nekada u Bosni.Gledace se dok stomaci to dozvoljavaju.





14-11-2012 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PISMA IZ SIRIJE

citat:
bajke wrote:


Sto se Sirije. Gledace se dok stomaci to dozvoljavaju.

ti stomaci su sve gladniji i prozdrljiviji, bojim se da ce jos dugo varit


14-11-2012 at 15:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : PISMA IZ SIRIJE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice