Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
goofy
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-07-2004
Lokacija: Zivinice
Odgovori: 46
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

sta o predlogu iz naslova misle stranke/partije, a i vi, sta bi to znacilo za obicne ljude

PS:volio bih da se stranke/partije jave, komentiraju svoje stavove

12-12-2012 at 10:12 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

Lahko je o tome na forumu. Siguran sam da su veæina ljudi za ali politièki establišment to, za sada, neæe dopustiti. Njima su kantoni = radna mjesta, a dobro doðu i kad graðani krenu kritikovat njihov nerad, pa da imaju na koga prebacivat lopticu.

12-12-2012 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

Pa nece stranke rezati granu na kojoj sjede. To je SDP laprdao u predizbornoj kampanji, ali naravno, nista od toga.

12-12-2012 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
goofy wrote:
sta o predlogu iz naslova misle stranke/partije, a i vi, sta bi to znacilo za obicne ljude

PS:volio bih da se stranke/partije jave, komentiraju svoje stavove


a ja bih pored ,partija,volio da cujem i misljenje uvazenog "bosanca i hercegovca" goofy?

Sta je alternativa?Tri nacionalno-etnicke republike po granicama koje je "nacrtao tenk" i jedna "mjesovita" zvana za pocetak "Distrikt Sarajevo" a sve na racun "Palestinaca" pardon Bosnjaka koji kao takvi,dakle palestinci dobijaju svoj "tor" podjeljen na tri djela od kojih je jedan totalno fizicki odvojen-bas kao sto Palestinci imaju svoj rezervat.

Dakle sta je alternativa,ja osim ove nisam cuo jos ni za jednu?
12-12-2012 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti




Cetiri entiteta ,vjerovatno cetiri buduce federalne jedinice,navodno cetiri regije i jedan distikt-distrikt Sarajevo

Republika Srpska ostala bi u sadašnjim granicama, s tim da bi prepuštanje Pala i Istoènog Sarajeva multietnièkom distriktu Sarajevo bilo “kompenzirano” Distriktom Brèko kako bi se osiguirala teritorijalna povezanost istoènog i zapadnog dijela RS.

Èetvrti entitet bio bi "Palestina" (na karti oznaèen zelenom bojom), no on ne bi imao potpuni teritorijalni kontinuitet

12-12-2012 at 13:49 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

Svojevremeno je SDP na sva zvona najavljivao ukidanje kantona al ušutiše se nešto kako doðoše na vlast  


<br /><br /><br /><br />

12-12-2012 at 14:31 | Ukljuèi u odgovor
goofy
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-07-2004
Lokacija: Zivinice
Odgovori: 46
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
bajke wrote:


a ja bih pored ,partija,volio da cujem i misljenje uvazenog "bosanca i hercegovca" goofy?

Sta je alternativa?Tri nacionalno-etnicke republike po granicama koje je "nacrtao tenk" i jedna "mjesovita" zvana za pocetak "Distrikt Sarajevo" a sve na racun "Palestinaca" pardon Bosnjaka koji kao takvi,dakle palestinci dobijaju svoj "tor" podjeljen na tri djela od kojih je jedan totalno fizicki odvojen-bas kao sto Palestinci imaju svoj rezervat.

Dakle sta je alternativa,ja osim ove nisam cuo jos ni za jednu?



moj stav je ukidanje RS i Federacije(naravno i Kantona), stvaranje gradjanske drzave sa jednim centrom...i da se zove Bosna i Hercegovina
12-12-2012 at 15:52 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
goofy wrote:


moj stav je ukidanje RS i Federacije(naravno i Kantona), stvaranje gradjanske drzave sa jednim centrom...i da se zove Bosna i Hercegovina

e sad si nayeb'o od ovih konstitutivaca

btw,tek nakon izmjene Ustava i izbornog zakona æe moæi da se krene u razmišljanje o prekompoziciji organizacije države...u svakom sluèaju teritorijalno BIH ostaje u svojim avnojevskim granicama...
jedini garant suvereniteta bilo koje države je GRAÐANIN (pojedinac) ,a ne narod ili etnièka skupina...zato i jeste nacionalistima ovolika frka oko izjašnjavanja na popisu...ali bez obzira kako se ko izjasnio,promjena Ustava nam ne gine...Ono što bi za poèetak trebalo ukinuti su kantoni i dati veæe ovlasti lokalnim jedinicama,ali to je u FBIH trenutno neizvodljivo upravo zbog yebenog vašingtonskog potpisa

[Edited by soraya on 12-12-2012 at 16:07 GMT]
12-12-2012 at 16:06 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

citat:
bajke wrote:


Sta je alternativa?Tri nacionalno-etnicke republike po granicama koje je "nacrtao tenk" i jedna "mjesovita" zvana za pocetak "Distrikt Sarajevo" a sve na racun "Palestinaca" pardon Bosnjaka koji kao takvi,dakle palestinci dobijaju svoj "tor" podjeljen na tri djela od kojih je jedan totalno fizicki odvojen-bas kao sto Palestinci imaju svoj rezervat.

Dakle sta je alternativa,ja osim ove nisam cuo jos ni za jednu?



Jedina alternativa bi bila ukidanje tog nivoa vlasti u potpunosti (dakle ostaviti državni i lokalni nivo). Pošto je to nemoguæa misija preostaje jedino potpuno ukidanje kantonalnog nivoa vlasti u Federaciji (tako bi u konaènici imali državu, dva entiteta, Brèko i lokalnu vlast).

Pogotovo im Sarajevo ne treba dati. Èuj distrikt Sarajevo...
12-12-2012 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
goofy
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-07-2004
Lokacija: Zivinice
Odgovori: 46
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti

ajde da nemlatimo praznu slamu, meni je zelja i cilj sa ovim postom da animiramo stranke/partije da cine nesto u tome pravcu, da se izjasne, da izensu svoje stavove na forumu ovome ili nekome drugome,na koji nacin misle da ukinu/transformiraju federaciju a i kantoneda se izjasne

inace svi politicki subjekti imaju neki oblik web prezentacije, neki i individulane,facebook,Blog,twitter

12-12-2012 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Ukinuti Federalni i Kantonalni nivo vlasti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice