Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : PC - forum : KO MI MOŽE POMOÆI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
borbeni wrote:


1. probreš one jako bitne i srcu drage te ih izradiš

2. kupiš eksterni HD od 1 TB i pohraniš


jedini dobar naèin za èuvanje fotki.


Soping znaci. Nista dok se ne odgipsam

Hvala
19-12-2013 at 13:03 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Bambi wrote:
Nakupilo se slika na kompjuteru, evo hoce da izdahne Koristite li kakve programe za organizovanje slika i ako da koje?

Ja sam nekad davno koristila picasu, ali me nervirala sto je svaku mogucu sliku "kupila" stalno izbaci pitanje hocu li sacuvati ovu ili onu.

Ja bih najradije da ima kakav program da ubacim sve slike, izbrise duple, izbrisem sa kompjutera i vratim...eto sad sam se zapetljala

a sto ih ne spajujes u jedan folder, zipujes i posaljes na mail? ako ima puno, podijeli na nekoliko mailova..
19-12-2013 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
camac wrote:

a sto ih ne spajujes u jedan folder, zipujes i posaljes na mail? ako ima puno, podijeli na nekoliko mailova..


Ima puno. Upload na mail je limitiran na 25MB...doduse, ne znam sa zipovanim fajlovima...probat cu nesto
19-12-2013 at 16:58 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Bambi wrote:


Ima puno. Upload na mail je limitiran na 25MB...doduse, ne znam sa zipovanim fajlovima...probat cu nesto


Najjednostavnije ti je sve to prebaciti na USB stik, SD kartu ili malo skuplja varianta sa externi HD i poslije ti je uvijek "pri ruci", Naravno ono ono što neæeš trebati izbrišeš.
19-12-2013 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
lola wrote:


Najjednostavnije ti je sve to prebaciti na USB stik, SD kartu ili malo skuplja varianta sa externi HD i poslije ti je uvijek "pri ruci", Naravno ono ono što neæeš trebati izbrišeš.


3gb su vec na stiku. Pocela sam reviziju, pomalo brisem a imam i duplikata, hoce li se ko mijenjati
19-12-2013 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
Lion_1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2003
Lokacija: Tuzla pored Dubrava.
Odgovori: 2221
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Bambi wrote:
Nakupilo se slika na kompjuteru, evo hoce da izdahne Koristite li kakve programe za organizovanje slika i ako da koje?

Ja sam nekad davno koristila picasu, ali me nervirala sto je svaku mogucu sliku "kupila" stalno izbaci pitanje hocu li sacuvati ovu ili onu.

Ja bih najradije da ima kakav program da ubacim sve slike, izbrise duple, izbrisem sa kompjutera i vratim...eto sad sam se zapetljala


https://www.dropbox.com/
 


20-12-2013 at 07:15 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Bambi wrote:
Nakupilo se slika na kompjuteru, evo hoce da izdahne Koristite li kakve programe za organizovanje slika i ako da koje?

Ja sam nekad davno koristila picasu, ali me nervirala sto je svaku mogucu sliku "kupila" stalno izbaci pitanje hocu li sacuvati ovu ili onu.

Ja bih najradije da ima kakav program da ubacim sve slike, izbrise duple, izbrisem sa kompjutera i vratim...eto sad sam se zapetljala


Ja sam picajzla oko slaganja bilo èega u kompjuteru. Je l' muzika, je l' knjige, slike ... kod mene sve tip top a ni jedan sw ne koristim, nit imam živaca da ih instaliram a još manje da ih studiram. Sve mi fino po folderima, u milion njih. Slike složio po temama npr. familijarne, pa koja familija pa... rekoh milion foldera a naðem skoro svaku dok rekneš keks.
I meni makina puna do vrha, najviše se skupilo filmova koji neodgledani skupljaju prašinu, neki veæ poodavno i na TVu bili.

Firefox koristim godinama, najviše iz navike potom zbog nekoliko extenzija koje drugi nemaju. Probao Chrome jedno vrijeme pa mi slabo išlo, IE ni pod razno nemrem. Sve je to slièno u par deka. S vremena na vrijeme malo proèistim Godzillu, memoriju. Kad otvorim milion tabova zapne k'o i svaki drugi.
21-12-2013 at 10:12 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
bdirlija wrote:


Ja sam picajzla oko slaganja bilo èega u kompjuteru. Je l' muzika, je l' knjige, slike ... kod mene sve tip top a ni jedan sw ne koristim, nit imam živaca da ih instaliram a još manje da ih studiram. Sve mi fino po folderima, u milion njih. Slike složio po temama npr. familijarne, pa koja familija pa... rekoh milion foldera a naðem skoro svaku dok rekneš keks.
I meni makina puna do vrha, najviše se skupilo filmova koji neodgledani skupljaju prašinu, neki veæ poodavno i na TVu bili.

Firefox koristim godinama, najviše iz navike potom zbog nekoliko extenzija koje drugi nemaju. Probao Chrome jedno vrijeme pa mi slabo išlo, IE ni pod razno nemrem. Sve je to slièno u par deka. S vremena na vrijeme malo proèistim Godzillu, memoriju. Kad otvorim milion tabova zapne k'o i svaki drugi.


Pa kad si takav najbolje da tebi kompjuter donesem

Ja sam evo pocela sama sebi slat e mailove sa slikama. Chrome cu obrisati i vratiti mozilu.
21-12-2013 at 18:02 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
Bambi wrote:


Pa kad si takav najbolje da tebi kompjuter donesem

Ja sam evo pocela sama sebi slat e mailove sa slikama. Chrome cu obrisati i vratiti mozilu.



A šta ako naðem kakvog kompromitirajuæeg materijala aaa?
22-12-2013 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KO MI MOŽE POMOÆI

citat:
bdirlija wrote:


A šta ako naðem kakvog kompromitirajuæeg materijala aaa?


Onda me ucjenjuj
22-12-2013 at 12:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : PC - forum : KO MI MOŽE POMOÆI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice