Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
Abulafija wrote:



Poenta??


Ma èovjek možda nije nikakve zakljuèke htio donositi nego samo prenjeti iskustva

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Organizovano prosijacenje - AE
10-02-2008 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
click_me wrote:
Ma èovjek možda nije nikakve zakljuèke htio donositi nego samo prenjeti iskustva



More bit

Al ja bih opet volio da mi rastomaci, (ne znam jeste li primjetili ovdje na forumu, al ja i nisam bas jedan od pametnijih).
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Organizovano prosijacenje - AE
10-02-2008 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
da to sam ja
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 07-12-2007
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
Abulafija wrote:


More bit

Al ja bih opet volio da mi rastomaci, (ne znam jeste li primjetili ovdje na forumu, al ja i nisam bas jedan od pametnijih).

Ovo sto sam napisala je samo osvrt na ono sto su Tanitha i Click_me pisali o skolovanju Roma, a poenta je da oni koji zele da skoluju djecu,skoluju ih bez obzira na jezik i sve ostalo sto moraju da prevazidju u toku skolovanja, a koji ne zele za njih je izgovor da je ici u skolu preopasno...nadam se da sam uspjela da rastumacim (iako ni ja ne shvatam ovaj tvoj drugi dio recenice)
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Organizovano prosijacenje - AE
10-02-2008 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

Pa drugi dio znaci da mi sve treba polako rastomacit.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Organizovano prosijacenje
10-02-2008 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
pupi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-05-2007
Lokacija: cirih
Odgovori: 47
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Fotografije Tuzle
10-02-2008 at 17:32 | Ukljuèi u odgovor
Necko
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-09-2002
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 1240
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

Nazalost sunce, tako je. Ipak treba nastaviti javno zagovaranje i uvijek isticati zlo koje korupcija, "veze i vezice" nose sa sobom, mislim da to ipak ima pozitivnog efekta. Ako se bude sutjelo moguce je da ovo postane vrijednost, vec danas mozemo cuti argumente tipa "pa sta ces, moras, svi imaju neku stelu....". Treba izgraditi stav na cvrstim temeljima, i izdrzati...

Mali primjer sto mi isprica prijatelj, prije neki dan je dobio sincinu pa da mu mahnem , mozda i navrati ovdje. Kaze isao je u opstinu i ono na salteru uredno cekao red. Naprijed, na salteru, je bila neka starija zena, ocito "sa strane", prema kojoj je radnica bila veoma nekulturna i krajnje neljubazna. Odmah zatim je dosao jedan gospodin kog je ista ta radnica sva ushiceno pozdravila, ponudila mu svoju pomoc itd... Kad je pomogla gospodinu on je zatrazio knjigu zalbe, u cekaonici je nastao tajac. A onda je uslijedio cas lijepog odgoja, napomena da je stara zena prije njega trebala vise pomoc nego on sam, a zatim i malo podsjecanje radi cega je ona, salterska radnica, tu gdje jeste. Gospodin se lijepo upisao u knjigu i lagano izasao. Sta reci, nego svaka cast gospodinu


10-02-2008 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
sunce wrote:

Osudjujemo one koji traze a ima ih i koji ne traze a narod mu sam gura pa kad se naviknu i oni koji ne daju nikad pocnu.

Daje se policiji, radnicima na salterima, doktorima,medicinskim sestrama, uciteljima i ostalima , sve se podmazuje sve se pogura a kraja tome nema dokle god u lancu ucestvujemo na bilo koji nacin i shvatimo da je isti i ko daje i ko uzima.

Isti je slucaj sa stelama, oni koji najvise kukaju na stele prvi ce kad je imaju iskoristiti stelu.

Takvi smo mi, tako je bilo i izgleda da ce biti, samo ne trebamo onda puno ni kukati, sami smo krivi za mnogo sta.


Korupcija nije samo uzimanje mita, u definiciju iste spada i davanje mita. Nazalost, da mi je palo na pamet da prvom, drugom ili trecem (za tri dana)doktoru Interne klinike UKC-a Tuzla ponudim novac, mozda bi moj sin danas bio ziv. Priznajem, nisam ni pomislila na to, smatrala sam da im je duznost da svoj posao rade na najbolji moguci nacin, po Hipokratu, ali kakva zabluda! Ove BAHATE DILETANTE æu gonitu dok sam ziva.
10-02-2008 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

Korumpirane su sve pore drustva. kad se vec spominje nasa mala klinika, treba se pazit i gledat da se ne dospije do tamo (koliko se moze)..A, ako se vec dospije, pomozi Boze da te potrefi da imas srece, jer slabo da ce ti ´znanje´ pomoc. A sta sve gore ´urade´ najbolje znaju patolozi...A ne smiju reci javno... 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
10-02-2008 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

Stela ce vazda biti - to je neminovnost koje je slabo koja drzava postedjena dok je mito sasvim drugo. Nekad se stvarno mora - jednom sam vadio rodni list; pokucam na vrata - sluzbenice piju kafu i pricaju o kojekakvim glupostima.

Eeeee momak, kaze jedna, dodji sutra pa ce biti gotovo. Ja se fino zahvalim, okrenem se i odem do pijace da kupim cokoladu. Vratim se i jos se jednom zahvalim sto ce mi to uraditi kad se zena sturi; aj sine dragi pa nisi trebao, sace tebi teta ovo uraditi za 15 minuta.
Poso odradjen

Ovo bi malo teze proslo na zapadu - zena bi me blijedo pogledala kada bi ovde (usa) otisao na salter za recimo vozacku i dao joj cokoladu da mi to sto prije odradi. Ali ovde puno vece stvari prolaze po maskom donacija i kojekakviih lobija.

Graham Green je rekao:

citat:
I have often noticed that a bribe has that effect - it changes a relation. The man who offers a bribe gives away a little of his own importance. The bribe once accepted, he becomes the inferior, like a man who has paid for a woman.
11-02-2008 at 05:11 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
nevenkagaragic wrote:


Korupcija nije samo uzimanje mita, u definiciju iste spada i davanje mita. Nazalost, da mi je palo na pamet da prvom, drugom ili trecem (za tri dana)doktoru Interne klinike UKC-a Tuzla ponudim novac, mozda bi moj sin danas bio ziv. Priznajem, nisam ni pomislila na to, smatrala sam da im je duznost da svoj posao rade na najbolji moguci nacin, po Hipokratu, ali kakva zabluda! Ove BAHATE DILETANTE æu gonitu dok sam ziva.



A jos kada im i das pa diletanti naprave jos gore i izgubis u tom trenutku sve sto ti je bitno. Izgleda da se danas sve placa, ali mi smo krivi...
11-02-2008 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice