Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Privatizirane tuzlanske firme

Citam ovaj naslov sa Tuzlarija i probleme u Tuzlanskoj pivari. Fakat mi nije jasno da se jedna firma u jednoj tako perspektivnoj grani industrije moze zavuci toliko da bude na tom nivou.
Kakva su vasa iskustva sa firmama koje su privatizirane i prodate nekim drugim vlasnicima.
Recimo Dita je bila pun pogodak, ljudi fino posluju, ulazu u proizvodnju itd a s druge strane eto, pivara corak.
kakva su vasa misljenja? ima li jos takvih pozitivnih i negativnih primjera?

28-02-2008 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatizirane tuzlanske firme

citat:
zlaja wrote:
Citam ovaj naslov sa Tuzlarija i probleme u Tuzlanskoj pivari. Fakat mi nije jasno da se jedna firma u jednoj tako perspektivnoj grani industrije moze zavuci toliko da bude na tom nivou.
Kakva su vasa iskustva sa firmama koje su privatizirane i prodate nekim drugim vlasnicima.
Recimo Dita je bila pun pogodak, ljudi fino posluju, ulazu u proizvodnju itd a s druge strane eto, pivara corak.
kakva su vasa misljenja? ima li jos takvih pozitivnih i negativnih primjera?


Pivara Tuzla, Klas, Vegafruit, Mlin Ljubace itd, sve je to pokupovao Selimovic i sve to propada lagano ali sigurno. Istovremeno se bune protiv Avaza i izgradnje u Tuzli - preko svojih medija Oslobodjenje i San (koji su takodjer propast po tirazu i poslovanju), a ovamo su pola dobrostojecih firmi u FBiH totalno upropastili...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
28-02-2008 at 11:12 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatizirane tuzlanske firme

citat:
mosnik wrote:


Pivara Tuzla, Klas, Vegafruit, Mlin Ljubace itd, sve je to pokupovao Selimovic i sve to propada lagano ali sigurno. Istovremeno se bune protiv Avaza i izgradnje u Tuzli - preko svojih medija Oslobodjenje i San (koji su takodjer propast po tirazu i poslovanju), a ovamo su pola dobrostojecih firmi u FBiH totalno upropastili...


sto Vega? Ja sam mislio da oni super posluju....
28-02-2008 at 11:21 | Ukljuèi u odgovor
nemo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-08-2007
Odgovori: 169
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatizirane tuzlanske firme

Bojim se da napisana rijec Tuzla izbrise se gdje god moze. Nekada kada se pricalo o animozitetu nekih, posebno Sarajeva prema Tuzli, mislila sam da je to izmisljanju. Medjuti sada, kada je to u glavnom zasnovano na politici, postalo je gorka istina. Obezvrijditi svaki pokusaj "Tuzle" u smislu napredka je izgleda nekima osnovni cilj. Nadju oni krtice medju stanovnicima Tuzle.
Tuzlansko pivo je uvijek slovilo kao kvalitetno pivo. Sarajevsko mu nikada nije moglo parirati. Nisam neki pivopija, radije popijem casu vina ali ako pijem pivo onda je to Tuzlansko pivo.

07-03-2008 at 19:19 | Ukljuèi u odgovor
.*CAR*.
Nivo: Forumski doajen
I istina je relativna

Registriran(a): 31-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3927
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatizirane tuzlanske firme

citat:
nemo wrote:
Bojim se da napisana rijec Tuzla izbrise se gdje god moze. Nekada kada se pricalo o animozitetu nekih, posebno Sarajeva prema Tuzli, mislila sam da je to izmisljanju. Medjuti sada, kada je to u glavnom zasnovano na politici, postalo je gorka istina. Obezvrijditi svaki pokusaj "Tuzle" u smislu napredka je izgleda nekima osnovni cilj. Nadju oni krtice medju stanovnicima Tuzle.
Tuzlansko pivo je uvijek slovilo kao kvalitetno pivo. Sarajevsko mu nikada nije moglo parirati. Nisam neki pivopija, radije popijem casu vina ali ako pijem pivo onda je to Tuzlansko pivo.



Preferiram vino, ali povremeno popijem i pivo.
Volim piva typa Tuzlanskog, lagana light piva. I dan danas kupujem iskljuèivo "Tuzlansko" .... ali moram priznati sve su veæe oscilacije u kvaliteti.
Nekada je to skoro voda ne može da se pije pa moram da ga prospem.
Nekada je ukislo jer nije dobro zaèepljeno i td i td.
Govorim sa aspekta potršaèa, sada stanje nije dobro, nadam se da æe biti razumnih koji æe to trenutno stanje izvesti na viši nivo, pa nam otvoriti i "BIVŠU PIVNICU" gdje smo pored one žive ograde i po pola sata stajali da se oslobodi neko mjesto da naruèimo jednu "kriglu" sa porcijom æevapa koji su bili izvrsni
JA æu ostati optimista ........ali



[Edited by .*CAR*. on 07-03-2008 at 20:40 GMT]
07-03-2008 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
dj_fare
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 20-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

Èisto infomativno zanima me vaše mišljenje i vaš stav o centru za ovisnike "Smoluæa", dali to pomaže našim ljudima ili dali odmaže kolko je koristan taj centar. Dali treba pomoæi tom centru i da li treba pomoèi tim ljudima koji su ušli u svijet droge, jer neznam koliko od vas ljudi zaista zna sta je to heroinska ovisnost. I kolko treba imati hrabrosti i petlje ko se želi izvuæi otiæi u taj centar, jer prvi dani takozvani "DANI KRIZE" kolko je to teško prebrodit al hvala bogu kad ima dobrih ljudi koji se trude da te momke izvuku iz pakla droge. Ja neznam da li je vec ko ovome vec nešto pisao i dali su davani komentari prije vezano za taj centar u smoluèoj. Ja neznam jeli kod od moderatora tuzlarije išao gore i pravio kratku prièu o tim momcima kako im je bilo prije i kako ime je sad. Jer ljudi ovisnost treba svatit kao bolest a ne kao neštto drugo, jer ovisnost je velika bolest koja je hvala bogu izljeèiva uz pomoè ljudi adekvatnih uslova vjere i rada, èisto da se pokaže tim ljudima da je svijet droge svijet pakla i imaginarni svijet koji svaki ovisnik na svoj naèin stvara taj svijet. Ali kada se pokaže tim ljudima kako je ustvari bez droge i kada radiš praviš nešto svojim rukama svatiš da ima nešto inzad tebe mislim na vjeru. Ja da se jedan od moderatora otišao bih gore i napravio kratku prièu sa par slika da se pokaže ljudim a da to zaista djeluje i da se zaista može izvuæi iz ponora droge i da zaista ima predivnih stvari na ovom svijetu koji nam je dragi ALLAH dž.š. stvorio i takoðe bih zamolio da neko napravi prièu o tom centru da svijet koji se želi izvuæi iz droge a nemože sam a vjerujte znate i samida ovisnika ima puno, pa bi bilo lijepo napraviti prièu o tom centru i napravit koju sliku koliko je on koristan koliko je kroz njega veè ljudi prošlo i rehabiliralo se kroz centar kako on funkcioniše i kakva je tamo amtosfera jer treba upoznat ljude da je ovisnot bolest i da je hvala bogu izljeèiva. Pa me interesuju šai komentari šta mislito o ovoj prièi i pta mislite da li je ova prièa za naslovnu stranu i dali treba pomoèi tim ljudima pa makar i nekim novcem koji bi njima bio veoma koristan za sredstva za rad. pozz

10-03-2008 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

Pa care sta fali da ti kad si vec iznijeo ideju sam odes i pokusas kakvu reportazu napraviti,mada cisto sumnjam da u Smolucoj mozes uciniti ista vise od par fotki..

10-03-2008 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

Pa moRemo se sastat´ i koju tjizu im poslat´ i srolat´ koju dzoju.

10-03-2008 at 14:36 | Ukljuèi u odgovor
dj_fare
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 20-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 15
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

citat:
KlOn wrote:
Pa care sta fali da ti kad si vec iznijeo ideju sam odes i pokusas kakvu reportazu napraviti,mada cisto sumnjam da u Smolucoj mozes uciniti ista vise od par fotki..



nefali nista meni otiè ali baremmda imam bilo+ kakvi akreditaciju da se neki clan moderatora tuzlarije odmaah bih otisao cak bi se pro i najavio jer misli li de oni nevoli medije pa kako ce svijet drugacije sazat oni i vole kad im neko dodze ds sta napise o njima
10-03-2008 at 14:42 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta mislite o rehabitacionom centru ¨SMOLUÆA¨

Evo ponesi malo brije od mene.

http://www.youtube.com/watch?v=HWI7C2q77B8

http://www.youtube.com/watch?v=IsifyAm4FhE&feature=related





[Edited by tuba on 10-03-2008 at 15:18 GMT]

10-03-2008 at 15:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice