Info: Slike koje postavljate na besplatne servere imaju ogranicen vijek trajanja. To je razlog zasto slike koje postavljate na Forum nakon nekog vremena jednostavno nestanu. Trajnost slika se moze produziti registracijom na besplatni servis a trajno se mogu sacuvati jedino na placenim servisima. Nije obavezno, ali je preporuèljivo da slike koje postavljate ne prelaze sirinu od 600 piksela, radi preglednosti forumskih stranica.


FORUM : Fotografije : Koji foto-apart imate/zelite
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Frisko naruceno - EF 70-200mm f/4L USM

Cekam da dodje ; obigravo sam oko 70-300mm IS objektiva

al me neko nagovori da ipak uzmem 70-200 .

[Edited by saljefura on 12-03-2008 at 05:43 GMT]

12-03-2008 at 05:36 | Ukljuèi u odgovor
korn
Nivo: Forumski vuk
KoRn

Registriran(a): 13-03-2005
Lokacija: fuCkiNg dEseRt
Odgovori: 662
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Evo i ja sam se zvanicno ponovio, sinoc stiglo, sve taze i frisko..



[Edited by korn on 13-03-2008 at 20:19 GMT]

[Edited by korn on 13-03-2008 at 20:22 GMT]

Pojedinacne specifikacije:













[Edited by korn on 13-03-2008 at 20:38 GMT] 




13-03-2008 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Dobar paket! Nikon D80 je jako solidan aparat iz jednog razloga, a to je sto je naslijedio gotovo sve perfomanse starijeg i mocnijeg brata D200, koji je, koliko znamo, u semi-pro kategoriji. Jendino sto nema je metalni gabarit. Ergonomija i tehnicke perfomanse su u samom vrhu. Senzor je sasvim solidan (pri radu na visokim osjetljivostima - visokim vrijednostima ISO), sto i jeste najbitnije kod DSLR aparata. Dostupnost kontroli parametara (brzina, otvor blende, temperatura svjetla i ISO) je odlicna sto je kljucno za brzinu u radu. Dakle, jako dobro tijelo, u svojoj kategoriji opasan konkurent sa ostalim brendovima (prvenstveno Canonom).

Sto se tice optike, 50mm f1.8 objektiv je izvanredan objektiv, narocito gledajuci na cijenu ($100), dok su mu opticke perfomanse i kvaliteta izrade dosta bolja od svih konkurenata na trzistu (Canon, Pentax, Minolta,...).

Kit objektiv - Nikon 18-55mm f3.5-5.6 je solidan objektiv u svim segmentima. Ne istice se u odnosu na konkurenciju osim sto ima "ED" lece sto ga ipak malo izdvaja od konkurencije - Canon i ostala druzina. Kvaliteta izrade je dosta slabije izvedena od kvalitete optickih perfomansi ali uz pravilno koristenje i paznju to i nije toliko bitno. Ukratko, solidan kit objektiv koji daje odlicne rezultate uz pravilan i spretan manualni rad + kreativnost.

Nikon 70-300mm f4-5.6 zoom objektiv "G" serije je takodjer solidan objektiv, originalno predvidjen za film aparate, kao uostalom i 50mm. Naime, kako je povrsina senzora na zaslonu u vecine DSLR aparata za jednu trecinu manja imat ces efekat magnifikacije od 1.5X. Tj. na krajnjoj zarisnoj duljini od 300mm, radi kropa senzora, imat ces priblizno 450mm, sto vjerujem da ce ti lec! Optika je solidna (nema "ED" lece) i uz stalak i tvoje iskustvo (stelu) moze imati super perfomanse. Postoje dva modela proizvedena nakon ovoga istih zarisnih duljina s tim da prvi ima "ED" lecu a posljenji, uz lecu, ima VR (stabilizator). U sustini, solidan objektiv.

Ovi nastavci, iskreno, i nisu nesto posebno. Prave jake aberacije (distorzije), sto boje sto geometrije. Ono sto znam, niko ih ne hvali i vecinom se ne koriste na DSLR aparatima. Ovi nastavci imaju cescu upoptrebu kod kompaktnih aparata gdje nisi u mogucnosti da mijenjas objektive.

Stalci su definitino uhar. Jedina stvar je sto su slabije kvalitete (misleci na onaj veci) jer nekada ces trebati solidnu stabilnost kod odredjenih ekspozicija gdje te moze kvaliteta stalka kostati. Radi orjentacije, sasvim solidan stalak (sa trosmjernom glavom) kosta oko $300 do $500 u Americi, sto je u Evropi duplo skuplje.

A ove sitnice su takodjer i te kakav UHAR!


Uglavnom, dobar deal! (posto mi je poznata cijena, jel´.) Eto, jednom cemo @saljefura, ti i ja na Krizane pa opicit po bubama, cvijecu, a vala i po pivama.

13-03-2008 at 18:27 | Ukljuèi u odgovor
korn
Nivo: Forumski vuk
KoRn

Registriran(a): 13-03-2005
Lokacija: fuCkiNg dEseRt
Odgovori: 662
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

Eto, jednom cemo @saljefura, ti i ja na Krizane pa opicit po bubama, cvijecu, a vala i po pivama.




Ma covjece jebo bube, pive su u fazonu, znas da se ovdje ozedni vopra.. 




13-03-2008 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Ma neka je neko i Nikon stavio

13-03-2008 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Sve to sto ste pokazali je smece spram ove legende!
 


I noga u guzicu je korak naprijed!
14-03-2008 at 00:17 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite - Ovako se pocinje

Nista bez tronosca

izabrati odgovarajucu poziciju

podesiti"vrijednosti"

kazi siiiir


[Edited by Sejtan on 14-03-2008 at 00:59 GMT]

[Edited by Sejtan on 14-03-2008 at 01:00 GMT] 


I noga u guzicu je korak naprijed!
14-03-2008 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
Sejtan wrote:
Sve to sto ste pokazali je smece spram ove legende!


Kao sto je

bolji od


Vazda ce biti onih koji postuju tradiciju i vjeruju da nece biti boljeg aparata od Leica M osmice. Isto toliko ima onih koji vjeruju u novitete i konstantno dotjerivanje novih tehnologija. I svako na kraju ispadne u pravu jer ima svoj set neoborivih teorija o kojima se moze beskonacno raspravljati.

Licno volim digitalnu fotografiju jer mi je pruzila mogucnost uzivanja u fotografiji na eks. Nikada sebi nebih mogao priustiti vrijeme da slikam, pa da razvijam film, pa to sve susim u kuhinji ili kupatilu (u najboljem sliucaju).

[Edited by saljefura on 14-03-2008 at 13:58 GMT]
14-03-2008 at 05:45 | Ukljuèi u odgovor
korn
Nivo: Forumski vuk
KoRn

Registriran(a): 13-03-2005
Lokacija: fuCkiNg dEseRt
Odgovori: 662
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

Nikada sebi nebih mogao priustiti vrijeme da slikam, pa da razvijam film, pa to sve susim u kuhinji ili kupatilu (u najboljem sliucaju).

Ma jest to sljepura ali imas ljudi kojim je to furka, ne mozes sve mjeriti po sebi ili meni, mi smo stradali na zivcima i da nam je sve za sekundu nesto.  




14-03-2008 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
korn wrote:
Ma jest to sljepura ali imas ljudi kojim je to furka, ne mozes sve mjeriti po sebi ili meni, mi smo stradali na zivcima i da nam je sve za sekundu nesto.


Jele, otanjili smo sa zivcima . Meni se sve svalo na sekundu - rucak, kafa, taslacenje .

Nego, dobar ti kit. Ja pricam sa nin-om, ti ces sjedit za stolom i marisat pive i nas zajebavat dok budemo vilenili po livadi sa aparatima .
15-03-2008 at 06:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Fotografije : Koji foto-apart imate/zelite New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice