Info: Slike koje postavljate na besplatne servere imaju ogranicen vijek trajanja. To je razlog zasto slike koje postavljate na Forum nakon nekog vremena jednostavno nestanu. Trajnost slika se moze produziti registracijom na besplatni servis a trajno se mogu sacuvati jedino na placenim servisima. Nije obavezno, ali je preporuèljivo da slike koje postavljate ne prelaze sirinu od 600 piksela, radi preglednosti forumskih stranica.


FORUM : Fotografije : Koji foto-apart imate/zelite
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
saljefura wrote:Jele, otanjili smo sa zivcima . Meni se sve svalo na sekundu - rucak, kafa, taslacenje .

Nego, dobar ti kit. Ja pricam sa nin-om, ti ces sjedit za stolom i marisat pive i nas zajebavat dok budemo vilenili po livadi sa aparatima .


Ma i on ce s nama al´ dok mu ne do*urci a onda sjest´ pa po pivama i zvat´ nas "haj´te levati, jeb´o vas to, haj´ ´vam, naaaa, hohohohohohohoho"

Nego, nista od dobre fotke, u specificnim situacijama i prilikama, bez dobrog stalka! Stoga, hmmmmm,......, BOGEN-MANFROTTO na putu da se i taj segment upotpuni na primjeren nacin, jel´:

Stalak 190XPROB i glavuca 804RC2





Pozdrav...
15-03-2008 at 16:56 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Nije lose,nije.Evo i mog Shahbaza

 


I noga u guzicu je korak naprijed!
17-03-2008 at 00:25 | Ukljuèi u odgovor
HENDRIX
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-04-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

ja evo tek planiram da kupim digitalca i odma naletim na problem, neznam gdje da ga kupim!!!
Aparat je ovaj http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicTZ3/

Eh sad jedno pitanje, jel zna neko mozda da li u tuzli postoji ovlasteni distributer panasonic-a

20-04-2008 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
admirb
Nivo: Forumski doajen
..............................

Registriran(a): 08-02-2005
Lokacija: Marka Taksijem
Odgovori: 3220
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Evo i mog bibca
Nikon D40




A evo i jedne od slika

 


In life we all have an unspeakable secret, an irreversible regret, an unreachable dream and an unforgettable love.
22-04-2008 at 05:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
Abulafija wrote:
Jel imo ko priliku koristiti Cannon 1000D
Porede ga po foto novinama sa 400D i 450D i koliko vidim, razlika je malo u izradi (plastika umjesto koze) i nesto malo u autofokus sistemu (7 umjesto 9).
Obzirom da sam ga sinoc dobio, jos uvijek ga mogu vratiti ili zamijeniti za 450D ili Olympus E420.
Znam da je to "pocetnicka SLR" kamera, ali, obzirom da sam i ja poctnik, mislim da mi je sasvim dovoljna.......

Evo i slika:




22-12-2008 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
Abulafija wrote:
Porede ga po foto novinama sa 400D i 450D i koliko vidim, razlika je malo u izradi (plastika umjesto koze) i nesto malo u autofokus sistemu (7 umjesto 9).
Obzirom da sam ga sinoc dobio, jos uvijek ga mogu vratiti ili zamijeniti za 450D ili Olympus E420.
Znam da je to "pocetnicka SLR" kamera, ali, obzirom da sam i ja poctnik, mislim da mi je sasvim dovoljna.......

Ako mozes onda ga zamjeni za 450-tku. Vremenom sebi nabavi jos jedan objektiv od 70-300mm i pokrit ces raspon od 18 do 300mm, sto i jeste poenta. Oly je takodjer dobar aparat (jos manji senzor sto daje 2x krop faktor) sa odlicnim Zuiko staklima. Stvar je da je (skoro) sve u staklima (objektivima). Ono sto je u tijelu aparata i na sto moras obratiti paznju prilikom kupovine je izrada senzora, naprimjer kako procesira zadane osjetljivosti (ISO vrijednosti), sto ceti zagarantovano trebati. AF je isto tako bitan, onda trajanje baterije, ergonomija (jer ces kad tad preci na manuelno radi efekata koje ne mozes dobiti u auto modu), itd. Ima tu metar zajebancija na koje treba obratiti paznju kada se uzima novi aparat. Ali, ono najbitnije od svega je sta ces fotografirati!


26-12-2008 at 15:01 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
admirb wrote:
Evo i mog bibca
Nikon D40




A evo i jedne od slika




Slikam s njim jedno dvije godine i bas sam zadovoljna.
27-12-2008 at 00:24 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
sunce wrote:


Slikam s njim jedno dvije godine i bas sam zadovoljna.



pa gdje su slike? daj Sunce da vidimo! i ja imam ovaj aparat. u planu je jos jedan objektiv za uzet.
27-12-2008 at 05:54 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koji foto-apart imate/zelite

Nisam ga zamjenio, ne dam 500km vise za 450-ku. A i ovaj funkcionise. Evo:



07-01-2009 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Koji foto-apart imate/zelite

citat:
Abulafija wrote:
Nisam ga zamjenio, ne dam 500km vise za 450-ku. A i ovaj funkcionise.


Naravno da funkcionise i tu nema dileme. Ako je tolika razlika bila onda si dobro uradio. Gledao sam malo njegove karakteristike i mogu ti reci da su jako dobre za taj ulazni model. Koliko mi se da vidjeti, objektiv ti je onaj osnovni (kit) i predlozio bih ti da vremenom uzmes 50mm 1.8 koji je oko $100 sto je jako jeftino s obzirom na njegovu brzinu. S njim ces bez problema moci slikati bez blica pri manjku svjetlosti da bi dobio na atmosferi (blic na tijelu SLR aparata vecinom sjebe fotku) i imat ces odlican portret objektiv (na tvom aparatu sa kropom od 1.6x 50mm ce biti 80mm sto je idealno za portret fotografiju, i koji uz to ima 1.8 otvor blende sto ti daje dobar bokeh iliti zamucenost pozadine). U sustini, to bi ti bila moja preporuka.

Sretno sa novim aparatom i pozdrav...
10-01-2009 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Fotografije : Koji foto-apart imate/zelite New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice