Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Neka im je rahmet i vjeèna slava.
 


<br /><br /><br /><br />

25-05-2008 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Svaka cast...

evo vec 20-ti put slusam ovu pjesmu,osjecaj je kao so na otvorenoj rani...

26-05-2008 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
insideOfMe
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 07-02-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 51
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Pokoj vjeèni i rahmet dušama!!!

www.fukare.ba

[Edited by insideOfMe on 27-05-2008 at 11:11 GMT] 


mala je razlika
27-05-2008 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
insideOfMe
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 07-02-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 51
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Navijacka skupina Fukare Tuzla je obiljezla datum 25.05. polaganjem vijenca na Slanoj Banji.

ž

















[Edited by insideOfMe on 27-05-2008 at 14:52 GMT]

[Edited by insideOfMe on 27-05-2008 at 14:54 GMT]

[Edited by insideOfMe on 27-05-2008 at 16:58 GMT] 


mala je razlika
27-05-2008 at 14:51 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti


Svaka zrtva je prica za sebe, nekad mislim o jednoj pa onda o drugoj pa o svima, stisne u grudima bas nekako ne znas ni sta da kazes ni radis.

Cupo, sad ne znam na kojem sam topicu tacno vidjela zenu u zelenom. O njoj sam jednom pisala kada je bio 11. u mjesecu. 25. maja izgubila je jednog sina 11.7. u Srebrenici drugog, fino da ti srce pukne kad slusas.

28-05-2008 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Mati od rahmetli Senada Hasanovica je ta zena sa zelenom maramom. I jos jedan sin joj je pogino u Srebrenici zvao se Jasmin Hasanovic. A Senad Hasanovic je na Kapiji bio sa Admirom Alispahicem iz Srebrenice i on je poginuo.

Ima i Nura Alispahic njen je sin isto pokopan na Banji rahmetli Admir Alispahic. Drugi sin Azmir Alispahic isto ubijen, maloljetan, ubili ga "Skorpioni" a Nura ga prepoznala na snimku. A Nurin muz ubijen u Srebrenici 1993.

Tacno da svisnes...



[Edited by cupo on 28-05-2008 at 23:35 GMT]

28-05-2008 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Evo nasla sam to.
I Nuru sam upoznala, pa grozno, kad ih gledas nekako se osjecas ne znam ni opisati. Prebaci ili izbrisi ovo da ti ne mirniram

Mirni protest žena Srebrenice


Gotovo svakodnevno èujemo da je u nekom bombaškom napadu poginulo preko pedeset ljudi, da su nastradale stotine u poplavama, hiljade nakon zemljotresa i cunamija ... i èesto nam ti brojevi iz vijesti ostaju samo brojevi. Pravu sliku, razmjere neke nesreæe dobijamo tek kada pogledamo nešto uživo i èujemo nešto o ljudima koji su nastradali. Kada shvatimo da su ti ljudi imali svoje porodice, imali one koje su voljeli, one koji sada tuguju za njima, imali svoje planove i na kraju doðe spoznaja da smo to mogli biti i mi.


"Kao i svakog 11. u mjesecu, i danas su se majke Srebrenice okupile pored Pinge, odakle kreæu kroz grad do gradske èesme. Izmeðu majki izvezene jastuènice, na svakoj ime, prezime, godina i mjesto roðenja njihovih najmilijih, uz to i poneki cvijet ili srce. Uz vezene jastuènice nose i fotografije nastradalih. Dosta je njima i politièara i obeæavanja, sve se slažu u jednom ... da se htjelo do sada bi Mladiæa i Karadžiæa uhvatili. Bez obzira što su svjesne uzaludnosti njihovog mimohoda kroz Tuzlu, tu su svakog 11. u mjesecu vec 11-tu godinu. Ako sam dobro izraèunala ovo im je 129 put da su na ulicama Tuzle a da se ništa promijenilo nije. Iako ovaj skup nazivaju Mirni protesti majki Srebrenice, tu su majke i iz Vlasenice, Bratunca, Zvornika, i drugih podrinjskih mjesta. Meðu ženama je i jedan muškarac, izgubio je dva sina i dva unuka. Kao i ostali uèesnici skupa razoèaran je što se još ništa nije uradilo.


Žene raznih godina, obiène žene, djeluju mirno, ni jedna u razgovoru ne galami, ne prijeti, ne pokazuje ljutnju, samo bol za izgubljenim. Samo ona majka koja je izgubila petoricu sinova, ubijenih kao civili, zna kako joj je. Izgubljeni se ne može vratiti ali da se bar neka pravda zadovolji pa da oni koji poèiniše najveæi masakr u toku agresije na Bosnu i Hercegovinu odgovaraju za svoja nedjela.


Hasanoviæ Bahra iz Srebrenice je rekla: "Mi se ovdje patimo svakog 11-tog, dobila sam i moždani, i opet sam danas došla, izgubila sam èetiri brata, dva sina, bratiæe, devet sestriæa, da ostale i ne brojim. Tražimo pravdu, tražimo istinu, neka izaðu jednog dana, ako nisu krivi neka kažu, da mi majke znamo.

Na pitanje kako se osjeæa što ni nakon 11 godina Mladiæ i Karadžiæ nisu uhapšeni kaže:

"Pa kako se osjeæam .... žalosno, bona, žalosno, tužno i žalosno, do sada bi ga uhapsili da se u mišiju rupu sakrio, ali neæe, neæe. Neæe ni taj strani svijet a i naši haman zanemarili, nemaju moguænosti, šta ja znam. Poruèujem tim zloèincima da izaðu pred nas, ako nisu krivi neka hodaju kao i ostali svijet, ako su krivi neka idu gdje im je mjesto, neka se ne kriju.


Kikiæ Hanifa iz Vlasenice kaže: "Izgubila sam muža, sina, brata a ostalo da ne govorim, završili u logoru i do dana današnjeg se ne zna ništa".

S.M.

28-05-2008 at 23:41 | Ukljuèi u odgovor
Lida
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-06-2008
Lokacija: Tuzla,
Odgovori: 7274
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

citat:
cupo wrote:
Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti na Kapiji

[Edited by cupo on 26-01-2005 at 23:34 GMT]


Sjeæanje i bol za mladošæu koja je prekinuta tog 25. maja, ostati æe vjeèna. Vjerujte, ostala sam bez teksta, neznam šta još napisati, a da nije napisano.  


Priroda je najbolji dizajner.
16-11-2008 at 14:34 | Ukljuèi u odgovor
Ane
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-10-2005
Lokacija: Tuzla draga
Odgovori: 15087
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

Neka im je lahka zemlja

 


20-05-2009 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti

25.05.2009

14. Godišnjica masakra na tuzlanskoj Kapiji



25.05.1995 godine dogodio se nezapamæeni zloèin u Tuzli. Srpsko - crnogorski fašistièki agresor, Karadžicevi fašisti, Mladiæevi èetnici nazovimo ih kako god sem ljudi, su na Tuzlu u 20:55 minuta sa lokaliteta Ozrena ispalili granatu na tuzlansko korzo taènije na sastajalište mladih poznatije pod imenom Kapija. Èetnicka granata ubila je 71 dijete Tuzle a preko 200 ranila. Prosjek godina poginulih je bio 3-30 godina. Ni tako mrtvima, srpski fašisti nisu dali mira da se sahrane dostojanstveno. Dženaze i sahrane ubijene mladosti obavljene su u ranu zoru jer zvijeri sa brda nisu dopustile da se ljudski sahrani ono sto je ne ljudski ubijeno.



Dan 25.5 1995 dan koji smo decenijama slavili i pamtili kao Dan mladosti biæe pamæen kao dan žalosti. Danas u Tuzli i suza postaje rijeè, jer jedino se njome moze iskazati bol za mladim nasilno oduzetim životima nasi bližnjih, sinova i kceri, braæe i sestara. Jedino ta iskrena suza danas može govoriti o smrti u našim srcima, o teškoj spoznaji da cemo sutrašnji, prekosutrašnji i svaki drugi dan buditi se i biti -usamljeni za komad duše, dio srca, za jednu mladost i ljepše sutra. Djeci podarimo život, sate, dane, mjesece i godine roditeljske pažnje i ljubavi. Bdijemo nad njima, èuvamo ih kao zjenicu oka, kao svjetlost bez koje život nema smisla..Zar uopšte može da se pojavi neko i da uz dopuštenje tzv. Èovjeèansta unisti tu svjetlost jednog mladog života.? Zar je ikome dopušteno, zar iko smije i moze da uzima pravo na život? Može, i to je ono sto ovaj narod nikada nece zaboraviti i oprostiti. A ova bol ce stiæi svakog ko to pred Bogom zaslužuje.

25.05.2009 navršava se èetrnaest godina od zloèina na Kapiji. U Tuzli je svake godine to poseban dan. Grad je nekako svježe umiven, atmosfera je drugaèija, ljudi s pažnjom rade stvari jer znaju da je to najbolniji dan njihove historije. U Tuzli se 25.maj obilježava nizom dogaðanja. Najvažnije je obilazak Memorijalnog kompleksa Slanja banja. Tu, u sjeni drveæa, leže ostaci masakriranih Tuzlaka. Groblje je èisto i uredno. Ljudi dolaze u kolonama. Nadgrobni spomenici okiæeni cvijeæem, ulašteni, upaljene svijeæe i uèe se fatihe. Ljudi plaèu, ali tiho. Ne možete èuti ružne rijeèi, proklinjanja, jauka. Samo suzne oèi, kleèanje pored grobova. Rodbina žrtava se pozdravlja, nekako tiho i dostojanstveno, jer oni se najbolje razumiju.

Važan je ovo datum za Tuzlu. Zbog toga i školska djeca svake godine dolaze da odaju poèast. Možete vidjeti èitava odjeljenja kako idu prema groblju. Pa, onda jedinice policije, pa onda svi ostali koji žele odati poèast onima koji ništa nisu bili krivi. Doðu u Tuzlu i ljudi iz regiona i dalje iz Evrope. Jedino pitanje na koje svi zajedno nisu dobili odgovor jeste – kome su djeca bila kriva? Odgovora nema jer niko za ovaj zloèin još uvijek nije odgovarao ni nakon èetrnaest godina.

Ranjeno krilo nastavlja let



Obilježavanje 25.maja masakra nad mladošæu Tuzle

Povodom 25. maja, èetrnaeste godišnjice masakra na tuzlanskoj Kapiji, oko 25 aktivista Inicijative mladih za ljudska prava iz Srbije, Kosova, te Bosne i Hercegovine, u ponedjeljak, 25.5.2009. godine, posjetit æe Tuzlu, prema slijedeæem rasporedu:

11.00 - 13.00 posjeta Kuæi plamena mira (gledanje filma o Kapiji i nastanku kuæe, te obilazak mezarja / groblja, mjesta gdje su sahranjeni nastradali na Kapiji)

13.00 - 14.30 susret sa predstavnicima udruge "Front"

14.30 - 15.30 obilazak PIP - a (Podrinje Identification Project), mjesta gdje se radi post mortem - identifikacija ekshumiranih žrtava Podrinja i Srebrenice

15.30 - 16.30 obilazak Mejdana, odnosno DNK - laboratorije, gdje se utvrðuje identitet ekshumiranih žrtava

16.30 - 18.00 obilazak Tuzle, sastanak sa predstavnicima NVO "Ipak"

18.00 - 19.00 polaganje cvijeæa na Kapiji, u sklopu komemorativnog programa za žrtve Kapije.



Opštinski protokol za 25.05.2009

18h - Polaganje cvijeæa i vijenaca na mezarju / groblju Slana Banja

20.30-20.55h Komemoracija na Kapiji


Još jedna informacija u sklopu emisije "60 minuta" koja se emitira u ponedeljak 25.05.2009 biæe prilog o Kapiji gdje æe govoriti roditelji ubijene djece i preživjele žrtve sa Kapije.

Kompletnu prièu o masakru na tuzlanskoj Kapiji možete proèitati ovdje http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=3140&page=0 a ujedno i poslati link svim svojim prijateljima, poznanicima itd.













[Edited by cupo on 25-05-2009 at 01:13 GMT]

24-05-2009 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Vjeène teme : Knjiga zalosti posvecena prekinutoj mladosti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice