Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Smije li vjernik biti sudija?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
tesnim87 wrote:


ja mislim da kokobila zanima cisto s vjerske strane..ako je neko po imenu musliman ne mora da znaci da se drzi svega sto je propisano ;)


Ja ne vidim da je covjek bilo gdje napisao "musliman"...vidim "vjernik" ili ti mislis da su samo muslimani vjernici

ili ti po starom....
12-12-2008 at 19:49 | Ukljuèi u odgovor
hm_amela
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-05-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 291
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
ROB wrote:

Hm amela...i opet hm....neznanje je (vjeruj mi znam po sebi

[Edited by ROB on 12-12-2008 at 18:11 GMT]


Sve si ti lijepo napisao.
Ja imam mail sa adrese Islamske zajednice, dakle odgovor na moje pitanje o halal djetalnostima.
Konkretno pitanje se odnosilo bas na pravo.
Ovo sto ti navodis to stoji.
Ali zato postoje 4 islamske skole koje donose fetve za sve muslimane svijeta, koje opet provode Rijaseti...da ne rastezem...postoje hadisi...ali mislim da postoji i fetva...o prvenstvenom postovanju zakona zemlje u kojoj zivis.
Praktican primjer: Dakle, ako zivis u Americi ja ne vidim kako ti mislis izaci iz te zemlje ili zatvora ako ne postujes zakone te zemlje i to nije nikakav grijeh.
A sto se tice tvog primjera bluda:
"MORAS imati CETIRI SVJEDOKA bludnih radnji"... i onda izvrsavati kaznu.

Sve jasno ko dan.
 


Nekad sam bila umišljena sad sam savršena!!!
12-12-2008 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
ROB
Nivo: Forumski vuk
Ama nemerem nepravde...

Registriran(a): 23-12-2006
Odgovori: 809
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Smije li vjernik biti sudija?

Bismillah,haman bas moram podebljat....Masleha...oznacena kao pojam vezan u ljudskim zakonima kao i u zakonu Objave kao grana Serijata vezana za javne djelatnosti i interese...od opsteg znacaja i opet u skladu a ne odudaranju od Qur´an-a ili Sunneta.....znaci sta god da ljudi odluce vezano za boju saobracajnih znakova ili ogranicenja brzine na cesti,potpada pod taj segment Serijata..a to sto ljudi (moju nistavnost ukljucujuci nazalost) nisu bas spremni da zrtvuju svoje dunjalucke prohtjeve zaradi utjelovljenje takvog sistema zato cemo tuto kompleto biti pitani...poslije prve cetiri halife spomenuo bih i Andaluziju i prvi stadij Osmanlijskog Carstva kao primjer..(dok Europa ni struje ni sistema napajanja vodom nije imala a kanalizaciju i kupatila da ne spominjem)..a sto se tice svjedoka.....ja cu po starom..u ovako truhlom i materijalno pohlepnom svjetu...isto je il platit jednom cijelu sumu ili platiti cetvorici ....po 1/4....makar to nije problem....i sama selekcija svjedoka je vise nego bitna ,kako Allah subhane kaze ;"O vjernici, ako vam neki grijesnik donese kakvu vijest, vi provjerite, da ne biste nekom nepravdu nesvjesno ucinili, pa da se poslije kajete”. (el-Hudzurat, 6. ajet).
“Zaista one kojima je drago da se o vjernicima sire bestidne glasine, ceka bolna kazna i na ovom i na onom svijetu. Allah sve zna, a vi ne znate”! (en-Nur, 19. ajet).
...dodatak zaboravio sam....vezano za tematiku...nazalost je dokaz broja postova od strane drugih(nemuslimana) ujedno i dokaz o temeljima ili onom sto je ostalo od tih temelja jos uvijek prisutno u drugim(ne)vjerama....jer ni oni sem islama kako Allah subhane ,pojasnjava,nisu drugu vjeru ni imali ,u toj fitri (prirodi) su i rodjeni....samo su roditelji od njih napravili obredima krscane ,zidove ,induse itd.(nemoj neko da se sad nadje da spomene obrezivanje kao obiljezje islama,jer to nije obred nego higijenska preventiva na koju ,znamo,i moderni svijet swe vise prakticira).

."Ja ne vidim da je covjek bilo gdje napisao "musliman"...vidim "vjernik" ili ti mislis da su samo muslimani vjernici"
Ovo nisu moje rijeci angela...Kaže Allah, subhanehu ve te´ala:
"A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neæe mu biti primljena, i on æe na onome svijetu nastradati!" (Ali ´Imran, 85)..a kad On Uzviseni nesto kaze onda ....´´Kada Allah i Poslanik Njegov nesto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahodjenju postupe. A ko Allaha i Njegova Posalnika ne poslusa, taj je sigurno skrenuo s pravog puta." (El-Ahzab, 36)

„Mi smo i prije tebe samo ljude kao poslanike slali i objavljivali im - pitajte sljedbenike Knjige ako ne znate - jasne dokaze i knjige. A tebi objavljujemo Kur´an da bi objasnio ljudima ono sto im se objavljuje, i da bi oni razmislili." (Prijevod znacenja El-Ankebut, 43-44)


[Edited by ROB on 12-12-2008 at 23:00 GMT] 


http://www.quranmiracles.com/BOSANSKI/
12-12-2008 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
Dea wrote:
Ti haman ne znas da je predsjednica suda BiH
gospodja(jal´ gospojica) Palavric?



zaradi toga ja više sudijama ne vjerujem (osim sudija u ringu BOX)

12-12-2008 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
ROB wrote:
Ja se izvinjavam ukljucenim forum efendijama i efendinicama...a smijem li upitat po cijoj knizi ili zakoniku bi taj pak sudio



pa zna se zakon države u kojoj se nalazi (u kojoj se sudi)

nije valjda da se i to može birati



[Edited by lola on 12-12-2008 at 23:03 GMT]
12-12-2008 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
ROB
Nivo: Forumski vuk
Ama nemerem nepravde...

Registriran(a): 23-12-2006
Odgovori: 809
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
lola wrote:



pa zna se zakon države u kojoj se nalazi (u kojoj se sudi)

nije valjda da se i to može birati



Lola..a kome ce odgovarat za svoje postupke kad ga u tu zemlju strpaju....ljudima ili Vlasniku ljudi i dzina i svih svjetova?Jer kad trgovac prodaje i kupuje robu prodaje i kupuje je po odredjenoj cijeni,...pitanje glasi..koliko kosta Ahiret i vjecnost pa da se prihvati nesto sa zadovoljstvom od ljudi koji su se ,ev stotinama hiljada godina dokazali sa svojim pokvarenoscima,paganstvima,faraonima proslosti i faraonima danasnjice? 


http://www.quranmiracles.com/BOSANSKI/
12-12-2008 at 23:05 | Ukljuèi u odgovor
hm_amela
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-05-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 291
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
ROB wrote:
Bismillah,
isto je il platit jednom cijelu sumu ili platiti cetvorici ....po 1/4....makar to nije problem....i sama selekcija svjedoka je vise nego bitna

[Edited by ROB on 12-12-2008 at 23:00 GMT]


Sa ostatkom se slazem, ali sta ste htjeli reci s ovim nije mi jasno?
Pa stoga nije na odmet da objasnite, molim vas?


[Edited by hm_amela on 12-12-2008 at 23:08 GMT] 


Nekad sam bila umišljena sad sam savršena!!!
12-12-2008 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
Moods
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2008
Lokacija: podmornica nautilus
Odgovori: 1315
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Smije li vjernik biti sudija?

Dobro je ako je sudija vjernik.
Vjera mu nece dati da krivo sudi.
Ali ako je krivovjernik mislim na ove nove koji religiju tumace na svoj nacin i koje religija tjera da se opasu dinamitom i puknu onda nije dobro da sjedi u sudu 


Zvjezda tjera mjeseca ZAGORU ga zatjera!<br /><br /><br /><br />

Sto ba Zagoru? Sto nisi Bleku?
12-12-2008 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
ROB wrote:

Lola..a kome ce odgovarat za svoje postupke kad ga u tu zemlju strpaju....ljudima ili Vlasniku ljudi i dzina i svih svjetova?Jer kad trgovac prodaje i kupuje robu prodaje i kupuje je po odredjenoj cijeni,...pitanje glasi..koliko kosta Ahiret i vjecnost pa da se prihvati nesto sa zadovoljstvom od ljudi koji su se ,ev stotinama hiljada godina dokazali sa svojim pokvarenoscima,paganstvima,faraonima proslosti i faraonima danasnjice?



Guatanamo i ja osudjujem ali o drugom dijalu tvog posta narod te iste svjetske sile je na legalan naèin izabrao tog predsjednika koji radi po volji istog tog naroda a sad što se to nama ne svodja to je druga stvar.
Isto se dogadja veæ desetljeæima s Palestincima i svijet šuti i nije èudno što Amerika ništa ne èini nego pomaže Izrael no èudno mi je kako ostale zemlje Bliskog istoka isto šute a rijeè je o najbližim susjedima.

12-12-2008 at 23:22 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?

citat:
Aidatuzla wrote:
A sto ne bi smio?


A zasto bi smio?
13-12-2008 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Religija i filozofija : Smije li vjernik biti sudija? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice