Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
fijubriju
Nivo: Moderator podforuma
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Greske ljekara

Izvinjavam se ali sam morao ovo malo srediti

09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
jelenadoboj
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-01-2009
Odgovori: 30
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Želim da pišem o ovoj temi i interesuje me koliko vas iz Tuzle je imalo iskustva sa nesavjesnim radom ljekara,pogrešnom dijagnozom i sl.Podaci do kojih sam lièno došla su da se ovaj broj stalno poveæava a još nijedan ljekar nije kažnjen pa se pitam, dokle ovako da živimo? Pokrenuta je inicijativa za osnivanjem udruženja koje bi se na legalan naèin borilo protiv ovog zla koje se može dogoditi svima nama.
Moj tetak Miæo je preminuo prije mjesec dana od sepse kada ga je ljekar sa UKC Tuzla, Muhamed Begiæ, operisao tri puta u roku od osam dana.Sve tri operacije nisu uraðene kako treba i došlo je do pucanja crijeva i trovanja tako da je nesretni èovjek umro u najgorim mukama.
Sve što je Miæo,48.god. u životu volio,jeste da peca i to malo su mu uzeli a sada æe se izvuæi kao da ništa nije bilo.
Samo znam da ja još dugo vremena neæu iæi na pecanje i kampovanje sa familijom jer nam previše nedostaje naš najblji ribar.
Ako ima zainteresovanih za projekat UDRUŽENJE, neka mi se slobodno jave.



[Edited by jelenadoboj on 25-01-2009 at 00:43 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
jelenadoboj wrote:
Želim da pišem o ovoj temi i interesuje me koliko vas iz Tuzle je imalo iskustva sa nesavjesnim radom ljekara,pogrešnom dijagnozom i sl.Podaci do kojih sam lièno došla su da se ovaj broj stalno poveæava a još nijedan ljekar nije kažnjen pa se pitam, dokle ovako da živimo? Pokrenuta je inicijativa za osnivanjem udruženja koje bi se na legalan naèin borilo protiv ovog zla koje se može dogoditi svima nama.
Moj tetak Miæo je preminuo prije mjesec dana od sepse kada ga je ljekar sa UKC Tuzla, Muhamed Begiæ, operisao tri puta u roku od osam dana.Sve tri operacije nisu uraðene kako treba i došlo je do pucanja crijeva i trovanja tako da je nesretni èovjek umro u najgorim mukama.
Sve što je Miæo,48.god. u životu volio,jeste da peca i to malo su mu uzeli a sada æe se izvuæi kao da ništa nije bilo.
Samo znam da ja još dugo vremena neæu iæi na pecanje i kampovanje sa familijom jer nam previše nedostaje naš najblji ribar.
Ako ima zainteresovanih za projekat UDRUŽENJE, neka mi se slobodno jave.

Dobro dosla jelenadoboj.

Upoznale smo se, nazalost, zbog slicnosti tragedije Vaseg tetka Mirsada zvanog Mico i mog sina Denisa.

Jos jedan od pravih HORORA iz tuzlanskog UKC-a! Ja ih znam nekoliko, ali ne mogu pisati o tim slucajevima, to moze samo neko od clanova porodice.

Svojevremeno sam pokusala malo "prodrmati" forumase sa temom "Treba li nam udruzenje pacijenata", ali sam je vec sutradan "ugasila" jer su komentari bili vise nego jadni, nedorasli.

Nadam se da cete imati uspeha, ako ne na ovom forumu, onda svakako na nekom drugom. U svakom slucaju, tu sam s Vama, kikom1942... i drugima

Greske lekara su gotovo svakodnevne. Oni su opusteni, niko ih ne kontrolise ili imaju iza ledja sudske vestake, tuzioce, sudije, a ovi VSTV i tako u nedogled.
Sutra 25.01.2009.godine je 3,5 godine kako su diletanti ubili (naravno da su ubili)moga sina, a procesuiranje jos nije krenulo s mrtve tacke.
To je moguce samo u BiH, cak ni u susednim drzavama nije tako. Ali, ja sam cvrsto uverena da ce tuzlanski diletanti biti kaznjeni za svoj zlocin, na bilo koji nacin. Proklinjem ih svaki dan :

1. Mario Krizic i Salih Azapagic (23.07.2005.godine)
2. Samira Hasic (24.07.2005.godine)
3. Fahir Barakovic (25.07.2005.godine)




http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=416618&page=0


[Edited by nevenkagaragic on 24-01-2009 at 21:47 GMT]
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
rocky
Nivo: Forumas sa iskustvom
dobar,los,zao

Registriran(a): 04-11-2005
Lokacija: Holandija
Odgovori: 99
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Mislim da bi jedno takvo udruzenje pomoglo svima.I pacijentima jer bi bar malo bili mirniji a i doktorima koji bi ( valjda ) profesionalnije radili svoj posao.

Ali,jedno veliko ALI!!!
Svijest naseg naroda jos uvijek nije na tom nivuo da bi takvo udruzenje zazivilo kako treba.Jos uvijek je kod nas doktor TIIIITO,to se vazda nekakve veze i vezice traze i zato nam i jeste ovako kako je.

Onaj kome neko u porodici nastrada ne daj Boze,zna koliki je to gubitak i bol.Ali ljudi nakon par dana okrecu glave od takvih tema s mislju "nece se to meni dogoditi"


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara 


Vjerni bosanac,to sam ja!!

Al' za svaki slucaj vezite me lancima!!
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Vulkan1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 03-08-2008
Lokacija: Blizu . . .
Odgovori: 2050
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Greška lekara - verujte odma mi skoèi pritisak
Ono što mogu da vam kažem jest da se borite za sebe i svoje najmilije što bolje možete, bez obzira na posledice. Kod nas je problem što sve mislimo ma neæe to nas zadesiti, ma možda i nije greška, možda nije moglo drugaèije...
Evo ukratko da probam da objasnim zašto ovako besnim.
Rodila sam drugo dete 2004g - hvala Bogu 100% zdravo. Imao je par prehladica koje su trajale dan dva i ništa više. Meðutim naši problemi poèinju u oktobru 2007g sa dijagnozom upale uva. Leèili smo se 10dana, bili zdravi 5 dana i onda sve iz poèetka. Sve su mi govorili da ne èuvam dete dobro, da je dete razmaženo i laže da ga boli uvo i da to nije ništa.
Pored nekoliko specijalistièkih pregleda niko ništa nije ustanovio. Igrom sluèaja taj famozni vikend - prvi u aprilu 2008g dete dobije jake bolove u predelu glave koji su trajali 5 sekundi i onda ništa. Posle dva dana pojavi se otok iza uva i mi posle uraðenog HITNOG skenera glave (dete 4g) završimo u Beogradu na Neurohirurgiji. Mislite da nas je neko pogledao. Otok je bio sve veæi i veæi. Zahvaljujuæi tome što nisam bila uvlakuša sa doktorom (bio je ÐUBRE)i nisam mu dala pare on nas pošalje na odeljenje ORL i tamo jedna diavna žena posle pregleda mi je samo rekla. "Majka on mora odma na operaciju glave i pitanje da li æu mu život saèuvati" - da vam ne prièam o mojoj reakciji i stresu. Žena mu je otvorila glavu bez rezultata, izveštaja neurologa i potrebne dokumentacije. Operacija je trajala od 12h do 16h. NE PONOVILO SE
Rezultati su stigli u 19h ali što kaže doktorka da ga nije otvorila u 12h do 13h bi bio mrtav. Sam BOG me je odveo toj doktorci. Posle toga smo imali još 2 operacije, nekoliko hitnih skenera, primanje krvi, infuzije, lekove... Al hvala Bogu živi je i dobro je sada. Imao je cistu koja je mnogo gnojila, gnoj se širila po celoj glavi i stigla do mozdane opne. Da je i jedna klica prošla umro bi. Glava mu je bila otvorena 2 nedelje i to je èišæeno svaki dan. Samo kažem hvala doktorci Snežani - njen sam dužnik za ceo život.
A da htela sam da vam kažem da sam na neurohirurgiji morala urlati i moliti da mu daju bilo kakav lek za bolove. Ono su idioti. Posle svega kad sam napisala izveštaj i ocrnila ih da vidite kako su divni, kako vas paze i ne pokazuju novèanike.

Ma ljudi borite se za svoje i ne daj te da ljudi koji su krivi proðu ne kažnjeno.
Možda grešim, ali meni je ovo rak rana i neæu se smiriti dok tog doktora koji je sve ovo odugovlaèio ne isteram iz belog mantila. Crko zbog njega sam mogl aizgubiti dete. Ma uništiæu ga i nastaviæu sa svojim planom. Dok se svi ne pobunimo tako æe nam biti.

Izvinite što se raspisa al ti "Lekari" me toliko nerviraju


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
Vulkan1 wrote:
Greška lekara - verujte odma mi skoèi pritisak ...
... Ma ljudi borite se za svoje i ne daj te da ljudi koji su krivi proðu ne kažnjeno.
Možda grešim, ali meni je ovo rak rana i neæu se smiriti dok tog doktora koji je sve ovo odugovlaèio ne isteram iz belog mantila. Crko zbog njega sam mogl aizgubiti dete. Ma uništiæu ga i nastaviæu sa svojim planom. Dok se svi ne pobunimo tako æe nam biti.

Izvinite što se raspisa al ti "Lekari" me toliko nerviraju

Borimo se kako ko.
Gresaka je svaki dan sve vise. Prikazacu ovde SAMO slucajeve koje sam zapazila u novinama. Za jos mnogo slicnih (u tuzlanskom UKC-u) sam cula.

Pocecu od licne tragedije i drskosti UKC-a koji salje cak i opomenu pred tuzbu na ime Denis Garagic, iako ZNAJU sve. Znaju svi uposlenici (i administracija) jer su dali javno saopstenje u novinama, a i njihove interne novine su pisale o Denisovoj tragediji. Mene ni u kom slucaju nece uplasiti, niti zaustaviti.


"SAN" i "Nezavisne novine", 22.08.2007.godine


Odgovor UKC-a 06.10.2005.gog.na nas zahtev za pokretanje interne istrage i interne novine UKC-a koji isti dan 22.08.2007.gog.prenose tekst iz "SAN"-a


Javno saopstenje UKC-a u "Dnevnom avazu" 25.01.2006.god. i OPOMENA pred tuzbu od 29.08.2007.god.(7 dana nakon izlaska teksta u njihovim novinama!)
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara



"Dnevni avaz", 09.09.2008.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara




"Dnevni avaz", 16.09.2008.godine

[Edited by nevenkagaragic on 26-01-2009 at 14:01 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara


"SAN", 17.09.2008.godine

Vise na blogu :

http://gordanasi.blogger.ba/


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara


"Dnevni avaz", 22.09.2008.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice