Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
jalijas
Nivo: Forumski doajen
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

ma ,da naravno sto ce nam ljekari probacemo sa tanzanijskim vracevima


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara 


Za mene mjesta

u dzenetu nejma
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
jelenadoboj
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-01-2009
Odgovori: 30
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Što se tièe ove teme,cilj je da se nekako udružimo i konaèno da stanemo na kraj onim ubicama.Imam pravo da ih tako nazovem jer to JESU! Niko ne može da me ubijedi da razmišljam drugaèije.Kamo sreæe da ovakve teme ne moramo postavljati.Znam i to da mi nismo jedina zemlja gdje se ovo dešava ali jesmo jedini koji nemamo udruženje pacijenata i u kojoj ljekari ne odgovaraju za svoja nedjela.Ja æu se do posljednjeg daha boriti za svog tetka jer je to,kao dobar èovjek,zaslužio.Mnogo puta mi je pomogao u životu i ne mogu mu to zaboraviti.Kada ja ovoliko žalim za njim,sanjam ga èesto kao da je tužan i budim se u suzama, mogu tek ZAMISLITI Nevenkinu tugu.
Ljudi, stvarno se morate probuditi i reagovati na ovo sve, da ne bi, ne daj Bože nikome, došli u situaciju da pišete po raznim forumima na ovakve teme a da nemate kome da se obratite da vam pomogne.Udružiti se je jedini naèin da pomognemo sebi i drugima jer kao pojedinci sigurno nemamo šanse da sprijeèimo daljnja ubistva po našim bolnicama jer bez reagovanja javnosti, oni æe nastaviti sa svojim neradom jer znaju da neæe nikada odgovarati pred zakonom.


NE DOZVOLITE SEBI DA VAM SE OVO DESI !


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara - greske
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
nevenkagaragic wrote:
Hipokratova zakletva je zakletva humanizma. Nekada su nam lekari bili "dobre vile", a danas? Mogu li ovakve osobe biti humanisti? Covek je COVEK u svakom smislu te reci. Nazalost, danas je sve manje covecnosti u ljudima (svih profesija), a posebno je tragicno kad su ti ljudi lekari. "Divan" primer uposlenika "slavnog" UKC-a. I to ne "obicnih" uposlenika.


"SAN", 27.01.2009.godine
http://www.san.ba/index.php?id=5125


"Nezavisne novine", 21.01.2009
Autor: Jasmina Šarac

Jasminka Mujkanoviæ: Pokušao me pregaziti autom

http://www.nezavisne.com/hronika/vijesti/35849/Jasminka-Mujkanovic-Pokusao-me-pregaziti-autom.html





A, pa nista cudno, navedeni ljekari su poznati po tome da nisu bas ´dobri u glavi´, e sad moze se samo zamislit (i moliti Boga za dobro zdravlje), kako ´lijece´ druge...

Naravno da ne treba generalizirati, kao i u svim profesijama i tu ima fusera i vrhunskih strucnjaka, al zeznuta profesija, pa fuseraj i nestrucnost (npr diploma dobijena ´na guzove´ i sl) dovode do tragedija, trajnih invaliditeta i sl. A, posto smo mi divlja zemlja, taj procenat nesposobnih je daleko veci nego u normalnim zemljama i eto nam belaja, odlazak doktoru je cista lutrija: mozda te izlijece, mozda te uhakaju, mozda te ubiju, mozda ti dijagnosticiraju nesto deseto, nigdje veze, pa te pogresno lijece, sve je to svakodnevnica kod nas.

Samo jedan svjez primjer: nedavno je na UKC-u preminula beba od nepuna dva mjeseca, trudnoca majke bila normalna, beba zdrava-prava, ali nestrucnim vodjenjem poroda ostete bebi mozak, nakon cega je usljedilo dva mjeseca patnje za cijelu familiju (da ne idem u detalje) sa tragicnim zavrsetkom...

[Edited by mosnik on 28-01-2009 at 22:31 GMT]
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Zaboravljena gaza nakon operacije je inace cest slucaj na klinikama.




"Express", 29.01.2009.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

...nemojte samo misliti da se takve stvari desavaju samo kod nas...ovdje je isto tako, Amerika takodje nije imuna...evo sad ce godisnjica smrti zene (42 god. dvoje djece, muz , lanac restorana u USA...) koja je podlegla "posljedicama" rektoskopije!? ...a nije htjela to obaviti ovdje...kao u USA je "druga stvar" , para imaju pa odlucise se za najbolju kliniku, epiduralnu ANESTEZIJU i sve bi ok dok zena ne pade u komu, najvjerovatnije zbog neke greske dr anesteziologa ... 10 minuta(!?) bez oxigena i mozak otkazao...5 dana u komi i na kraju -ono najgore.
...a ovdje... hitna pomoc koja dodje nakon sat vremena, covjek se i ohladio , Boze sacuvaj... problemi sa higijenom , sepsom i "neobjasnjivim smrtnim slucajevima"(ovdje su odgovorni svi , najvise paramedicinsko osoblje,nisu ni oni andjeli, da se razumijemo ),zaboravljene gaze, makaze ... itd itd

Problem je u tome sto znaju da su ZASTICENI od odgovornosti i da , ak ih bas ne nadju da jedu cevape u OP sali, za sve ostalo slabo koji dr je bio i izbacen iz struke a kamoli da je zakonski odgovarao... zato to oni opusteno... ALI... na srecu nisu svi takvi, ovi prethodni ipak ostaju manjina i trebalo bi spomenuti ponekad i pozitivne primjere...ima ih


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
Tanitha wrote:
...nemojte samo misliti da se takve stvari desavaju samo kod nas...ovdje je isto tako, Amerika takodje nije imuna...evo sad ce godisnjica smrti zene (42 god. dvoje djece, muz , lanac restorana u USA...) koja je podlegla "posljedicama" rektoskopije!? ...a nije htjela to obaviti ovdje...kao u USA je "druga stvar" , para imaju pa odlucise se za najbolju kliniku, epiduralnu ANESTEZIJU i sve bi ok dok zena ne pade u komu, najvjerovatnije zbog neke greske dr anesteziologa ... 10 minuta(!?) bez oxigena i mozak otkazao...5 dana u komi i na kraju -ono najgore.
...a ovdje... hitna pomoc koja dodje nakon sat vremena, covjek se i ohladio , Boze sacuvaj... problemi sa higijenom , sepsom i "neobjasnjivim smrtnim slucajevima"(ovdje su odgovorni svi , najvise paramedicinsko osoblje,nisu ni oni andjeli, da se razumijemo ),zaboravljene gaze, makaze ... itd itd

Problem je u tome sto znaju da su ZASTICENI od odgovornosti i da , ak ih bas ne nadju da jedu cevape u OP sali, za sve ostalo slabo koji dr je bio i izbacen iz struke a kamoli da je zakonski odgovarao... zato to oni opusteno... ALI... na srecu nisu svi takvi, ovi prethodni ipak ostaju manjina i trebalo bi spomenuti ponekad i pozitivne primjere...ima ih

U celom svetu se dogadjaju greske lekara, niko nije nepogresiv, ali nemarnost i NESAVESNO lecenje se u svetu kaznjava!

Trenutno se u Sarajavu sudi tzv. "doktorki smrt" Amili Cvijetic Koldzo. Danas je konacno jedna kompetentna osoba, dr Duric, konalna rekla ISTINU iz koje je jasno (meni i mnogima odavno) da je Amila Cvijetic Koldzo KRIVA. Kriva je jer je u pokusaju skrivanja svoje greske ubila pacijenta.

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=5541&page=109


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
nevenkagaragic wrote:

U celom svetu se dogadjaju greske lekara, niko nije nepogresiv, ali nemarnost i NESAVESNO lecenje se u svetu kaznjava!

Trenutno se u Sarajavu sudi tzv. "doktorki smrt" Amili Cvijetic Koldzo. Danas je konacno jedna kompetentna osoba, dr Duric, konalna rekla ISTINU iz koje je jasno (meni i mnogima odavno) da je Amila Cvijetic Koldzo KRIVA. Kriva je jer je u pokusaju skrivanja svoje greske ubila pacijenta.

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=5541&page=109




slazem se u potpunosti....naravno da to nije ubistvo s predumisljajem...ali jeste ubistvo iz nemarnosti.
Ja licno mislim da dr u jednom momentu postanu apsolutno indiferentni na patnju pacijenata i rodbine jer inace bi poludili u roku od 2 godina radnog staza...i to ih navodi na lezerno ponasanje prema jedno tako odgovornom poslu...
...i neko spomenu procente...ne slazem se....jest mi utjeha kad kazu "nazalost , desava se ...ALI po zadnjim procentnim statistikama ...bla, bla, bla..."
...reci to nekom ko je upravo izgubio nekog svog,da je bio "statistika" da ne spominjem tvoj slucaj...


[Edited by Tanitha on 06-02-2009 at 01:04 GMT]
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Ok, nemam dakle ništa protiv da se otvorila jedna ovakva tema jer objektivno postoji nešto što se eto generalno može svesti pod ovaj naslov "greška ljekara" ali korektnosti radi trebalo bi otvoriti i temu na kojoj bi se promovisale i afirmativna dešavanja u našem zdravstvu.
Èitajuæi sve ove silne postove i vijesti lagano se stvara percepcija da su malte ne svi doktori, ili barem veæina njih ubice što je notorna glupost ili bolje reèeno zlonamjernost!!!
Nikada, ali baš nikada ne smijemo zaboraviti ulogu ne samo doktora nego i medicinskih sestara za vrijeme agresije na BiH.Lièno smatram da su pored pripadnika Armije R BiH lkoje svakako stavljam na vrh, ljudi u bijelom zasigurno odmah na drugom mjestu po zasluzi u odbrani BiH od agresije.Malo je reæi da su èinili nadljudske napore i davali sve od sebe u tom periodu.Ja sam jedan od onih koji je zahvaljujuæi upravo takvom odnosu doktora i medicinskih sestara izvukao živu glavu.Ogroman je broj pripadnika Armije koji duguju neizmjernu zahvalnost medicinskim radnicima i upravo radi toga mi smeta što se olako dijele kvalifikacije o doktorima kao ubicama i pozivam sve na oprez u pogledu davanja takvih kvalifikacija!


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara 


<br /><br /><br /><br />

09-07-2009 at 07:18 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Mislim da veliki dio doktora posteno i cestito obavlja svoj posao, samo sto se za gresku jednog doktora cuje nadaleko, jer njihova greska je u vecini slucajeva smrt ili neki trajni invaliditet.
Meni je samo zao sto doktori nisu pravilno nagradjeni za svoj posao, jer pored teskog visegodisnjeg studija ceka te i tezak i odgovoran posao, posao u kojem ne smijes kiksati. Nagrada? Visestruko manja od npr nekih tamo piskarala tipa notara, koji zaradjuju visestruko vece iznose, rizik im nikakav, a kad koga zakinu za stan zbog svoje neodgovornosti, notarska komora stane u njegovu odbranu.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Razmisljala sam da li da se ukljucim ili ne na ovu temu....ali mislim da mi je to duznost!!
Znaci kad sam izgubila nekog vrlo bitnog u zivotu , u prevelikom bolu , sam cak okrivila i doktora , smatrajuci da nije dovoljno dobro uradio reanimaciju u datom trenutku....proslo je vrijeme i kad su ljudi koji su bili uz mene osjetili pravi trenutak...otvorili su mi oci....moja majka imala je prvi infarkt u 09h ujutru na poslu...ali nije htjela otici doktoru...(ko se iole razumije u dijagnozu , zna sta dalje opterecenje za to srce znaci....)....kad joj je bilo strasno lose...dosla je kuci polumrtva...odvezla sam je u Hitnu...tamo su ljudi bili brzi i efikasni...a mislim da to sto me je doktor odstranio iz ordinacije je postaklo moj gnjev...a gnjev je ustvari bio samo rezultat neizmjerne tuge zbog gubitka koji nisam mogla prihvatiti....Znaci covjek je uradio sve sto je trebao i mogao....ali na zalost .... spasa nije bilo!!! Stidjela sam se poslije , kako sam mogla tako i pomisliti....jer kasnije sjecajuci se svega, doktor je bio apsolutno brz, profesionalan i s razlogom me je odstranio iz ordinacije....

E sad hocu da kazem, da razumijem one koji ne mogu uvijek objektivno vidjeti situaciju u pravom svjetlu...Ovdje se radi o majci koja je izgubila dijete..... i jasno je da ocekuje pravdu!!! Ali se isto tako slazem kad Yugi kaze..mi smo takav mentalitet , skupljajuci ovdje minuse pojedinih blatimo i mnoga velika imena i djela!!!
To nije fer...sasvim slucajno znam doktore koji su davali sebe za taj posao, povracali u operativnim salama od visesatnih operacija,ali nisu odustajali...mnogi su svojim zivotima platili predanost poslu...Spomenut cu imena kojih se sjecam sa dubokim postovanjem:

Dr.Muharem Meric,
Dr.Adem Mujkic,
Dr.Ibrahim Pasic,
Dr.Neven Zivkovic i naravno onog kojeg sam trebala prvog spomenuti
Dr.Nedret Mujkanovic ...sve su to doktori za koje licno mogu reci davali su sebe za zivot pacijenata!!!!

Ima toga jos mnogo...naravno treba iskorijeniti ono sto je lose...i stalno imenom i prezimenom napomenuti ko je taj....ali ne i svima spocitavati Hipokratovu zakletvu i etiku!!! Ja sam imala priliku da slusam zenu kako pljuje po zdravstvu zbog mita koje daje...kad sam joj na samo rekla nacin na koji moze zadovoljiti pravdu, rekla mi je:"neka necu ,trebace on meni opet!" PA ZASTO GA ONDA NE IMENUJE NEGO PLJUJE GENERALNO PO SVIMA!!! E o tome se radi ....moja svekrva sama sebi postavlja dijagnoze i propisuje terapiju i onda kad joj se stanje pogorsalo iz njenih usta slusam kako su nju doktori upropastili da nisam licno vidjela sta radi mozda bi i povjerovala...ali ce joj povjerovat neko treci i tako se siri dezinformacija!!!!

I necu vise pisati imala bi mnogo toga.....izgubiti nekoga je neizljeciva bol....pravdu trebamo i moramo trazizi , ali kriviti samo onoga ko je zaista kriv!!
Bez ikakvih zlih namjera.....mi smo ipak narod u kojem imamo ljude koji se naprave da sve znaju....pa iz njihovog ne znanja izrodi se svasta.....
Udruzenje treba da postoji...ali ne i da dozvolimo da se svako igra doktora...da svaki covjek dozvoli sebi da raspravlja o dijagnozama i lijecenju istih...samo toliko!!



[Edited by andjela on 06-02-2009 at 16:11 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice