Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Smeta mi minutaza semafora kod Doma penzionera.....
Kad se ide od hotela treba vam 15 minuta da ga prodjete....mislim ovaj ko stima minutazu treba da obrati paznju da vise vozila dolaze odozgo il odozdo vec sa strane...

01-01-2009 at 12:41 | Ukljuèi u odgovor
samson
Nivo: Forumski doajen
Krotim lafove...

Registriran(a): 02-07-2008
Lokacija: Niskozemska...
Odgovori: 6666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Rodjeni wrote:
Smeta mi minutaza semafora kod Doma penzionera.....
Kad se ide od hotela treba vam 15 minuta da ga prodjete....mislim ovaj ko stima minutazu treba da obrati paznju da vise vozila dolaze odozgo il odozdo vec sa strane...



ooooojjjj rodjo,jes´ ti to preselio u dom penzionera
01-01-2009 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
DadoTzUSA
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: USA-CHICAGO
Odgovori: 31
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Sta mi najvise smeta u Americi da budem iskren prije svega to je mentalitet naseg pojedinog narod

Mnogi su se u americi promjenili ono amerikanizirali su se sto bih se reklo.Mnogi ovdje zaboravljaju gdje su rodjeni i olahko prihvataju zivot kakv zive ovi amerikanci..Ovdje je rijetskost da mozes sebi naci djevojku koja ima volju nesto skuhat vec jednostavno podmiri se onom gotovom hranom i samo je podrgrijava sto me ono najvise ljuti, dok sam ja osto ono fakat isti evo bas sam sebi juce pristavio grah i mmmmmmmm napuco sam se ahahaa.
Muska djeca sve vise furaju neku crnacku furku nekakvi gengstercici stali nemam pojma.

U chicagu zivi oko 50 hiljada bosanaca i hercegovaca da vam odmah kazem tu neke podjele postoje odakle je ko nemam pojma zasto.
Ljudi ovdje prave neke zabave tipa KOZARACKO, PRIJEDORSKO,GACACKO bla bla i tkao dlaje nikad se niko nije prisjetio da napravi za sve ljude koje dolaze iz Bosne i Hercegovine izuzev onoga sto nas konzulat u americi organizuje pod nazivom skup bosnjaka.

Jedne prilike kada sam u jendom od nasih restorana rucao sjedila je takodjer jos jedna nasa familija koja onako glasno razgovaraju o svojim problemima.Familija koja je izbjegla pocetkom rata iz jednog sela dobro se snasla u USA.Covjek je posto gazda radi neku gradjevinu sam za sebe pa onako grabi lovu uzeo je sebi HAMERA koji kosta 70-80 hiljada dolara to jos zute boje da se ono seljak moze upecatiti da se zna ko je on i sta je on.Dok su u tom restoranu razgovarali cuo sam tog seljOOka kako se zali na zivot kako nije vidio roditelje 15 godina i navodno trebao bi slijedece ljeto da ode da ih posjeti u Bosnu.
Sta covjek da kaze poslije ovoga kad vidi da ta seljacina vozi Hamera od 80 hiljada dolara a roditelje nevidjet 15 godina to je bruka i sramota fakat nekad pomislim da ovakvi ne trebaju da zive ali eto hajde valjda ce doci jednom tobe

Naravno ovdje ne podnosim politiku USA sto i vecina amerikanaca ce se slziti samnom to je to 


FUKARE SLOBODA DO GROBA!!!!!!
01-02-2009 at 05:41 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

oo dje si Darmine? dodali smo se na myspace....samo da te ispravim, bosnjacke skupove ne pravi konzulat, nemoj to ni posto mjesat bosnjacki skup- to je kongres bosnjaka, nema veze s konzulatom..

nego, jah, amerikaniziranje, znam, muku mucim s tim, posto radim s nasim narodom pa se pojedoh...ja planiram za TZ da se s tim vise ne mucim.

01-02-2009 at 09:03 | Ukljuèi u odgovor
DadoTzUSA
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: USA-CHICAGO
Odgovori: 31
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
oo dje si Darmine? dodali smo se na myspace....samo da te ispravim, bosnjacke skupove ne pravi konzulat, nemoj to ni posto mjesat bosnjacki skup- to je kongres bosnjaka, nema veze s konzulatom..

nego, jah, amerikaniziranje, znam, muku mucim s tim, posto radim s nasim narodom pa se pojedoh...ja planiram za TZ da se s tim vise ne mucim.






ooooo mrvice pa gdjesi ti znam imam te na myspace samo slabo i ulazim tamo fakat.

ma znam da konzulat to ne organizuje malo sam se preso znam da je u konzulatu ovaj ovdje u chicagu sto se nalazi sama bjeda to kazem iz razloga jer je radila zena koja je za vrijeme rata izjavljivala kako smo nju i njenog muza mi istjerali iz BiH a uz to za nepovjerovati je to da se reklamiraju na Hrvatskom radiu u Chicagu dok nikad nisu zatrazili svoj prostor u emisiji recimo na nasem radiu kojeg moja tetka vodi pod nazivom "Nasa Rijec".

Nego gdje je slijedeci skup bosnjaka nisam u toku bio sam na ovom zadnjem u STL i nije bila losa organizacija jedino ono na kraju sto se desilo kad su halikopteri kruzili oko STL radi nasih ahahhaha kad je neko pucanje bilo izmedju nasih 


FUKARE SLOBODA DO GROBA!!!!!!
01-02-2009 at 13:52 | Ukljuèi u odgovor
dadatz
Nivo: Forumski doajen
jako prijatna osoba
Registriran(a): 06-01-2009
Lokacija: grand rapids
Odgovori: 1021
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
DadoTzUSA wrote:





ooooo mrvice pa gdjesi ti znam imam te na myspace samo slabo i ulazim tamo fakat.

ma znam da konzulat to ne organizuje malo sam se preso znam da je u konzulatu ovaj ovdje u chicagu sto se nalazi sama bjeda to kazem iz razloga jer je radila zena koja je za vrijeme rata izjavljivala kako smo nju i njenog muza mi istjerali iz BiH a uz to za nepovjerovati je to da se reklamiraju na Hrvatskom radiu u Chicagu dok nikad nisu zatrazili svoj prostor u emisiji recimo na nasem radiu kojeg moja tetka vodi pod nazivom "Nasa Rijec".

Nego gdje je slijedeci skup bosnjaka nisam u toku bio sam na ovom zadnjem u STL i nije bila losa organizacija jedino ono na kraju sto se desilo kad su halikopteri kruzili oko STL radi nasih ahahhaha kad je neko pucanje bilo izmedju nasih

ovdije gdje ja zivim u usa smeta mi sve zivo i zato idem pod hitno nazad nesto me utusi ja mislim da je to od mene dovoljno  


hs
02-02-2009 at 02:39 | Ukljuèi u odgovor
Bosniacus
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 04-11-2004
Odgovori: 518
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
DadoTzUSA wrote:
vozi Hamera od 80 hiljada dolara a roditelje nevidjet 15 godina to je bruka i sramota fakat nekad pomislim da ovakvi ne trebaju da zive ali eto hajde valjda ce doci jednom tobe




I ja sam stalno govorio ljudima, zalutali ste, citajte, ucite i samo ucite.
Pocnite od grcke knjizevnosti i filozofije, citajte: Homera, Sofokla, Aristotela, Platona, Heraklita, itd., imate tamo u gradu public library uclanite se i sretno.
Sretnem onog jednog sto mu savjet dadoh i pitam, dokle je stigao.
Ma, kaze on, Ilijada - Odiseja bila dobra ideja, kupim najprije Honda Odyssey, nije bio lose sad sam konacno presao na Hamera. Hamer je Homer i vozi ga Omer!
02-02-2009 at 04:28 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
DadoTzUSA wrote:





ooooo mrvice pa gdjesi ti znam imam te na myspace samo slabo i ulazim tamo fakat.

ma znam da konzulat to ne organizuje malo sam se preso znam da je u konzulatu ovaj ovdje u chicagu sto se nalazi sama bjeda to kazem iz razloga jer je radila zena koja je za vrijeme rata izjavljivala kako smo nju i njenog muza mi istjerali iz BiH a uz to za nepovjerovati je to da se reklamiraju na Hrvatskom radiu u Chicagu dok nikad nisu zatrazili svoj prostor u emisiji recimo na nasem radiu kojeg moja tetka vodi pod nazivom "Nasa Rijec".

Nego gdje je slijedeci skup bosnjaka nisam u toku bio sam na ovom zadnjem u STL i nije bila losa organizacija jedino ono na kraju sto se desilo kad su halikopteri kruzili oko STL radi nasih ahahhaha kad je neko pucanje bilo izmedju nasih



cula sam za taj incident, bila mi je stara na tom kongresu. valjda vehabije dosle zakuhale haha....nego, sljedeci kongres je u Jax-u, FL.
02-02-2009 at 04:51 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Bosniacus wrote:


I ja sam stalno govorio ljudima, zalutali ste, citajte, ucite i samo ucite.
Pocnite od grcke knjizevnosti i filozofije, citajte: Homera, Sofokla, Aristotela, Platona, Heraklita, itd., imate tamo u gradu public library uclanite se i sretno.
Sretnem onog jednog sto mu savjet dadoh i pitam, dokle je stigao.
Ma, kaze on, Ilijada - Odiseja bila dobra ideja, kupim najprije Honda Odyssey, nije bio lose sad sam konacno presao na Hamera. Hamer je Homer i vozi ga Omer!

samo kod nas! HAHAH boze dragi, jesmo komicni!
02-02-2009 at 04:52 | Ukljuèi u odgovor
DadoTzUSA
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: USA-CHICAGO
Odgovori: 31
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

eh ako nam i vas dvije odete iz Usa ostat cemo bez nasih tuzlanki ovdje pihhhhh

Fakat ja slabo znam da ima djevojaka iz Tuzle u usa znam jedno 5-6 koje sam poznavao i u tuzli a nema ni Tuzlaka bog zna.

U chicagu ima nas par BRZI,IVICA,JA i jos par ljudi koje nisam ranije poznavao ali eto uglavnom nam sima mi se pazimo druzimo za 1 maj kad se u USA to ne slavi mi na jezeru okrecemo janje glumimo da smo na ilincici.Jos samo nam fali Tuzlanskog Pilsnera vamo ga nema a posto ja imam jednu sacuvanu flasu koju sam donjeo iz tuzle ja cesto Becks prepsem u flasu tuzlanskog pilsnera i onda se da prostis malo Kurc.. hahahaha 


FUKARE SLOBODA DO GROBA!!!!!!
02-02-2009 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice