Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Ko je ko? : samo raja iz NASE CARSIJE....
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
Darth Maul wrote:


prije svega...da, kupim smece gdje god da stanem, ne razbacujem ga okolo, ne ostavljam iza sebe i ne bacam u jalu...

a druga stvar kad sam rekao "turbo-folkasi" i sl, mislio sam na onu grupaciju omladine zbog koje opada ne samo sveukupni moral drustva nego i inteligencija...gdje je bitno ko ima vise love, ko vozi bolje auto, koja cura ce vise izbacit sise i zagorit u solariju...zao mi je sto su takvi ljudi vecina...naravno ima dobrih, nisam to rekao...i naravno da treba razdvojiti narodnjak od turbo-folka, a dobar narodnjak volim i sam poslusati i volim to kad je neka rostiljica ili sjedeljka, sto da ne...
a da, smetaju mi kad bez ikakvog razloga izazovu kavgu na mjestu gdje odnedavno izlaze, kad izvale zardinjeru u jalu, kad razbijaju flase od korito jale, kad ostave hrpu smeca iza sebe...to je mjesto gdje izlazim, to trebamo gledati kao i nasu zajednicku kucu, a po kuci ne bi trebalo biti smeca...kako nas narod kaze ne se*i tamo gdje jedes...

ti ocigledno nisi razumjela moj post, ali nek ga razumije svako onako kako hoce, nemam namjeru da ga opravdavam, svako ima pravo na svoje misljenje...pa tako naravno i ti i ja...hvala tebi na konstruktivnom odgovoru i ostaj mi dobro

[Edited by Darth Maul on 14-12-2009 at 00:52 GMT]

i nije sve samo u adekvatnom kuænom odgoju, ima nešto i u tome kako i na koji naèin današnji mladi ljudi posmatraju i doživljavaju društvo oko sebe..imaju mnogo više glamuroznih "igraèaka" koje nažalost vrlo brzo prestanu da budu izazov ...sa druge strane,skolski sistem je izgubio onaj vaspitni karakter,akcenat je samo na edukaciji...najbolji naèin da se izgube one prave vrijednosti i osjeæanje za lijepo,humano i prosperitetno ...novac i profit su nažalost stali ispred prijateljstva,ljubavi,humanosti,odgovornosti...
u potpunosti se slažem sa komnetarom @putnika i @andjele ...@DM za tebe od mene poruka je u rjeèima ove pjesme..vjeruj za sve generacije

14-12-2009 at 20:39 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
Darth Maul wrote:


prije svega...da, kupim smece gdje god da stanem, ne razbacujem ga okolo, ne ostavljam iza sebe i ne bacam u jalu...

a druga stvar kad sam rekao "turbo-folkasi" i sl, mislio sam na onu grupaciju omladine zbog koje opada ne samo sveukupni moral drustva nego i inteligencija...gdje je bitno ko ima vise love, ko vozi bolje auto, koja cura ce vise izbacit sise i zagorit u solariju...zao mi je sto su takvi ljudi vecina...naravno ima dobrih, nisam to rekao...i naravno da treba razdvojiti narodnjak od turbo-folka, a dobar narodnjak volim i sam poslusati i volim to kad je neka rostiljica ili sjedeljka, sto da ne...
a da, smetaju mi kad bez ikakvog razloga izazovu kavgu na mjestu gdje odnedavno izlaze, kad izvale zardinjeru u jalu, kad razbijaju flase od korito jale, kad ostave hrpu smeca iza sebe...to je mjesto gdje izlazim, to trebamo gledati kao i nasu zajednicku kucu, a po kuci ne bi trebalo biti smeca...kako nas narod kaze ne se*i tamo gdje jedes...

ti ocigledno nisi razumjela moj post, ali nek ga razumije svako onako kako hoce, nemam namjeru da ga opravdavam, svako ima pravo na svoje misljenje...pa tako naravno i ti i ja...hvala tebi na konstruktivnom odgovoru i ostaj mi dobro

[Edited by Darth Maul on 14-12-2009 at 00:52 GMT]


E vidiš, ja neæu da kupim smeæe, jer ga ni ne bacam
Slažem se ja s tobom u neèemu, ali mi je zasmetalo jer si skoro pa sve svrstao u isti koš...

Vidiš ja slušam folk ili ti narodnjak kako hoæeš, a niti izlazim u Shark, Romu niti na Jalu, a ipak imam gdje da izaðem A razmišljam kao veæina forumaša starijih generacija

Slažem se ja sa tim smeæem i žardinjerama, al što da se nerviram ako to ne mogu promijeniti
15-12-2009 at 23:28 | Ukljuèi u odgovor
Darth Maul
Nivo: Forumski vuk
kafana je uciteljica zivota :D

Registriran(a): 22-07-2008
Lokacija: The Outer Rim
Odgovori: 453
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

"the record shows, I took blows - and did it my way"

@soraya: hvala sto si me podsjetila na ovu pjesmicu, nisam je dugo cuo And also, message acknowledged!

Ne znam za vas ostale, ali ja uvijek pokusavam svoju okolinu uciniti boljom prije svega za samog sebe a onda i za sve ostale, jbg nazovite me optimistom, ali se nadam u bolju buducnost  


...do not underestimate the dark side of the force...
17-12-2009 at 15:46 | Ukljuèi u odgovor
nopop
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 08-03-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
Darth Maul wrote:
Evo ne bi mi mrsko pa procitah sve ove vase odgovore...kako je lijepo kad se ima finih stvari za sjecati...ja sam puno mladji (23 god) i u biti nisam ni rodjen u tz, ali zivim ovde od kako sam imao mjesec dana, smatram ovo svojim gradom, svojom carsijom...gledam ove svoje danasnje generacije i dodje mi da placem...radi turbo-folk mase i vecine, omladina koja razmislja kao ja, a veoma slicno kao i vi nema danas gdje izlaziti

Cega ce se moci sjecati moje generacije za nekih 15-20 god?? Ko je koga kad upucao, ranio, ko se u koju banderu s autom zabio i sl? Zalosno i stvarno zalosno...

Imali smo na pocetku i tu Jalu (na koju su mozda cak neki i od vas izlazili, jer ima ona dugu tradiciju) dok se jos uvijek smatralo da su tamo "kosonje" i "drogerasi"...ali tad je bilo dobro. Ali odjednom postade Jala "mainstream" i svi oni Romasi, Sharkasi i sl pocese nam dolaziti na nasu Jalu, kvariti atmosferu, ostavljati hrpe smeca, izazivati tuce, pucnjave i sl...
Polako, vremenom, sve manje i manje mjesta ima za danasnju malobrojnu "carsijsku raju"...
Blago vama, imali ste srece. Ako nista, barem imamo od vas ovo predanje kako je nekad bilo i nadati se da ce barem nekad ponovo biti tako...

Ima nade,jer sigurno u tvojoj generaciji ima istomišljenika,ima i mlaðih koji misle kao ti...  


"Besmrtni su smrtni,a smrtni Besmrtni,jer je život ovih Smrt onih,a smrt onih,Život ovih"
06-01-2010 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
Tale_Bosanac
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 23-08-2009
Lokacija: Valley of Life
Odgovori: 130
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

i ja sam neka raja 22 godine u maju 23, studiram MF, volim citati knjige, volim i normalnu muziku, ne slusam turbo folk, samo merlin, georgiev, tose, oliver, frenike&edo i ostala raja od domace...Vjerujte da me ne zanima sta neko slusa..od strane slusam sve sto je dobro npr Evanscence Nickleback i ostalo..moze sve sto nije trash i kic..

ne izlazim nigdje posebno, izlaskom smatram druzenje na kafi/èaju gdje se moze fino reci koja pametna, a ne gdje usima bruji, dere a tu nema razgovora niti razmjene misljenja...volim izlaske u prirodu

toliko od mene....




[Edited by Tale_Bosanac on 20-02-2010 at 14:11 GMT] 


Bosanski lipicaner tuzlanske krvi
20-02-2010 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
cica wrote:

Ono vrijeme u kojem su živjeli naši roditelji, i ovi forumaši malo starijih generacija èisto sumnjam da æe ikada opet doæi.... nama ostaje ovo sadašnje i da se sami èuvamo belaja koji se dešavaju oko nas...

Pozdrav

E taj belaj o kome govoriš nije se dešavao u tom obimu dok u centru grada nisu poèeli da se skupljaju oni koji slušaju turbo folk muziku. Ja sam poèeo da izlazim '97, i to pred pozorište, gdje se u to vrijeme okupljala uglavnom gradska raja. Tad se nije okupljalo na onom donjem dijelu Jale, nego na i ispod plavog mosta, i tamo kod popularnog lets dance -a,ispred pozorišta, na onom zidiæu na ulazu na pozorište, ispred ulaza u pasaž ( koji tad nije ni postojao, a umjesto Rome bilo je par oronulih zgrada u kojem su živjeli Romi. U to vrijeme je bilo nekih èarki i pokoja tuèa, ali nije bilo pucnjave, kao što je to danas sluèaj.Od diskoteka radio je "Atrium" u gimnaziji, CD na tehnološkom fakultetu, Dom i Best u hotelu Tuzla. Slabo se gdje mogla slušat džigara, ali zato nije bilo ni pucnjava. Kad su otjerani Romi i umjesto njih došla Roma, u Tuzlu se polako poèeo uvoditi primitivizam i krkanluk. Prije Rome gedžani su morali iæi po okolnim seoskim kafanama, a sad mogu sav taj jad gledat i slušat u cenru Tuzle. Ne znam zašto sam vam ovo isprièao, ali ne može da škodi. Ja i danas žalim za onim dobrim Romima, koje su otjerali a doveli Stoje i Æane.

[Edited by racionalna manjina on 20-02-2010 at 20:53 GMT]
20-02-2010 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
Darth Maul wrote:
Ali odjednom postade Jala "mainstream" i svi oni Romasi, Sharkasi i sl pocese nam dolaziti na nasu Jalu, kvariti atmosferu, ostavljati hrpe smeca, izazivati tuce, pucnjave i sl...
Polako, vremenom, sve manje i manje mjesta ima za danasnju malobrojnu "carsijsku raju"...


eto ja dok sam skoro pa svaku noc izlazila u Romu, (dok sam cura bila) sam obavezno isla poslije izlaska tamo kod Jale da pobacam svo svoje smece, sto mi je u tasni bilo... izazivala sam non stop tuce i pucala iz svoje dvocjevke
Lutko moja, nemam nista protiv tog svijeta sto stoji tamo uz Jalu i pusi stosta, ali vjeruj mi da se nikada ne bih usudila u gluho doba preci most da bih kuci dosla... pozdrav za tebe i carsijsku raju sto stoji kod Jale
23-02-2010 at 20:04 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
Drugarica wrote:

Lutko moja, nemam nista protiv tog svijeta sto stoji tamo uz Jalu i pusi stosta, ali vjeruj mi da se nikada ne bih usudila u gluho doba preci most da bih kuci dosla... pozdrav za tebe i carsijsku raju sto stoji kod Jale

Hoæeš reæi da se i u Romi ne puši štošta.Razlika izmeðu Rome i Jale se svakim danom smanjuje. Na Jalu sad izlaze i oni što idu u Romu, i to prije nego što odu u Romu.
Izgleda da je jeftinije napušiti se i napiti na Jali nego u Romi. Vjeruj mi mnogo je opasnije izaæi u Romu nego na Jalu, jer kad izbije pucnjava na Jali lakše je pobjeæi, nego kad se ista pucnjava desi u Romi.
23-02-2010 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
Darth Maul
Nivo: Forumski vuk
kafana je uciteljica zivota :D

Registriran(a): 22-07-2008
Lokacija: The Outer Rim
Odgovori: 453
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
racionalna manjina wrote:

Hoæeš reæi da se i u Romi ne puši štošta.Razlika izmeðu Rome i Jale se svakim danom smanjuje. Na Jalu sad izlaze i oni što idu u Romu, i to prije nego što odu u Romu.
Izgleda da je jeftinije napušiti se i napiti na Jali nego u Romi. Vjeruj mi mnogo je opasnije izaæi u Romu nego na Jalu, jer kad izbije pucnjava na Jali lakše je pobjeæi, nego kad se ista pucnjava desi u Romi.


Kolega, zahvaljujem na podrsci upravo to je ono sto sam i ja htio reci...ne kazem ja "lutko" da su svi romasi stoka i da svi nosaju utoke...al' oni koji su poceli sad dolazit na Jalu su ti koji nama kvare ceif
 


...do not underestimate the dark side of the force...
23-02-2010 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: samo raja iz NASE CARSIJE....

citat:
racionalna manjina wrote:

Hoæeš reæi da se i u Romi ne puši štošta.Razlika izmeðu Rome i Jale se svakim danom smanjuje. Na Jalu sad izlaze i oni što idu u Romu, i to prije nego što odu u Romu.
Izgleda da je jeftinije napušiti se i napiti na Jali nego u Romi. Vjeruj mi mnogo je opasnije izaæi u Romu nego na Jalu, jer kad izbije pucnjava na Jali lakše je pobjeæi, nego kad se ista pucnjava desi u Romi.


23-02-2010 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Ko je ko? : samo raja iz NASE CARSIJE.... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice