Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
djecko wrote:
Jel ovo bi latinska poslovica:

Budeš li u Rimu,živi na rimski naèin, budeš li drugdje,živi kako se živi tamo.




Tako je...potpuno se slazem s tim...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
31-12-2009 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
Bosniacus
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 04-11-2004
Odgovori: 518
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Smetaju mi veliki nokti, iskezeni zubi, debele guzice i veliki trbusi.
I zao ce mi biti ako zavrsim kao kameno tele, te vjecno budem morao sanjati kamenog spavaca.

03-01-2010 at 07:10 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
DeeJay wrote:

A ovo što sam napisao si preskoèio jer ti ne odgovara, zar ne:
Ratne bjegunce stoga ne priznajem kao jednakovrijedne sugovornike, a njihovo pljuvanje po zemljama u kojima su našli utoèište i po domaæinima koji su ih primili je, najblaže reèeno, sramotno.
Inaèe tvoj je odgovor najbolji pokazatelj tko si, što si i kakav si. Stari bi Latini rekli Sapienti sat!


Care moj prepametni, ja sam tu tvoju bljuvotinu preskocio, jer se niti jednom rijecju ne odnosi na mene. Ja nisam bjegunac, a pogotovu ne ratni. A po Njemackoj nepljujem, postujem je mozda i vise nego sto bi trebao - obzirom na moju Poreznu grupu . Imam i drzavljanstvo moje nove domovine i cijenim isto.
I uprkos ANABELINOM komentaru jos uvijek mi nije jasno kakve veze ima tvoj komentar sa ovom temom.
03-01-2010 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
DeeJay wrote:

Svašta ti meni, druže, nabaja ovdje... To je k'o biva samo bosanska stvarnost? Toga, k'o biva, niðe u svijetu nejma? Drugdje je sve med i mlijeko, poštenje, red i zakonitost...
Prika moj, gdje god došao isto ti je, samo je negdje to i ozakonjeno u vidu raznoraznih darivanja, provizija i slièno. Nego dajte vi konaèno uredite tu državu jer sada ste više kao neki protektorat pa nije ni èudo što vlada totalno bezakonje. Razje..te te vaše politièare, bolje reæi politikante i poènite konaèno imenom i prezimenom prozivati one najkorumpiranije, ali ne šapatom i u èetiri oka nego javno, glasno i jasno, u medijima, poènite podnositi kaznene (kriviène) prijave nadležnim sudovima ako to veæ policija i državno odvjetništvo (tužiteljstvo) neæe, a sve uz prisutnost medija, pa æe se možda nešto i pokrenuti. Valjda imate i nešto slobodnih medija? Ovako, samo kukajuæi uz kahvu - æorak...




Pajdo moj,MI ovi dijaspraši nemamo nikakvo znaèenje od tebe kao normalnog gradjanina(ono mislim da znaš na šta kontam-bjegunci,pobjegulje i to) do gospode u opštini,kantonu,skupštini il vjeæu poslanika bh...
Mi ne možemo glasat,znaæi Vi gospodo ne vidite šta rade u rvatskoj i da èak i u TZ imate glasaèko mjesto(katolièka gimnazija) za biraæe za rvatskog predsjednika..
Haaaalllllloooooo dal æe te vi ikad skontat ko to neda nama da glasamo?
Isti oni za koje vi glasate pa ni vama ne daju da krenete,jer nije im u interesu al to je veæ malo dublja politika u koju nebi da zalazim...
Ono što veliš uniforma i to,pa kako bi ti druže sjedio negdje na poslovnom sastanku u Banja Luci il Širokom i nako uz neobaveznu priæu ide i tema o toj uniformi,nigdje veze al hajd samo da ti skrenem pažnju da ta tvoja uniforma nema mjesta nit u muzeju prošloga rata ako uopšte tako nešta i ima u Bosni,Ne smije se ni napravit jer Tihiæ nebi dozvolio pošto bi mu vrijedjalo partnere u vlasti,onog Milu i onog škutora...
Kad VI pajdo u Bosni skontate da birate uvijek one iste što vam nedaju naprijed i da Bosna može krenut jedino kad se granice otvore a ne naprave kako onaj aleksandrovèanin traži onda možemo dalje i prièat i radit.
Ovako sve je ovo šuplja uz i
Kažu da u Europi imaju tri države:èlanice EU,pridružene èlanice na èekanju u EU i BiH-a

Meni bome u DE-BY lijepo danas,praznik 3 kralja ona
06-01-2010 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
DeeJay wrote:

Ono prije sam preskoèio, nije moj nivo komunikacije. Svaka èast tvojoj poreznoj kartici ali meni ona znaèi isto toliko koliko i tebi moja uniforma. Ljude ne cijenim po tome koliko zaraðuju, odnosno plaæaju poreza, veæ po nekim drugim kriterijima. To što tebi nije jasno kakve veze ima moj komentar s ovom temom tvoj je problem i bilo bi dobro, mada bojim se kasno, da malo poradiš na tome.

E, da, kako to da si se baš ti prepoznao u mom prvom postu kad sam ja pisao opæenito? Da nije po onoj narodnoj "koga svrbi taj se èeše"?

[Edited by DeeJay on 03-01-2010 at 20:56 GMT]

Nisam htio o tome, al' et' kad si navr'o. Care moj ja sam u Njemacku dos'o nakon rata u Bosni, a za vrijeme rata sam nosio uniformu Armije BiH od '92 do '96 (i to ne po komandama!!!). Samo nije moje da pisem o mojoj uniformi po forumu i da onda nasumice pljujem po drugima neznajuci zasto su ti neki drugi napustili Bosnu (ili pobjegli iz Bosne, ako ti drazi ovaj termin) prije ili za vrijeme rata. Svako je imo'o svoje razloge za odlazak i za ostanak, i zato nepljuj po drugima.


[Edited by Konnie on 07-01-2010 at 09:19 GMT]
07-01-2010 at 09:18 | Ukljuèi u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Cim sta zasmeta pakujem kofer i odoh fatati kengure zasad je dobro ;hanka

06-03-2010 at 00:30 | Ukljuèi u odgovor
cameleon
Nivo: Novi forumaš
normalan
Registriran(a): 02-08-2010
Lokacija: zürich-schweiz
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite? - nema vise Bosanskog duha u Bosnjacima ili ti Bosan

Jarane,pogodio si u sredinu problema.Danasnje kvazi gospodje nebi podigle pozadinu da nesto skuhaju, ubise me pizze i doner kebapi. Pomagajte ako Boga znate.

02-08-2010 at 21:03 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite? - nema vise Bosanskog duha u Bosnjacima ili ti Bosan

citat:
cameleon wrote:
Jarane,pogodio si u sredinu problema.Danasnje kvazi gospodje nebi podigle pozadinu da nesto skuhaju, ubise me pizze i doner kebapi. Pomagajte ako Boga znate.



ja mislim da vam je jedini spas ako odete na kurs kuhanja bosanske hrane ,
ne bi li spasili vas zeludac onim ukusima kojim ste ga svakako navikli od djetinjstva ,,
04-08-2010 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
cameleon
Nivo: Novi forumaš
normalan
Registriran(a): 02-08-2010
Lokacija: zürich-schweiz
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

WROTE:hvala na dobronamjernom savjetu,samo mi jos reci gdje drze te kurseve,pa cu ja put podnoge i pravac na kurs.na moju zalost ovdje u swici nema tih kurseva.

08-08-2010 at 09:04 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
cameleon wrote:
WROTE:hvala na dobronamjernom savjetu,samo mi jos reci gdje drze te kurseve,pa cu ja put podnoge i pravac na kurs.na moju zalost ovdje u swici nema tih kurseva.


pocni prvo traziti grah tresnju crveni luk i vegetu po supermarketima ,
ak to pronades vec si pola kursa savladao
10-08-2010 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice